Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, stef31nos said:

Καλημερα σε ολους εχει βρει κανεις κανενα αξιολογο τζαμπακι οχι ζελατινουλα οπως γραφουν στο σκρουτζ για πισω καμερα του poco f3 να ειναι αξιολογο και να αξιζει....

δες https://myphone.gr/forum/topic/187733/?do=findComment&comment=7028210

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2022 at 4:16 ΜΜ, Konstantine73 said:

Σε κανέναν σας δεν το έχει κάνει?

Sent from Poco F3 8/256
 

Σχεδόν σε κάθε φόρτιση μου έκανε αυτό που λες. γρήγορο reboot. ώσπου χθες κόλλησε και δεν μπόρεσα να του κάνω τίποτα πέρα από επαναφορά. πάρε back up και κάνε επαναφορά ΧΘΕΣ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2022 at 4:12 ΜΜ, tifozif1 said:

Σε ευχαριστω πολυ τα ειδα αυτα ηθελα κατι απο εδω απο Ελλαδα...Σκρουτζ που ειδα μερικα δεν ξερω αν κανουν πηγα σε εναν ομονοια κοντα προσπαθησε να βαλει καποια που ειχε εβαλε 3 αλλα δεν καθοντουσαν καλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όποιος έχει περάσει την v13 Xiaomi.EU ας πει μία γνώμη εάν αξίζει να ασχοληθώ να την περάσω έχει προβλήματα? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, petros2211 said:

Καλημέρα. Όποιος έχει περάσει την v13 Xiaomi.EU ας πει μία γνώμη εάν αξίζει να ασχοληθώ να την περάσω έχει προβλήματα? Ευχαριστώ.

έχω την stable (την πέρασα ως update της 12.5.19 stable) και σε γενικές γραμμές παίζει μια χαρά. Κάποια apps μόνο όταν πάνε να ανοίξουν "κολλάνε" στο πρώτο καρέ τους και δε φορτώνουν παρά μόνο αν τα κλείσω από τα "πρόσφατα" και τα ξανα-ανοίξω. Ή θα πρέπει να γίνουν Android/MIUI 12/13 compatible ή έχει κάποιο bug το miui. Κλήσεις/GPS/camera παίζουν όλα μπόμπα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mclound said:

έχω την stable (την πέρασα ως update της 12.5.19 stable) και σε γενικές γραμμές παίζει μια χαρά. Κάποια apps μόνο όταν πάνε να ανοίξουν "κολλάνε" στο πρώτο καρέ τους και δε φορτώνουν παρά μόνο αν τα κλείσω από τα "πρόσφατα" και τα ξανα-ανοίξω. Ή θα πρέπει να γίνουν Android/MIUI 12/13 compatible ή έχει κάποιο bug το miui. Κλήσεις/GPS/camera παίζουν όλα μπόμπα.

Σκέφτομαι να βάλω την MIUI13 XTRV από την Xiaomi.gr με  fastboot. Έχει διάφορες σε εμφάνιση από την 12? Και με την διαχείριση της μπαταρίας πώς τα πάει είναι καλύτερο από το 12?

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορές στην εμφάνιση, σε επόμενα build θα έχει αλλο control panel και άλλα widgets. Απο μπαταρία (εκτός της πρώτης/δευτερης μέρας/φόρτισης) ειναι τα ίδια, καλύτερη πάντως από την stock/μαμα rom.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mplamplakas said:

Μόλις το πήρα κι εγώ. Το μαύρο. Η πλάτη του είναι σαν καθρέφτης;

Και εγώ το μαύρο έχω και πράγματι είναι σαν καθρεφτης και πολύ όμορφο κατά τη γνώμη μου. Δαχτυλομαγνήτης όμως😁

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2022 at 5:29 ΠΜ, ktlk said:

spigen παιδιά.. τις βάζω στα τελευταία κινητά που πέφτουν στην οικογένεια τα τελευταία χρόνια και δεν καταλαβαίνουν Χριστό.. δεν χρειάζονται και τζαμακι, μιας και το χειλάκι που κάνουν προστατεύει και την οθόνη

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Εχεις κάποιο λινκ για παραγγελία? 

On 15/1/2022 at 5:29 ΠΜ, ktlk said:

spigen παιδιά.. τις βάζω στα τελευταία κινητά που πέφτουν στην οικογένεια τα τελευταία χρόνια και δεν καταλαβαίνουν Χριστό.. δεν χρειάζονται και τζαμακι, μιας και το χειλάκι που κάνουν προστατεύει και την οθόνη

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Εχεις κάποιο λινκ για παραγγελία? 

On 15/1/2022 at 5:29 ΠΜ, ktlk said:

spigen παιδιά.. τις βάζω στα τελευταία κινητά που πέφτουν στην οικογένεια τα τελευταία χρόνια και δεν καταλαβαίνουν Χριστό.. δεν χρειάζονται και τζαμακι, μιας και το χειλάκι που κάνουν προστατεύει και την οθόνη

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Εχεις κάποιο λινκ για παραγγελία? 

Link to comment
Share on other sites

Και η nillkin είναι της ίδιας φιλοσοφίας ( με χειλάκι , με bumper στις γωνίες ) αλλά έχει ένα έξτρα , το κάλυμμα της κάμερας. Πολύ χρήσιμο!

https://www.skroutz.gr/s/28610173/Nillkin-CamShield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Poco-F3.html

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, neutral said:

Και η nillkin είναι της ίδιας φιλοσοφίας ( με χειλάκι , με bumper στις γωνίες ) αλλά έχει ένα έξτρα , το κάλυμμα της κάμερας. Πολύ χρήσιμο!

https://www.skroutz.gr/s/28610173/Nillkin-CamShield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Poco-F3.html

Σκληρό πλαστικό και χοντροκομμενη. Δεν με βόλεψε καθόλου στο κράτημα. Προτιμώ τις spigen 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κασπερα στην παρέα το πρόβλημα με τον proximity sensor εχει φτιαχτεί?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Κασπερα στην παρέα το πρόβλημα με τον proximity sensor εχει φτιαχτεί?
Προς το παρών όχι κάνει κάτι κουλά ακόμη

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών όχι κάνει κάτι κουλά ακόμη

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστώ πολύ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nnoutas said:

Σκληρό πλαστικό και χοντροκομμενη. Δεν με βόλεψε καθόλου στο κράτημα. Προτιμώ τις spigen 🙂

Και εγω τις πηρα και της δυο και συμφωνω μαζι σου απλα πρεπει να βαλω και ενα τζαμακι κ πισω στην καμερα να νιωθω πιο ασφαλης η Nilkin ειχε το πορτακι αλλα και ανοιξε κλεισε.....Οφειλο να ομολογησω πως και με τις δυο θηκες εχει πεσει το τηλεφωνο κατω και δεν εχει καταλαβει τπτ κ απο μεγαλο υψος απο την εσωτερικη τσεπη του μπουφαν και ειμαι 1.90...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, arel said:

υπάρχει τρόπος εκκίνησης του poco F3 με τη μια SIM κατ επιλογή, αφήνοντας τη δεύτερή ανενεργή ;

Αν πριν την απενεργοποίηση-ενεργοποίηση ή επανεκκίνηση του κινητού απενεργοποιήσεις την SIM της επιλογής σου ναι, γιατί όχι. Αν θες να την ενεργοποιήσεις μετά ξανά θα σου ζητήσει τότε το PIN αν φυσικά έχεις επιλέξει να το ζητά.

Αυτό λογικά πρέπει να ισχύει σε όλα τα δίκαρτα κινητά.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 8/256.

Του έχω κάνει 2 φορτίσεις. Στην πρώτη το έβαλα μέχρι να φτάσει 100% και το άφησα και λίγο παραπάνω, μια χαρά. Στην δεύτερη το έβαλα από το 30% για κανά 20λεπτο. Όταν το έβγαλα είχε θερμανθεί αρκετά, ενώ πχ στην πρώτη φόρτιση δεν μου το έκανε. Τουλάχιστον όταν το έβγαλα, μιας και δεν ξέρω κατά τη διάρκεια.

Κάτι που μάλλον είναι άσχετο, αλλά μήπως και: στη δεύτερη φόρτιση είχα ακουμπήσει το κινητό πάνω σε ένα μπλοκ σημειώσεων. Και επίσης: το φορτίζω χωρίς θήκη.

Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω; Και αν θερμανθεί πάλι κατά τη διάρκεια της φόρτισης, τι να κάνω; Είναι αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο (bestομάγαζο, για την ακρίβεια).

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mplamplakas said:

Όταν το έβγαλα είχε θερμανθεί αρκετά, ενώ πχ στην πρώτη φόρτιση δεν μου το έκανε. Τουλάχιστον όταν το έβγαλα, μιας και δεν ξέρω κατά τη διάρκεια

Μετά το 85-90% η ένταση φόρτισης "πέφτει" για να προστατευθεί η μπαταρία, έτσι ενώ έχει ζεσταθεί πολύ πριν, το κινητό κρυώνει όσο φτάνει στο 100%. Και στην πρώτη φόρτιση σου είχε "θερμανθεί αρκετά" απλά δεν το έπιασες στο πχ 60% να δείς πόσο ζεστό ήταν. Λογικές αυτές οι θερμοκρασίες όταν φορτίζεται με 33Watt.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.. Ειμαι κατοχος του poco f3 περιπου 7 μηνες (αγορασμενο απο banggood).

Υπερευχαριστημενος απο το κινητο και το θεωρω ισως το καλυτερο value for money κινητο της αγορας (με εξαιρεση το μονο μειον του τις καμερες αλλα και παλι κατι που δεν με απασχολεί ιδιαιτερα).

Μεχρι πριν 3 μερες ολα δουλευαν ρολοι και ξαφνικα βλεπω οτι δεν αναγνωριζεται η sim και δεν δουλευαν τα δεδομενα κτλ.

Θεωρησα οτι ειναι κατι απλο, εκανα επανεκκίνηση το τηλεφωνο εβγαλα-εβαλα την sim πειραξα καποιες ρυθμισεις κτλ αλλα τιποτα (να σημειωθει οτι η sim μου σε αλλη συσκευη δουλευε και αντιστοιχα αλλη sim δεν δουλευε σε αυτο το κινητο).

Πηγα σε εναν τεχνικο ο οποιος μου ειπε να αλλαξουμε καλωδιοταινια sim (αν το λεω σωστα) και κατα πασα πιθανοτητα θα λυθει. Την αλλαξαμε αλλα δυστυχως το προβλημα συνεχιζει. Το επομενο σταδιο ειναι να κανω back up και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων που εχει μικρι ποσοστο επιτυχιας και στην συνεχεια αν δεν φτιαξει απόστολη του τηλεφωνου σε επισημο service για ελεγχο και επισκευη πλακετας (αν και παλι δεν ειμαι σιγουρος αν τα λεω σωστα).

Το θεμα μου ειναι οτι η καλωδιοταινια και τα υπολοιπα που ανεφερα ανεβαζουν το κόστος γυρω στα 100 ευρω κάι επισης υπαρχει πιθανοτητα παλι να μην φτιαξει και να ειναι αχρηστο το τηλεφωνο.

Ξεχασα να αναφερω οτι το προβλημα δημιουργηθηκε επειδη φορτιζα το κινητο ολο το βραδυ (ναι σταυρωστε με) και καποια στιγμη ειχε διαφορα τασηςκαι καηκε το συγκεκριμενο σημειο του κινητου. 

Εχετε καποια αντιστοιχη εμπειρια σε αυτο η σε αλλο τηλεφωνο κι αν ναι τι μου προτεινετε να κανω;

Σας ευχαριστω και συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ktlk said:

κουλό μου κάνει πάντως από φόρτιση...

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Οποτε πως εγινε στα καλα καθουμενα;;; Εγω το πρωί που ξυπνησα το διαπιστωσα αρα πως αλλιως να ειχε γινει;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μιας και είναι η πρώτη μου επαφή με 5g.

Όντως πολύ καλή εμπειρία, αλλά βλέπω ότι καταναλώνει τα data σαν νερό. Τα ίδια sites που επισκεφτόμουν, τα ίδια social media κλπ, τρώνε πολλά περισσότερα data (πολλά, όμως!) απ' ό,τι όταν το έκανα με 4g. Είναι λογικό να γίνεται αυτό;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...