Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ δεκτό να φταίει.. αλλά απ' την άλλη 70 /80€ το χρόνο για YouTube τα θεωρώ πολλά.. προτιμώ να χάνω ένα 10% μπαταρία την μέρα.ευχαριστω πάντως.

 

Ναι ρε εννοείται μαζί σου. Και εγώ συμβιβάζομαι με τις διαφημίσεις από το να δώσω 70€.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει άλλο κουφό..κ πριν το προχθεσινό update κ μετά ενώ το έχω αυτόματη φωτεινότητα κ είμαι έξω στο δρόμο, σκοτεινιάζει εντελώς η οθόνη σαν να είμαι σε δωμάτιο σε σημείο να μην διαβάζω τίποτα,κ μετά από λίγο επανέρχεται στο τέρμα.. καταντάει εκνευριστικο όμως...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει άλλο κουφό..κ πριν το προχθεσινό update κ μετά ενώ το έχω αυτόματη φωτεινότητα κ είμαι έξω στο δρόμο, σκοτεινιάζει εντελώς η οθόνη σαν να είμαι σε δωμάτιο σε σημείο να μην διαβάζω τίποτα,κ μετά από λίγο επανέρχεται στο τέρμα.. καταντάει εκνευριστικο όμως...

 

Εγώ αυτό το παθαίνω όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Επειδή έχει το γνωστό θέμα το proximity sensor και δεν κλείνει η οθόνη όσο μιλάω, το αυτί σκεπάζει εκεί την περιοχή και το κινητό νομίζει ότι είμαι σε σκοτεινό μέρος. Και με το που έρθει η ώρα να κλείσω το τηλέφωνο είναι σκοτεινή η οθόνη και δεν βλέπω καν το κόκκινο κουμπί για να τερματίσω την κλήση. Οπότε συνήθως μου κλείνουν οι άλλοι το τηλέφωνο :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε εννοείται μαζί σου. Και εγώ συμβιβάζομαι με τις διαφημίσεις από το να δώσω 70€.

 

Με το μαμά YouTube έστρωσε δηλαδή??

Link to comment
Share on other sites

Με το μαμά YouTube έστρωσε δηλαδή??

 

Για μένα έκανε τρελή διαφορά στην μπαταρία μόλις το έβγαλα. Σίγουρα 2 ώρες παραπάνω κέρδισα, αν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου έτρωγε τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα έκανε τρελή διαφορά στην μπαταρία μόλις το έβγαλα. Σίγουρα 2 ώρες παραπάνω κέρδισα, αν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου έτρωγε τόσο.

 

Ok το ξηλωσα τελείως κ το παρακολουθώ αν στρώσει η όχι. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Πως κλεινουμε την βελτιστοποιηση miui ρε σεις στο poco f3? Σε ολα τα xiaomi ξερω οτι πας προγραμματιστες και μετα τερμα κατω. Εδω δεν υπαρχει η επιλογη. Θελουμε να περασουμε vanced και δεν μπορουμε.

 

Για μένα έκανε τρελή διαφορά στην μπαταρία μόλις το έβγαλα. Σίγουρα 2 ώρες παραπάνω κέρδισα, αν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου έτρωγε τόσο.

 

Το είδες στα settings ότι σου έτρωγε μπαταρία ή απλά κατάλαβες διαφορά όσο το χρησιμοποιούσες? Εμένα το μόνο που με προβληματίζει είναι το 7% που χάνω σε idle το βράδυ. Με κλειστό Always-on Display, λειτουργία πτήσης, DnD και ανοιχτό Wifi.

 

Επίσης ακόμη να πάρω update εγώ για το 12.5...

Link to comment
Share on other sites

Το είδες στα settings ότι σου έτρωγε μπαταρία ή απλά κατάλαβες διαφορά όσο το χρησιμοποιούσες? Εμένα το μόνο που με προβληματίζει είναι το 7% που χάνω σε idle το βράδυ. Με κλειστό Always-on Display, λειτουργία πτήσης, DnD και ανοιχτό Wifi.

 

Επίσης ακόμη να πάρω update εγώ για το 12.5...

 

Δεν μου έβγαζε στα ποσοστά ότι μου έτρωγε την μπαταρία για κάποιο λόγο. Αλλά από την μέρα που το εγκατέστησα μέχρι την μέρα που το ψυλλιάστηκα και το εβγαλα, η μπαταρία μου ήταν χάλια. Μετά έστρωσε όπως ήταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έβγαζε στα ποσοστά ότι μου έτρωγε την μπαταρία για κάποιο λόγο. Αλλά από την μέρα που το εγκατέστησα μέχρι την μέρα που το ψυλλιάστηκα και το εβγαλα, η μπαταρία μου ήταν χάλια. Μετά έστρωσε όπως ήταν πριν.

 

Φταίει άραγε το vanced ή το microG? Στο προηγούμενο κινητό είχα root οπότε ειχα και την rooted έκδοση του vanced που δεν χρειαζόταν το microG.

Link to comment
Share on other sites

Φταίει άραγε το vanced ή το microG? Στο προηγούμενο κινητό είχα root οπότε ειχα και την rooted έκδοση του vanced που δεν χρειαζόταν το microG.

 

Είναι μια καλή ερώτηση αυτό, αλλά δεν λέει κιόλας το γράφημα της μπαταρίας αν τρέχει κάποιο στο background. Θα δούμε και αν ο @george_21 έχει τα ίδια αποτελέσματα μετά την απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια καλή ερώτηση αυτό, αλλά δεν λέει κιόλας το γράφημα της μπαταρίας αν τρέχει κάποιο στο background. Θα δούμε και αν ο @george_21 έχει τα ίδια αποτελέσματα μετά την απεγκατάσταση.

 

Επανέρχομαι μια βελτίωση την βλέπω είναι αλήθεια.. ίσως σε κάνα δυο μέρες στρώσει και βελτιωθεί κ άλλο. Άλλα τέτοια ώρα ήμουν 13.00 με περίπου 60% μπαταρία κ τώρα είμαι με 75% . εννοείται με δεδομένα κ Bluetooth πάντα κ στις 2 περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

2-3 μέρες μετά την αναβάθμιση, παρατηρώ και εγώ μια βελτίωση στην αυτονομία. Bugs εννοείται ότι έχουμε. Λίγο proximity sensor, λίγο ειδοποιήσεις που φεύγουν αλλά δε φεύγουν από την περιοχή ειδοποιήσεων. Επίσης άλλαξαν τη γραμματοσειρά της ώρας και δε μου αρέσει, όπως και τα εικονίδια αθόρυβου και ξυπνητηριου, στην περιοχή ειδοποιήσεων, τα οποία πλέον είναι μεγάλα.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μια βελτίωση την βλέπω είναι αλήθεια.. ίσως σε κάνα δυο μέρες στρώσει και βελτιωθεί κ άλλο. Άλλα τέτοια ώρα ήμουν 13.00 με περίπου 60% μπαταρία κ τώρα είμαι με 75% . εννοείται με δεδομένα κ Bluetooth πάντα κ στις 2 περιπτώσεις.

 

Σε μένα μετά από 2 μέρες είχε στρώσει για τα καλά.

 

Επίσης σήμερα πρώτη φορά μου έγινε ομαδοποίηση στα μηνύματα από το messenger. Δηλαδή δεν έρχονται σαν ξεχωριστές ειδοποιήσεις το καθένα, έρχονται όλα μέσα σε μια ειδοποίηση της εφαρμογής. Ποιός το έφτιαξε αυτό δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω πως εχω το ιδιο θεμα με το youtube vanced.

Προσωπικα απλα εβαλα την εφαργογη και το microg να μην λειτουργουν καθολου στο background, λογικα θα εχει το ιδιο αποτελεσμα και δεν χρειαζεται και να την σβησω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 1 μήνα δωρεάν YouTube premium.. όταν έρθει η ώρα χρέωσης μπορεί να κόψω.. ανάλογα θα δω τότε
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω από Κωτσόβολο. Ατυχώς έχει μόνον το 6/128.

Θα ήθελα το 8/256, αλλά δεν έχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω από Κωτσόβολο. Ατυχώς έχει μόνον το 6/128.

Θα ήθελα το 8/256, αλλά δεν έχει εγγύηση.

 

Παρ το από αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η 12.5, με τη μπαταρία εξακολουθώ να είμαι σκεπτικός..

Στα στατιστικά της μπαταρίας, κάτω κάτω υπάρχει το "Άλλα" για την κατανάλωση μπαταρίας. Εμένα αυτό είναι στο 25% της κατανάλωσης 335,60 mAh. Ξέρει κανείς που αναφέρεται αυτό το "Άλλα" και πόσο περίπου είναι στο δικό σας;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον proximity sensor στην 12.5 το έφτιαξαν και το πρόβλημα με της ειδοποιήσεις από το Facebook messenger που δεν λειτουργούν σωστά οι φούσκες ;
Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι η 12.5, με τη μπαταρία εξακολουθώ να είμαι σκεπτικός..

Στα στατιστικά της μπαταρίας, κάτω κάτω υπάρχει το "Άλλα" για την κατανάλωση μπαταρίας. Εμένα αυτό είναι στο 25% της κατανάλωσης 335,60 mAh. Ξέρει κανείς που αναφέρεται αυτό το "Άλλα" και πόσο περίπου είναι στο δικό σας;

 

Ναι αυτό ειναι ένα προβληματάκι και εμένα πιάνει 15%-20% και δεν ξέρω τι είναι. Βεβαία υπήρχε και πριν την 12.5 αυτό αλλά ίσως είναι λιιγο χειρότερα τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα με τον proximity sensor στην 12.5 το έφτιαξαν και το πρόβλημα με της ειδοποιήσεις από το Facebook messenger που δεν λειτουργούν σωστά οι φούσκες ;

 

Όχι φίλε, εγώ ακόμα αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα και με τα δύο που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι μετά από 3 μέρες που πέρασαν μετά την καινούρια αναβάθμιση έχω δει διαφορά στον χρόνο αυτονομίας Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω για όσους έκαναν μετάβαση και έβγαλαν τελείως το YouTube vanced. Τώρα που πέρασαν αρκετές μέρες, είδατε διαφορά στην αυτονομία? Τι αντίστοιχη εναλλακτική υπάρχει αντί του vanced? (Χρήματα να περισσεύουν για premium δεν υπάρχουν)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να δω ποτέ θα καταφέρουν να φτιάξουν τον proximity sensor.Επισης για εμένα θα έπρεπε να έχουν και λειτουργία τσέπης γιατί μέσα στην τσέπη γίνεται το έλα να δεις.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες ένα factory reset. Όσοι έχετε θέμα με τον proximity sensor μετά και την 12.5, κάντε τον κόπο να το κάνετε (εννοείται backup πριν!). Νομίζω δεν ξαναείδα θέμα με τον proximity sensor μετά το reset, αν και θέλω να το δοκιμάσω αρκετές φορές ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...