Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας .εγώ είμαι στον Πόρο Αττικής και σε speedtest χωρίς 5G αλλά με 4G++ έπιασε ταχύτητα 110mbs download και 16 upload.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή η απόχρωση φαίνεται σε συγκεκριμένες συνθήκες.

Δηλαδή πρέπει να είσαι στα 120hz,

Να είναι σε λειτουργία ανάγνωσης, φωτεινότητα κάτω από 25%, να είσαι π.χ στο Chrome με όλα τα παράθυρα κλειστά, να είσαι σε δωμάτιο με κλειστά όλα τα φώτα και τότε πιθανόν να το δεις. Κάποιοι δεν το βλέπουν.

Λένε ότι πιθανόν είναι θέμα software και ίσως λυθεί με update.

Όπως και να έχει δε νομίζω ότι πρέπει να σε ανησυχεί εκτός αν είσαι πάρα πολύ "ψείρας"

θα εχω θεμα αν το παρω και εχω παντα ενεργο τον αυτοματο φωτισμο αλλα και την οθονη σε λειτουργία αναγνωσης που κιτρινιζει ?

Link to comment
Share on other sites

θα εχω θεμα αν το παρω και εχω παντα ενεργο τον αυτοματο φωτισμο αλλα και την οθονη σε λειτουργία αναγνωσης που κιτρινιζει ?
Φίλε μου δεν ξέρω γιατί περιμένω και εγώ το τηλέφωνο να μου έρθει.

Το θέμα δεν είναι κάτι φοβερό, αν δεν το ξέρεις μπορεί να μην το παρατηρήσεις καν απ όσο έχω διαβάσει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Μόλις συνδέω τα Bluetooth ακουστικά.

Και πάω να παίξω ένα παιχνίδι όπως το warface δεν αισθάνομαι ότι λειτουργεί η τρισδιάστατη δόνηση.

Είναι λογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν ξέρω γιατί περιμένω και εγώ το τηλέφωνο να μου έρθει.

Το θέμα δεν είναι κάτι φοβερό, αν δεν το ξέρεις μπορεί να μην το παρατηρήσεις καν απ όσο έχω διαβάσει.

λεω να περιμενω κανα μηνα να το παραγγειλω απο banggood η Ελλαδα για να πέσει η τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει ότι σε εξωτερικό χώρο με πολύ έντονο φως, η οθόνη στην αυτόματη ρύθμιση φωτισμού πέφτει σε loop, μόλις φτάσει στο τέρμα φωτεινότητας, σκοτεινιαζει απότομα, ξανανεβαίνει συνεχώς.

Η λύση σε εξωτερικό χώρο που βρήκα είναι η απενεργοποίηση της αυτόματης ρύθμισης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λεω να περιμενω κανα μηνα να το παραγγειλω απο banggood η Ελλαδα για να πέσει η τιμη.

Εξαρτάται πάντα απο την διαθεσιμότητα και την ζήτηση. Το F2 pro δεν έπεσε ιδιαίτερα και απο εσα σημείο και έπειτα δεν έβρισκες να αγοράσεις. Το F3 την δεδομένη στιγμή είναι σε καλό επίπεδο τιμής, πάντα κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. το αγόρασα από το Bangood τέλος Απριλίου με: to Greece via EU Priority Line . Παρακολουθώντας την πορεία της μεταφοράς στο Parcel Tracking, μου γράφει τα παρακάτω. Αν κάποιος φίλος έχει κάποια εμπειρία θα ήθελα να παρακαλέσω να μου πει σε πόσες περίπου μέρες θα το έχω στα χέρια μου. Υπόψη ότι στην Ελλάδα από ότι είδα θα το αναλάβει η ACS. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

12 May 2021

 

Dispatched from sorting center

 

Neuenstein, Kassel, Hesse, Germany

 

8:44 PM

 

Arrived at sorting center

 

Neuenstein, Kassel, Hesse, Germany

 

8:08 PM

 

Pick-up successful

 

Puurs, Antwerp, Flanders, Belgium

 

12:46 AM

 

Arrived at sorting center

 

Puurs, Antwerp, Flanders, Belgium

 

12:46 AM

03 May 2021

 

Parcel data submitted to carrier

 

Puurs, Antwerp, Flanders, Belgium

 

7:08 AM

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις.

Εδώ θα ρωτήσεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8172454

Δεν θα αργήσει. Θα πάει οδικώς Ρουμανία Βουλγαρία Θεσσαλονίκη κ μετά θα αναλάβει η acs.

Μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας ή αρχή της παραπάνω.

Γεια σας. το αγόρασα από το Bangood τέλος Απριλίου με: to Greece via EU Priority Line . Π. Ευχαριστώ εκ των προ

 

7:08 AM

Link to comment
Share on other sites

μόλις τώρα είχα update. είναι στη Ρουμανία. σε ευχαριστώ πολύ !!

 

Με το καλό να παραλάβεις.

Εδώ θα ρωτήσεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8172454

Δεν θα αργήσει. Θα πάει οδικώς Ρουμανία Βουλγαρία Θεσσαλονίκη κ μετά θα αναλάβει η acs.

Μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας ή αρχή της παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα.

Αυτό είναι το "green tint" για το οποίο γίνεται λόγος. Αν μπορείτε να το διακρίνετε.

Για εμένα δεν είναι άξιο λόγου, πρέπει να είσαι πολύ ψείρας να το δεις κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες.

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο φυσάει μέχρι ώρας

 

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

766063aa95af8437facbd73b38ef3748.jpg

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

μερικες ερωτησεις

Επιβεβαιώνεται οτι εχει υπέρυθρες?

Root γίνεται εύκολα ?

Παίρνει κάποιο δημοφιλές εναλλακτικό firmware ? Περισσότερο για το μέλλον ρωτώ για το firmware οταν θα σταματήσει η υποστήριξη.

Και αυτο που με ενδιαφερει ισως περισσότερο ειναι αν με καποιο τροπο (πχ με open camera, με root η οχι) μπορει να καταγραφεί βιντεο στα 60fps σε μεγαλύτερη αναλυση απο 1080, αλλα και μεχρι που σε αυτη την περιπτωση εχει σταθεροποιηση?

Οχι σε 4κ αλλα σε κατι μεγαλύτερο οπως 2κ.

Αν καποιος εχει χρονο ας περασει την Open camera και ας δοκιμάσει.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Που είχες την φωτεινότητα σε αυτή τη φώτο;
Κάτω από το 10% σε λειτουργία ανάγνωσης σε σκοτεινό δωμάτιο χωρίς φως και ο ρυθμός ανανέωσης στα 120hz

 

Poco F3 viaTapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μερικες ερωτησεις

Επιβεβαιώνεται οτι εχει υπέρυθρες?

Root γίνεται εύκολα ?

Παίρνει κάποιο δημοφιλές εναλλακτικό firmware ? Περισσότερο για το μέλλον ρωτώ για το firmware οταν θα σταματήσει η υποστήριξη.

Και αυτο που με ενδιαφερει ισως περισσότερο ειναι αν με καποιο τροπο (πχ με open camera, με root η οχι) μπορει να καταγραφεί βιντεο στα 60fps σε μεγαλύτερη αναλυση απο 1080, αλλα και μεχρι που σε αυτη την περιπτωση εχει σταθεροποιηση?

Οχι σε 4κ αλλα σε κατι μεγαλύτερο οπως 2κ.

Αν καποιος εχει χρονο ας περασει την Open camera και ας δοκιμάσει.

-Έχει υπέρυθρες

-root γίνεται με magisk

-έχουν ήδη βγει μερικές ρομ

 

Poco F3 viaTapatalk

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μια συγκεκριμένη ερώτηση και όποιος το έχει δοκιμάσει ας απαντήσει παρακαλώ.

 

Με πλήρη φόρτιση έως να φτάσει στο 20%, 2 κάρτες χωρίς όμως τηλέφωνα, ανοιχτό το wifi συνέχεια, κλειστό bluethoth. κλειστά δεδομένα.

 

Χρήση μόνο instagram, facebook, συνεχόμενα ( όχι δηλαδή σήμερα 2 ώρες και αύριο άλλες 2 ώρες.. Σε μια μέρα, με μια φόρτιση )

 

Πόση ώρα βγάζει ;

 

Να ασχολείσαι μόνο με τα σόσιαλ και να είναι ανοιχτή η οθόνη, πόση είναι η διάρκεια του.

 

Κατανοώ ότι οποιαδήποτε άλλη χρήση μειώνει περισσότερο τον χρόνο και την διάρκεια, οπότε αν κάποιος έχει τύχει κάποια μέρα να έκανε μια τέτοια χρήση, θα ήθελα την απάντηση του.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάποιος με vodafone να μας πει αν παίζει σωστα τα volte και vowifi?

 

Εγώ το έχω ενεργοποιημένο. Απλά δεν μου εμφανίζει συνέχεια την ένδειξη Wifi Call πάνω δεξιά. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει αυτή τη λειτουργία στο παρελθόν.

 

Στο μεταξύ προέρχομαι από 3 χρόνια Pixel Experience στο Redmi Note 5 Pro. Στο λαιμό μου έχει κάτσει η MIUI. Άντε να δεχτώ ότι δεν δουλεύουν τα full-screen gestures με τον Nova. Το double tap στα recents γιατί δε σε πηγαίνει στη τελευταία εφαρμογή που χρησιμοποιούσες? Φίλος με MIUI 12 στο Mi 9 lite μια χαρά το χρησιμοποιεί έτσι. Είναι αυτά τα απλά πράγματα που κάνουν τη σημαντική διαφορά στη καθημερινή χρήση όμως...

Link to comment
Share on other sites

παίδες η voda δεν έχεις ένδειξη vowifi και volte δεν ξέρω αν είναι γενικό το φαινόμενο για όλα τα τηλεφωνα,επίσης σε mi 9t pro, επιβεβαιώνω με double tab σε πάει στην τελευταία ανοιχτή εφαρμογή ....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρομαι πολύ για την αγορά του. Ισχύει το ίδιο με το Poco X3 που είχε EEA και Global Version; Αν ναι, να φανταστώ στο skroutz θα βρω μόνο τη Global; Έχουν γενικά διαφορές, "αξίζει" κάποια version λίγο περισσότερο, ας πούμε;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές ημέρες, έχω διαπιστώσει ότι το κινητό είναι τούμπανο.

Οθόνη, μπαταρία, επεξεργαστής, ποιότητα κατασκευής, ταχύτητα φόρτισης, miui (ναι!), ήχος, ολα σε υψηλό επίπεδο.

 

Παράπονα:

- μόνο το ελαφρύ green tint τη νύχτα σε απόλυτο σκοτάδι με χαμηλό φωτισμό οθόνης, αλλά το παραβλέπω.

- Η έλλειψη headphone jack με ενοχλεί αλλά το παραβλέπω έχοντας αγοράσει κάτι in-ear ψείρες της samsung με type-c, κοντά στα 20 ευρώ (είναι πολύ καλά, αν ψάχνεται κάποιος).

- Η κάμερα είναι ΟΚ: φωτό καλές με καλό φωτισμό, τη νύχτα θέλει gcam. Το βίντεο είναι καλό και με το EIS σταθεροποιείται αξιοπρεπώς. Μην περιμένει κάτι εξαιρετικό κανείς, αν κάπου έγιναν περικοπές είναι στην κάμερα. Αλλά με καλύπτει απόλυτα.

 

Συνολικά από το Poco F1 είναι σίγουρα αναβάθμιση και μάλιστα μεγάλη.

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι κάτοχος Huawei p30 εδώ και 1.5 χρόνο και σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή προς το F3. Η διαφορά στην κυρία κάμερα είναι πλ μεγάλη; σώζεται μήπως με gcam?

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνει κάποιος ότι υποστηρίζει NFC; Καλόμαθα και θα μου λείψει αν δεν υπάρχει :/

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...