Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει έκδοση που διορθώνει το πρόβλημα με τον launcher
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-2-22-1-923-02240936-release/

Πάντως η μπαταρία με την 13 είναι όνειρο.... Προσωπική γνώμη

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, karagalexk said:

Έχει βγει έκδοση που διορθώνει το πρόβλημα με τον launcher
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-2-22-1-923-02240936-release/

Πάντως η μπαταρία με την 13 είναι όνειρο.... Προσωπική γνώμη

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Τωρα την πέρασα, επανεκκίνηση και δια μαγείας το πρόβλημα λύθηκε χαχα.. Βούτυρο παει τωρα... Μπαταρία δεν βλέπω διαφορά ακόμα, κανονικά όπως ήταν... 

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει απενεργοποιήσει την επιλογή MIUI Optimization? δεν μου εμφανίζεται στα develepoer tools ούτε με πολλά πατήματα στο "Reset to default values" και δεν μπορώ να περάσω yt vanced 😞

 

'Εχω miui 13.0.3

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει απενεργοποιήσει την επιλογή MIUI Optimization? δεν μου εμφανίζεται στα develepoer tools ούτε με πολλά πατήματα στο "Reset to default values" και δεν μπορώ να περάσω yt vanced
 
'Εχω miui 13.0.3
Οι καινούργιες εκδόσεις του vanced δεν χρειάζονται απενεργοποίηση για να περαστούν

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει απενεργοποιήσει την επιλογή MIUI Optimization? δεν μου εμφανίζεται στα develepoer tools ούτε με πολλά πατήματα στο "Reset to default values" και δεν μπορώ να περάσω yt vanced
 
'Εχω miui 13.0.3
Και εδώ με miui 13
https://cloud.tapatalk.com/s/622358a8c009f/Screenrecorder-2022-03-05-14-32-36-898.mp4

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2022 at 2:02 ΜΜ, karagalexk said:

Οι καινούργιες εκδόσεις του vanced δεν χρειάζονται απενεργοποίηση για να περαστούν

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Έχεις δίκιο, απλώς όταν εγκατέστησα τον manager, μου έβγαζε στις επιλογές εγκατάστασης του YouTube "unavailable" και νόμιζα πως έφταιγε αυτό. Τελικά μετά από επανεκκίνηση έκανα εγκατάσταση κανονικά το YouTube. Ευχαριστώ!

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. πως μπορούμε να εξαιρέσουμε από την  σάρωση ασφαλείας μια εφαρμογή που μου την βγάζει συνέχεια όταν σκανάρει για απόρητο και ασφάλεια ότι  εντοπίστηκε κίνδυνος μηνυμάτων (chomp sms) το οποίο είναι λάθος γιατί  η εφαρμογή και είναι ακίνδυνη και την χρειάζομαι να την έχω. Οσο και να έψαξα δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να την εξαιρώ . (Poco F3)  

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους... είμαι σε δίλημμα μεταξύ poco f3  myphone και one plus nord 2... Θ μ πείτε ανόμοια κινητά αλλά έχει bugs το poco η όλα τρέχουν σωστά;; 

είχα παλαιότερα το poco phone 1 και ήταν τέλειο... απο θέμα οθόνης και μπαταρίας τι λέει το κινητό;

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kommatias_3 said:

καλησπέρα σε όλους... είμαι σε δίλημμα μεταξύ poco f3  myphone και one plus nord 2... Θ μ πείτε ανόμοια κινητά αλλά έχει bugs το poco η όλα τρέχουν σωστά;; 

είχα παλαιότερα το poco phone 1 και ήταν τέλειο... απο θέμα οθόνης και μπαταρίας τι λέει το κινητό;

Εχω 3 μήνες το poco. Πολυ καλο hardware με 1 μειονέκτημα: miui. Ειχα 4 σχεδόν χρονια 1+5t και το αφησα λογω μπαταρίας. Software μερα με τη νυχτα. Βεβαια το nord δεν ειναι ναυαρχίδα οπότε θα σου πρότεινα poco με custom rom. Ετσι εκανα κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλη σαρακοστή .
Αγόρασα την συσκευή για συνάδελφο και έχουμε αρκετά θέματα με την διαχείριση εφαρμογών .
Πχ το Viber ,όταν προσπαθεί να το ανοίξει του το κλείνει και δεν τον αφήνει να το ανοίξει .
Πρέπει να την κάνει απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση για να λειτουργήσει...
Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο γίνεται αυτό ;;

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Όχι την προηγούμενη συσκευή την έχουμε απενεργοποιήσει .
Γενικά έχουμε θέμα και με άλλες εφαρμογές .το βαιμπερ το ανέφερα ως ένα από τα προβλήματα .


Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους καλή σαρακοστή... ευχαριστώ τον Κωνσταντίνο και τον pipis για τις απαντήσεις... ναι το miui πρέπει ν το συνηθισεις πρώτα και μετά ειναι οκ 

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που προερχομαι απο το πολυ καλο oneplus 6 το οποιο ειχα στην κατοχη μου 2,5 χρονια χωρις να μου εχει κανει το παραμικρο προβλημα, εδω και 1 εβδομαδα με το F3 ειμαι υπερευχαριστημενος. Να μου πειτε μπορει να ειναι νωρις ακομα αλλα δεν το εχω μετανοιωσει καθολου προς το παρον.

οσον αφορα το miui δεν μπορω να πω οτι δυσκολευτηκα να το συνηθισω. 

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μένω σε μεζονέτα και έχω συνδέσει δύο ρούτερ, ενα σε κάθε όροφο για καλύτερο wifi σε όλο το σπίτι. Το πρόβλημα με το κινητό είναι όταν αλλάζω όροφο, αυτό μένει συνδεδεμένο με το προηγούμενο ρούτερ, ακόμη και όταν αυτό έχει λίγο σήμα (μια παύλα) και την ίδια στιγμή είμαι ακριβώς δίπλα από το άλλο. Πολλές φορές προτιμάει να συνδεθεί με δεδομένα πάρα με το ρούτερ που βρίσκεται δίπλα του. Πρέπει δηλαδή να το αλλάξω εγώ χειροκίνητα. Καμία λύση σε αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Nnoutas said:

Μένω σε μεζονέτα και έχω συνδέσει δύο ρούτερ, ενα σε κάθε όροφο για καλύτερο wifi σε όλο το σπίτι.

Και εγώ έχω δύο ρούτερ, το Poco σπάνια μένει κολλημένο στο απομακρυσμένο, το Realme 7 της συζύγου δεν αλλάζει μόνο του με τίποτα, θέλει 9 στις 10 φορές χειροκίνητη εναλλαγή δικτύου. 

Δες στις ρυθμίσεις των ρούτερ μήπως κάποιο είναι ρυθμισμένο σε πλήρη ισχύ εκπομπής και το άλλο σε χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Bamiolos said:

Kαλησπέρα. πως μπορούμε να εξαιρέσουμε από την  σάρωση ασφαλείας μια εφαρμογή που μου την βγάζει συνέχεια όταν σκανάρει για απόρητο και ασφάλεια ότι  εντοπίστηκε κίνδυνος μηνυμάτων (chomp sms) το οποίο είναι λάθος γιατί  η εφαρμογή και είναι ακίνδυνη και την χρειάζομαι να την έχω. Οσο και να έψαξα δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να την εξαιρώ . (Poco F3)  

Ευχαριστώ

 

Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλη σαρακοστή .
Αγόρασα την συσκευή για συνάδελφο και έχουμε αρκετά θέματα με την διαχείριση εφαρμογών .
Πχ το Viber ,όταν προσπαθεί να το ανοίξει του το κλείνει και δεν τον αφήνει να το ανοίξει .
Πρέπει να την κάνει απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση για να λειτουργήσει...
Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο γίνεται αυτό ;;

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Μήπως δεν έχει δώσει τα απαραίτητα δικαιώματα στην εφαρμογή?
Εκαθαριση δεδομένων της εφαρμογής και όταν του ζητήσει δικαιώματα να τα δώσει

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, toylhs9 said:

Και εγώ έχω δύο ρούτερ, το Poco σπάνια μένει κολλημένο στο απομακρυσμένο, το Realme 7 της συζύγου δεν αλλάζει μόνο του με τίποτα, θέλει 9 στις 10 φορές χειροκίνητη εναλλαγή δικτύου. 

Δες στις ρυθμίσεις των ρούτερ μήπως κάποιο είναι ρυθμισμένο σε πλήρη ισχύ εκπομπής και το άλλο σε χαμηλή.

Μπα και τα δύο το ίδιο είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω προβλημα,δεν δουλευει το 4g στη συσκευη με wind, ενω μεχρι προτεινως δουλευε.Δοκιμασα σε αλλη συσκευη λειτουργει κανονικα.Μιλησα και μτ δικτυο και δεν υπαρχει θεμα στη περιοχη ενω εγω νομιζα πως υπηρχε βλαβη..Τι να κανω;Επαναφορα;

Στη σιμ 1 κοσμοτε λειτουργει κανονικα.

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:

Δες λίγο το APN σου.... 382a0b11ad810deba3996818da4fc0a8.jpg

Sent from Poco F3 8/256
 

Ta εκανα με την γουιντ ολα αυτα..αλλα τζιφος...Καθως επισης τωρα στο δικαρτο δεν μου τα εμφανιζει καθολου αυτα..Δε μπορω να καταλαβω.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:

Για να σου τα εμφανίσει απλά ενεργοποιείς τα data της sim που θέλεις να δεις το APN... Κάνε μια επαναφορά στο APN...

Sent from Poco F3 8/256
 

Tο εκανα..παλι σε θρι τζι.με εχει...πφφφ

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Reboot την συσκευή?

Sent from Poco F3 8/256
 

Τα χω κανει...δε ξερω τι αλλο νακανω πια.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Konstantine73 said:

Reboot την συσκευή?

Φίλε έχω wind cosmote μέσα και δεν έχω πρόβλημα σε 4G/5G με καμία σιμ όπου φυσικά το επιτρέπει το δίκτυο

Sent from Poco F3 8/256

 

Μα ουτε γω ειχα ποτε προβλημα.εδω και μερες τα κανει αυτα τα νουμερα..και νομιζα πωςφταιει το.δικτυο..αλλα προφανως φταιειη συσκευη..μεχρι.και σιμ αλλαξα φαντασου

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Ξαφνικά η συσκευή να μην υποστηρίζει το 4G της Wind? Η άλλη σου σιμ σου δίνει?

Sent from Poco F3 8/256
 

Ναι κανονικα ,ειναι θεμα συσκευης ξεκαθαρα..αλλα τι μπορω να κανω αυτο ψαχνω..σε αλλη συσκευη δοκιμασα δουλευε κανονικα..

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...