Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου ηρθε κι εμενα το πρωι μονο security update πρεπει να ειναι
Έχει και άλλες βελτιώσεις

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει το κινητό σε δύο μέρη.

Στο πρώτο ανοίγει με κωδικό, και στο δεύτερο με δακτυλικο αποτύπωμά..

Θέλω να ανοίγω το πρώτο μέρος χωρίς κανένα κωδικό ασφαλείας,, ας πούμε με δύο φορές χτύπημα στην οθόνη, και το δεύτερο, με δακτυλικο αποτύπωμα.

Γίνεται αυτό.

Αν ναι πως???

Edited by EGANI
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρει κανέναν δίνω το δικό μου poco 8/256 240
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρει κανέναν δίνω το δικό μου poco 8/256 240

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ. Σε ποια περιοχή είσαι; Δεν μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα για κάποιον λόγο

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει να κυκλοφορεί η 12.5.2?
Για ευρωπαϊκά από χθες η 12.5.3.0. για global mi η 12.5.2.0 έχει αρκετό καιρό

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με crdroid, με d2tw χωρίς AOD και pocket detection.. wifi ως επί των πλείστων και location και BT ανοιχτά

 

Screenshot-20210723-024222098.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και 3 μέρες.

Καλό το κινητό ερχόμενος από Huawei δεν δυσκολεύτηκα καθόλου.

Μια ερώτηση, ο ήχος που δεν έχει ιδιαίτερο μπάσο φτιάχνει με κάποιο τρόπο ή η ένταση;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 4 συσκευές τα τελευταία 6 χρόνια και καμία δεν είχε θέμα όταν είχα μαμίσιο MIUI, με εξαίρεση το Poco F3. Ακόμη και στο Poco όμως, με το MIUI από xiaomi.eu δεν το έχω πλέον. Και μάλιστα πολλές φορές που μιλάω, τσεκάρω τη συσκευή απομακρύνοντάς την από το αυτί μου για να δω είναι αναμμένη η οθόνη ή όχι και πάντα είναι σβηστή. Και ανάβει -φυσικά- όταν το απομακρύνω.

 

Ήσουν τυχερός τότε. Πρέπει να έχουν περάσει πάνω από 10 συσκευές (τύπου Android One, Redmi, Poco, Mi Max κλπ) από τα χέρια μου και οι μισές είχαν πολύ σοβαρό θέμα. Μόνο κάνα δυο δούλευαν πραγματικά 100% αψογα. Αν το ψάξεις (myphone, xda, Reddit κλπ) θα δεις ότι γενικα στις οικονομικότερες συσκευές της xiaomi είναι ότι σου κάτσει. Μπορεί μια να δουλεύει τέλεια, άλλη μέτρια και άλλη να θες να τη πετάξεις από το μπαλκόνι.

 

Να σημειωθεί οτι που και που, με κανένα calibration ή update ή ακόμα και απλη επανεκκίνηση μπορεί να βελτίωνε η κατάσταση. Αλλά γενικά, αν σου είχε θέμα σου είχε θέμα.

 

Υ.Γ. Δεν ξέρω πως είναι η κατάσταση με το poco f3 και πόσες έχουν πρόβλημα. Απλά αυτό με το update που θα φέρει τη διόρθωση στο proximity των οικονομικότερων μοντέλων είχε δυστυχώς καταντήσει urban legend.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ήσουν τυχερός τότε. Πρέπει να έχουν περάσει πάνω από 10 συσκευές (τύπου Α, Redmi, Poco, Mi Max κλπ) από τα χέρια μου και οι μισές είχαν πολύ σοβαρό θέμα. Μόνο κάνα δυο δούλευαν πραγματικά 100% αψογα. Αν το ψάξεις (myphone, xda, Reddit κλπ) θα δεις ότι γενικα στις οικονομικότερες συσκευές της xiaomi είναι ότι σου κάτσει. Μπορεί μια να δουλεύει τέλεια, άλλη μέτρια και άλλη να θες να τη πετάξεις από το μπαλκόνι.

 

 

 

Να σημειωθεί οτι που και που, με κανένα calibration ή update ή ακόμα και απλη επανεκκίνηση μπορεί να βελτίωνε η κατάσταση. Αλλά γενικά, αν σου είχε θέμα σου είχε θέμα.

 

 

 

Υ.Γ. Δεν ξέρω πως είναι η κατάσταση με το poco f3 και πόσες έχουν πρόβλημα. Απλά αυτό με το update που θα φέρει τη διόρθωση στο proximity των οικονομικότερων μοντέλων είχε δυστυχώς καταντήσει urban legend.

Δεν χρειάζεται update, έχουν ανεβάσει εδώ τα παιδιά μια εφαρμογή που διορθώνει το πρόβλημα με τον σενσορα

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται update, έχουν ανεβάσει εδώ τα παιδιά μια εφαρμογή που διορθώνει το πρόβλημα με τον σενσορα

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η εφαρμογή τι κάνει; Calibration? Αν ναι, θυμάμαι πως αυτό σε αρκετούς διόρθωνε μόνο προσωρινά το πρόβλημα.

 

Τέλος πάντων. Έγραψα απλά επειδή αναφέρθηκε πως θα φτιάξει με update που και εμείς το λέγαμε σε διάφορες συσκευές αλλά ποτέ δεν έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή τι κάνει; Calibration? Αν ναι, θυμάμαι πως αυτό σε αρκετούς διόρθωνε μόνο προσωρινά το πρόβλημα.

 

 

 

Τέλος πάντων. Έγραψα απλά επειδή αναφέρθηκε πως θα φτιάξει με update που και εμείς το λέγαμε σε διάφορες συσκευές αλλά ποτέ δεν έφτιαξε.

Ναι calibration κάνει, εγώ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα, μάλιστα δουλεύει καλύτερα από το S10 plus που είχα πριν, αλλά είδα και πάλι βελτίωση πιο γρήγορη ανταπόκριση

 

Στάλθηκε από το MI 10T PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και 3 μέρες.

Καλό το κινητό ερχόμενος από Huawei δεν δυσκολεύτηκα καθόλου.

Μια ερώτηση, ο ήχος που δεν έχει ιδιαίτερο μπάσο φτιάχνει με κάποιο τρόπο ή η ένταση;

 

Κοίτα επειδή έχω αλλάξει 3 συσκευές Poco F3 στην τελευταία παρατήρησα πως το δεξί ηχείο είναι χαμηλότερης έντασης σε σχέση με την άλλη που έχω δίπλα δίπλα (αυτή που πάει για επιστροφή). Γενικώς είναι ότι κάτσει από hardware τόσο στο θέμα οθόνης (uniformity), στο θέμα proximity sensor, στο θέμα αν έχουν κουμπώσει πάνω ποιοτικά ηχεία ή τους έχει ξεφύγει κανένα μούφα. Κινεζοκατάσταση γενικώς θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επειδή έχω αλλάξει 3 συσκευές Poco F3 στην τελευταία παρατήρησα πως το δεξί ηχείο είναι χαμηλότερης έντασης σε σχέση με την άλλη που έχω δίπλα δίπλα (αυτή που πάει για επιστροφή). Γενικώς είναι ότι κάτσει από hardware τόσο στο θέμα οθόνης (uniformity), στο θέμα proximity sensor, στο θέμα αν έχουν κουμπώσει πάνω ποιοτικά ηχεία ή τους έχει ξεφύγει κανένα μούφα. Κινεζοκατάσταση γενικώς θα έλεγα.

 

Αυτό που αλλάζεις τη χώρα σε εκτός Ευρώπης κάνει κάτι; Δε κατάφερα να καταλάβω διαφορά βάζοντας Ινδία για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Στη μπαταρία τι είναι αυτό το Άλλα που τρώει τόση μπαταρία;

Γενικά παρατηρώ να ζορίζομαι να βγάλω μέρα.

Έχω vanced και όλα ενεργοποιημενα. Aod Dolby atmos 120hz και έχω αφαιρέσει 5 6 εφαρμογές από εξοικονόμηση ενέργειας και να εκκινούν αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για δοκιμάστε αυτό και πείτε μου αν σας βγάζει και εσάς black screen. Στο whatsapp δοκιμάστε να παίξετε δύο ηχητικά μηνύματα συνεχόμενα (ώστε το δεύτερο να παίξει με auto play), ενώ είστε ξαπλωμένοι και κρατάτε το κινητό πάνω από το κεφάλι σας.. :lol: proximity sensor από τα lidl. Το κάνει και στα δύο τηλέφωνα που έχω στην κατοχή μου και δοκίμασα μόλις.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλους σε site με αγγελιες να πουλαν τα κινητα και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο(τα bugs που εχει θελω να πιστευω οτι θα τα φτιαξει η XIAOMI).Εγω το δικο μου παντως το χαιρομαι γιατι με καλυπτει σε αυτα που θελω και εχω και γω bugs

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλους σε site με αγγελιες να πουλαν τα κινητα και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο(τα bugs που εχει θελω να πιστευω οτι θα τα φτιαξει η XIAOMI).Εγω το δικο μου παντως το χαιρομαι γιατι με καλυπτει σε αυτα που θελω και εχω και γω bugs

 

γιατί δεν είναι απλά software bugs, πχ αυτό με τον proximity που σου γράφω το κάνει και σε custom roms..

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν είναι απλά software bugs, πχ αυτό με τον proximity που σου γράφω το κάνει και σε custom roms..

 

Σε μενα παντως δεν το χει κανει..λες να επεσα σε καλο? :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολλους σε site με αγγελιες να πουλαν τα κινητα και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο(τα bugs που εχει θελω να πιστευω οτι θα τα φτιαξει η XIAOMI).Εγω το δικο μου παντως το χαιρομαι γιατι με καλυπτει σε αυτα που θελω και εχω και γω bugs

 

Ναι όπως έφτιαξε και άλλα πιο παλιά όπως π.χ. με τα notifications. Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως δεν το χει κανει..λες να επεσα σε καλο? :D

 

Μπορεί, ή μπορεί απλά να μην χρησιμοποιείς αρκετά το κινητό σου με συγκεκριμένες λειτουργίες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...