Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Global και eu rom βασικά είναι ίδιες.

Από poco f3 με Tapatalk


Βρες μου συσκευή global - mi που να δουλεύει το vowifi σε cosmote...

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου. Ο,τι rom και αν έχω περάσει πάντα είχα VoWiFi.

IMG_20220108_182723.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου. Ο,τι rom και αν έχω περάσει πάντα είχα VoWiFi.
IMG_20220108_182723.thumb.jpg.3b61c5b4666090ffd61452b7ff9c8b1e.jpg
Μάλλον έχεις μπερδέψει τις συσκευές. Ο πάροχος σου είναι cosmote?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σε ποιο topic έγραψα και θεώρησα ότι έπρεπε να απαντήσω επειδή το Miui είναι ίδιο και στα 2 τηλέφωνα. Ναι έχω Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σε ποιο topic έγραψα και θεώρησα ότι έπρεπε να απαντήσω επειδή το Miui είναι ίδιο και στα 2 τηλέφωνα. Ναι έχω Cosmote.
Στο f3 δεν είναι το ίδιο. Δεν ξέρω για το x3. Έχω δοκιμάσει και την mi και την eea και την stable china και την close beta (ανήκω στην beta team και έχω permission). Όταν το είπα στην ομάδα των devs για το vowifi και τον πάροχο μου η απάντηση ήταν να χρησιμοποιώ την eea.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο karagalexk ισχύει. Στο f3 με (RKHMIXM) δεν παίζει cosmote VoLte και VoWifi για κανένα λόγο. Μόνο σε (RKHEUXM).

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν έχω ειδοποιήσεις μηνυμάτων στον messenger πάρα μόνο όταν μπαίνω εγώ μέσα... Έχω τις σχετικές ρυθμίσεις οκ δεν νομιζω και εδώ να θέλει αυτόματη έναρξη και χωρίς περιορισμους έτσι?

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπόρεσα να το λύσω. Εάν κάποιος έχει καμία ιδέα ή γνωρίζει κάτι ας μας πει εάν μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το σάπιο miui, βάλε τις εφαρμογές χωρίς περιορισμούς για να μην τις κλείνει το miui.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι το miui... απλα έχει άλλη λογική.. και είναι πιο αυστηρό στις background εφαρμογές.. μπορείτε απλά να βάλετε μια aosp rom και μετά να ψάχνεστε με εφαρμογές να φέρετε το κινητό στα μέτρα που έχει το Mui

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Φταίει το σάπιο miui, βάλε τις εφαρμογές χωρίς περιορισμούς για να μην τις κλείνει το miui.
Κοίτα να δεις που είμαι από τους τυχερούς.
Μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις, ακόμη και αυτές που δεν τις θέλω...
Άλλη συσκευή βέβαια, αλλά με miui.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Βρες μου συσκευή global - mi που να δουλεύει το vowifi σε cosmote...

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Οκ, αν αυτή είναι η διαφορά δεν το γνωρίζω.



Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Amyntaios said:

Αυτό που λέει ο karagalexk ισχύει. Στο f3 με (RKHMIXM) δεν παίζει cosmote VoLte και VoWifi για κανένα λόγο. Μόνο σε (RKHEUXM).

Αυτό πως το εξακριβώνουμε πριν την αγορά;

Ένα σκρουτζομάγαζο μπορεί να διαφημίζει EU και να πουλά την άλλη έκδοση "κατά λάθος"...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το εξακριβώνουμε πριν την αγορά;
Ένα σκρουτζομάγαζο μπορεί να διαφημίζει EU και να πουλά την άλλη έκδοση "κατά λάθος"...
Και να σου έρθει mi έκδοση μπορείς εύκολα να ξεκλειδώσεις να περάσεις την eea και να κλειδώσεις και θα είσαι κομπλέ.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pazu said:

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Δεν μπόρεσα να το λύσω. Εάν κάποιος έχει καμία ιδέα ή γνωρίζει κάτι ας μας πει εάν μπορεί.

Κράτα πατημένο στο εικονίδιο της εφαρμογής μπαίνεις app info και ενεργοποιείς το autostart

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κάποιος αν υποστηρίζει esim η συσκευή?
Όχι δεν υποστηρίζει

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ούτε στο viber... Απαράδεκτο...

Sent from Poco F3 8/256
 

το Poco F3 8/256 ανταποκρίνεται σε viber ειδοποιεί τα μηνύματα του κανονικά. 

αλλά δεν ειδοποιεί ηχητικά τα SMS που λαμβάνεί, δικτύου WIND

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μόλις την 13 stable από xiaomi.eu και όλα φαίνονται καλά. Είχα 12.5.19 stable επίσης από xiaomi.eu. Το μόνο μου πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ να βάλω το f2g widget όπως είχα. Παίρνω "Λυπούμαστε, προσπαθήστε ξανά" από το ίδιο το app του free2go.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mclound said:

Πέρασα μόλις την 13 stable από xiaomi.eu και όλα φαίνονται καλά. Είχα 12.5.19 stable επίσης από xiaomi.eu. Το μόνο μου πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ να βάλω το f2g widget όπως είχα. Παίρνω "Λυπούμαστε, προσπαθήστε ξανά" από το ίδιο το app του free2go.

Τη πέρασες κάνοντας format data ή από πάνω;

Εγώ είμαι στη 12.5.19 αλλά την είχα περάσει μέσω Twrp. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vangie said:

Τη πέρασες κάνοντας format data ή από πάνω;

Εγώ είμαι στη 12.5.19 αλλά την είχα περάσει μέσω Twrp. 

Έχει 2 .ΒΑΤ αρχεία, το ένα κάνει ΚΑΘΑΡΗ εγκατάσταση fastboot με format data και το άλλο κάνει "upgrade" με fastboot χωρίς να χάσεις εφαρμογές/δεδομένα. Δεν χρειάζεται να κάνεις καθαρή εγκατάσταση αν προέρχεσαι από xiaomi.eu 12.5.xx κάνεις απλά upgrade και σε περίπτωση που έχεις boot loop ή τετοιου ειδους προβλήματα κάνεις μια εγκατάσταση με format data.

Δεν υπάρχει TWRP στην MIUI13 (android 12) ακόμα, για αυτό καλύτερα να κάνεις ενα full TWRP backup πριν κάνεις την δοκιμή στην MIUI13 ώστε να μπορείς να γυρίσεις εύκολα στην 12.5.19 που έχεις αν δεν σ'αρεσει η 13.

 

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tifozif1 said:

Έχει 2 .ΒΑΤ αρχεία, το ένα κάνει ΚΑΘΑΡΗ εγκατάσταση fastboot με format data και το άλλο κάνει "upgrade" με fastboot χωρίς να χάσεις εφαρμογές/δεδομένα. Δεν χρειάζεται να κάνεις καθαρή εγκατάσταση αν προέρχεσαι από xiaomi.eu 12.5.xx κάνεις απλά upgrade και σε περίπτωση που έχεις boot loop ή τετοιου ειδους προβλήματα κάνεις μια εγκατάσταση με format data.

Δεν υπάρχει TWRP στην MIUI13 (android 12) ακόμα, για αυτό καλύτερα να κάνεις ενα full TWRP backup πριν κάνεις την δοκιμή στην MIUI13 ώστε να μπορείς να γυρίσεις εύκολα στην 12.5.19 που έχεις αν δεν σ'αρεσει η 13.

 

Θα το ψάξω για το backup TWRP δε το γνώριζα. Με αυτό γυρνάς δηλαδή στη 12.5.Χ όπως ήσουν με όλα τα δεδομένα; 

Λογικά θα περιμένω να βγει TWRP. Όταν βγει θα είναι πιο απλή η διαδικασία και ίσως έχουν μαζέψει κάποια bugs. 

Ευχαριστώ για της πληροφορίες. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...