Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Δουλεύοντάς το, παρατήρησα πρόβλημα με το proximity sensor. Δηλαδή ενώ έχω απομακρύνει το κινητό η οθόνη παρέμεινε/παραμένει κλειστή και δεν ανταποκρίνεται σε κάποιο πάτημα κουμπιών. Έτσι έπρεπε να κλείσει η γραμμή για να επανέλθει. Έκανα το τεστ μέσα από το σύστημα και βλέπω όντως κολλάει στο 0 μερικές φορές, που σημαίνει ότι δεν έχει αντιληφθεί ότι έχει απομακρυνθεί το εμπόδιο. Έχει κανείς άλλος ίδιο θέμα?

 

Υπάρχει όντως θέμα. Στείλτε feedback μέσω του app, αν στείλουμε πολλά σύντομα θα το διορθώσουν πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως θέμα. Στείλτε feedback μέσω του app, αν στείλουμε πολλά σύντομα θα το διορθώσουν πιστεύω.
Πολύ σωστά, έχω στείλει ήδη

 

Poco F3 viaTapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε φίλος και επαιξα λίγο μαζί του.

Τι φανταστικό κινητό είναι αυτό, οθόνη και ήχος επιπέδου champions league.

Μαζεμένο στο χέρι και ελαφρύ μετά από καιρό.

Το x3 Pro εξίσου τίμιο αλλά το F3 είναι άλλο επίπεδο σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά, έχω στείλει ήδη

 

Poco F3 viaTapatalk

 

Το έψαξα λίγο τώρα και είδα ότι υπάρχει θέμα όχι μόνο στο F3, αλλά και στο X3 και στο redmi note 10 pro. Λένε ότι θα βγει update που το διορθώνει.

 

Αν όμως είναι σε τόσες συσκευές, 2 ενδεχόμενα: 1) ελαττωματικός proximity sensor, άρα ή το επιστρέφεις ή απλά το δέχεσαι σαν πρόβλημα, 2) κακογραμμένο λογισμικό, άρα διορθώνεται με update.

 

Πρέπει να λυθεί, δεν είναι απλά ενοχλητικό, δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα στη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως θέμα. Στείλτε feedback μέσω του app, αν στείλουμε πολλά σύντομα θα το διορθώσουν πιστεύω.

 

Ίσως να μην το έχω σκαλίσει αρκετά. Ποιο app λέτε?

 

Edit το βρήκα από το feedback

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. κατοχος εδω και λιγες ωρες του poco f3.

εχω μια ερωτηση παρακαλω, προερχομενος απο galaxy s10 πως μπορω να μεταφερω τα παντα, φωτο αρχεια μηνυματα ιστορικο κλησεων, στην καινουρια συσκευη;

 

με λιγα λιγια θελω να κανω την μεταβαση μεταφεροντας τα παντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. κατοχος εδω και λιγες ωρες του poco f3.

εχω μια ερωτηση παρακαλω, προερχομενος απο galaxy s10 πως μπορω να μεταφερω τα παντα, φωτο αρχεια μηνυματα ιστορικο κλησεων, στην καινουρια συσκευη;

 

με λιγα λιγια θελω να κανω την μεταβαση μεταφεροντας τα παντα.

Εγώ κάνω επαναφορά από τον Google λογαριασμό και έρχονται όλα (κλήσεις, sms, WiFi, εφαρμογές).

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω επαναφορά από τον Google λογαριασμό και έρχονται όλα (κλήσεις, sms, WiFi, εφαρμογές).

 

θα μπορουσες να μου εξηγησεις την διαδικασια βημα βημα σε παρακαλω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. κατοχος εδω και λιγες ωρες του poco f3.

εχω μια ερωτηση παρακαλω, προερχομενος απο galaxy s10 πως μπορω να μεταφερω τα παντα, φωτο αρχεια μηνυματα ιστορικο κλησεων, στην καινουρια συσκευη;

 

με λιγα λιγια θελω να κανω την μεταβαση μεταφεροντας τα παντα.

 

 

Για ιστορικό κλήσεων, επαφών και μηνυμάτων, χρησιμοποιώ πάντα μια εφαρμογή το super buckup με ένα πράσινο μαύρο εικονίδιο με ένα περιστρεφόμενο βελάκι πάνω.

Τα λοιπά, φωτογραφίες κα, με την κλασική περίπτωση του καλωδίου μέσω PC. Γρήγορη μεταφορά ειδικά όταν έχεις μεγάλα αρχεία όπως βίντεο.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μετά από εγκατάσταση Youtube Vanced που χρειάστηκε να απενεργοποιήσω και να ξαναενεργοποιήσω το miui optimization, έχω αρκετό battery drain. Είχε κανείς το ίδιο θέμα ή σχετίζεται με το process logd που είπε ένας άλλος φίλος πάνω; Αν και δεν το βλέπω εγώ στα στατιστικά της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να μου εξηγησεις την διαδικασια βημα βημα σε παρακαλω;
Δεν χρειάζεται να σου πω κάτι, απλή διαδικασία είναι, στο αρχικό στήσιμο του τηλεφώνου σε ρωτάει αν θες να επαναφέρεις τα πάντα από παλιό Google backup, διαλέγεις την προηγούμενη συσκευή και προχωράς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Το Σαββατοκύριακο που είχα unlimited data δωρεάν .

Κατέβασα 60gb και το κινητό ζεστάθηκε παρα πολυ!

Μου έβγαλε μήνυμα ότι η συσκευή σας έχει υπερθερμανθεί.και θα περιοριστούν ορισμένες λειτουργίες.

Που είναι το σύστημα ψύξης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Το Σαββατοκύριακο που είχα unlimited data δωρεάν .

 

Κατέβασα 60gb και το κινητό ζεστάθηκε παρα πολυ!

 

Μου έβγαλε μήνυμα ότι η συσκευή σας έχει υπερθερμανθεί.και θα περιοριστούν ορισμένες λειτουργίες.

 

Που είναι το σύστημα ψύξης?

Εσύ θες σύστημα πυρόσβεσης, όχι ψύξης

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχα σύστημα πυρόσβεσης!!! Είσαι φοβερός φίλε. Ίσως να έχεις δίκιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο.

Μου πετάει συνέχεια μηνύματα διαφημιστικά από το chrome.

Ξέρετε πως να τα απενεργοποιήσω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα σύστημα πυρόσβεσης!!! Είσαι φοβερός φίλε. Ίσως να έχεις δίκιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο.

 

Μου πετάει συνέχεια μηνύματα διαφημιστικά από το chrome.

 

Ξέρετε πως να τα απενεργοποιήσω?

 

Ευχαριστώ.

Adguard premium κανει θαύματα

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl23/

 

Εδω για gcam φίλε μου. Προσωπικά δοκιμάζω την πρώτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα ήθελα βοήθεια να ενεργοποιήσω 90 fps στο pubg mobile. Κάποιος που γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την gcam... Άλλο κουφό που πατάς πάνω σε εφαρμογή να την σβήσεις και δεν γίνεται.? πρέπει να μπεις ρυθμίσεις, εφαρμογές κ μετά να την βρεις από εκεί..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την gcam... Άλλο κουφό που πατάς πάνω σε εφαρμογή να την σβήσεις και δεν γίνεται.? πρέπει να μπεις ρυθμίσεις, εφαρμογές κ μετά να την βρεις από εκεί..
Αυτό είναι θέμα launcher. Δε χρειάζεται να μπεις στις ρυθμίσεις. Πατάς συνεχόμενα πάνω στην εφαρμογή, πατάς πληροφορίες και τη σβήνεις από εκεί

 

Poco F3 viaTapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει θέμα. Όταν το γυρίσω όμως να κοιτάει η οθόνη προς τον ουρανό για παράδειγμα αντί να είναι απέναντι από τη φάτσα μου ανοίγει ξανά η οθόνη.Poco F3 viaTapatalk

 

Νομίζω αυτό το "κόλπο" το να γυρίζει κανείς το κινητό να κοιτάει προς τα πάνω, "πιάνει", οπότε μπορούμε να ηρεμήσουμε κάπως μέχρι κάποιο update...

Ευχαριστώ/ούμε για το tip....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μεταφερω τα αλμπουμ με τις φωτογραφιες μου απο την παλια μου συσκευη στο poco μεσω share me. Ενω επιλεγω αποστολη αλμπουμ, οταν ερχονται μπαινουν ολες μαζι στο αλμπουμ share me ανακατωμενες και μπερδεμενες. Κανω κατι λαθος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρχίσει και μετανιώνω που το πήρα. Νέο πρόβλημα σήμερα. Σύνδεσα τα Razer kraken over ear wired ακουστικά μου να παίξω pubg mobile. Ο ήχος είναι αρκετά χαμηλός ενώ τα έχω όλα στο τέρμα. Τεσταρα στο κινητό του αδερφού μου, έχει το poco x3 και ίδιες ρυθμίσεις και ο ήχος εκεί είναι όπως θα έπρεπε, πολύ δυνατός. Δοκίμασα να μπω youtube, tiktok κτλ και ο ήχος είναι κανονικά δυνατός και εκεί. Σύνδεσα στο poco f3 τα Razer Hammerhead True Wireless In-ear Bluetooth ακουστικά μου και επίσης είναι δυνατός ο ήχος. Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει. Εχει κάνεις καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...