Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το θρυλικο s9 plus που  ειχα,ειναι.η καλυτερη αγορα μου εβερ..Τωρα καποια θεματακια που εχει θα λυθουν με τα update..Για μενα χτυπα το !

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Άποψη σου, όλοι μιλάνε για μεγάλο downgrade... Μην αρχίσω να ανεβάζω συγκρίσεις.

Sent from Poco F3 8/256
 

Ufs 2.2 = σκουπίδι

Μην παραβλέπουμε και αυτόν τον παράγοντα που είναι ένας βασικός λόγος που το δικό μας πυροβολεί

Εγώ θηκουλα πάντως έχω πάρει τη nilkin shield cam που είναι πολύ τίμια και σε πολύ καλή τιμή

 

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Μετα το θρυλικο s9 plus που  ειχα,ειναι.η καλυτερη αγορα μου εβερ..Τωρα καποια θεματακια που εχει θα λυθουν με τα update..Για μενα χτυπα το !

Κοίτα η εμπειρία μου με τους Κινέζους και τα κινητά είναι ότι πολλές φορές κάποια πράγματα δεν τα φτιάχνουν ποτέ και γενικά είναι αμπαλοι στο θέμα software

Παρόλα αυτά οι συσκευές τους είναι σκυλιά και φυσικά μπορεί να έχουν πολύ καλές τιμές για το hardware όπως η δική μας, οπότε συμβιβάζεσαι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, xetasa said:

Το είχα πάρει όταν πρωτοβγήκε και το έδωσα άμεσα γιατί τα bugs ήταν πάρα πολλά, με κύριο το θέμα του proximity. Επρεπε να κατεβάσω ένα apk και να κάνω calibration μόνος μου και πάλι δεν δούλευε σωστά...

Ειπα να του ξαναδώσω μια ευκαιρία και το ξαναπήρα πριν 2 εβδομάδες περίπου. Ο proximity έχει φτιάξει (δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή μου ή το φτιάξανε με τα updates που μεσολάβησαν), με gcam η φωτογραφική έχει βελτιωθεί πολύ, ο snap 870 πυροβολάει και γενικά δεν βλέπω κάποιο άλλο πρόβλημα.

Ανετα θα την κρατήσω για πρώτη συσκευή για αρκετό καιρό🙂

Και γω το ειχα παρει τον ιουνιο και τον ιουλιο το εδωσα λογο promixy 

το φτιαξανε οντως ?

απο sot τι βγαζει ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dskoumis said:

Ακόμη πρόβλημα έχει

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

α καλα ενταξει αυτη η xiaomi πεταει χαρταετο δλδ

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια προσπαθω να δουλεψω την μεγιστοποιηση οθονης απο την προσβασιμοτητα με full screen mode .

ενεργοποιω την επιλογη με τα δυο δαχτυλα απο κατω προς τα πανω για ενεργοποιηση αλλα τιποτα.

δουλευει μονο στην κατασταση με τα τρεια πληκτρα κατω και το εικονιδιο προσβασιμοτητας κατω δεξια δηλαδη.

οταν βαζω full screen και δεν βγαζει το κουμπακι δεν δουλευουν τα δυο δαχτυλα πανω.

μπορει καποιος να το δοκιμασει?

θελει καποια αλλη ρυθμιση μηπως ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Konstantine73 said:

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιον άλλον launcher?

Sent from Poco F3 8/256
 

Οχι φιλε μου ολο ειναι μαμα.

εσενα δουλευει η επιλογη δυο δαχτυλα πανω για ενεργοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι σχετικά καινούριος με το f3 και δε μπορώ να βάλω themes.εχω αλλάξει χώρα (Ινδία) έχω κάνει restart,και τίποτα. Μήπως ξέρει κανένας τι παίζει;

Και με το nova και με τον μαμισιο launcher.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι σχετικά καινούριος με το f3 και δε μπορώ να βάλω themes.εχω αλλάξει χώρα (Ινδία) έχω κάνει restart,και τίποτα. Μήπως ξέρει κανένας τι παίζει;
Και με το nova και με τον μαμισιο launcher.
Απεγκατάσταση ενημερώσεων κάνε στην εφαρμογή και θα δουλέψει μην κάνεις ξανά το update

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μου κάνει εντύπωση.
Συνδέω τα Galaxy buds 2 στο κινητό Samsung galaxy note 9 και σε παιχνίδι οπως το COD βλέπω μια καθυστέρηση στον ήχο.
Τα ίδια ακουστικά και στο ίδιο παιχνίδι στο κινητό poco F3 δεν έχει καμιά καθυστέρηση.
Που οφείλεται;
1) πχ στο ότι το poco έχει snapdragon;
2) στο ότι ο Snapdragon του poco f3 είναι νεότερης γενιάς (αν είναι) από τον επεξεργαστή του Note 9;
3) έχει άλλη έκδοση bt το ένα κινητό από το άλλο;
4) στο λειτουργικό γιατί έχουν διαφορετικό Android ; ( το note έχει ν10 και το poco έχει android 11 )

Ξέρει κανείς να απαντήσει;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agriniopk said:

Να ρωτήσω κάτι που μου κάνει εντύπωση.
Συνδέω τα Galaxy buds 2 στο κινητό Samsung galaxy note 9 και σε παιχνίδι οπως το COD βλέπω μια καθυστέρηση στον ήχο.
Τα ίδια ακουστικά και στο ίδιο παιχνίδι στο κινητό poco F3 δεν έχει καμιά καθυστέρηση.
Που οφείλεται;
1) πχ στο ότι το poco έχει snapdragon;
2) στο ότι ο Snapdragon του poco f3 είναι νεότερης γενιάς (αν είναι) από τον επεξεργαστή του Note 9;
3) έχει άλλη έκδοση bt το ένα κινητό από το άλλο;
4) στο λειτουργικό γιατί έχουν διαφορετικό Android ; ( το note έχει ν10 και το poco έχει android 11 )

Ξέρει κανείς να απαντήσει;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω γιατί δεν βλέπεις καμία καθυστέρηση γιατί εγώ βλέπω κάποια έστω και σαφώς μικρότερη από αλλά ασύρματα ακουστικά που έχω δοκιμάσει (μιας και έχω τα buds 2 και το μόνο παιχνίδι που παίζω στο κινητό είναι το cod)

Παρόλα αυτά από όσο ξέρω τα buds 2 έχουν low latency/gaming mode το οποίο όμως υποτίθεται ότι λειτουργεί μόνο με κινητά Samsung και αυτό είναι το μόνο χαρακτηριστικό που δε μπορούμε να έχουμε οι υπόλοιποι χωρίς Samsung μαζί με το να γίνεται "ταυτόχρονη" σύνδεση σε πολλές συσκευές Samsung.

Τα buds 2 πάντως είναι πολύ καλά ακουστικά, πραγματικά από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει τα τελευταία χρόνια και σε παιχνίδια είναι οκ, μιας και τα χρησιμοποιώ και στο switch μου.

Σε single player παιχνίδια και σε media υλικό είναι τέλεια, σε online όμως που σε ενδιαφέρει και η παραμικρή καθυστέρηση μπορεί να παρατηρήσεις διαφορά που θα ενοχλήσει, ίσως υπάρχουν και καλύτερες επιλογές με βάση αυτό το κριτήριο (γιατί σαν συνολικό πακέτο τα buds 2 είναι κορυφή στα χρήματα τους). Και πάλι όμως δεν περιμένω μια ασύρματη λύση να μην έχει καθυστερήση σε σχέση με ενσύρματη.

Σίγουρα όμως παίζει ρόλο και το soc της συσκευής που τα συνδέεις. Ο 870 είναι "τέρας" οπότε θεωρητικά θα έχει τις καλύτερες επιδόσεις και στο Bluetooth, παρόλα αυτά στο "αρχαίο" soc του switch έχω παρόμοια εμπειρία (και πάλι ανάλογα καλύτερη από αλλά Bluetooth ακουστικά), οπότε δεν ξέρω πόση σημασία έχει.

Βέβαια το Nintendo είναι αποκλειστικά gaming συσκευή στην οποία μάλιστα το Bluetooth για τον ήχο το ξεκλείδωσαν μετά από χρόνια, οπότε μάλλον το έκαναν ύστερα από σκέψη και optimization

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά είναι θέμα επεξεργαστή ε;
Λες για καθυστέρηση αλλά να δεις πως είναι στο note 9 και μετά θα πεις πως στο poco είναι μια χαρά.
Και ας έχω ενεργοποιήσει την επιλογή στο note για μείωση της καθυστέρησης στα παιχνίδια κτλ


Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, agriniopk said:

Οπότε λογικά είναι θέμα επεξεργαστή ε;
Λες για καθυστέρηση αλλά να δεις πως είναι στο note 9 και μετά θα πεις πως στο poco είναι μια χαρά.
Και ας έχω ενεργοποιήσει την επιλογή στο note για μείωση της καθυστέρησης στα παιχνίδια κτλ


Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Κάποια βλακεία θα έχουν κάνει στη Samsung ή το low latency mode τους για τις συσκευές τους θα είναι "beta" ή απλά δεν το έχουν φτιάξει για το note.. τι να σου πω..

Εφόσον όμως έχω παρόμοια εμπειρία στο switch που αντικειμενικά είναι μπακατελα σε σχέση με αυτά που συζητάμε το πιο λογικό συμπέρασμα είναι ότι είναι θέμα optimization

Έχει βέβαια σημασία και το τι μπορούν να κάνουν τα ίδια τα ακουστικά (γιατί κάποια πιο φθηνα xiaomi πχ είναι για τα μπάζα), αλλά όπως βλέπεις και εσύ και εγώ τα buds 2 μια χαρά μπορούν να αποδώσουν και ας μην είναι "gaming"

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαστε offtopic, μιας και το προβλημα το έχει η παντοφλα Νοτε 9 και οχι το τσοκαρο F3:
 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thepre913 said:

Απεγκατάσταση ενημερώσεων κάνε στην εφαρμογή και θα δουλέψει μην κάνεις ξανά το update


 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να εφαρμόσω θέματα που κατεβάσω από την εφαρμογή που έχει το κινητό;
Μου εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα...72ddfed18c69166111a3b29d2630b35d.jpg

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος απο την παρασκευη και εγω και μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος. 
την παρακατω θηκη την εχει κανεις ? εντυπωσεις ? Δεν θελω να γινει πολυ μεγαλυτερο το κινητο με καμια θηκη τερας.
20220117091352_nillkin_textured_hard_back_cover_plastiko_mayro_poco_f3.thumb.jpeg.fbbc01300b51942b90af0b0affb93602.jpeg

--NickB
Link to comment
Share on other sites

επισης ακομα μια ερωτηση σχετικα με το NFC και τις πληρωμες αντι καρτας. Μεσω Εθνικης εχω συνδεσει την καρτα μου με ανεπαφη πληρωμη μεσω κινητου. Μετα πως το χρησιμοποιουμε σε ενα μηχανημα ? Απλα ενεργοποιουμε το NFC και περναμε το κινητο πανω απο το μηχανημα σαν να ηταν καρτα ?

--NickB
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, rebelos said:

νεος κατοχος απο την παρασκευη και εγω και μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος. 
την παρακατω θηκη την εχει κανεις ? εντυπωσεις ? Δεν θελω να γινει πολυ μεγαλυτερο το κινητο με καμια θηκη τερας.
20220117091352_nillkin_textured_hard_back_cover_plastiko_mayro_poco_f3.thumb.jpeg.fbbc01300b51942b90af0b0affb93602.jpeg

Πάρε spiegen. Πολύ ποιοτική με καλή υφή και δεν "παχαίνει" to kinht;o.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, rebelos said:

νεος κατοχος απο την παρασκευη και εγω και μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος. 
την παρακατω θηκη την εχει κανεις ? εντυπωσεις ? Δεν θελω να γινει πολυ μεγαλυτερο το κινητο με καμια θηκη τερας.
20220117091352_nillkin_textured_hard_back_cover_plastiko_mayro_poco_f3.thumb.jpeg.fbbc01300b51942b90af0b0affb93602.jpeg

Δεν μεγαλωνει το κινητο, την εχω σαν βασικη.. Πολυ ωραία με καλη ποιότητα υλικων.. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nnoutas said:

Πάρε spiegen. Πολύ ποιοτική με καλή υφή και δεν "παχαίνει" to kinht;o.

ποια λες δωσε μου ενα λινκ η μια φωτο αν μπορεις

--NickB
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, rebelos said:

ποια λες δωσε μου ενα λινκ η μια φωτο αν μπορεις

https://spaceboy.io/store/spigen-rugged-armor-acs03006-xiaomi-poco-f3-mi-11i-case-matte-black/?skr_prm=WyI1MzEyOWRhZC00ZTkwLTQzNDYtODI5OS0yNjdhYzQwMWI1YTAiLDE2NDU5OTE0MjQ3NzUseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0.

Spiegen αυτη έχει μονο.. Καλη ειναι. Απλη

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος απο την παρασκευη και εγω και μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος. 
την παρακατω θηκη την εχει κανεις ? εντυπωσεις ? Δεν θελω να γινει πολυ μεγαλυτερο το κινητο με καμια θηκη τερας.
20220117091352_nillkin_textured_hard_back_cover_plastiko_mayro_poco_f3.thumb.jpeg.fbbc01300b51942b90af0b0affb93602.jpeg
https://www.skroutz.gr/s/28469874/Nillkin-Frosted-Shield-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Poco-F3.html
Frosted shield πάλι από nillkin έχω εγώ πιο λεπτή από spigen από σκληρό πλαστικό και με ανάγλυφη πλάτη. Μοιάζει με αυτή της φωτό.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, rebelos said:

ποια λες δωσε μου ενα λινκ η μια φωτο αν μπορεις

https://www.skroutz.gr/s/28805728/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Ανθεκτική-Μαύρο-Ματ-Poco-F3.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...