Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνει κάποιος ότι υποστηρίζει NFC; Καλόμαθα και θα μου λείψει αν δεν υπάρχει :/
Έχει NFC κανονικά

 

Poco F3 viaTapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το τηλέφωνό είναι μεγάλο στο πλάτος, 76 χιλιοστά. Από το kimovil:

" Τι μέγεθος έχει το Xiaomi Poco F3;

76.4 mm X 163.7 mm X 7.8 mm ".

Link to comment
Share on other sites

κατι λενε για pro gt εκδοση ξερετε ακατι? λετε να δουμε καμια παρουσιαση σημερα?

ποια ειναι η χαμηλοτερη τιμη που εχουν παιξει? το 8/256 μου βγαινει απο banggood κατι λιγοτερο απο 310 ευρω. Αν ηταν απο Ελλαδα μαλλον θα το επαιρνα.

Απο την αλλη σκεφτομουν να θυσιαζα την amoled και να επαιρνα το m3 pro αν βγει στα 170 η το redmi note 10 5g αν ηταν ετοιμαπαραδοτα και το επομενο να ηταν κατι καλυτερο.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

 

-Επειδή δεν είχα ξανά κινητό NFC, πως ακριβώς λειτουργεί? Το έχω συνδέσει για την ώρα με το Winbank της Πειραιώς. Πρέπει κάθε φορά να ανοίγω την εφαρμογή, να πηγαίνω σε νεα συναλλαγή payment, να επιβεβαιώνω για 2η φορά με δαχτυλικό αποτύπωμα (η πρώτη είναι ανοίγοντας την εφαρμογή) και μόνο τότε μπορώ να πλησιάσω το κινητό για πληρωμή? Με τόση φασαρία εν τέλη προτιμώ απλά να βγάλω τη κάρτα. Το Google Pay έτσι λειτουργεί επίσης? Αν και από όσο ξέρω δεν υποστηρίζει ελληνικές κάρτες και για κάποιο λόγο δεν μου δέχεται ούτε τη Revolut μέσα από το Poco F3.

 

-Κάποια καλή Gcam με ή χωρίς tweeked ρυθμίσεις έχει να προτείνει κανείς που έχει δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

 

-Επειδή δεν είχα ξανά κινητό NFC, πως ακριβώς λειτουργεί? Το έχω συνδέσει για την ώρα με το Winbank της Πειραιώς. Πρέπει κάθε φορά να ανοίγω την εφαρμογή, να πηγαίνω σε νεα συναλλαγή payment, να επιβεβαιώνω για 2η φορά με δαχτυλικό αποτύπωμα (η πρώτη είναι ανοίγοντας την εφαρμογή) και μόνο τότε μπορώ να πλησιάσω το κινητό για πληρωμή? Με τόση φασαρία εν τέλη προτιμώ απλά να βγάλω τη κάρτα. Το Google Pay έτσι λειτουργεί επίσης? Αν και από όσο ξέρω δεν υποστηρίζει ελληνικές κάρτες και για κάποιο λόγο δεν μου δέχεται ούτε τη Revolut μέσα από το Poco F3.

 

-Κάποια καλή Gcam με ή χωρίς tweeked ρυθμίσεις έχει να προτείνει κανείς που έχει δοκιμάσει?

 

Ανοίγεις την εφαρμογή της Winbank και δεν κάνεις είσοδο αλλά πατάς πάνω, ένα σηματάκι σαν πορτοφόλι... διαλέγεις κάρτα- βάζεις δακτυλικό ή κωδικό και πλησιάζεις το POS.

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα και εγώ από best price, την έκδοση 6/128.

 

Πολύ ευχαριστημένος, το κινητό πηγαίνει σφαίρα και η οθόνη είναι εξαιρετική.

Έχω ελαφρύ green tint το οποίο πρέπει να το ψάξεις αρκετά για να το δεις. Επίσης παρατήρησα πως όταν κλειδώνει η οθόνη και εμφανίζεται το ρολόι από το Always on screen display, το χρώμα του στην αρχή είναι στιγμιαία πράσινο και μετά αλλάζει στο χρώμα που έχεις επιλέξει (στο άσπρο χρώμα δεν το κάνει).

 

Αυτό που βρίσκω ενοχλητικό είναι το τρίξιμο από τα ηχεία αλλά μπορώ να ζήσω με αυτό.

Edited by Blindside
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Χρησιμοποιώ το κινητό με δύο κάρτες μία της vodafone και μία της wind. Προσπαθώ να επιλέξω 5g για τη vodafone σαν προτιμωμενο τυπο συνδεσης αλλά μου βγάζει μεχρι LTE. Δοκιμασα να κανω swap τις καρτες, ξανα το ιδιο. Για την καρτα της wind που βγαζει κανονικα επιλογη προτιμωμενου τυπου συνδεσης 5g ασχετως τοποθετησης σε slot sim1 ή sim2.

 

Το παραδοξο ειναι βαζοντας την καρτα της vodafone σε galaxy a52 5g, συνδεεται κανονικα σε 5g κεραια.

Αρα υποθετω οτι δεν φταιει κατι με την sim καθεαυτή.

 

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν υποστηρίζεται αυτόματα από την Vodafone και πρέπει να στείλεις κάποιο SMS για να ενεργοποιηθεί το 5G?

Είχε αναφερθεί νομίζω και για την cosmote κάτι αντίστοιχο σε προηγούμενα ποστ .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

 

 

Χρησιμοποιώ το κινητό με δύο κάρτες μία της vodafone και μία της wind. Προσπαθώ να επιλέξω 5g για τη vodafone σαν προτιμωμενο τυπο συνδεσης αλλά μου βγάζει μεχρι LTE. Δοκιμασα να κανω swap τις καρτες, ξανα το ιδιο. Για την καρτα της wind που βγαζει κανονικα επιλογη προτιμωμενου τυπου συνδεσης 5g ασχετως τοποθετησης σε slot sim1 ή sim2.

 

 

 

Το παραδοξο ειναι βαζοντας την καρτα της vodafone σε galaxy a52 5g, συνδεεται κανονικα σε 5g κεραια.

 

Αρα υποθετω οτι δεν φταιει κατι με την sim καθεαυτή.

 

 

 

Καμια ιδεα;

Με cosmote παίζει κανονικά το 5g.

Ρώτα τον παροχο σου

 

Poco F3 viaTapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

μια χαζή ερώτηση θέλω να παω στην εκδοση 8/256 και θελω να δωσω το 6/128 που έχω ποια θεωρείτε ως ρεαλιστική τιμή πωλησης τωρα; το τηλεφωνο ειναι ακριβως ενος μηνα με φυσιολογικη χρηση και ειναι αγορασμενο απο ελληνικο καταστημα.
Link to comment
Share on other sites

Από μικρά καταστήματα το βρίσκεις 320€. Χωρίς να γνωρίζω τι παίζει με αγγελίες κτλ, νομίζω ότι 280€ καλά είναι.

Βέβαια ο καθένας δεν σκέφτεται το ίδιο, για κάποιον άλλο μπορεί και τα 20€ διαφορά να αξίζουν και να το αγόραζε στα 300€.

Link to comment
Share on other sites

Το 8/256 εισαγωγή από την infoquest υπάρχει ;

 

Μόνο μαύρο και 6-128GB έχουν στο site mi store

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την εφαρμογή της Winbank και δεν κάνεις είσοδο αλλά πατάς πάνω, ένα σηματάκι σαν πορτοφόλι... διαλέγεις κάρτα- βάζεις δακτυλικό ή κωδικό και πλησιάζεις το POS.

 

Πολυ καλύτερα έτσι. Thanks!

 

Εμένα με Vodafone μια χαρά έχω δει 5G. Δεν θέλει SMS για ενεργοποίηση. Κρίμα που δεν πιάνει στο σπίτι μου να εκμετάλλευομουν καμία καμπάνια με απεριόριστα mb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το έχει κανείς σε WIND να πιστοποιήσει ότι δουλεύει το 5G?

Είναι προυπόθεση για μένα για να το πάρω.

Ευχαριστώ.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό. Πραγματικά, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το έχει κανείς σε WIND να πιστοποιήσει ότι δουλεύει το 5G?

Είναι προυπόθεση για μένα για να το πάρω.

Ευχαριστώ.

 

Ναι φίλε μου, δουλεύει το 5g της Wind

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, δουλεύει το 5g της Wind

 

Ευχαριστώ.

Το πήρα από αγγελία ήδη.

Τουλάχιστον δείχνει 5G. Δεν το δοκίμασα στην πράξη.

Το στήνω τώρα.

Για..... 2ο που το θέλω είναι μάλλον υπερπολυτελές.

Ένα οπτικό ζουμ καλό να είχε....

Ενιγουει, καλώς σας βρήκα....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτο έχω ένα Huawei P40 pro.

Δεν μπορώ να αποχωριστώ το ζουμ και άλλα πραγματάκια.

Να ρωτήσω κάτι. Δεν μπορώ να το δουλέψω με full screen gestures. Δεν ανταποκρίνεται η οθόνη παρά μόνο στα tutorials.

Είναι κανά γνωστό bug?

 

Edit. Ψάχνοντας βρήκα ότι όντως είναι bug σε συνδυασμό με το Nova launcher.

Μακάρι να διορθωθεί διότι δεν μπορώ εύκολα να το δουλεύω χωρίς Nova.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτο έχω ένα Huawei P40 pro.

Δεν μπορώ να αποχωριστώ το ζουμ και άλλα πραγματάκια.

Να ρωτήσω κάτι. Δεν μπορώ να το δουλέψω με full screen gestures. Δεν ανταποκρίνεται η οθόνη παρά μόνο στα tutorials.

Είναι κανά γνωστό bug?

 

Edit. Ψάχνοντας βρήκα ότι όντως είναι bug σε συνδυασμό με το Nova launcher.

Μακάρι να διορθωθεί διότι δεν μπορώ εύκολα να το δουλεύω χωρίς Nova.

Κατέβασε την εφαρμογή fng και δώσε τα permissions που ζητάει. Μετά θα δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή fng και δώσε τα permissions που ζητάει. Μετά θα δουλεύει άψογα.

 

Μόλις το έκανα και σε poco και σε nova launcher και δεν φαινεται να ανταποκρίνεται.

Το εχεις δει να δουλευει σε nova?

Ευχαριστώ πάντως ότι και να γίνει.

 

Edit: Μετά από πολλούς πειραματισμούς και μετά από restart (μάλλον χρειαζόταν) κατάφερα να ενεργοποιήσω τα gestures σε Nova περιβάλλον.

Και πάλι ευχαριστώ kormoranos1989

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και σε poco και σε nova launcher και δεν φαινεται να ανταποκρίνεται.

Το εχεις δει να δουλευει σε nova?

Ευχαριστώ πάντως ότι και να γίνει.

 

Ναι κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ. F3 με nova και full screen gestures του nova (έχω το premium αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία).

Έκανες enable το fng μέσα από το μενού του; Πρέπει να δώσεις όλα τα permissions που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...