Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση προς γνώστες: προσπαθώ να αυτοματοποιησω κάποια actions (χρησιμοποιώντας το macrodroid), αλλά τα mobile data δεν αλλάζουν status με τίποτα. Ούτε από on σε off ούτε το ανάποδο, ούτε το toggle status παίζει. 

Έδωσα και τα extra permissions μέσω adb και ενώ το location παίζει πλέον μια χαρά και εναλλασεται τα mobile data δυστυχώς όχι. 

 

Οπότε αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω παρακαλώ ας ενημερώσει! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι να το πάρω κατ' αρχας έχει διαφορά μεγάλη αυτό με τα 8 GB δηλαδή αξίζει τα λίγο παραπάνω χρήματα; Μετά βλέπω διαβάζω κάποια προβλήματα στο GPS άλλοι στην φόρτιση...,άλλοι στο λειτουργικό... Αξίζει η αγορά τελικά;
Δεν έχει μεγάλη διαφορά το 6 από το 8 γιγα για ένα απλό χρήστη. Απλως αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις πάνω από δύο χρόνια και σε παίρνει οικονομικά πάρε αυτό με τα 8GB.
Εγώ το έχω από τότε που βγήκε. Το πήρα από τους πρώτους από Amazon και δεν έχω δει κανένα θέμα ούτε με το gps ούτε με φόρτιση (αυτό πρώτη φορά το ακούω) ούτε με κάτι άλλο.
Το θέμα του όταν πρωτοβγήκε ήταν το Green tint το οποίο είναι ανεπαίσθητο και ανάξιο λόγου. Αν δεν στο πουν κιόλας ίσως και να μην το παρατηρήσεις

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάς οτι το F3 μετράει ήδη ένα χρόνο ζωής δηλαδή official updates για 1 χρόνο ακόμα. Αντίθετα απο το επερχόμενο F4 που θα έχει 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αυτής της λογικής, τα κρατάω περισσότερο από 2 χρόνια, αλλά είναι κάτι που κάποιος πρέπει να ζυγίσει πριν την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήρθα στην παρέα από Mi 8 μετά από τρία χρόνια. Μία είναι το poco το λάτρεψα από την πρώτη στιγμή

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ POCO F1 ΣΕ POCO F3-8/256 ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ GCAM ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕ. ΤΟΤΕ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΑ 308€.

Edited by seitanis
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το τηλέφωνο... αλλά το μόνο που με χαλάει πολύ είναι που ρίχνει την φωτεινότητα στα τάρταρα μόλις ανέβει λίγο η θερμοκρασία του. Και εάν είσαι έξω πχ θάλασσα, ήλιο κτλ. δεν βλέπεις τίποτα. Δεν έχω βρει λύση και το  θεωρώ πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, studiosakis said:

Όλα καλά με το τηλέφωνο... αλλά το μόνο που με χαλάει πολύ είναι που ρίχνει την φωτεινότητα στα τάρταρα μόλις ανέβει λίγο η θερμοκρασία του. Και εάν είσαι έξω πχ θάλασσα, ήλιο κτλ. δεν βλέπεις τίποτα. Δεν έχω βρει λύση και το  θεωρώ πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Ναι μου το έκανε και εμένα μια φορά πέρυσι το καλοκαίρι. Από τότε βέβαια δεν το έχω ξαναδεί παρόλο τη βαριά χρήση που του κάνω. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nnoutas said:

Ναι μου το έκανε και εμένα μια φορά πέρυσι το καλοκαίρι. Από τότε βέβαια δεν το έχω ξαναδεί παρόλο τη βαριά χρήση που του κάνω. 

Μόνο σε εξωτερικούς χώρους το καταλαβαίνεις ..με φυσική φωτεινότητα. Σήμερα που είχε λιακάδα δεν έβλεπα τίποτα που είχα πάει για καφέ. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ σε αυτή τη συσκευή αυτό με τη φωτεινότητα πάντως και γενικά θεωρώ ότι διατηρεί μια χαρά χαμηλές θερμοκρασίες, έχει καλή ψύξη

 

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια ενημερωση για το update?Ειναι roll out τωρα σε Ελλαδα,γνωριζει καποιος;

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια ενημερωση για το update?Ειναι roll out τωρα σε Ελλαδα,γνωριζει καποιος;
Μπήκε χθες το πρωί. Μικρές διαφορές. Security patch, αλλαγές στην gallery και καινούργιο game turbo88b11353d740635b55e93782b06c2670.jpg406576237fcde8987f6ae529f062cd28.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, karagalexk said:

Μπήκε χθες το πρωί. Μικρές διαφορές. Security patch, αλλαγές στην gallery και καινούργιο game turbo88b11353d740635b55e93782b06c2670.jpg406576237fcde8987f6ae529f062cd28.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Αυτο ειναι το security που δινει καθε δυο.με τρεις μηνες..Αναφερομουν στο Android 13 εγω,αλλα σε ευχαριστω.Αυτο παντως δεν μου χει ερθει..Οποτε αναμονη και για αυτο και για το13...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το security που δινει καθε δυο.με τρεις μηνες..Αναφερομουν στο Android 13 εγω,αλλα σε ευχαριστω.Αυτο παντως δεν μου χει ερθει..Οποτε αναμονη και για αυτο και για το13...
Δεν είναι μόνο το security patch... Για το 13... Αναμονή

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, karagalexk said:

Δεν είναι μόνο το security patch... Για το 13... Αναμονή

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Πες ομως οτι ειναι pilot να μην ψαχνει ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε  παιδιά εδώ δεν έχουμε πάρει ακόμα το android 12 θα πάρουμε το android 13!! Τι γίνεται μήπως έχω χάσει επεισόδια γιατί εγώ είμαι ακόμα με το android 11. Μιλάω πάντα επίσημα έτσι από τη μαμά xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Ρε  παιδιά εδώ δεν έχουμε πάρει ακόμα το android 12 θα πάρουμε το android 13!! Τι γίνεται μήπως έχω χάσει επεισόδια γιατί εγώ είμαι ακόμα με το android 11. Μιλάω πάντα επίσημα έτσι από τη μαμά xiaomi.
Για miui 13 μιλάω βασισμένο σε android 12

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, karagalexk said:

Για miui 13 μιλάω βασισμένο σε android 12

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Α! οκ... κατάλαβα λάθος😀

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Konstantine73 said:

Αυτό το έχω από προχθές... Την μεγάλη αναβάθμιση περιμένουμε...

Sent from Poco F3 8/256
 

Ναι σε μερικους ηρθε πιο νωρις αυτο ,σε αλλους πιο αργα..αυτο ας κανουμε υπομονη μεχρι το μεγαλο update...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Θα ειθελα να κανω μια ερωτηση προs τουs κατοχουs του F3....επειδη αυτον τον καιρο σκεφτομαι να το αγορασω...αξιζει πλεον να παω σε αυτο.....?....με ολα τα updates που εχουν κυκλοφορησει μεχρι τωρα για το F3 θεωρειτε πλεον μια απροβληματιστη συσκευη η οχι..?..απο οσο γνωριζω το θεμα που εχει με τον proximity sensor ειναι θεμα hardware ετσι δεν ειναι..?..με software updates δεν λυνετε ετσι...?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Christos_Tz said:

Θα ειθελα να κανω μια ερωτηση προs τουs κατοχουs του F3....επειδη αυτον τον καιρο σκεφτομαι να το αγορασω...αξιζει πλεον να παω σε αυτο.....?....με ολα τα updates που εχουν κυκλοφορησει μεχρι τωρα για το F3 θεωρειτε πλεον μια απροβληματιστη συσκευη η οχι..?..απο οσο γνωριζω το θεμα που εχει με τον proximity sensor ειναι θεμα hardware ετσι δεν ειναι..?..με software updates δεν λυνετε ετσι...?

Εχω το κινητο αυτο το εχω 6 μηνες και ειναι πραγματικα πολυ καλο.

με το λογισμικο δεν εχω κανενα προβλημα εκτος απο τον αισθητηρα εγγυτητας .

ομως πριν λιγες μερες πηρα μια νεα θηκη την spigen armor και απο τοτε δεν εχω κανενα θεμα με τον αισθητηρα.

τωρα πως εγινε αυτο πραγματικα δεν ξερω ισως η θηκη του δημιουργει τις συνθηκες να δουλευει αψογα.

κατα την γνωμη μου παρτο αφοβα ειναι το καλυτερο στα λεφτα του μακραν.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει όταν πρωτοβγήκε και το έδωσα άμεσα γιατί τα bugs ήταν πάρα πολλά, με κύριο το θέμα του proximity. Επρεπε να κατεβάσω ένα apk και να κάνω calibration μόνος μου και πάλι δεν δούλευε σωστά...

Ειπα να του ξαναδώσω μια ευκαιρία και το ξαναπήρα πριν 2 εβδομάδες περίπου. Ο proximity έχει φτιάξει (δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή μου ή το φτιάξανε με τα updates που μεσολάβησαν), με gcam η φωτογραφική έχει βελτιωθεί πολύ, ο snap 870 πυροβολάει και γενικά δεν βλέπω κάποιο άλλο πρόβλημα.

Ανετα θα την κρατήσω για πρώτη συσκευή για αρκετό καιρό🙂

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο 695 και πολύ καλύτερος σε μπαταρία από του χ3.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...