Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά

Το πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύητητας έχει διορθωθεί; επίσης κάποιοι λένε ότι δεν παίρνουν ειδοποιήσεις στα email.

Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές κάτι τέτοιο; ή είναι και λίγο θέμα τύχης;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Το πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύητητας έχει διορθωθεί; επίσης κάποιοι λένε ότι δεν παίρνουν ειδοποιήσεις στα email.

Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές κάτι τέτοιο; ή είναι και λίγο θέμα τύχης;

 

το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στα mail το επιβεβαιώνω και εγω, δυστυχως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στα mail το επιβεβαιώνω και εγω, δυστυχως

 

Εγώ έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις στα Mail όταν είμαι με δεδομένα. Σε WiFi έρχονται κανονικά. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το προηγούμενο κινητό μου, ένα mi8 lite.

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία χρήσης είναι προσωπικό ζήτημα, αλλά το καλό που έχει το συγκεκριμένο είναι ότι αν δεν σου αρέσει ως έχει, ή η miui γενικώς, κυκλοφορούν πολλές αξιόλογες custom rom. Εμένα βέβαια μου αρέσει κι έτσι έχω την Ελληνική - που είναι η Κινέζικη debloated και με άλλες βελτιώσεις. Το NFC δουλεύει κανονικά, το μέγεθος με βόλεψε παρότι ερχόμουν από mi note 3, κυρίως λόγω βάρους, πλάτους και πάχους που έχουν παραμείνει σε λογικά πλαίσια. Οι βασικές λειτουργίες γίνονται 90% με το ένα χέρι με το δικό μου μέτριου/μεγάλου μεγέθους (χέρι).

 

Καλημέρα .

 

Οι φωτογραφίες και το βίντεο πως είναι , σε σχέση πάντα με το mi note 3 ?

μιας και έρχομαι και εγώ από το mi note 3

Περιμένω το poco f3 σε μερικές ημέρες θα το έχω στα χέρια μου ,

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά !!

 

Το τηλ υποστηρίζει 5g και στις δύο θέσεις sim ή είναι 5g+4g??

 

Ευχαριστώ!

Υποστηρίζει 5g και στις 2 θέσεις αλλά όχι ταυτόχρονα

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Το πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύητητας έχει διορθωθεί; επίσης κάποιοι λένε ότι δεν παίρνουν ειδοποιήσεις στα email.

Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές κάτι τέτοιο; ή είναι και λίγο θέμα τύχης;

 

Αν απενεργοποιήσεις τη βελτιστοποίηση μπαταρίας στο gmail βελτιώνονται τα πράγματα. Πάντως το ίδιο μου έκανε το gmail και στο G6 ακόμα και με Havoc.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

 

Οι φωτογραφίες και το βίντεο πως είναι , σε σχέση πάντα με το mi note 3 ?

μιας και έρχομαι και εγώ από το mi note 3

Περιμένω το poco f3 σε μερικές ημέρες θα το έχω στα χέρια μου ,

 

Ευχαριστώ .

 

Το βίντεο 4κ 60fps με gcam και σταθεροποίηση είναι πολύ ωραίο, (μόνο αργεί λίγο το autofocus τουλάχιστον στην έκδοση που είχα βάλει), επίσης οι φωτογραφίες με gcam hdr+ είναι πολύ ωραίες χρωματικά. Το μόνο που κάνει καλύτερα η μαμά εφαρμογή κάμερας είναι το Night mode. Η selfie είναι πολύ καλή και προπαντός έχει σωστή απόσταση, είναι αρκετά wide ο φακός δεν θα φαίνεται δλδ μόνο το πρόσωπό σου ίσα ίσα σε απόσταση ενός χεριού τεντωμένου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή τη στιγμή στο best price η έκδοση 8/256 έχει 301 ευρώ. Με την όποια σχετική εγγύηση.

Στο banggood με προσφορά προχτές είχε 330. Φτάσαμε η Ελλάδα να πουλάει πιο φθηνά από την Κίνα

Ειναι πειρασμός σε αυτά τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω το εν λόγω τηλέφωνο, αλλά βλέπω ότι δεν έχει θήρα 3,5 για ακουστικά..

Υπάρχει κάτι παρόμοιο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μια βοήθεια.

Το είπα και άλλη φορά.

Δεν μ' αφήνει στο Gmail, αλλά και γενικά σε άλλα σάιτ όπως στο φόρουμ, να επισυνάψω αρχεία.

Πατάω να γίνουν upload και δεν το δέχεται.

Έχω απενεργοποιήσει το MIUI optimization.

Αυτό φταίει;

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή τη στιγμή στο best price η έκδοση 8/256 έχει 301 ευρώ. Με την όποια σχετική εγγύηση.

Στο banggood με προσφορά προχτές είχε 330. Φτάσαμε η Ελλάδα να πουλάει πιο φθηνά από την Κίνα

Ειναι πειρασμός σε αυτά τα χρήματα

Απιστευτο και ομως αληθινο το ειδα και εγω ρε που φτασαμε!!! Αλλα να πω την αληθεια μου το ειδα στο public και η οθονη του δεν ηταν τοσο καλη σε σχεση με το Mi11 lite διπλα.... Ελα ομως που το mi 11 lite αν και καινουριο κινητο δεν εχει 5g!!!!Θελω ενα κινητο με καλη οθονη να εχει 5g και Nfc πολλα ζηταω????

Link to comment
Share on other sites

Μα το mi 11 lite βγαίνει και 5G

Ε ειμαι αναμεσα σαυτα τα 2 και δεν ξερω πιο να διαλεξω απο οτι εχω καταλαβει με αλλη ρομ το f3 παει καλυτερα αλλα ειμαι ασχετος απο αυτα θελω να παρω ενα κινητο και να το κρατησω καιρο....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή τη στιγμή στο best price η έκδοση 8/256 έχει 301 ευρώ. Με την όποια σχετική εγγύηση.

Στο banggood με προσφορά προχτές είχε 330. Φτάσαμε η Ελλάδα να πουλάει πιο φθηνά από την Κίνα

Ειναι πειρασμός σε αυτά τα χρήματα

]Λεει 2 χρονια εγγυηση καταστηματος τωρα τι εγγυηση ειναι αυτη ο Θεος και η ψυχη τους τι να πεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μια βοήθεια.

Το είπα και άλλη φορά.

Δεν μ' αφήνει στο Gmail, αλλά και γενικά σε άλλα σάιτ όπως στο φόρουμ, να επισυνάψω αρχεία.

Πατάω να γίνουν upload και δεν το δέχεται.

Έχω απενεργοποιήσει το MIUI optimization.

Αυτό φταίει;

 

Ναι αυτό φταίει!

Link to comment
Share on other sites

]Λεει 2 χρονια εγγυηση καταστηματος τωρα τι εγγυηση ειναι αυτη ο Θεος και η ψυχη τους τι να πεις.

 

Απλά συνεργάζεται το κατάστημα με οποίο μαγαζί σέρβις θέλουν αυτοί.μπορει δηλαδή να πέσεις και στον ποιο άσχετο.ακομα και σε Πακιστανό.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Απλά συνεργάζεται το κατάστημα με οποίο μαγαζί σέρβις θέλουν αυτοί.μπορει δηλαδή να πέσεις και στον ποιο άσχετο.ακομα και σε Πακιστανό.

Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια...Παντως στο σκρουτζ αν πατησεις 5g NFC amoled 256 το φτηνοτερο απολα ειναι αυτο... Mετα ξεφευγουν εντελως οι τιμες στα αλλα τα επωνυμα μαλλον πρεπει να περιμενω λιγο ακομα για αγορα κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις στα Mail όταν είμαι με δεδομένα. Σε WiFi έρχονται κανονικά. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το προηγούμενο κινητό μου, ένα mi8 lite.

 

Ρυθμισεις, συγχρονισμος κ μαλλον εχεις τικαρει το συγχρονισμος μονο με wifi.... Γιαυτο σου ερχονται οταν εισαι συνδεδεμενος σε wifi...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως επέστρεψα το τηλέφωνο στα public και αγόρασα ένα από amazon.de να δω μπας και είμαι τυχερός και δεν πετύχω green tint. Αλλιώς επιστροφή και αυτό και μακριά από κινεζομπούρδες εκτός από Huawei.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις ρομ με καθαρο android να μας γραψει εντυπωσεις ?

Δοκίμασα την Arrow και την Syberia. Και στις 2 είχα θέμα με την μπαταρία. Με το ζόρι έβγαζαν 1 ημέρα με ελάχιστη χρήση. Δεν ξέρω αν δεν είχα κάνει κάτι σωστά, αλλά δεν άντεχα να μείνω έτσι. Τελείως smooth και η δύο. Και δούλευαν ότι και αν είχα δοκιμάσει: GPS, sync, και βέβαια gcam. Τελικά έβαλα miui από xiaomi.eu και βρήκα την υγειά μου. Παίζουν όλα τέλεια και με μπαταρία τούμπανο. Και κάμερα φοβερή, αν και έχω βάλει και την gcam να υπάρχει. Και έχω και τον dialer της xiaomi και όχι της Google. Ωραίο όμως και το pure android. Ίσως σε μερικούς μήνες να δοκιμάσω ξανά εφόσον έχουν φτιάξει το θέμα της μπαταρίας. ΥΓ: η ROM από xiaomi.eu έχει και toggle icon για sync, αυτό που το είχε ξηλώσει η Xiaomi.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις, συγχρονισμος κ μαλλον εχεις τικαρει το συγχρονισμος μονο με wifi.... Γιαυτο σου ερχονται οταν εισαι συνδεδεμενος σε wifi...

 

Είναι κανονικά επιλεγμένο ο συγχρονισμός με δεδομένα, αν αυτό εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...