Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακομα μια διαδρομη που εκανα πριν λιγο,επιβεβαιωνει οτι με screen on το gps παιζει κανονικα.

εαν κανω screen off χανεται σχεδον ακαριαια.

τρελα...🤐

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2022 at 9:12 ΜΜ, dp8 said:

στο display tester,ολα τα χρωματα ειναι οκ,εκτος του κιτρινου που δεν εχει καμια σχεση με κιτρινο.

κατι σε καφε πορτοκαλι φερνει.

αντιθετως στο Mi note 10 ειναι κιτρινο.

δεν ξεκινησαμε καλα..

 

 

 

ανακαλυψα οτι αυτο συμβαινει λογω της "σκοτεινης λειτουργιας"

εαν η λειτουργια ειναι στην φωτεινη,ολα τα χρωματα δειχνουν σωστα.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με το gps το κανει σε ολους?

ειναι προβλημα,ειναι bug,ειναι κατι αλλο που μπορει να διρθωθει?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση σε Miui  13.0.3  σε πολλές εφαρμογές δεν υπάρχει η  δυνατότητα του dark mode.Υπάρχει κάποια λύση ?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dp8 said:

το θεμα με το gps το κανει σε ολους?

ειναι προβλημα,ειναι bug,ειναι κατι αλλο που μπορει να διρθωθει?

 

Σε μένα δεν το κανει

Συσκευή αγορασμένη από μεντιαμαρκτ Γερμανίας... 

Ούτε κανένα άλλο από τα προβλήματα που αναφέρετε είχα ποτέ 

Ολα σωστά δουλεύουν ειδικά στο 13...κ  μεγάλη βελτίωση μπαταρίες σε σχέση με την 12.5 την τελευταία... 

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, giokosta said:

Σε μένα δεν το κανει

Συσκευή αγορασμένη από μεντιαμαρκτ Γερμανίας... 

Ούτε κανένα άλλο από τα προβλήματα που αναφέρετε είχα ποτέ 

Ολα σωστά δουλεύουν ειδικά στο 13...κ  μεγάλη βελτίωση μπαταρίες σε σχέση με την 12.5 την τελευταία... 

δηλαδη σου παιζει το gps ακομα και να κλεισεις την οθονη?πλοηγησε κανονικα εν`κινηση?

εγω ακομα την 12 φοραω και δεν ξερω εαν αυτο διορθωνεται με την 13 ή φταιει κατι αλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 9:08 ΠΜ, dp8 said:

δηλαδη σου παιζει το gps ακομα και να κλεισεις την οθονη?πλοηγησε κανονικα εν`κινηση?

εγω ακομα την 12 φοραω και δεν ξερω εαν αυτο διορθωνεται με την 13 ή φταιει κατι αλλο.

 

Αυτό το σενάριο δεν το έχω δοκιμάσει. Σκέφτηκα ότι ίσως η εφαρμογή να κλείνει (λόγω εξοικονόμησης ενέργειας) επειδή είναι στο παρασκήνιο.

Δες το εξής, μήπως και παίζει ρόλο: παρατεταμένο tap στην εφαρμογή>πατάς το κυκλωμένο i για να μπεις στις πληροφορίες εφαρμογής>και δοκίμασε να αλλάξεις τη ρύθμιση στην εξοικονόμηση ενέργειας (battery saver). Από Miui Battery saver σε No restrictions (χωρίς περιορισμούς).

Edited by ParallelUniverse
διόρθωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το νέο control center miui 13. Ακολουθεί τα βήματα στον οδηγό εδώ 

https://gr.gizchina.com/2022/04/05/xiaomi-energopoiisi-toy-neoy-control-center-toy-miui-13/

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ParallelUniverse said:

Αυτό το σενάριο δεν το έχω δοκιμάσει. Σκέφτηκα ότι ίσως η εφαρμογή να κλείνει (λόγω εξοικονόμησης ενέργειας) επειδή είναι στο παρασκήνιο.

Δες το εξής, μήπως και παίζει ρόλο: παρατεταμένο tap στην εφαρμογή>πατάς το κυκλωμένο i για να μπεις στις πληροφορίες εφαρμογής>και δοκίμασε να αλλάξεις τη ρύθμιση στην εξοικονόμηση ενέργειας (battery saver). Από Miui Battery saver σε No restrictions (χωρίς περιορισμούς).

το εχω κανει ηδη και αυτο.

και το θεμα ειναι οτι χανεται και απο το sygic και απο το petral μολις κανω sceen n off.

αρα κατι αλλο παιζει.

εν`τω μεταξυ παιζει καμπανα και σε πραγματικη πλοηγηση αλλα και σε εφαρμογες που τεσταρουν το gps.

και ρωταω εαν υπαρχει θεμα και σε εσας με κλειστη την οθονη μηπως ειναι καποιο προβλημα και θα πρεπει να το παω για τσεκ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη αντιμετωπίζω άλλο θέμα. Τη στιγμή που βάζω βίντεο να παίξει, σταματάει το πάνω ηχείο και ακούγεται μόνο το κάτω. Ασκώ μια πίεση στο πάνω μέρος του κινητού και ξαναπαίζει το πάνω ηχείο.😂 Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το MIUI+ beta που υποτιθεται υποστηρίζεται απο το κινητό. Πηγαίνοντας ομως στισ Ρυθμίσεις -> Σύνδεση & κοινοποιηση δεν εμφανίζεταιη επιλογή για το MIUI+ ουτε και μετα απο restart. Έκδοση MIUI 13.0.3.0

¨Εχει κάποιος/α χρησιμοποιησει το MIUI+ στο κινητό του?

Link to comment
Share on other sites

Μου κρασαρει οταν παω ρυθμησεις θεματα εχει τυχει σε αλλον δεν μπαινει μεσα στα θεματα αν κανω καμια επανεκκινηση η το πατησω 2-3 φορες μπαινει ομως τι να κανω?

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη αντιμετωπίζω άλλο θέμα. Τη στιγμή που βάζω βίντεο να παίξει, σταματάει το πάνω ηχείο και ακούγεται μόνο το κάτω. Ασκώ μια πίεση στο πάνω μέρος του κινητού και ξαναπαίζει το πάνω ηχείο. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;
Και εμένα μου το είχε κάνει και μετά από επανεκκίνηση έφτιαξε

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

στο viber,που ειναι οι default ηχοι του?

βαζω οτι ηχους θελω για μηνυμα και κουδουνισμα,αλλα τα μαμα δεν τα βρισκω πουθενα.!!

που πηγαν??🤪

 

επισης..

βλεπω οτι δεν περνω ειδοποιησεις απο τα sms παροτι εχω ανοιξει 2 φορες τις ειδοποιησεις sms.

τι γινεται?κλεινουν μονα τους?

πολλα στραβα βλεπω-δυστηχως..

προφανως εδω ισχυει το οτι πληρωνεις περνεις..

παθημα-μαθημα..

παμε παρακατω...🙃

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά από 2,5 χρόνια με το Mi 9 Lite, ήρθε η ώρα ν' αλλάξω σε 5G συσκευή. Στα 240€ το 6/128 είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει και με SD 870. Το κακό είναι ότι εδώ διαβάζω για πολλά και διάφορα bugs και με "κρατάνε" από το να παραγγείλω. 😂

Ερωτήσεις:

• Το 5G παίζει και στις 2 SIM ταυτόχρονα;

• Τα VoLTE/VoWiFI παίζουν με Vodafone;

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά από 2,5 χρόνια με το Mi 9 Lite, ήρθε η ώρα ν' αλλάξω σε 5G συσκευή. Στα 240€ το 6/128 είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει και με SD 870. Το κακό είναι ότι εδώ διαβάζω για πολλά και διάφορα bugs και με "κρατάνε" από το να παραγγείλω. 
Ερωτήσεις:
• Το 5G παίζει και στις 2 SIM ταυτόχρονα;
• Τα VoLTE/VoWiFI παίζουν με Vodafone;
Πάρε η καλύτερη επιλογή στα λεφτά που έχει τώρα.. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο. Το είχα πάρει από όταν βγήκε.
Φυσάει, το έχω βέβαια με εβδομαδιαία beta eu rom από την αρχή

Από poco f3 με Tapatalk





No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το παρήγγειλα νωρίτερα από μαγαζί του Bestprice με άμεση παραλαβή. Έκδοση 6/128 σε άσπρο χρώμα με 241€. Μέχρι το βράδυ ή αύριο, θα γράψω εντυπώσεις. 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 6:09 ΠΜ, giokosta said:

Σε μένα δεν το κανει

Συσκευή αγορασμένη από μεντιαμαρκτ Γερμανίας... 

Ούτε κανένα άλλο από τα προβλήματα που αναφέρετε είχα ποτέ 

Ολα σωστά δουλεύουν ειδικά στο 13...κ  μεγάλη βελτίωση μπαταρίες σε σχέση με την 12.5 την τελευταία... 

σημερα ηρθε η 13.

μετα το update,το gps δοκιμαστηκε με screen off και δουλεψε χωρις κανενα απολυτως προβλημα.!

ή ηταν bug της 12,ή κατι ειχει σκαλωσει και απλα ξεσκαλωσε με την 13.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το VoLTE δεν παίζει με Vodafone. Οι κλήσεις από 5G πέφτουν σε 3G και μέσα στο μενού της SIM δεν υπάρχει επιλογή για VoLTE, μόνο Wi-Fi Calling. 

Έχει τύχει σε άλλον; Στο προηγούμενο Xiaomi μια χαρά έπαιζε το VoLTE, ήταν ήδη ενεργό γι αυτόν τον αριθμό. 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ανοίξεις το διακόπτη στις ρυθμίσεις με το *#*#86583#*#* στον dialer;

Επίσης, μιας και το ανέφερες, το είχα ενεργοποιήσει στο CU του πατέρα μου (έχει κινητό Honor με EMUI) και όντως δουλεύει μόνο το WiFi Calling, και αυτό μόνο σε flight mode. Στης μάνας μου που έχει Alcatel είχα στείλει μήνυμα ενεργοποίησης αλλά δεν ήρθε ποτέ απάντηση.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Δοκίμασες να ανοίξεις το διακόπτη στις ρυθμίσεις με το *#*#86583#*#* στον dialer;

Επίσης, μιας και το ανέφερες, το είχα ενεργοποιήσει στο CU του πατέρα μου (έχει κινητό Honor με EMUI) και όντως δουλεύει μόνο το WiFi Calling, και αυτό μόνο σε flight mode. Στης μάνας μου που έχει Alcatel είχα στείλει μήνυμα ενεργοποίησης αλλά δεν ήρθε ποτέ απάντηση.

Poco X3 Pro
 

Ευχαριστώ. Αλλά και που τα άνοιξα, πάλι το ίδιο συμβαίνει σε κλήση, από 5G πέφτει σε 3G και το Wi-Fi Calling δεν λειτουργεί, ούτε σε flight mode... 😭

https://ibb.co/g9r0ZwD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...