Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, Konstantine73 said:

Άρα δεν είναι θέμα συσκευής... Κάποιας ρύθμισης είναι... Αλλιώς ούτε η άλλη sim θα σου έδινε...

Sent from Poco F3 8/256
 

Ακριβως καποιας ρυθμισης της συγκεκριμενης συσκευης..Μου ειπαν πως αυτα τα προβληματα εμφανιζονται κυριως μετα απο updates..Απο την εμπειρια τους .Τελως παντων.Θα κανω .μια επαναφορα και βλεπουμε..

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων επανήλθε...Δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nickchris36 said:

Ούτε μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων επανήλθε...Δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

Λίγο μπακαλίστικο.Αν αλλάξεις θέση στις sim?

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, phone04 said:

Λίγο μπακαλίστικο.Αν αλλάξεις θέση στις sim?

 

Tο χω κάνει πολλές φορές...Τζιφός και αυτό...😑😑

5 minutes ago, Nickchris36 said:

Tο χω κάνει πολλές φορές...Τζιφός και αυτό...😑😑

Απελπίστηκα..τα παρατάω .

Σας Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Konstantine73 said:

Μου κάνει εντύπωση το ότι είχες 4G και το έχασες…. Πάντως φίλε είναι μεμονωμένο το θέμα Στην συσκευή σου δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα με κάτι τέτοιο. Μήπως την περιοχή που είσαι υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κεραία της wind?

Εμένα να δεις πόσο εντύπωση μου κάνει...έχω πάθει πλάκα ..Πάντα είχε 4g η περιοχή..και δεν είχα πρόβλημα στη λήψη του σήματος..εδώ και δέκα μέρες γίνεται αυτό...ακόμα και τώρα παλεύω αλλά άκρη δε βρίσκω..Σαφέστατα φταίει κάτι στη συσκευή..Το δίκτυο δεν έχει πρόβλημα στη περιοχή...Μου δίνει μόνο h+...Δ το βλέπει καν το 4g .

 

Ξέχασα να αναφερω πως και με τη vodafone με την ίδια συσκευή έχω το ίδιο πρόβλημα....δε ξέρω τι συμβαίνει αλήθεια...

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Konstantine73 said:

Τα χω κάνει ...δεν βοήθησε τίποτα..δυστυχώς....😔

Θα δω μήπως βρω και τίποτα άλλο στο διαδίκτυο..και αν δεν λυθεί απλά θα βγάλω τη σιμ..Ούτως η άλλως το έχω μπακ απ' το δίκτυο ..Έχω κυρία σύνδεση στη σιμ 1.Απλα Μου κάνει εντύπωση ..τέλος πάντων...

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Konstantine73 said:

Από την στιγμή που δίνει 4G η μία σιμ η συσκευή σου δεν έχει hw πρόβλημα... Κάτι άλλο συμβαίνει που μας διαφεύγει...

Sent from Poco F3 8/256
 

Κοιτάω πάλι στις ρυθμίσεις του δικτύου μήπως μου διαφεύγει κάτι..αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη.....τι να συμβαίνει άραγε ..

Αλλά για να το κάνει αυτό και στη βονταφον..κάτι παίζει με τα δίκτυα σε συνδυασμό με τη συσκευή..μάλλον..

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tifozif1 said:

wind & voda μοιράζονται τις ίδιες κεραίες σε πολλές περιοχές.

Ναι το γνωρίζω.. προφανώς για αυτό και οι δύο συμπεριφέρονται με αυτό το τρόπο..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Konstantine73 said:

Τώρα έρχεται λοιπόν και στο ευρύ κοινό... Μεγιες

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kαλημερα . Ευχαριστώ πολύ.Ηλπιζα να διορθωθεί και το θέμα με το δίκτυο..Αλλα ακόμα τίποτα τα ίδια..Μένει στο 3g..Και δοκίμασα και τ άλλο..Έκανα μη αυτόματη αναζήτηση δικτύου...Βρίσκει το 4g...Αλλά όταν πάω να κάνω εγγραφή σε αυτό δεν αφήνει..Με υποχρεώνει σε 3g  μόνο.Αρχιζω να πιστεύω πως είναι θέμα δικτύου και όχι κατά κύριο λόγο Συσκευής....Έχω την αίσθηση μέχρι στιγμής πως έχει γίνει.λιγο πιο heavy  το τηλ σε σχέση με πριν το update..Ίσως είναι και ιδέα μου..Θα δείξει..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα . Ευχαριστώ πολύ.Ηλπιζα να διορθωθεί και το θέμα με το δίκτυο..Αλλα ακόμα τίποτα τα ίδια..Μένει στο 3g..Και δοκίμασα και τ άλλο..Έκανα μη αυτόματη αναζήτηση δικτύου...Βρίσκει το 4g...Αλλά όταν πάω να κάνω εγγραφή σε αυτό δεν αφήνει..Με υποχρεώνει σε 3g  μόνο.Αρχιζω να πιστεύω πως είναι θέμα δικτύου και όχι κατά κύριο λόγο Συσκευής....Έχω την αίσθηση μέχρι στιγμής πως έχει γίνει.λιγο πιο heavy  το τηλ σε σχέση με πριν το update..Ίσως είναι και ιδέα μου..Θα δείξει..
Πρέπει να περιμένεις μερικές ώρες ίσως και μέρες για να νιώσεις την αναβάθμιση.
Στην αρχή τρέχουν διάφορες διαδικασίες για να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.
Πάντως η μπαταρία προσωπικά έχει μεγάλη αναβάθμιση

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, karagalexk said:

Πρέπει να περιμένεις μερικές ώρες ίσως και μέρες για να νιώσεις την αναβάθμιση.
Στην αρχή τρέχουν διάφορες διαδικασίες για να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.
Πάντως η μπαταρία προσωπικά έχει μεγάλη αναβάθμιση

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Σαφώς...Είναι η πρώτη ώρα..Θέλει να στρώσει...🙂

Μου φαίνεται πάντως λίγο πιο αργό στη σβελταδα του...Ειδομεν!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2022 at 7:38 ΜΜ, Nickchris36 said:

Κοιτάω πάλι στις ρυθμίσεις του δικτύου μήπως μου διαφεύγει κάτι..αλλά δε μπορώ να βγάλω άκρη.....τι να συμβαίνει άραγε ..

Αλλά για να το κάνει αυτό και στη βονταφον..κάτι παίζει με τα δίκτυα σε συνδυασμό με τη συσκευή..μάλλον..

Πιστεύω ότι το θέμα το έχεις όχι μόνο στο σπίτι σου αλλά και σε άλλες περιοχές. Έτσι για να αποκλείσουμε την περίπτωση της προβληματικής κεραίας στο σπίτι σου. Δοκίμασε και με μία sim μέσα μπας και δεις κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2022 at 9:48 ΜΜ, neutral said:

Σήμερα το βρήκα κλειστό ενώ το είχα βάλει να φορτίσει ανοιχτό.

Σε άλλες φορτίσεις ,μπορεί να το χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και να μου κρασαρει η εφαρμογή που έχω ανοιχτή εκείνη την ώρα.

Κι άλλη μια φορά έκανε restart ενώ το φορτιζα χωρίς να το χρησιμοποιώ

( Όλα αυτά που περιγράφω τα κάνει μετά τη επαναφορά εργοστασιακών  και το φορτίζω πάντα με τον εργοστασιακό του )

Σε άλλα νέα , Με την 12.5.8 λύθηκε αυτή η βλακεία που αντιμετώπιζα..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται εξαιρετικό το update. Δεν έκανα factory reset. Όλα είναι πιο snappy, τα animations έχουν μικροβελτιώσεις που μου αρέσουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ, πολύ smooth μου φαίνεται, μπορεί να είναι και placebo βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα με miui 13..πολυ smooth, ολα γίνονται αστραπιαία.. Ευτυχώς διορθώθηκε γρήγορα το πρόβλημα με τον poco launcher με την νεα έκδοση του και τώρα φυσάει.... Μπαταρία καλη.. Θα θέλαμε να έχουμε και τα καινούργια widget του miui 13 αλλα λόγω google Ευρώπη δεν τα έχουμε. Υπάρχει τρόπος να τα περάσεις απο οτι ειδα.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ippotis said:

Πιστεύω ότι το θέμα το έχεις όχι μόνο στο σπίτι σου αλλά και σε άλλες περιοχές. Έτσι για να αποκλείσουμε την περίπτωση της προβληματικής κεραίας στο σπίτι σου. Δοκίμασε και με μία sim μέσα μπας και δεις κάποια διαφορά.

Το θέμα τό έχω και σε διπλανές περιοχές σωστά .Και με κύρια σιμ αυτή της γουιντ δηλαδή που έχω το πρόβλημα τώρα που δοκίμασα για ακόμα μια φορά,πάλι τα ίδια..δε βρίσκει 4g.Την ίδια συμπεριφορά έχει και η vodafone με ένα cu που διατηρω.Με την Cosmote που είναι ο κύριος αριθμός Μου όλα καλά...

Πιστεύω πως φταίει η Κεραία γιατί είναι μαζί voda kαι Wind,και σε συνδυασμό με την συσκευή κάτι γίνεται....

Κάνω και μη αυτόματη αναζήτηση.ε έχει επιλέξει σε 3g..Και δε με αφήνει να κάνω εγγραφή σε 4g παρόλο που το βγάζει διαθέσιμο...Δεν είναι δυνατή η σύνδεση μου λέει, δοκιμάστε αργότερα... Ήμαρτον!!!https://i.imgur.com/1iEHRoE.jpg

https://i.imgur.com/F5l34P9.jpg

https://i.imgur.com/gRAvEfF.jpg

https://i.imgur.com/D844uOT.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nickchris36 said:

Το θέμα τό έχω και σε διπλανές περιοχές σωστά .Και με κύρια σιμ αυτή της γουιντ δηλαδή που έχω το πρόβλημα τώρα που δοκίμασα για ακόμα μια φορά,πάλι τα ίδια..δε βρίσκει 4g.Την ίδια συμπεριφορά έχει και η vodafone με ένα cu που διατηρω.Με την Cosmote που είναι ο κύριος αριθμός Μου όλα καλά...

Πιστεύω πως φταίει η Κεραία γιατί είναι μαζί voda kαι Wind,και σε συνδυασμό με την συσκευή κάτι γίνεται....

Με cosmote εγω κανέναν μα κανένα πρόβλημα ολα δουλεύουν ρολόι και 4g και 5g... Ειναι θέμα της wind και Vodafone δεν εκπέμπουν σε ολες της παντες. Και το poco-f3 εχει κάποιες συγκεκριμένες 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Spirospe40 said:

Με cosmote εγω κανέναν μα κανένα πρόβλημα ολα δουλεύουν ρολόι και 4g και 5g... Ειναι θέμα της wind και Vodafone δεν εκπέμπουν σε ολες της παντες. Και το poco-f3 εχει κάποιες συγκεκριμένες 

Μα τόσο καιρό δεν είχα ποτέ πρόβλημα στη περιοχή...είχα κανονικά λήψη και από τους τρεις..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Το Poco F3 υποστηρίζει όλες τις μπάντες που εκπέμπουν Wind και Vodafone (οι οποίες είναι ίδιες και με την Cosmote). Εγώ ποντάρω πως είναι πρόβλημα από τη μεριά του παρόχου και δεν έχει κάνει κανείς τον κόπο να το κοιτάξει ως τώρα. Δεν εξηγείται αλλιώς. Nick σου συνιστώ να πλακωθεις στα τηλέφωνα με το 13700 που είναι και δωρεάν (λογικά το έχεις κάνει ήδη αλλά ποτέ δεν ξέρεις) και να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν VoLTE 4G 5G. Δώσε έμφαση στο VoLTE.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, georgeavl3 said:

Το Poco F3 υποστηρίζει όλες τις μπάντες που εκπέμπουν Wind και Vodafone (οι οποίες είναι ίδιες και με την Cosmote). Εγώ ποντάρω πως είναι πρόβλημα από τη μεριά του παρόχου και δεν έχει κάνει κανείς τον κόπο να το κοιτάξει ως τώρα. Δεν εξηγείται αλλιώς. Nick σου συνιστώ να πλακωθεις στα τηλέφωνα με το 13700 που είναι και δωρεάν (λογικά το έχεις κάνει ήδη αλλά ποτέ δεν ξέρεις) και να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν VoLTE 4G 5G. Δώσε έμφαση στο VoLTE.

Ακριβώς..Μα πάντα είχα 4g ...Από τηλέφωνα και κράξιμο άλλο τίποτα..Είμαι σίγουρος πως φταίει το δίκτυο χίλια τα εκατό...Κάλεσα πάλι τώρα .μου παν μέσα στις επόμενες 4ωρες θα με καλέσουν..και πως είμαι σε προτεραιότητα..καλά κρασααα😂Δέκα μέρες και βάλε αυτή η ιστορία..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...