Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου έχει συμβεί ποτέ, δεν ξέρω τι σκάλωμα είναι αυτό. Δες μήπως έχεις ενεργοποιήσει την λειτουργία που χτυπάς την πλάτη του τηλεφώνου για να ανοίξει κάποιες εφαρμογές κλπ.

 

Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες ρυθμίσεις -> Συντομεύσεις χειρονομίας -> Χτύπημα πίσω

 

Πω πω χίλια ευχαριστώ είχα ενεργοποιημενο με διπλό χτύπημα πλάτης να ανοίγει η αριθμομηχανή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους .

 

Συνεχίζω με τα προβλήματα του φοβερού POCO F3 .

Η υπερθέρμανση εντοπίζεται κυρίως όταν είναι συνδεδεμένο σε 5G σε 4G όχι .

Το αφήνουμε αυτό και πάμε σε νέο σημαντικό πρόβλημα (που είναι Προβληματάρα ) .Έχω Cosmote

Προσπαθώ να καλέσω κάποιον και ενω περιμενω να ακουσω καποιον ήχο τερματίζει την κλήση από

μόνο του .Το ίδιο γινεται και σε αυτους που με καλούν. Δίχνει νεκρό ή οτι μιλάει. Κάνω εναλλαγή απο 5G σε 4G και αντίστροφα ενώ έχω φουλ σήμα μου βγάζει μήνυμα ότι δεν

υπάρχει δίκτυο και πρέπει να συνδεθώ σε wifi για να κάνω κλήση .

Συνέρχεται μόνο με επανεκκίνηση για μικρό διάστημα και ξαναγίνεται .

Με το παλιό κινητό και την ίδια sim δεν είχα κανενα πρόβλημα. το POCO F3 το έχω σχεδόν μία εβδομάδα και απ'την αρχη σχεδον αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα.

Edited by stavai
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους .

 

Συνεχίζω με τα προβλήματα του φοβερού POCO F3 .

Η υπερθέρμανση εντοπίζεται κυρίως όταν είναι συνδεδεμένο σε 5G σε 4G όχι .

Το αφήνουμε αυτό και πάμε σε νέο σημαντικό πρόβλημα (που είναι Προβληματάρα ) .Έχω Cosmote

Προσπαθώ να καλέσω κάποιον και ενω περιμενω να ακουσω καποιον ήχο τερματίζει την κλήση από

μόνο του .Το ίδιο γινεται και σε αυτους που με καλούν. Δίχνει νεκρό ή οτι μιλάει. Κάνω εναλλαγή απο 5G σε 4G και αντίστροφα ενώ έχω φουλ σήμα μου βγάζει μήνυμα ότι δεν

υπάρχει δίκτυο και πρέπει να συνδεθώ σε wifi για να κάνω κλήση .

Με το παλιό κινητό και την ίδια sim δεν είχα κανενα πρόβλημα. το POCO F3 το έχω σχεδόν μία εβδομάδα και απ'την αρχη σχεδον αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα.

 

Η cosmote έχει προβλήματα αυτές τις μέρες. Κυρίως όταν σε καλούν. Μίλα μαζί τους. Το πρόβλημα ξεκίνησε στην αρχή της περασμένης βδομάδας. Το έκανε και εμένα αλλά σταμάτησε μετά από λίγες ώρες. Καλούσα αλλά δε μπορούσαν να με καλέσουν. Συνεχίζει και έχει το ίδιο πρόβλημα γνωστός μου με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ για 2 μέρες, όπως επίσης και η σύζυγός σε realme 7. Ήταν πρόβλημα της cosmote, αλλά έχει φτιάξει από την Πέμπτη.
Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο της cosmote είχε θέμα τώρα τελευταία σε ορισμένες περιοχές και δεν μπορούσες να κάνεις ούτε κλήση.

Μάλλον ακόμα προσπαθούν να το φτιάξουν..

 

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αγόρασα το κινητό το Σάββατο τελευταί στιγμή που έκλεινε το κατάστημα. Και κατευθείαν έφυγα καπάκι για εξωτερικό. Οπότε καταλαβαίνετε ότι ο χρόνος μου είναι απίστευτα περιορισμένος και δεν έχω προλάβει να ψάξω το κινητό. Γι'αυτό θέλω μια βοήθεια παρακαλώ. Μιας και δεν έχω χρόνο να διαβάσω ότι έχετε αναφέρει για την συσκευή. Πρώτα θέλω να μου πείτε εάν υπάρχει κάποιο gcam που να αξίζει να κατεβάσω. Και δεύτερον πως κατεβάζω εκτός play store; Εννοώ εδώ στα Xiaomi μου ζητάει άδεια. Δίνω άδεια π.χ στον όπερα να κατεβάσω το YouTube vanced αλλά μου λέει πως δεν έχω δώσει την κατάλληλη άδεια. Ενώ έχω δώσει άδεια να κάνει εγκατάσταση αγνώστων εφαρμογών. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελό battery drain.. το always on το έχω απενεργοποιημένο κ όμως αυτό λέει ότι τρώει μπαταρία.. Δε βγάζω άκρη..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

(Δεν έχω το κινητό,, ήθελα να το αγοράσω, έχω το Poco f2 pro, ..), και διαβάζω το νήμα.

Το YouTube vanced, το έχω σε oppo, είναι λίγο μπέρδεμα η εγκατάσταση, , κατεβάστε το microG, manager , APK, και προσπάθησε, αν δεν γίνει, ξανά μετά από ώρες. Και σε μένα κολλάει η εγκατάσταση..

 

Αυτό με την μπαταρία, μπες στις ρυθμίσεις, και κοίτα ποια εφαρμογή είναι. Υπάρχει περίπτωση να το δείχνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.actiondash.playstore

 

Και με κάποια παρόμοια εφαρμογή,, μήπως βρει την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το NFC δεν λειτουργεί σωστά, πιάνει μια στις 10, έχει κάποιος το ίδιο θέμα??

 

 

Poco F3

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το NFC δεν λειτουργεί σωστά, πιάνει μια στις 10, έχει κάποιος το ίδιο θέμα??

 

 

Poco F3

Δοκίμασε να το κάνεις επαναφορά.

Βέβαια και μόνο που υπάρχει η επιλογή καταλαβαίνω ότι η λειτουργία του NFC δεν θα είναι και η πλέον αξιόπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις επαναφορά.

 

Βέβαια και μόνο που υπάρχει η επιλογή καταλαβαίνω ότι η λειτουργία του NFC δεν θα είναι και η πλέον αξιόπιστη.

Το κάνω επαναφορά και μετά από 2-3 ανέπαφες κάνει το ίδιο

 

Poco F3

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις επαναφορά.

Βέβαια και μόνο που υπάρχει η επιλογή καταλαβαίνω ότι η λειτουργία του NFC δεν θα είναι και η πλέον αξιόπιστη.

 

Οταν το χρησιμοποιείς έχεις ξεκλειδώσει πρώτα το κινητό; Το ρωτάω γιατί τουλάχιστον η εφαρμογή της Alpha bank που χρησιμοποιώ το θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το χρησιμοποιείς έχεις ξεκλειδώσει πρώτα το κινητό; Το ρωτάω γιατί τουλάχιστον η εφαρμογή της Alpha bank που χρησιμοποιώ το θέλει.
Αναγκαστικά αλλιώς δεν μπορώ να επιλέξω την εφαρμογή της Πειραιώς για να πληρώσω

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά αλλιώς δεν μπορώ να επιλέξω την εφαρμογή της Πειραιώς για να πληρώσω

 

Στάλθηκε από το SM-T505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α! Οκ, γιατί στο δικό μου δεν χρειάζεται να επιλέξεις εφαρμογή. Μόνο να είναι ξεκλείδωτο το κινητό. Τώρα στην περίπτωση σου κοίτα να έχεις δώσει όλες τις άδειες στην εφαρμογή, επέλεξε "αυτόματη έναρξη" και στην μπαταρία επέλεξε την εφαρμογή χωρίς περιορισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το NFC δεν λειτουργεί σωστά, πιάνει μια στις 10, έχει κάποιος το ίδιο θέμα??

 

 

Poco F3

Μήπως χρησιμοποιείς καμιά περίεργη θήκη;

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς καμιά περίεργη θήκη;

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Την μαμά...

 

Poco F3

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το NFC δεν λειτουργεί σωστά, πιάνει μια στις 10, έχει κάποιος το ίδιο θέμα??

 

 

Poco F3

 

Λογικά πρέπει να βρεις το σημείο που έχει το NFC chip και να το κεντράρεις καλά. Δοκίμασε καμία συσκευή άλλη με NFC αν έχεις ή με εφαρμογή που διαβάζει της ανέπαφες κάρτες για να βρεις το σωστό σημείο

 

Εδώ είναι ακριβώς

 

45782325986894b056d60161737cd02e0b88be62063a8948f964fd6e32ab18b6141dea82.jpg24225525ca48f420c303ff51c34b8136d5a3d8bb8d773747ab4334bbfa6befc759a3157c.jpg

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα γινει θα το φτιαξουν η θα παμε στα κρυα του λουτρου

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους αν εχει καποιος καποια settings για την μαμα καμερα για να τραβαει καλυτερα απευθειας απο βιμπερ και γενικως ας τα παραθεσει ευχαριστω πολυ πως μπορουμε να εχουνμε την καλυτερη δυνατη φωτογραφια απο βιμπερ κτλπ ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, stef31nos said:

Καλησπερα σε ολους αν εχει καποιος καποια settings για την μαμα καμερα για να τραβαει καλυτερα απευθειας απο βιμπερ και γενικως ας τα παραθεσει ευχαριστω πολυ πως μπορουμε να εχουνμε την καλυτερη δυνατη φωτογραφια απο βιμπερ κτλπ ευχαριστω...

Αν εχει βρει κανεις και καμια καλη GCam ας την παραθεσει εγω εχω δοκιμασει διαφορες τελευταια δοκιμασα και αυτη αλλα τελικα εχω καταληξει στου nikita την 7.4...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, stef31nos said:

Αν εχει βρει κανεις και καμια καλη GCam ας την παραθεσει εγω εχω δοκιμασει διαφορες τελευταια δοκιμασα και αυτη αλλα τελικα εχω καταληξει στου nikita την 7.4...

BSG 8.1, https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl43/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...