Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, chios said:

Εχει 5 configs ποιο θεωρεις πως ειναι το καλυτερο?Τα εχεις δουλεψει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Εχει 5 configs ποιο θεωρεις πως ειναι το καλυτερο?Τα εχεις δουλεψει καθολου?
Δεν έχω το τηλέφωνο για να ξέρω, τσεκαρεις και βλέπεις πια σου αρέσει. Σε καμία περίπτωση δεν είναι καλύτερη η μαμά αν μπει η σωστή με τις σωστές ρυθμίσεις θα απογειώσει την κάμερα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/folder/8wwk2BxZ#epz1UxvYJUwrAWF78F_uzg

λόγο του ότι το mi A3 μου έχει ακριβώς τον ίδιο φακό με το F3 δοκιμάστε αυτήν μαζί με το xml, είναι από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή όντως

sent from my POCO F3 8/256

Φορτωσες το xml; Δοκίμασε και βραδινές να δεις διαφορά σε σχέση με την μαμά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chios said:

https://mega.nz/folder/8wwk2BxZ#epz1UxvYJUwrAWF78F_uzg

λόγο του ότι το mi A3 μου έχει ακριβώς τον ίδιο φακό με το F3 δοκιμάστε αυτήν μαζί με το xml, είναι από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει.

Κρασαρε σε μενα οταν εβαλα απο 0.6 το αλλο δεν παιζει καλα σε μενα..Ξαναεβαλα την προηγουμενη κρατησα το xml...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Εγώ πάλι έκανα το αντίθετο... Έβγαλα την gcam που είχα (8.4) καθώς είδα ότι σε πολλές περιπτώσεις η μαμισια είναι καλύτερη...

sent from my POCO F3 8/256
 

Και εγω αυτης της αποψης ημουν οταν εβγαζα μερα με τις Gcam μου φαινοντουσαν πιο σκοτεινες...Το καλοκαιρι πιο πολυ....Και ειχα γυρισει στην μαμα..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:

Πια έκδοση χρησιμοποιείς?

sent from my POCO F3 8/256
 

Αυτη που εδωσε το παιδι εβαλα που λεει οτι εχει A3 και κρασαρε οταν πηγα να αλλαξω στα δεξια που εχει απο 0.6 ξαναεβαλα 8,1 με ολα τα xml και θα δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Konstantine73 said:

Εμένα δεν μου κράσαρε αλλά μου βγάζει config not found οπότε δεν μπορώ να περάσω το xml... Κάποια βοήθεια?

sent from my POCO F3 8/256
 

Κατέβασε τα xml που σε ενδιαφέρουν σε υπολογιστή, σύνδεσε το κινητό στο pc, επέλεξε μεταφορά αρχείων, μετά δημιούργησε ένα folder GCam και μέσα σε αυτό ένα νέο folder Configs8 και βάλε εκεί μέσα τα xml που κατέβασες. Οταν ανοίξεις μετά τη Gcam πατάς σε ένα κενό σημείο (δεξιά ή αριστερα του κουμπιού) στα φορτώνει και επιλέγεις αυτό που θέλεις

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κράσαρε αλλά μου βγάζει config not found οπότε δεν μπορώ να περάσω το xml... Κάποια βοήθεια?

sent from my POCO F3 8/256

Θα φτιάξεις έναν φάκελο στον εσωτερικό χώρο και θα τον ονομάσεις LMC8.2
Εκεί θα βάλεις το xml για να το φορτώσεις.8c24d62fbb47fe2d3b7cd83ee8c92cd9.jpg
Αυτη που εδωσε το παιδι εβαλα που λεει οτι εχει A3 και κρασαρε οταν πηγα να αλλαξω στα δεξια που εχει απο 0.6 ξαναεβαλα 8,1 με ολα τα xml και θα δοκιμασω...
Αυτό που κρασαρε ο ultra wide ίσος θέλει κάποια ρύθμιση για το δικό σου κινητό f3, η gcam είναι σεταρισμενη για τον κύριο φακό.

Αν πας ρυθμίσεις additional cameras εκεί ρυθμίζεις τις Extra κάμερες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μου ειχε βγαλει πριν 5-6 ημερες οτι υπαρχει η 13 αλλα δεν την εκανα και τωρα ενω κανω ελεγχο για ενημερωσεις δεν την εμφανιζει . Ειμαι στην 12.5.8. Μηπως την απεσυραν ?

--NickB
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Κακώς δεν την έκανες....

sent from my POCO F3 8/256
 

τι εννοεις ? δεν μπορω δηλαδη να την κανω αν την αφησω οποτε θελησω ?

--NickB
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, rebelos said:

τι εννοεις ? δεν μπορω δηλαδη να την κανω αν την αφησω οποτε θελησω ?

Σε λίγες μέρες θα την ξαναδείς διαθέσιμη, ενώ θα γίνει διαθέσιμο και το αρχείο για χειροκίνητο κατέβασμα. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις θα ερθει παλι ειδοποιηση ? Λιγο κουλο μου κανει να γινεται αυτο

--NickB
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, rebelos said:

εννοεις θα ερθει παλι ειδοποιηση ? Λιγο κουλο μου κανει να γινεται αυτο

Καθόλου κουλό, πάντα έτσι γίνεται. Εάν δεν την βάλεις με το "κύμα" σου, χάνεται και πάει σε άλλους.
Αργότερα θα ξαναεμφανιστεί, σε κάποιο από τα επόμενα κύματα και από κάποιο σημείο και μετά θα είναι συνέχεια διαθέσιμη στον έλεγχο ενημερώσεων.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, rebelos said:

εννοεις θα ερθει παλι ειδοποιηση ? Λιγο κουλο μου κανει να γινεται αυτο

Οντως είναι κουλό, το ότι γίνεται πάντα έτσι δεν σημαίνει ότι είναι και normal...Μόνο στα xiaomi το έχω δεί αυτό να συμβαίνει!

Δηλ. αν σου εμφανιστεί η αναβάθμιση και την αναβάλλεις (γιατί πρέπει να φύγεις ή γιατί θέλεις να διαβάσεις πρώτα feedback ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο) γιατί να μην μπορείς να την περάσεις αργότερα;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, xetasa said:

Οντως είναι κουλό, το ότι γίνεται πάντα έτσι δεν σημαίνει ότι είναι και normal...Μόνο στα xiaomi το έχω δεί αυτό να συμβαίνει!

Δηλ. αν σου εμφανιστεί η αναβάθμιση και την αναβάλλεις (γιατί πρέπει να φύγεις ή γιατί θέλεις να διαβάσεις πρώτα feedback ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο) γιατί να μην μπορείς να την περάσεις αργότερα;

Προφανώς δίνουν τις αναβαθμίσεις τμηματικά για να αποφύγουν τη συμφόρηση του δικτύου. 

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dp8 said:

καποιο δοκιμασμενο glass εχουμε?

ευχαριστω

Μπορείς να δοκιμάσεις διάφορα φθηνά που θεωρούνται καλά (wozinsky, mocolo, nillkin, hofi, ringke, ancus, fonex). H fonex νομίζω δε βγάζει τζαμάκι για poco f3, αλλά γενικά είναι ποιοτικά. Από τις παραπάνω νομίζω ξεχωρίζουν Nillkin και Mocolo.

Κανένα όμως δεν είναι σαν το PanzerGlass. Είναι η έκδοση Redmi Note 10 Pro/ Pro Max/ Mi 11i/ Poco F3. Στο Skroutz θα το βρεις σαν "PanzerGlass Full Face Tempered Glass Black (Redmi Note 10 Pro)". Νομίζω το είχα πάρει στα 15 ευρώ από μεγάλη αλυσίδα. Πανάκριβο αλλά κάνει τη διαφορά. Τέλεια αίσθηση, αντοχή στις κρούσεις και τις γρατζουνιές. Έχει μαύρο πλαίσιο γύρω αλλά κάθεται καλά, δεν δημιουργεί πρόβλημα.

Ένα θέμα που πρέπει να κοιτάει κάποιος στο τζαμάκι είναι εννοείται και η συμβατότητα με τη θήκη (αν χρησιμοποιεί). Αρκετές θήκες μπορεί να "κλωτσάνε" τα τζαμάκια που βγαίνουν πολύ έξω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω στην τελευταια εκδοση miui.

Αυτο που προσεξα ειναι πως οταν το γυρισα το κινητο στα 60 hz μου φαινεται αρκετα πιο smooth στα animations συγκριτικα με την 12, πλεον ανα διαστηματα το γυρναω και στα 60 hz.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, dp8 said:

καποιο δοκιμασμενο glass εχουμε?

ευχαριστω

Δες https://myphone.gr/forum/topic/187733/page/59/?tab=comments#comment-7028210

ΠΟΛΥ ευχαριστημένος και άλλοι χρήστες επίσης

 

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2022 at 6:02 ΜΜ, minotavros said:

Παρά πολύ καλά τζαμακια. Τα έχω πάρει και εγώ

Από poco f3 με Tapatalk
 

ηθελα για αμεση αγορα απο αυτες που εχει το σκρουτζ.

το μονο που κολλαω,ειναι να μην πεσω σε κανα glass που μπορει να το πεταξει η spigen που θελω να παρω.

Link to comment
Share on other sites

θα μουρλαθω..

για να βλεπω τις εφαρμογες μου στην αρχικη οθονη,θελω να κυλανε αριστερα-δεξια και οχι πανω κατω.

πως το αλλαζω αυτο?

ετσι οπως ειναι τωρα τα εικονιδια πανω-κατω,τα σερνω για να τα ομαδοποιησω,αλλα εκτος του οτι ειναι δυσχρηστο οι εφαρμογες μενουν και κατω.

 

επισης βλεπω οτι η αυτοματη φωτεινοτητα το βραδυ ριχνει πολυ το φως της?bug ή ετσι συμπεριφερεται?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

στο display tester,ολα τα χρωματα ειναι οκ,εκτος του κιτρινου που δεν εχει καμια σχεση με κιτρινο.

κατι σε καφε πορτοκαλι φερνει.

αντιθετως στο Mi note 10 ειναι κιτρινο.

δεν ξεκινησαμε καλα..

 

 

 

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,θα ήθελα να μάθω για την μπαταρία του κινητού Xiaomi poco f3, πόσες μέρες σας κρατάει ; Πιστεύεται είναι το κινητό vfm; Είμαι ανάμεσα στο Xiaomi poco f3 και στο Samsung galaxy a52s. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, George9999 said:

Καλησπέρα ,θα ήθελα να μάθω για την μπαταρία του κινητού Xiaomi poco f3, πόσες μέρες σας κρατάει ; Πιστεύεται είναι το κινητό vfm; Είμαι ανάμεσα στο Xiaomi poco f3 και στο Samsung galaxy a52s. 

.δεν νομιζω οτι συγκρινεις ομοια πραγματα.

το ποκο εχει επεξεργαστη τουμπανο και αποδεκτα ολα τα υπολοιπα προς τα πανω.

εσυ τι ακριβως χρειαζεσαι απο ενα κινητο .

αν θες δυναμη και διαρκεια στον χρονο λογω επιδοσεων πας ποκο.

αν θες κατι αλλοπου δεν ξερω πας στο samsung. 

Δεν γνωριζω τις προδιαγραφες του samsung αλλα το ποκο ειναι υπεραρκετο για εναν μεσο χρηστη

Just now, papsr6 said:

.δεν νομιζω οτι συγκρινεις ομοια πραγματα.

το ποκο εχει επεξεργαστη τουμπανο και αποδεκτα ολα τα υπολοιπα προς τα πανω.

εσυ τι ακριβως χρειαζεσαι απο ενα κινητο .

αν θες δυναμη και διαρκεια στον χρονο λογω επιδοσεων πας ποκο.

αν θες κατι αλλοπου δεν ξερω πας στο samsung. 

Δεν γνωριζω τις προδιαγραφες του samsung αλλα το ποκο ειναι υπεραρκετο για εναν μεσο χρηστη

οσο για την μπαταρια με μετρια χρηση 1.5 μερα ειναι οκ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...