Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Από προσωπική εμπειρία δεν έχει φτιάξει στο 100%. Σε μικρης διάρκειας κλήσεις ίσως να μη το κάνει. Σε πιο μεγάλης πιο πιθανό να το κάνει. Εμενα δε με ενοχλεί.

Επειδή χρησιμοποιεί τη κάμερα αν έχω καταλάβει καλά γι αυτό είναι και δύσκολο και να διορθωθεί στο 100%...

Εχω το τελευταίο update.

 

Να προσθέσω ότι εμένα εκείνο που κάνει είναι κατά τη κλήση να ανάψει η οθόνη του κινητού ενώ το έχω στο αυτί.

Όταν το κάνει αν απομακρύνω το κινητό και το πλησιάσω πάλι φτιάχνει αμέσως.

Δε παύει όμως να είναι έστω και λίγο ενοχλητικό...

 

Ακριβώς αυτά έχω διαπιστώσει και εγώ. Με το τελευταίο update λειτουργεί το σβήσιμο οθόνης αλλά σε μικρής διάρκειας κλήσεις. Αν ξεπεραστεί το 5λεπτο, μπορεί να ανάψει μόνη της κάποια στιγμή. Δεν είναι τέλεια η λειτουργία δηλαδή, αλλά τουλάχιστον είναι καλύτερη σε σχέση με το (απαράδεκτο) πριν.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχω το κινητό, και μάλλον δεν θα το αγοράσω,, έχω το f2 pro,, διαβάζω το νήμα, ευχαριστώ για την εφαρμογή, την κατέβασα και εγώ, , και το δικό μου το mi 10t, έχει θέμα με τον proximity sensor,, που ήτανε η αιτία να ακυρώσω την πώληση.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω υστερα απο τεστ που εκανα του αισθητήρα εγγύτητας μεσω της εφαρμογης device info harware ειδα οτι δουλευει μια χαρα οταν πλησιαζω το ακουστικο στο αυτι μου τωρα οτα παω να το καλυψω με το χερι μου απο πανω δεν δουλευει δεν ξερω τι ακριβως γινεται με εχει προβληματισει λιγο...Οσο για την καταγραφη κλησης στο redmi note 7 οσες αναβαθμησεις κιαν πηρε την εκανε κανονικα....Τωρα τα volte και αυτα νομιζω οτι δουλευουν κανονικα κ στο poco...Απο GCam τελικα εβαλα

.....

 

ΥΓ υστερα και απο αλλα τεστ με τον proximity sensor δουλευε κανονικα και με το χερι οταν το καλυπτα αλλα οταν μιλαω ανοιχτη ακροαση οπως κανω συνηθως η οθονη γινεται μαυρη και χρειαζεται το δακτυλικο η διπλο ταμπ για να επανελθει στην κληση...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Οι εισερχόμενες κλήσεις μέσω vowifi σας δουλεύουν εσάς ;

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Κανονικά...σε cosmote

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω στον πρώτο χώρο του κινητού, κωδικό ασφαλείας, μαζί με δακτυλικο αποτύπωμά.

Πως μπορώ να βάλω το δακτυλικό αποτύπωμα, στον δεύτερο χώρο, και στον πρώτο να έχω ή μόνο κωδικό ασφαλείας, ή αν γίνεται καλύτερο χωρίς καθόλου κωδικό????

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ υστερα και απο αλλα τεστ με τον proximity sensor δουλευε κανονικα και με το χερι οταν το καλυπτα αλλα οταν μιλαω ανοιχτη ακροαση οπως κανω συνηθως η οθονη γινεται μαυρη και χρειαζεται το δακτυλικο η διπλο ταμπ για να επανελθει στην κληση...

 

Μα πως γίνεται αυτό; όταν βάζεις τον ήχο να πηγαίνει στο ηχείο από τον dialer ο proximity sensor απενεργοποιείται τελείως.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα πως γίνεται αυτό; όταν βάζεις τον ήχο να πηγαίνει στο ηχείο από τον dialer ο proximity sensor απενεργοποιείται τελείως.. :confused:
Γίνετε, αφού πρώτα πατάς για κλήση και μετά πατάς το μεγάφωνο

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς gamer εδώ μέσα; Έπαιξα το Call Of Duty μέσω δεδομένων κινητής 5g και το τηλέφωνο μόνο που δεν πήρε φωτιά, μέσα σε 20 λεπτά άρχισε να με βομβαρδίζει με το μήνυμα υπερθέρμανσης και τα framedrops πήγαιναν σύννεφο. Όλα αυτά σε κλιματιζόμενο χώρο με το a/c στους 27 βαθμούς..
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις τα AKG-C ακουστικα αν παιζουν κανονικα στο f3 και στις κλησεις και στα παντα?

 

Ναι, δουλεύουν τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω ένα θέμα με το WiFi που είναι μάλλον από κάποια λάθος ρύθμιση που έχω.

Είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο του σπιτιού και φεύγω για γραφείο,

φτάνοντας γραφείο δεν συνδέεται στο εκί δίκτυο αλλά είναι και κλειστώ το WiFi,

πατώντας το να ανοίξει συνδέεται αυτόματα στο δίκτυο που έχει αποθηκευμένο,

το ίδιο και στην επιστροφή σπίτι.

Έχω ενεργοποιημένο το "Αυτόματη σύνδεση" αλλά δεν ξέρω γιατί πάει και κλείνει το WiFi όταν είμαι

εκτός εμβέλειας για κάποια ώρα (στην περίπτωση μου είναι και 20-25 λεπτά).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ παλι σε ολους για να βαλουμε αλλο Dialer να μας λεει αν μια επαφη εχει viber εχει whatapp και τετοια τι πρεπει να κανουμε πρεπει να αλλαξουμε ολοκηρη την ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ παλι σε ολους για να βαλουμε αλλο Dialer να μας λεει αν μια επαφη εχει viber εχει whatapp και τετοια τι πρεπει να κανουμε πρεπει να αλλαξουμε ολοκηρη την ρομ?

Ναι μια χαρά δείχνει τουλάχιστον ο true phone που έχω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ παλι σε ολους για να βαλουμε αλλο Dialer να μας λεει αν μια επαφη εχει viber εχει whatapp και τετοια τι πρεπει να κανουμε πρεπει να αλλαξουμε ολοκηρη την ρομ?

 

Αυτό μπορείς να το δεις κατευθείαν από την ίδια την εφαρμογή, διαβάζει τις επαφές σου.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το true phone. Με βόλεψε αμέσως. Πολύ καλύτερο από το default dialer.

Ξέρουμε καμία καλή εφαρμογή και για τα μηνύματα;

Textra ή chomp sms.... Για μένα μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω ένα θέμα με το WiFi που είναι μάλλον από κάποια λάθος ρύθμιση που έχω.

Είμαι συνδεδεμένος στο δίκτυο του σπιτιού και φεύγω για γραφείο,

φτάνοντας γραφείο δεν συνδέεται στο εκί δίκτυο αλλά είναι και κλειστώ το WiFi,

πατώντας το να ανοίξει συνδέεται αυτόματα στο δίκτυο που έχει αποθηκευμένο,

το ίδιο και στην επιστροφή σπίτι.

Έχω ενεργοποιημένο το "Αυτόματη σύνδεση" αλλά δεν ξέρω γιατί πάει και κλείνει το WiFi όταν είμαι

εκτός εμβέλειας για κάποια ώρα (στην περίπτωση μου είναι και 20-25 λεπτά).

 

Αν θες τη γνώμη μου, πήγαινε στις "Ρυθμίσεις - Wi-Fi - Βοηθός Wi-Fi" και απενεργοποίησε την επιλογή "Αυτόματη ενεργοποίηση Wi-Fi". Έπειτα πήγαινε στις "Ρυθμίσεις - Τοποθεσία - Σάρωση Wi-Fi και Bluetooth" και απενεργοποίησε και τις 2 επιλογές εκεί. Άσε μονίμως ανοικτό το WiFi σου. Θα καίει πολύ λιγότερη μπαταρία και θα συνδέεται κατευθείαν όταν βρίσκει γνωστό δίκτυο.

 

Έχω δοκιμάσει τις παραπάνω ρυθμίσεις για το ίδιο σενάριο με το δικό σου, σπίτι-δουλειά δουλειά-σπίτι, και με τις ρυθμίσεις που σου γράφω είχα πολύ καλύτερη διαχείριση ενέργειας και φυσικά καμία καθυστέρηση στη σύνδεση σε γνωστά δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Vigor,

αλλά έτσι το έχω και εγώ. Στο βοηθός Wi-Fi έχω και τις άλλες 2 επιλογές απενεργοποιημένες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το δεις κατευθείαν από την ίδια την εφαρμογή, διαβάζει τις επαφές σου.

Το βρηκα εχεις δικαιο σευχαριστω πρεπει να πατησεις διπλα στο γραμμα της επαφης...Αφησα τον ιδιο dialer δεν πρεπει να φορτωνουμε το κινητο με πολλες εφαρμογες για το καθετι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Από εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του f3 8/256 μέσα σε 15 - 20 λεπτά άρχισε να με βομβαρδίζει με το μήνυμα υπερθέρμανσης με

αποτέλεσμα να κατεβάζει τη φωτεινότητα σε σημείο πολύ ενοχλητικό .

Το παράδοξο είναι ότι στο cpuZ δείχνει θερμοκρασία 45 βαθμούς που δεν είναι μεγάλη θερμοκρασία .

Έχω περάσει το τελευταίο update 12.5.3.0 (RKHEUXM)

αντιμετωπίζει κάνεις το ίδιο πρόβλημα και αν υπάρχει κάποια λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Από εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του f3 8/256 μέσα σε 15 - 20 λεπτά άρχισε να με βομβαρδίζει με το μήνυμα υπερθέρμανσης με

αποτέλεσμα να κατεβάζει τη φωτεινότητα σε σημείο πολύ ενοχλητικό .

Το παράδοξο είναι ότι στο cpuZ δείχνει θερμοκρασία 45 βαθμούς που δεν είναι μεγάλη θερμοκρασία .

Έχω περάσει το τελευταίο update 12.5.3.0 (RKHEUXM)

αντιμετωπίζει κάνεις το ίδιο πρόβλημα και αν υπάρχει κάποια λύση ?

 

Στην θεση σου θα το πηγαινα πισω..εγω εχω το 6/128 και δεν μου εβγαλε τετοιο θεμα ακομα και σε παιχνιδια

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

Από εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του f3 8/256 μέσα σε 15 - 20 λεπτά άρχισε να με βομβαρδίζει με το μήνυμα υπερθέρμανσης με

αποτέλεσμα να κατεβάζει τη φωτεινότητα σε σημείο πολύ ενοχλητικό .

Το παράδοξο είναι ότι στο cpuZ δείχνει θερμοκρασία 45 βαθμούς που δεν είναι μεγάλη θερμοκρασία .

Έχω περάσει το τελευταίο update 12.5.3.0 (RKHEUXM)

αντιμετωπίζει κάνεις το ίδιο πρόβλημα και αν υπάρχει κάποια λύση ?

 

Καλησπέρα.

Εμένα αυτό μου το έκανε κατά το πρώτο σεταρισμα και πιστεύω το έκανε γιατί για 3 ώρες και βάλε έκανε μεταφορά μέσω WiFi τα δεδομένα όλα από το παλιό κινητό στο νέο και παράλληλα το σκαλιζα πολύ.

Από τοτε, ένα μήνα σχεδόν τώρα δεν μου το έχει ξανακάνει.

Χτες για παράδειγμα το είχα στη μηχανή σε βάση με τους 45 βαθμούς και GPS χάρτες και κλήσεις τηλέφωνο για μισή ώρα και δεν μου έκανε τίποτα.

Τώρα αν παίξω ώρες παιχνίδια δε το έχω δοκιμάσει, καθώς δεν είμαι mobile gamer...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...