Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα κάτι ενοχλητικό. Δεν είναι bug, αλλά ενοχλεί.

Αν έχεις ενεργοποιημένο το face unlock, τότε ενώ σκανάρει (αλλά και για λίγο αφού ξεκλειδώσει), πετάει μια πράσινη ειδοποίηση πάνω αριστερά από το MiuiBiometric. Είναι feature για μεγαλύτερη ασφάλεια/διαφάνεια, να ξέρεις και καλά πότε χρησιμοποιείται η μπροστινή κάμερα.

Φυσικά δεν απενεργοποιείται, ο μόνος τρόπος είναι να απενεργοποιήσεις το face unlock.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να έχουμε overscan στα app που τρώνε από την εγκοπή της σελφι καμ?
Στο s10 lite το έκανα με το good lock

sent from my POCO F3 8/256




Αν κατάλαβα σωστά, πας Ρυθμίσεις->Ειδοποιήσεις και Κέντρο Ελέγχου->Γραμμή Κατάστασης->Απόκρυψη Εγκοπής
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι ενοχλητικό. Δεν είναι bug, αλλά ενοχλεί.
Αν έχεις ενεργοποιημένο το face unlock, τότε ενώ σκανάρει (αλλά και για λίγο αφού ξεκλειδώσει), πετάει μια πράσινη ειδοποίηση πάνω αριστερά από το MiuiBiometric. Είναι feature για μεγαλύτερη ασφάλεια/διαφάνεια, να ξέρεις και καλά πότε χρησιμοποιείται η μπροστινή κάμερα.
Φυσικά δεν απενεργοποιείται, ο μόνος τρόπος είναι να απενεργοποιήσεις το face unlock.
Λόγω android 12. Υποχρεωτικό πλέον

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως διάβασα σε ένα ξένο Σαιντ...η 12.5 με πιο φρέσκια ενημέρωση ασφαλείας. Αδιάφορη αναβάθμιση. Κλασική xiaomi...άσε που τώρα είναι πιο αργό στο άνοιγμα των εφαρμογών. Το Σαββατοκύριακο επιστροφή στην 12.5.8

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Τo dark mode στις εφαρμογές που δεν το υποστηρίζουν δεν δουλεύει και η λίστα ρυθμίσεων είναι κενή μετά την αναβάθμιση.956b7287d76698222170404a8e7eca7a.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τo dark mode στις εφαρμογές που δεν το υποστηρίζουν δεν δουλεύει και η λίστα ρυθμίσεων είναι κενή μετά την αναβάθμιση.956b7287d76698222170404a8e7eca7a.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Γνωστό θέμα. Το φτιάχνουν

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Konstantine73 said:

Μια χαρα είναι η 13 ποιο είναι το πρόβλημα σου?

sent from my POCO F3 8/256
 

Διαβαζω για θεματακια/παραξενιες στο dark mode οπως και στο face unlock που και τα δυο τα χρησιμοποιω. Το θα περ οι μενω λιγακι και μετα θα μπει να δουμε μηπως βγει και τιποτα αλλο

--NickB
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο?

sent from my POCO F3 8/256
 

Καλημέρα!! Δηλαδή αδερφέ τι διαφορετικό έχει η miui 13. Ούτε  τα widgets αλλά ούτε καν την  καινούργια κουρτίνα. Πες μου τι έχω μπερδέψει. Επειδή πήγε στην android 12;; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, studiosakis said:

Καλημέρα!! Δηλαδή αδερφέ τι διαφορετικό έχει η miui 13. Ούτε  τα widgets αλλά ούτε καν την  καινούργια κουρτίνα. Πες μου τι έχω μπερδέψει. Επειδή πήγε στην android 12;; 

Η διαφορά είναι ποιο γρήγορο, πολυ smooth, βουτηρο που λεμε.. Στα υπόλοιπα που λες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα εβαλαν στην global έκδοση.. Εκανε το θαύμα της παλι η google... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Spirospe40 said:

Η διαφορά είναι ποιο γρήγορο, πολυ smooth, βουτηρο που λεμε.. Στα υπόλοιπα που λες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα εβαλαν στην global έκδοση.. Εκανε το θαύμα της παλι η google... 

Προσωπικά δεν είδα καμία διαφορά σε αυτά που λες...ίσα ίσα το αντίθετο. Ίσως σε μερικά update να αξίζει να αναβαθμίσεις. Να δεις και κάτι διαφορετικό βρε αδερφέ!! Αυτή την στιγμή είναι μία από τα ίδια😁. Αλλά "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"😂

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος με Cosmote δοκιμάσει το WiFi calling? με ενδιαφέρει να μάθω εάν λειτουργεί. Έχω σκοπό να πάω στην Cosmote κυρίως για αυτό.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mclound said:

Έχει κάποιος με Cosmote δοκιμάσει το WiFi calling? με ενδιαφέρει να μάθω εάν λειτουργεί. Έχω σκοπό να πάω στην Cosmote κυρίως για αυτό.

Κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, σε ευχαριστώ! έτσι για την ιστορία, έχεις MIUI επίσημο από την μαμά ή κάποια custom ROM?

1 hour ago, studiosakis said:

Κανονικά!!

 

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Στα dual apps δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα στην δεύτερη εφαρμογή. Το δοκίμασα με την εφαρμογή της Εθνικής. Με το work profile του android λειτουργεί κανονικά.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mclound said:

Τέλεια, σε ευχαριστώ! έτσι για την ιστορία, έχεις MIUI επίσημο από την μαμά ή κάποια custom ROM?

 

Επίσημη μαμά... ήμουν στην 12.5 8 και πήγα επίσημα στην 13.0.3.

Οι μόνες ρομ που έχουν wi-fi calling είναι οι POCO F3 EEA .

 

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, studiosakis said:

Επίσημη μαμά... ήμουν στην 12.5 8 και πήγα επίσημα στην 13.0.3.

Οι μόνες ρομ που έχουν wi-fi calling είναι οι POCO F3 EEA .

 

και οι xiaomi.eu & XTRV ελληνική, και σε 12.5 και σε 13.0.3 έχουν wifi calling με cosmote, τσεκαρισμένο!!!

 

Για άλλους παρόχους (Wind & Voda) δεν ξέρω, αλλά cosmote μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tifozif1 said:

και οι xiaomi.eu & XTRV ελληνική, και σε 12.5 και σε 13.0.3 έχουν wifi calling με cosmote, τσεκαρισμένο!!!

 

Για άλλους παρόχους (Wind & Voda) δεν ξέρω, αλλά cosmote μια χαρά!

Ευτυχώς γιατί έχω xiaomi.eu 🙂 και δε θα ήθελα να αλλάξω rom. Η wind δεν υποστηρίζει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mclound said:

Έχει κάποιος με Cosmote δοκιμάσει το WiFi calling? με ενδιαφέρει να μάθω εάν λειτουργεί. Έχω σκοπό να πάω στην Cosmote κυρίως για αυτό.

Λειτουργεί χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 13 μου κρασαρει η εφαρμογή MIWIFI. Μόνο με απεγκατασταση - εγκατάσταση στρώνει για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Καμία ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μετά την 13 το ποσοστό της μπαταρίας μέσα στο εικονίδιο δεν διακρίνεται καθόλου. Μόνο αν κατεβάσω την κουρτίνα...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xetasa said:

Σε εμένα μετά την 13 το ποσοστό της μπαταρίας μέσα στο εικονίδιο δεν διακρίνεται καθόλου. Μόνο αν κατεβάσω την κουρτίνα...

Γιατί δεν το βγάζεις απ'έξω που φένεται καλύτερα;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikos_96 said:

Γιατί δεν το βγάζεις απ'έξω που φένεται καλύτερα;

Επειδή πιάνει περισσότερο χώρο, αλλά θα το δοκιμάσω!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, xetasa said:

Επειδή πιάνει περισσότερο χώρο, αλλά θα το δοκιμάσω!

Θέμα συνήθειας είναι. Κι εμένα στην αρχή με δυσκόλευε να βλέπω το ποσοστό όταν ήταν μέσα. Μετά από λίγες μέρες και με δοκιμές να είναι μέσα ή έξω παρέμεινα με το μέσα. 

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να βγάλουμε αυτό όταν πληκτρολογουμε; το σύστημα android δεν κλείνει 1b7f42840462c780177e79e708ebd432.jpg

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...