Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα guys. Διάβασα όλες τις σελίδες του νήματος πριν κάνω την παραγγελία μου και το περιμένω αύριο. Ωστόσο, είδα λίγο πιο πίσω έναν συμφορουμίτη που λέει για μπαταρία η οποία δεν κρατάει πάνω από μέρα. Ισχύει αυτό;;;;;

 

Μια μέρα με κανονική προς βαριά χρήση την έχεις άνετα, για παραπάνω το φορτίζεις ένα εικοσαλεπτο και είσαι ενταξει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία Ρομ είναι η 12.0.5 σταθερή??
Ναι αυτή είναι. Πολύ σύντομα θα βγει η 12.5 stable beta.

 

Poco F3 viaTapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σύντομα θα πάρω και εγώ το f3, κάτοχος τώρα του f1. Κάποια γνώμη για θήκη και προστασία οθόνης?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα ανοίγοντας τη συσκευή είδα στο κατω μέρος της οθόνης ασφαλής λειτουργία ...και τα εικονίδια των εφαρμογών ανακατεμένα...Έκανα επανακινηση και ολα οκ..Διάβασα γενικά ότι έχει διάφορα bugs....Ας ελπίζουμε ότι με μελλοντική ενημέρωσή να διορθωθεί....
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά να αναφέρω ότι το Poco F3 φοράει ίδια κυρία καμερα με το tcl 20 pro 5G το οποίο πρόσφατα πέρασε από το Dxomark και πήρε 117 βαθμούς. Το p30 pro έχει 116, το s21+ 116, το mi 10t pro 118. Το hardware υπάρχει, οπότε περιμένουμε μια καλή Ρομ ή μια καινούρια gcam.

Υ.Σ ίδιος ακριβώς αισθητήρας μεν, το tcl έχει OIS

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες ώρες κάτοχος και γω και μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί με την ταχύτητα του και συγχρόνως την ομαλότητα του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σύντομα θα πάρω και εγώ το f3, κάτοχος τώρα του f1. Κάποια γνώμη για θήκη και προστασία οθόνης?

Ευχαριστώ.

 

Για προστασία οθόνης προτείνω Spigen ή Nillkin για Redmi note 10 pro ναι σωστά διαβάζετε.:wacko:

Έχω περασμένο Spigen full face και το δάχτυλο γλιστράει σα βούτυρο:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης προτείνω Spigen ή Nillkin για Redmi note 10 pro ναι σωστά διαβάζετε.:wacko:

Έχω περασμένο Spigen full face και το δάχτυλο γλιστράει σα βούτυρο:D

Δώσε ένα link αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος στην κουρτινα ειδοποιησεων να γκρουπαρω συνολικα τις ειδοποιησεις για καθε εφαρμογη;

Πχ αν εχω 20 ειδοποιησεις youtube να δειχνει οτι υπαρχουν ειδοποιησεις και να επιλεγω εγω να τις δω μια προς μια. Για την ωρα τις προβαλλει μια προς μια με αποτελεσμα να βλεπω ενα ατελειωτο σεντονι.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα link αν θέλεις.

 

https://www.skroutz.gr/s/28292911/Spigen-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Redmi-Note-10-Pro.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share εδώ επιλέγεις ποιο κατάστημα σε εξυπηρετεί.

 

Βέβαια μόλις είδα ότι έχει βγάλει η Nillkin για το Poco F3 και είναι διαθέσιμο στο Skroutz.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Με MIUI 12.5 (για την ακρίβεια 12.5.1), στα γρήγορα.

 

Γρήγορο download του update. Άργησε λίγο στο "finalising" στάδιο.

 

Νιώθω ότι πλεον κρατάω κάτι πιο premium σε σχέση με πριν.

 

Νέα screen locking/unlocking sounds, πιο διακριτικά.

Σαφώς πιο smooth animations, ξεκάθαρα. Ταχύτερη η πλοήγηση στα μενού του κινητού, ταχύτερη και η αναζήτηση ρυθμίσεων.

Το VoWiFi σε Cosmote φαίνεται να λειτουργεί καλύτερα.

Νέα wallpapers κλπ (αδιάφορη αλλαγή κατ'εμέ)

 

Το πιο σημαντικό: Έχω την εντύπωση ότι ΕΦΤΙΑΞΕ το θέμα με τον proximity sensor στις κλήσεις! Ούτε να σβήνει μόνη της η οθόνη όταν δεν είναι κοντά στο αυτί, ούτε να ανάβει μόνη της ενώ το έχεις στο αυτί και να πατιούνται κουμπιά. Ελπίζω να μην κάνω λάθος. Σε 2 κλήσεις που έκανα δεν υπήρξε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη πιο γρήγορο σίγουρα. Πλέον είναι αστραπιαίο το άνοιγμα εφαρμογών κτλ. Στο discovery πάντως ένα λόξυγγα τον κάνει.

Θα ήθελα να δω και τα νέα εικονίδια της Google (ακόμη έχουμε τα παλιά), όπως και ένα "φρεσκάρισμα" στα μενού μιας και πρακτικά, εμφανισιακά τουλάχιστον, δεν άλλαξε τίποτα.

Σκέφτομαι να του κάνω ένα factory reset, αν δεν βαρεθώ θα το κάνω για πείραμα.

 

Τη μπαταρία θέλω να δω..

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ο proximity ακόμα σβήνει την οθόνη όταν κάνω κλήση και έχω το τηλέφωνο όρθιο απέναντι από το πρόσωπο. Τώρα κανα δύο κλήσεις που δοκίμασα δεν άναψε η οθόνη όταν το είχα στο αυτί.

Σίγουρα πιο smooth αίσθηση, πιο σβέλτο δείχνει στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Τα γράμματα και οι αριθμοί στην μπάρα ειδοποιήσεων σας φαίνεται πως μεγάλωσαν λίγο?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ο proximity ακόμα σβήνει την οθόνη όταν κάνω κλήση και έχω το τηλέφωνο όρθιο απέναντι από το πρόσωπο. Τώρα κανα δύο κλήσεις που δοκίμασα δεν άναψε η οθόνη όταν το είχα στο αυτί.

Σίγουρα πιο smooth αίσθηση, πιο σβέλτο δείχνει στο άνοιγμα των εφαρμογών.

Τα γράμματα και οι αριθμοί στην μπάρα ειδοποιήσεων σας φαίνεται πως μεγάλωσαν λίγο?

 

Όντως. Φαίνεται να έφτιαξαν το... μισό πρόβλημα, δηλαδή την ενεργοποίηση της οθόνης όταν αυτή πρέπει να είναι σβηστή.

Το άλλο μισό, δηλαδή να ΜΗ σβήνει όταν το κινητό ΔΕΝ είναι κοντά στο αυτί, δεν το έφτιαξαν.

Α ρε xiaomi. Πώς γίνεται ο proximity sensor να δουλεύει αντίθετα από αυτό που πρέπει; Μόνο εσύ κάτι τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άλλαξε τον ήχο κλήσης κ δεν Μ αφήνει να μπω να αλλάξω..δεν μου εμφανίζει κανένα ήχο..κ έχει κάποιον προεπιλογή.μ

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ ξεκολλησε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η δυνατότητα picture in picture όπως είχα και στο Mi Max 3 με MiUi 12. Εδώ δεν το βρίσκω...

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ακόμα τίποτα, είμαι με την 12.0.5 εργοστασιακό...

Πολύ πιθανό να την αποσυρανε και να τη βγάλουν πάλι σε μερικές μέρες με διορθωμένα πιθανά bugs

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να την αποσυρανε και να τη βγάλουν πάλι σε μερικές μέρες με διορθωμένα πιθανά bugs

 

Απλά δεν έρχεται την ίδια στιγμή σε όλους. Μέσα στη βδομάδα θα το έχετε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ενημέρωσα σε miui 12.5 και εγώ. Είμαι ο μόνος που έχει παρατηρήσει το νέο μεγάλο bug? Όταν πχ ακούς youtube η youtube music, και οποιοδήποτε γενικά media app, και θες να σταματήσεις να ακούς και το κλείνεις, κανεις swipe την ειδοποίηση της εφαρμογής, η ειδοποίηση παραμένει ως κενή αόρατη ειδοποιήση. Το έχει προσέξει κάνεις άλλος? Έχουμε κάποιο workaround?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...