Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

53 minutes ago, Vigor said:

Ναι, το έχω αναφέρει σε παλιότερο μήνυμα κι εγώ.

Με την stable κι εσύ φιλε;

49 minutes ago, Vangie said:

Εγώ με τη custom eu.com δεν έχω το θέμα με το διπλό πατημα.

Το κινητό όπως θα έπρεπε να είναι. 

Τι να πω φίλε δεν ξέρω... Περιμενα πως με την stable δεν θα είχα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

αυτο που πληρωνεις 300 ευρω για ενα τηλ και μετα πρεπει να κατσεις να του περασεις αλλη ρομ για να δουλεψει καλα ενταξει ρι να πω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή και θα ήθελα μου πείτε στο περίπου τα αρνητικά και τα θετικά της.

Από ταχύτητα φαντάζομαι ότι είναι περιττό να ρωτήσω, αλλά με ενδιαφέρει πολύ η μπαταρία το πόσο κρατάει,αν έχει κολλήματα το λογισμικό κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πριν αγοράσω ένα κινητό πάντα κάνω μια έρευνα. Μαθαίνω τι προβλήματα έχει και τι λύσεις υπάρχουν. Έτσι γνώριζα για τον αισθητήρα στις κλήσεις αλλά και για τις custom rom. Έκρινα και αποφάσισα. 

Η αλήθεια είναι ότι ένα κινητό πρέπει να είναι σωστό σε όλα του απο day one, αλλά κανένα δεν είναι. 

Το προηγούμενο κινητό το πήρα 800 και είχε πολλά περισσότερα bugs από αυτό στα 370 τα οποία bugs λύθηκαν στο χρόνο. Ίσως και εδω λυθούν με το καιρό όλα. Αν όμως θέλεις να λύσεις τα προβλήματα πιο γρήγορα προτείνω eu.com stable. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, keynes said:

Με την stable κι εσύ φιλε;

Με την Global 12.5.6. Δεν έχω μπει στη διαδικασία να το ξεκλειδώσω ακόμα. Λειτουργεί άψογα με εξαίρεση το double tap to wake και τον αισθητήρα εγγύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου άρεσε που η always on έσβηνε σε σκοτεινό περιβάλλον με τη global. Στην eu έχει επιλογή να μένει πάντα ανοικτή. Σβήνει βέβαια στη τσέπη ορθά. 

Edited by Vangie
Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2021 at 8:35 ΠΜ, Vangie said:

https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-install-xiaomi-eu-rom-for-redmi-k40-poco-f3-mi-11x.61851/

Ακόλουθησα τις παραπάνω οδηγίες χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Μάλιστα περιμένω το επόμενο update το οποίο γίνεται ota μέσω μιας απλής επιπλέον διαδικασίας όταν διαβάσεις το λινκ θα καταλάβεις. 

Καλημέρα. Έφτασε η μέρα που το ξεκλείδωσα, κατάφερα να βάλω την (xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.2.0.RKHCNXM_v12-11-fastbood) την ν12.5.18 δεν έχω καταλάβει πώς να την περάσω, με αυτόματη ενημέρωση δεν περνάει. Εσύ έβαλες κατευθείαν την ν12.5.18?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, petros2211 said:

Καλημέρα. Έφτασε η μέρα που το ξεκλείδωσα, κατάφερα να βάλω την (xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.2.0.RKHCNXM_v12-11-fastbood) την ν12.5.18 δεν έχω καταλάβει πώς να την περάσω, με αυτόματη ενημέρωση δεν περνάει. Εσύ έβαλες κατευθείαν την ν12.5.18?

Ναι απευθείας. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vangie said:

Ναι RedMi K40 λέγεται πλέον. 

Και από εδώ κατέβασα την 12.5.18. 

https://androidfilehost.com/?fid=7161016148664834156

 

Με ποιον τρόπο την εγκατέστησες εννοώ με fastboot η με twrp?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, petros2211 said:

Και ενημερώσεις τώρα πλέον γίνονται μέσω Twrp?

Ναι σωστά. Δεν έχει βγει νέα για να το δοκιμάσω. Λογικά πάμε για miui 13 Android 12.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vangie said:

Ναι σωστά. Δεν έχει βγει νέα για να το δοκιμάσω. Λογικά πάμε για miui 13 Android 12.

Οκ. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Πάντως το κινητό είναι σαν να το ξανά αγόρασα, πολύ πιο σωστό, όταν μιλάς πλέον δεν ανοίγει η οθόνη, στο συρτάρι εφαρμογών έχει αυτά που χρειάζονται και όχι όλες τις χαζομάρες της google. Μέχρι τώρα αρκετά ευχαριστημένος. Και θέλω να περάσω ακόμα την ν12.5.18. τότε θα πετάει.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, petros2211 said:

Οκ. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Πάντως το κινητό είναι σαν να το ξανά αγόρασα, πολύ πιο σωστό, όταν μιλάς πλέον δεν ανοίγει η οθόνη, στο συρτάρι εφαρμογών έχει αυτά που χρειάζονται και όχι όλες τις χαζομάρες της google. Μέχρι τώρα αρκετά ευχαριστημένος. Και θέλω να περάσω ακόμα την ν12.5.18. τότε θα πετάει.

Ναι έχουν διορθωθεί κι άλλα bugs με τη 18. Γενικά έχω καταλάβει ότι οι Κινέζοι δεν ασχολούνται τόσο με τη global. Το γνώριζα και πριν το αγοράσω το κινητό. Ήξερα ότι θα κατέληγα σε eu. Έχουμε και natural call recorder... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vangie said:

Ναι έχουν διορθωθεί κι άλλα bugs με τη 18. Γενικά έχω καταλάβει ότι οι Κινέζοι δεν ασχολούνται τόσο με τη global. Το γνώριζα και πριν το αγοράσω το κινητό. Ήξερα ότι θα κατέληγα σε eu. Έχουμε και natural call recorder... 

Μπράβο πολύ ενημερωμένο σε βλέπω. Το μόνο που με ενόχλησε λίγο είναι ότι δεν ενημερώνεται είτε με αρχείο στις αυτόματες ενημερώσεις είτε αυτόματα. Αλλά ok μπορώ και χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, petros2211 said:

Μπράβο πολύ ενημερωμένο σε βλέπω. Το μόνο που με ενόχλησε λίγο είναι ότι δεν ενημερώνεται είτε με αρχείο στις αυτόματες ενημερώσεις είτε αυτόματα. Αλλά ok μπορώ και χωρίς αυτό. 

Η διαδικασία update είναι να σε ενημερώσει από τις ρυθμίσεις και να κατέβει από εκεί η νέα rom. Μετά απλά μπαίνεις σε twrp για να την εγκαταστήσεις που είναι το μόνο επιπλέον χειροκίνητο βήμα στην διαδικασία σε σύγκριση με τη global. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vangie said:

Η διαδικασία update είναι να σε ενημερώσει από τις ρυθμίσεις και να κατέβει από εκεί η νέα rom. Μετά απλά μπαίνεις σε twrp για να την εγκαταστήσεις που είναι το μόνο επιπλέον χειροκίνητο βήμα στην διαδικασία σε σύγκριση με τη global. 

Ok κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Αν έχεις καμία ενημέρωση για την v13 ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει καμία βελτίωση?
Τώρα μπήκε. Ακόμα.την ψάχνω. Πάντως 305mb ota δεν είναι μικρή

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν λιγο το πηρα.πολυ καλο τηλεφωνο σε ολα του προς το παρον.με το που το ανοιξα μου κατεβασε την 12.5.6.0 ειναι μηπως η Enhanced Edition γιατι δεν το γραφει καπου.αλλα απο οτι ειδα εδω μεσα εχει ερθει και 12.5.7.0 

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...