Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτό φταίει!

 

Ευχαριστώ αδερφέ.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eυχαριστω για την απαντηση

για την evox λενε πολυ καλα λογια, η οποια απο οτι εχω καταλαβει ειναι Ελληνα unofficial maintainer.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την Arrow και την Syberia. Και στις 2 είχα θέμα με την μπαταρία. Με το ζόρι έβγαζαν 1 ημέρα με ελάχιστη χρήση. Δεν ξέρω αν δεν είχα κάνει κάτι σωστά, αλλά δεν άντεχα να μείνω έτσι. Τελείως smooth και η δύο. Και δούλευαν ότι και αν είχα δοκιμάσει: GPS, sync, και βέβαια gcam. Τελικά έβαλα miui από xiaomi.eu και βρήκα την υγειά μου. Παίζουν όλα τέλεια και με μπαταρία τούμπανο. Και κάμερα φοβερή, αν και έχω βάλει και την gcam να υπάρχει. Και έχω και τον dialer της xiaomi και όχι της Google. Ωραίο όμως και το pure android. Ίσως σε μερικούς μήνες να δοκιμάσω ξανά εφόσον έχουν φτιάξει το θέμα της μπαταρίας. ΥΓ: η ROM από xiaomi.eu έχει και toggle icon για sync, αυτό που το είχε ξηλώσει η Xiaomi.

 

Επιβεβαιώνω ότι υπάρχει battery drain, και είναι bug του AOSP πάνω στο οποίο πατάνε όλες οι custom rom αυτή τη στιγμή.

Προσωπικά τρέχω HavocOS και το πρόβλημα λύνεται με απενεργοποίηση του AlwaysON display, το οποίο αποτρέπει το κινητό να μπει σε deep sleep.

 

Σε 36h χρήσης άνετα πιάνω 10h SOT ακόμα και σε 5G, πρακτικά φορτίζω (αργά) κάθε δεύτερο βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο κάτοχος κ εγώ του f3

Βιαζόμουν και έτσι πήρα την έκδοση 6/128 που ήταν ετοιμοπαραδοτο στο μπεστ πραισ.

Προτίμησα το χρωμα μπλε. Να δούμε πως θα τα παει με τις δαχτυλιές.

Μια ερώτηση έχει κάποια προστασία στην οθόνη;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από το κουτί του φοράει μια ζελατίνα στην οθόνη η οποία προστατεύει από επιφανειακές γρατσουνιές και θολώνει αρκετά εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα την καινούργια συσκευή από amazon.de και μαντέψτε.. είναι πολύ χειρότερη από την πρώτη που είχα. Τραγικό green tint με γυμνό μάτι στη μισή οθόνη. Απορώ πως μπορείτε με τέτοια οθόνη. Επίσης παρατήρησα χαμηλότερη φωτεινότητα γενικά και πιο αδύναμο μοτεράκι haptic. Ό,τι να 'ναι. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα

Αυτό με το Green tint το κάνουν όλα; η είναι θέμα τύχης;

Και για να το δούμε τι κάνουμε;

το κάνει μόνο όταν το τηλέφωνο είναι σε dark mode;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα την καινούργια συσκευή από amazon.de και μαντέψτε.. είναι πολύ χειρότερη από την πρώτη που είχα. Τραγικό green tint με γυμνό μάτι στη μισή οθόνη. Απορώ πως μπορείτε με τέτοια οθόνη. Επίσης παρατήρησα χαμηλότερη φωτεινότητα γενικά και πιο αδύναμο μοτεράκι haptic. Ό,τι να 'ναι. :lol:

 

Κρίμα ρε φίλε... Εμένα το δικό μου να το φτυσω δεν έχει κανένα θέμα...

Του έχω περασει την miui rom stable της Ινδονησίας από την στιγμή που το πηρα και το εργαλείο σκοτώνει!! Υπέρ ευχαριστημένος με το τηλέφωνο μέχρι τώρα και στα 250 ευρώ που το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα

 

Αυτό με το Green tint το κάνουν όλα; η είναι θέμα τύχης;

 

Και για να το δούμε τι κάνουμε;

 

το κάνει μόνο όταν το τηλέφωνο είναι σε dark mode;

Για να φανεί πρέπει να είναι στα 120hz η οθόνη, σε dark mode, σε σκοτεινό δωμάτιο χωρίς φως χαμηλή φωτεινότητα.

Μπαίνεις σε incognito mode στο chrome και το βλέπεις : )

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για να φανεί πρέπει να είναι στα 120hz η οθόνη, σε dark mode, σε σκοτεινό δωμάτιο χωρίς φως χαμηλή φωτεινότητα.

Μπαίνεις σε incognito mode στο chrome και το βλέπεις : )

 

Από poco f3 με Tapatalk

 

Dark mode, τέρμα κάτω φωτεινότητα και άνοιξε τον dialer και θα το δεις καλύτερα, βγάζει μάτι όταν το έχει. Btw επίτηδες πήρα από amazon sold and dispatched αλλά σαν επιλογή τώρα έχει μόνο return και όχι replace, γιατί έτσι;

 

Ένα άλλο που παρατήρησα είναι ότι το τηλέφωνο υπερθερμαίνεται πανεύκολα, αυτή τη στιγμή με air condition μέσα στο σπίτι σε λειτουργία wifi hotspot, κλειστό τηλέφωνο και μόλις κατεβάσει 6-7gb σερί τσουπ, τα κλείνει όλα και βγάζει μήνυμα υπερθέρμανσης το κινητό.. Χτυπάει 50άρια για πλάκα.

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα την καινούργια συσκευή από amazon.de και μαντέψτε.. είναι πολύ χειρότερη από την πρώτη που είχα. Τραγικό green tint με γυμνό μάτι στη μισή οθόνη. Απορώ πως μπορείτε με τέτοια οθόνη. Επίσης παρατήρησα χαμηλότερη φωτεινότητα γενικά και πιο αδύναμο μοτεράκι haptic. Ό,τι να 'ναι. :lol:

Χαρας το κουραγιο σου εισαι Θεος!!!!Πως μπορεις και μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες μπραβο σου!!!Να τους το στειλεις πακετο πισω κ σαυτους... Ηθελα τοσο πολυ να παρω αυτο το τηλεφωνο γιατι θελω να κανω αναβαθμιση αλλα με αυτα που βλεπω δεν ξερω τι να κανω!!!Αν ειναι να παρουμε 100 για να πετυχουμε ενα καλο αστα να πανε!!!!Και παλι καλο κουραγιο!Η αληθεια ειναι οτι το ειδα κ εγω στα εκθεσιακα του public και η οθονη του μου φανηκε τραγικη εντομεταξη διπλα το mi11 lite ειχε πολυ πιο φωτεινη οθονη ασε δεν ξερω τι να παρω με ταβανι 300 ευρω μαξ γιατι θεωρω πως παραπανω χρηματα για κινητο ειναι υπερβολη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρίμα ρε φίλε... Εμένα το δικό μου να το φτυσω δεν έχει κανένα θέμα...

Του έχω περασει την miui rom stable της Ινδονησίας από την στιγμή που το πηρα και το εργαλείο σκοτώνει!! Υπέρ ευχαριστημένος με το τηλέφωνο μέχρι τώρα και στα 250 ευρώ που το πηρα.

Αν δεν σου κανει κοπο ανεβασε μια φωτο να δουμε πως τα παει κ το δικο σου με green tind ευχαριστουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Dark mode, τέρμα κάτω φωτεινότητα και άνοιξε τον dialer και θα το δεις καλύτερα, βγάζει μάτι όταν το έχει. Btw επίτηδες πήρα από amazon sold and dispatched αλλά σαν επιλογή τώρα έχει μόνο return και όχι replace, γιατί έτσι;

 

Ένα άλλο που παρατήρησα είναι ότι το τηλέφωνο υπερθερμαίνεται πανεύκολα, αυτή τη στιγμή με air condition μέσα στο σπίτι σε λειτουργία wifi hotspot, κλειστό τηλέφωνο και μόλις κατεβάσει 6-7gb σερί τσουπ, τα κλείνει όλα και βγάζει μήνυμα υπερθέρμανσης το κινητό.. Χτυπάει 50άρια για πλάκα.

Δεν ξερω τι αλλο θα δω γιαυτο το κινητο ειλικρινα λες να χτυπησω το x3 pro απο καμια αγγελια γυρω στα 150?Απο την αλλη θα ηθελα να δοκιμασω τις ταχυτητες 5g ειμαι σε διλλημμα..

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Χαρας το κουραγιο σου εισαι Θεος!!!!Πως μπορεις και μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες μπραβο σου!!!Να τους το στειλεις πακετο πισω κ σαυτους... Ηθελα τοσο πολυ να παρω αυτο το τηλεφωνο γιατι θελω να κανω αναβαθμιση αλλα με αυτα που βλεπω δεν ξερω τι να κανω!!!Αν ειναι να παρουμε 100 για να πετυχουμε ενα καλο αστα να πανε!!!!Και παλι καλο κουραγιο!Η αληθεια ειναι οτι το ειδα κ εγω στα εκθεσιακα του public και η οθονη του μου φανηκε τραγικη εντομεταξη διπλα το mi11 lite ειχε πολυ πιο φωτεινη οθονη ασε δεν ξερω τι να παρω με ταβανι 300 ευρω μαξ γιατι θεωρω πως παραπανω χρηματα για κινητο ειναι υπερβολη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δεν σου κανει κοπο ανεβασε μια φωτο να δουμε πως τα παει κ το δικο σου με green tind ευχαριστουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ξερω τι αλλο θα δω γιαυτο το κινητο ειλικρινα λες να χτυπησω το x3 pro απο καμια αγγελια γυρω στα 150?Απο την αλλη θα ηθελα να δοκιμασω τις ταχυτητες 5g ειμαι σε διλλημμα..

Αν θες φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο μην πάρεις το x3 pro

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω την ενημέρωση μετά πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων;

Ή προχωράω κανονικά στο στήσιμο του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω την ενημέρωση μετά πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων;

Ή προχωράω κανονικά στο στήσιμο του τηλεφώνου;

 

Όχι δεν χρειάζεται η επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ενημερώσω πως σήμερα μετά από κλήση περίπου μισής ώρας εμφανίστηκε και το πρόβλημα του proximity sensor όπου άναψε η οθόνη του κινητού ενώ το είχα κολλημένο στο αυτί μου. Σε σύντομες κλήσεις υπάρχει πιθανότητα να μην το αντιληφθεί κανείς. Απλά προς ενημέρωση υποψήφιων αγοραστών.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το poco F3 είναι πιστοποιημένο για χρηση 5G cosmote vodafone ή πρεπει να βαλεις την καρτα σε κινητο που ειναι πιστοποιημενο για να ενεργοποιηθει; Εκανα παραγγελία για το poco f3 αντι του mi 11 lite 5g ελπίζω να μην το μετανιώσω από θέμα συνδεσιμότητας σε δικτυα 5g κτλπ Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Με τον αισθητήρα εγγύτητας εχει βρεθεί κάποια λύση;

Ειναι πολυ σπαστικό να πατιούνται κουμπιά στις κλήσεις

Τι μπορούμε να κάνουμε εκτός από το να πάρω Bluetooth;

Υπάρχει περίπτωση να στρώσει με κάποια μελλοντική αναβάθμιση;

Αλλά υπάρχουν και συσκευές που δεν έχουν αυτό το θέμα με τον αισθητήρα;

 

Πάντως δεν μετάνιωσα για την αγορά του τηλεφώνου.

Με έχει εντυπωσιάσει αρκετά

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το poco F3 είναι πιστοποιημένο για χρηση 5G cosmote vodafone ή πρεπει να βαλεις την καρτα σε κινητο που ειναι πιστοποιημενο για να ενεργοποιηθει; Εκανα παραγγελία για το poco f3 αντι του mi 11 lite 5g ελπίζω να μην το μετανιώσω από θέμα συνδεσιμότητας σε δικτυα 5g κτλπ

 

Καλημέρα

Προχθές που βρεθηκα Αθήνα έπιασε με τη μία 5g cosmote και "σκότωνε" στην κυριολεξία

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την Arrow και την Syberia. Και στις 2 είχα θέμα με την μπαταρία. Με το ζόρι έβγαζαν 1 ημέρα με ελάχιστη χρήση. Δεν ξέρω αν δεν είχα κάνει κάτι σωστά, αλλά δεν άντεχα να μείνω έτσι. Τελείως smooth και η δύο. Και δούλευαν ότι και αν είχα δοκιμάσει: GPS, sync, και βέβαια gcam. Τελικά έβαλα miui από xiaomi.eu και βρήκα την υγειά μου. Παίζουν όλα τέλεια και με μπαταρία τούμπανο. Και κάμερα φοβερή, αν και έχω βάλει και την gcam να υπάρχει. Και έχω και τον dialer της xiaomi και όχι της Google. Ωραίο όμως και το pure android. Ίσως σε μερικούς μήνες να δοκιμάσω ξανά εφόσον έχουν φτιάξει το θέμα της μπαταρίας. ΥΓ: η ROM από xiaomi.eu έχει και toggle icon για sync, αυτό που το είχε ξηλώσει η Xiaomi.

 

Εγώ προσωπικά έχω τρελό battery drain και με τη stock ROM σε idle και ενώ ήμουν έτοιμος να ξεκλειδώσω bootloader και να περάσω την Arrow αυτά που είπες με σταμάτησαν. Δε ξέρω αν το τωρινό μου battery drain οφείλεται στο Youtube Vanced που έχουμε αναφέρει και παλιότερα, αλλά είναι κάτι το οποίο δεν μπορώ να αποχωριστώ. Δε ξέρω αν φταίει και το AoD, αλλά να χάνω 10-15% σε idle μέσα σε 7 ώρες το βράδυ (με ανοιχτά τα πάντα βέβαια) μου φαίνεται πάρα πολύ. Στο παλιό Note 5 που είχα δεν ήταν τόσο άσχημα. Δε νομίζω να κάνει τόσο ζημιά το AoD γιατί το είχα βάλει να κλείνει μια περίοδο της νυχτερινές ώρες και πάλι το drain ήταν τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω τρελό battery drain και με τη stock ROM σε idle και ενώ ήμουν έτοιμος να ξεκλειδώσω bootloader και να περάσω την Arrow αυτά που είπες με σταμάτησαν. Δε ξέρω αν το τωρινό μου battery drain οφείλεται στο Youtube Vanced που έχουμε αναφέρει και παλιότερα, αλλά είναι κάτι το οποίο δεν μπορώ να αποχωριστώ. Δε ξέρω αν φταίει και το AoD, αλλά να χάνω 10-15% σε idle μέσα σε 7 ώρες το βράδυ (με ανοιχτά τα πάντα βέβαια) μου φαίνεται πάρα πολύ. Στο παλιό Note 5 που είχα δεν ήταν τόσο άσχημα. Δε νομίζω να κάνει τόσο ζημιά το AoD γιατί το είχα βάλει να κλείνει μια περίοδο της νυχτερινές ώρες και πάλι το drain ήταν τραγικό.

Με την official ROM αλλά και με την xiaomi.eu που φοράω δεν έχω κανένα παράπονο από την μπαταρία του. Βέβαια τα βράδυα το βάζω σε airplane modeκαι τέλος. Αλλά και τη μέρα με Aod ανοιχτό δεν είχα/έχω battery drain. Στην official είχα κι εγώ το yt vanced αλλά πλέον όχι.

 

Επίσης με την xiaomi.eu δεν έχω θέμα με τον αισθητήρα όταν μιλάω. Είναι πάντα σβηστή η οθόνη όταν το έχω στο αυτί.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Με τον αισθητήρα εγγύτητας εχει βρεθεί κάποια λύση;

 

Ενας φιλος σε αλλο φορουμ εγραψε αυτο:

Όποιος έχει θέμα με το proximity sensor να βάλει αυτή την εφαρμογή κ να κάνει calibration κ μετά restart.

 

Σε εμένα έφτιαξε.

 

https://m.apkpure.com/quick-tuneup-phone-calibration/bully.games.quicktuneup

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...