Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το update σε miui 12.5 δεν ανανέωσε το security patch; Έχουμε ξεμείνει με patch Απριλίου 2021 ή πήραμε Ιουνίου και απλά δεν έχει καταγραφεί στις ρυθμίσεις από λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Το update σε miui 12.5 δεν ανανέωσε το security patch; Έχουμε ξεμείνει με patch Απριλίου 2021 ή πήραμε Ιουνίου και απλά δεν έχει καταγραφεί στις ρυθμίσεις από λάθος;
Ακόμα σε Απριλίου είμαστε

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθότι άσχετος, από το link που παρέθεσε κατεβάζουμε όλα τα αρχεία η κάποιο συγκεκριμένο?

Επίσης αφού κατεβάσουμε αυτό η αυτά τα αρχεία που πρέπει, απλά τα εγκαθιστούμε η πρέπει να κάνουμε και κάποια άλλη ρύθμιση?

 

Καθότι και εγώ άσχετος, από το link για gCam που παρέθεσες κατεβάζουμε όλα τα αρχεία η κάποιο συγκεκριμένο?

Επίσης αφού κατεβάσουμε αυτό η αυτά τα αρχεία που πρέπει, απλά τα εγκαθιστούμε η πρέπει να κάνουμε και κάποια άλλη ρύθμιση?

Ευχαριστώ .

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1497/

 

Dimming είναι αυτή η αίσθηση ότι η οθόνη ίσως χαμηλώνει τον φωτισμό ή σκοτεινιάζει.

Δεν είναι τόσο τραγικό όσο ακούγεται, αλλά η αίσθηση υπάρχει.

Ένα ελαφρύ τρεμοπαιγμα καλύτερα, που επιμένω ότι δεν είναι τόσο διακριτό.

Απλώς το ανθρώπινο μάτι είναι πολύ ευαίσθητο σε μικροαλλαγές, για αυτό νιώθεις ότι συμβαίνει.

 

Καθότι και εγώ άσχετος, από το link για gCam που παρέθεσες κατεβάζουμε όλα τα αρχεία η κάποιο συγκεκριμένο?

Επίσης αφού κατεβάσουμε αυτό η αυτά τα αρχεία που πρέπει, απλά τα εγκαθιστούμε η πρέπει να κάνουμε και κάποια άλλη ρύθμιση?

Ευχαριστώ .

Edited by stavai
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι το κινητό για μετάβαση από huawei mate 10 pro που έχω τωρα.

Πριν ήμουν να πάω σε s20 fe 5g αλλά τελικά οικονομικά δε θέλω να ξεφύγω από τα 300 το πολύ 350. Λέω να κρατήσω για πρωτη φορά και το mate, καθώς δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Συνήθως πουλούσα ότι είχα για να μειώσω το κόστος του καινούργιου.

Η μετάβαση αξίζει στο f3;

Έκανε κανείς παρόμοια μετάβαση να με βοηθήσει;

Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει τόσο, καθώς έχω σχεδόν πάντα μαζί μου μια μικρή mirrorless.

Να τραβάει ωραίο βίντεο και σταθερό σίγουρα είναι ένα συν.

Κυρίως με ενδιαφέρει να έχει ωραία εμπειρία χρήσης.

Το μέγεθος της συσκευής παλεύεται;

Το NFC δουλεύει κανονικά με τις εφαρμογές των τραπεζών; Της alpha με ενδιαφέρει που χρησιμοποιώ.

Ευχαριστώ.

Edited by Vangie
Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα κι εγω μετα απο παρα πολυ ψαξιμο και αυστηρο budget.. ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος!
Link to comment
Share on other sites

Δύο θεματακια ακόμα.

 

1) Σε Chrome, αν πατησω σε ένα αρχείο pdf που έχω βρει μέσω Google δεν το κατεβάζει.

Φορτώνει η μπάρα και τίποτα.

Αν πατήσω Λήψη από την καρτέλα, βγάζει αποτυχία λήψης.

 

2) Χτυπούσε το ειδοποίηση μέσα από το Ρολόι, δεν ήταν το ξυπνητήρι, και δεν απενεργοποιούνταν.

Συνέβη, ενώ είχα ανοιχτό το χρονόμετρο ενώ έτρεχα.

Δηλαδή στη μισή ώρα πάνω χτυπούσε επί ένα λεπτό.

Αλλά δεν το είχα ρυθμίσει εγώ.

 

Ιδέες;

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε τις αποψεις σας? Καποιος που ειχε βρεθει στο ιδιο διλημμα?

Δεν υπαρχει τοση μανια για την καμερα κ το επεξεργαστικο κομματι.

Θα το παρει μεγαλυτερης ηλικιας ατομο. Απλα επειδη ασχολουμαι εγω ειμαι μεταξυ των 2.

Τεινω προς Poco αλλα αν υπαρχει κατι που θα με αλλαξει προς Mi 11 lite το ακουω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ποσοι χρησιμοποιειτε custom rom ή xiaomi.eu rom;

 

Έβαλα χθες την xiaomi.eu μιας που με την syberia και την arrow δεν άντεχα να το φορτίζω 2 φορές τη μέρα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω βρει ακόμα λόγο να βάλω rom. Όσα bug διορθώνονται, και κάτι μικρά που ακόμα δεν έχουν διορθωθεί μου είναι τόσο ασήμαντα που δεν έχω μπει καν στην σκέψη να βάλω ρομ. Όσο για την κάμερα προσωπικά έχω πάθει πλάκα, την βρίσκω πάρα πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε τις αποψεις σας? Καποιος που ειχε βρεθει στο ιδιο διλημμα?

 

Δεν υπαρχει τοση μανια για την καμερα κ το επεξεργαστικο κομματι.

 

Θα το παρει μεγαλυτερης ηλικιας ατομο. Απλα επειδη ασχολουμαι εγω ειμαι μεταξυ των 2.

 

Τεινω προς Poco αλλα αν υπαρχει κατι που θα με αλλαξει προς Mi 11 lite το ακουω.

 

 

 

Ευχαριστω

Το 11 lite μπορείς να το συγκρίνεις μόνο με το 5G.

Το 4G είναι αρκετά κατώτερο

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

ποσοι χρησιμοποιειτε custom rom ή xiaomi.eu rom;

 

Μετά την πρώτη εβδομάδα στο συρτάρι (για το unlock), κατευθείαν σε HavocOS.

Όπως και με το F1 για τα προηγούμενα σχεδόν 3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

ποσοι χρησιμοποιειτε custom rom ή xiaomi.eu rom;

 

xtrv απο το Ελληνικό group, είναι μείγμα china και xiaomi.eu, οπότε κάνει κάποια ρπάγματα που οι global και ΕΕΑ δεν κάνουν, όπως call recording ας πούμε. Ταχύτατη και debloated.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Επειδη με θυμαμαι μια 10ετια με AOSP roms και δεν ειχα ποτε xiaomi, θα δωσω μια ευκαιρια στους φιλους μας τους Κινεζους μηπως εν τελει μου αρεσει, χωρις bloats και ads βεβαια, οπότε θα δοκιμάσω xiaomi.eu. Οι υπολοιπες miui που αναφερετε, που βρισκονται;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να πας κατευθείαν εκεί που ξέρεις, εκτός και αν σου αρέσει να κάνεις debugging το MUIU.

Xiaomi/Poco αγοράζουμε για το καλό vfm στο hardware, το software τους είναι..ας πούμε, για λίγους.

Τσέκαρε HavocOS, ArrowOS, δε θα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να πας κατευθείαν εκεί που ξέρεις, εκτός και αν σου αρέσει να κάνεις debugging το MUIU.

Xiaomi/Poco αγοράζουμε για το καλό vfm στο hardware, το software τους είναι..ας πούμε, για λίγους.

Τσέκαρε HavocOS, ArrowOS, δε θα χάσεις.

ναι καταλαβαινω το σκεπτικο σου.. ετσι κι αλλιως θα πρεπει να περιμενω μια βδομαδα για ξεκλειδωμα, οποτε αναγκαστικα και επειδη δεν εχω αξιολογη συσκευη θα πρεπει να το χρησιμοποιω..

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να αγορασω το Oneplus8t, αλλα τελικα επεσε παραγγελια Poco f3 στα 250 απο Κινα. Ηταν καλη προσφορα. Αυτο που θελω να ρωτησω, επειδη ασχολουμαι με custom rom, αξιζει να μπει η ελληνικη εκδοση που κυκλοφορει; Ή να δοκιμασω κατι απο Xda;
Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος να αγορασω το Oneplus8t, αλλα τελικα επεσε παραγγελια Poco f3 στα 250 απο Κινα. Ηταν καλη προσφορα. Αυτο που θελω να ρωτησω, επειδη ασχολουμαι με custom rom, αξιζει να μπει η ελληνικη εκδοση που κυκλοφορει; Ή να δοκιμασω κατι απο Xda;
Αν σου αρέσει το Miui, ναι αξίζει

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκέφτομαι το κινητό για μετάβαση από huawei mate 10 pro που έχω τωρα.

Πριν ήμουν να πάω σε s20 fe 5g αλλά τελικά οικονομικά δε θέλω να ξεφύγω από τα 300 το πολύ 350. Λέω να κρατήσω για πρωτη φορά και το mate, καθώς δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Συνήθως πουλούσα ότι είχα για να μειώσω το κόστος του καινούργιου.

Η μετάβαση αξίζει στο f3;

Έκανε κανείς παρόμοια μετάβαση να με βοηθήσει;

Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει τόσο, καθώς έχω σχεδόν πάντα μαζί μου μια μικρή mirrorless.

Να τραβάει ωραίο βίντεο και σταθερό σίγουρα είναι ένα συν.

Κυρίως με ενδιαφέρει να έχει ωραία εμπειρία χρήσης.

Το μέγεθος της συσκευής παλεύεται;

Το NFC δουλεύει κανονικά με τις εφαρμογές των τραπεζών; Της alpha με ενδιαφέρει που χρησιμοποιώ.

Ευχαριστώ.

 

Κανείς να βοηθήσει ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Το pocket mode δεν παίζει στην aod? Να σβήνει πχ τελείως..

Επίσης γράφω στην αναζήτηση στις ρυθμίσεις pocket πχ και μου βγάζει το Display αλλά δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για pocket mode/detection, σε κανένα υπό μενού γενικά στις ρυθμίσεις..

Θα βρω αρκετά τέτοια περίεργα σίγουρα :p

 

edit: τελικα μετα απο καποια ωρα απο οτι παρατηρησα σβηνει η οθονη.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Κανείς να βοηθήσει ρε παιδιά;

 

Η εμπειρία χρήσης είναι προσωπικό ζήτημα, αλλά το καλό που έχει το συγκεκριμένο είναι ότι αν δεν σου αρέσει ως έχει, ή η miui γενικώς, κυκλοφορούν πολλές αξιόλογες custom rom. Εμένα βέβαια μου αρέσει κι έτσι έχω την Ελληνική - που είναι η Κινέζικη debloated και με άλλες βελτιώσεις. Το NFC δουλεύει κανονικά, το μέγεθος με βόλεψε παρότι ερχόμουν από mi note 3, κυρίως λόγω βάρους, πλάτους και πάχους που έχουν παραμείνει σε λογικά πλαίσια. Οι βασικές λειτουργίες γίνονται 90% με το ένα χέρι με το δικό μου μέτριου/μεγάλου μεγέθους (χέρι).

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία χρήσης είναι προσωπικό ζήτημα, αλλά το καλό που έχει το συγκεκριμένο είναι ότι αν δεν σου αρέσει ως έχει, ή η miui γενικώς, κυκλοφορούν πολλές αξιόλογες custom rom. Εμένα βέβαια μου αρέσει κι έτσι έχω την Ελληνική - που είναι η Κινέζικη debloated και με άλλες βελτιώσεις. Το NFC δουλεύει κανονικά, το μέγεθος με βόλεψε παρότι ερχόμουν από mi note 3, κυρίως λόγω βάρους, πλάτους και πάχους που έχουν παραμείνει σε λογικά πλαίσια. Οι βασικές λειτουργίες γίνονται 90% με το ένα χέρι με το δικό μου μέτριου/μεγάλου μεγέθους (χέρι).

 

Αυτο παρατηρώ όσο το ψάχνω, ότι υπάρχουν και custom roms αρκετές καθώς ασχολούνται αρκετοί.

Ειναι μια καλή εναλλακτική στη περίπτωση που μου κάτσει τόσο άσχημα το miui. Αν και δεν υπάρχει χρόνος για πειράματα.

Θα είναι η επόμενη αγορά. Ελπίζω να μην έχω υποβάθμιση κάπου μετά το mate 10 pro.

Το χρώμα με δυσκολεύει να αποφασίσω.

Αν και κλίνω προς το μαύρο. Το μπλε αν δεν είχε το τόσο μεγάλο λογότυπο θα ήταν το πιο όμορφο.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά !!

Το τηλ υποστηρίζει 5g και στις δύο θέσεις sim ή είναι 5g+4g??

Ευχαριστώ!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...