Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, karagalexk said:

Κανένα πρόβλημα. Λειτουργούν τέλεια

 

Τι μπορεί να φταίει? Όταν πάω να ενεργοποιήσω την κάρτα για ανέπαφες συναλλαγές, μου βγάζει συνέχεια σφάλμα και ότι να ξανά δοκιμάσω πιο μετά πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει? Όταν πάω να ενεργοποιήσω την κάρτα για ανέπαφες συναλλαγές, μου βγάζει συνέχεια σφάλμα και ότι να ξανά δοκιμάσω πιο μετά πάλι.
Έχω αυτές τις ρυθμίσειςae161a1cc692db18c6f8c193e6da074b.jpg9779db1f9a9f8c69557acc3a467b103f.jpg

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, petros2211 said:

Τι μπορεί να φταίει? Όταν πάω να ενεργοποιήσω την κάρτα για ανέπαφες συναλλαγές, μου βγάζει συνέχεια σφάλμα και ότι να ξανά δοκιμάσω πιο μετά πάλι.

Και εμενα το εκανε αλλα μετα απο μερικες ωρες η την επομενη μερα δεν θυμαμαι το ενργοποιησε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, geotzia said:

Βάλε HCE wallet στο secure element και δοκίμασε πάλι.

Δοκίμασα και αυτό που είπατε, έλεγξα και τις ρυθμίσεις του φίλου πιο πάνω αλλά δεν γίνεται τίποτα. Μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

IMG_20211120_231822.jpg

17 minutes ago, papsr6 said:

Και εμενα το εκανε αλλα μετα απο μερικες ωρες η την επομενη μερα δεν θυμαμαι το ενργοποιησε κανονικα.

Το έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές και συνέχεια παίρνω αυτό το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές και συνέχεια παίρνω αυτό το μήνυμα.
Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Εννοώ της τράπεζας και στα δικαιώματα που έχει σαν εφαρμογή

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως η εφαρμογή της ΕΘΝΙΚΗΣ μου δημιουργεί πρόβλημα όταν έχω να γίνετε ταυτοποίηση με δακτυλικο αποτύπωμα και δε με αφήνει να προχωρήσω σε συναλλαγή, όταν απενεργοποιώ το δακτυλικο και γίνεται ταυτοποίηση με το κωδικό NFC δουλεύει μια χαρά.
Αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε πριν 3 εβδομάδες περίπου το ίδιο γίνεται σε δύο συσκευές που το έχω δοκιμάσει Mi 9 και REDMI NOTE 10 PRO.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, karagalexk said:

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Εννοώ της τράπεζας και στα δικαιώματα που έχει σαν εφαρμογή

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Τελικά αυτό ήταν φίλε μου ευχαριστώ πολύ, ψάχνω πάρα πολύ καιρό να το βρω και τελικά κάτι είχε γίνει στα δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό ήταν φίλε μου ευχαριστώ πολύ, ψάχνω πάρα πολύ καιρό να το βρω και τελικά κάτι είχε γίνει στα δικαιώματα.
Ενεργοποιησες κάποιο από τα δικαιώματα;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξαφνικά σταμάτησαν κάποιοι ήχοι σήμερα. Δεν λειτουργούν οι ήχοι κατά το κλείδωμα ξεκλείδωμα. Ήχοι αφής. Ήχοι κατά το screenshot. Είμαι με eu.com και οι αντίστοιχες επιλογές στους ήχους και επιπλέον λειτουργίες είναι επιλεγμένες. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξαφνικά σταμάτησαν κάποιοι ήχοι σήμερα. Δεν λειτουργούν οι ήχοι κατά το κλείδωμα ξεκλείδωμα. Ήχοι αφής. Ήχοι κατά το screenshot. Είμαι με eu.com και οι αντίστοιχες επιλογές στους ήχους και επιπλέον λειτουργίες είναι επιλεγμένες. 
Φίλε γράψε το στο forum τους. Ίσως τους ενδιαφέρει

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, vassar said:

Σε εμένα πάντως η εφαρμογή της ΕΘΝΙΚΗΣ μου δημιουργεί πρόβλημα όταν έχω να γίνετε ταυτοποίηση με δακτυλικο αποτύπωμα και δε με αφήνει να προχωρήσω σε συναλλαγή, όταν απενεργοποιώ το δακτυλικο και γίνεται ταυτοποίηση με το κωδικό NFC δουλεύει μια χαρά.
Αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε πριν 3 εβδομάδες περίπου το ίδιο γίνεται σε δύο συσκευές που το έχω δοκιμάσει Mi 9 και REDMI NOTE 10 PRO.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Εμένα δούλευε πάντα τέλεια η εφαρμογή της εθνικής με αποτύπωμα, αν και πλέον κάνω όλες μου τις συναλλαγές με gpay και πιστωτική eurobank που δουλεύει ακόμα πιο τέλεια

Μέχρι και δόσεις έχω βάλει από ανέπαφη στο κινητό

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, karagalexk said:

Φίλε γράψε το στο forum τους. Ίσως τους ενδιαφέρει

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Τη βρήκα τη λύση. Χτες σύνδεσα bluetooth ακουστικά τα am61 της huawei και φαίνεται κόλλησαν οι ήχοι  αυτοί στα ακουστικά. Περίεργο. Μόλις έκανα διακοπή σύζευξης επανήλθαν οι ήχοι όλοι. 

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος του f3 κι εγώ εδώ και λίγες μέρες. Μεγάλη αναβάθμιση από το Max 3.το μόνο μου παράπονο ότι δεν λειτουργεί καλά το dark Mode και σε πολλές εφαρμογές δεν βλέπω πράγματα λόγω των λάθος χρωμάτων που χρησιμοποιεί. Με το Max 3 δεν είχα τέτοια θέματα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω κάποιες αλλαγές στο dark Mode?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kerlon10 said:

Καινούριος κάτοχος του f3 κι εγώ εδώ και λίγες μέρες. Μεγάλη αναβάθμιση από το Max 3.το μόνο μου παράπονο ότι δεν λειτουργεί καλά το dark Mode και σε πολλές εφαρμογές δεν βλέπω πράγματα λόγω των λάθος χρωμάτων που χρησιμοποιεί. Με το Max 3 δεν είχα τέτοια θέματα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω κάποιες αλλαγές στο dark Mode?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Εγώ απλά απενεργοποίησα το dark mode σε αυτές τις εφαρμογές. Πολλές εφαρμογές έχουν δικό τους Dark mode το οποίο και προτιμώ. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2021 at 12:20 ΜΜ, Vangie said:

Θα είχε ένα ενδιαφέρον να μας πουν όσοι δεν τους ζεσταίνεται τι ρυθμίσεις έχουν. Έχουν 120hz οθόνη; 5G ή 4G; Και ότι άλλο θα επηρέαζε τη θερμοκρασία. 

Εγώ τελευταία αντιμετωπίζω και άλλο θέμα. Τα βράδυα φορτίζω με φορτιστή απο το παλιό μου huawei mate 10 pro και ανά 2 με 4 βράδυα, ενώ δείχνει να φορτίζει, το πρωί το βρίσκω να μην έχει φορτίσει... Ο φορτιστής είναι γρήγορος του huawei αλλά φορτίζει αργά το poco. 

90Hz, 4G+

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, theoalex50 said:

90Hz, 4G+

Καλά με custom eu.com λύθηκε και αυτό το θέμα υπερθέρμανσης. Ίσως να το βοήθησε και το wipe data που έγινε κατά το unlock του bootloader. 

Μία τελευταία επιλογή που θα ήθελα, αλλά από ότι είδα γίνεται ή με άλλη custom ή με root στο οποίο δε θα προχωρήσω, είναι ο διαχωρισμός έντασης του ήχου κλήσης από των ειδοποιήσεων. 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Vangie said:

Καλά με custom eu.com λύθηκε και αυτό το θέμα υπερθέρμανσης. Ίσως να το βοήθησε και το wipe data που έγινε κατά το unlock του bootloader. 

Μία τελευταία επιλογή που θα ήθελα, αλλά από ότι είδα γίνεται ή με άλλη custom ή με root στο οποίο δε θα προχωρήσω, είναι ο διαχωρισμός έντασης του ήχου κλήσης από των ειδοποιήσεων. 

Καλημέρα. Με έχεις ψήσει και με το παραπάνω να βάλω custom eu.com. 😊 Υπάρχει εύκολος τρόπος να γίνει το unlock του bootloader?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, petros2211 said:

Καλημέρα. Με έχεις ψήσει και με το παραπάνω να βάλω custom eu.com. 😊 Υπάρχει εύκολος τρόπος να γίνει το unlock του bootloader?

https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-install-xiaomi-eu-rom-for-redmi-k40-poco-f3-mi-11x.61851/

Ακόλουθησα τις παραπάνω οδηγίες χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Μάλιστα περιμένω το επόμενο update το οποίο γίνεται ota μέσω μιας απλής επιπλέον διαδικασίας όταν διαβάσεις το λινκ θα καταλάβεις. 

Edited by Vangie
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vangie said:

how-to-install-xiaomi-eu-rom-for-redmi-k

Ακόλουθησα τις παραπάνω οδηγίες χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Μάλιστα περιμένω το επόμενο update το οποίο γίνεται ota μέσω μιας απλής επιπλέον διαδικασίας όταν διαβάσεις το λινκ θα καταλάβεις. 

δεν φαίνονται η οδηγίες, δες το λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα.
Τα πουλησα ολα (iphone, galaxy s κτλ) και μπηκα στον πειρασμο να δοκιμασω Poco F3 8/256 σε μπλε χρωμα.
Δυστυχως διαπιστωσα οτι τα 1000+ που δινουμε για ναυαρχιδες δεν αξιζουν με την καμια.
Με βαση την αποδοση του F3, δεν αξιζουν οι ναυαρχιδες πανω απο 600-700 ευρω.
Οθονη; Φανταστικη
Ρολλαρισμα; Σχεδον αψογο (ετσι κι αλλιως καμια συσκευη δε ρολλαρει 100% τελεια)

Ηχεια; Πολυ καλα

Μπαταρια; Εξαιρετικη

Εμφανιση; Πανεμορφο
 

Το μονο περιεργο που μου κανει οτι καποιες φορες κλεινει η οθονη σαν να μπλοκαρεται ο αισθητηρας εγγυτητας.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2021 at 9:03 ΠΜ, megatr0n said:

Kαλημερα στην παρεα.
Τα πουλησα ολα (iphone, galaxy s κτλ) και μπηκα στον πειρασμο να δοκιμασω Poco F3 8/256 σε μπλε χρωμα.
Δυστυχως διαπιστωσα οτι τα 1000+ που δινουμε για ναυαρχιδες δεν αξιζουν με την καμια.
Με βαση την αποδοση του F3, δεν αξιζουν οι ναυαρχιδες πανω απο 600-700 ευρω.
Οθονη; Φανταστικη
Ρολλαρισμα; Σχεδον αψογο (ετσι κι αλλιως καμια συσκευη δε ρολλαρει 100% τελεια)

Ηχεια; Πολυ καλα

Μπαταρια; Εξαιρετικη

Εμφανιση; Πανεμορφο
 

Το μονο περιεργο που μου κανει οτι καποιες φορες κλεινει η οθονη σαν να μπλοκαρεται ο αισθητηρας εγγυτητας.

ο τυπου αισθητηρας εγγυτητας ειναι το σημαντικοτερο μεινονεκτημα του. κατα τα αλλα ειναι εξαιρετικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Αντιμετωπίζετε κι εσείς πρόβλημα με το double tap to wake; Σχεδόν πάντα πρέπει να το χτυπήσω 3 ή φορές για να "ξυπνήσει". Δεν έχω κάποια προστασία οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, keynes said:

Παιδιά καλημέρα! Αντιμετωπίζετε κι εσείς πρόβλημα με το double tap to wake; Σχεδόν πάντα πρέπει να το χτυπήσω 3 ή φορές για να "ξυπνήσει". Δεν έχω κάποια προστασία οθόνης.

Ναι, το έχω αναφέρει σε παλιότερο μήνυμα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...