Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθανε πλέον και επίσημα 399 το 6gb
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι

Τουλάχιστον vodafone που έχω εγώ

Δούλευε με στοκ ρομ που είχα . Τώρα με την eu δεν δοκίμασα

 

Καλησπερα, ποια eu rom περασες την stable ή την developer;Την περασες πανω απο την EEA ή ηθελε να εχεις την Global;

 

Εχω οπλισει να ξεκλειδωσω bootloader :D οποτε φιλε μου καταλαβαινεις πως ανοιγουμε δουλιτσες ετσι; :lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ποια eu rom περασες την stable ή την developer;Την περασες πανω απο την EEA ή ηθελε να εχεις την Global;

 

Εχω οπλισει να ξεκλειδωσω bootloader :D οποτε φιλε μου καταλαβαινεις πως ανοιγουμε δουλιτσες ετσι; :lol:

 

Ξεκλειδωσα bootloader και περασα επιτυχως την xiaomieuV12.5.2.0.:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πρώην κάτοχος Poco F1 εδώ, νυν κάτοχος Poco F3 (μελλοντικά και Poco F5 υποθέτω χαχα). Ευχαριστημένος μέχρι τώρα, με αγορά επίσημη από Ελλάδα. Οθόνη, μπαταρία, ταχύτητα, όλα καλά, όπως τα περίμενα. GPS σαφώς καλύτερο από Poco F1.

Αλλά... green tint το βράδυ με χαμηλή φωτεινότητα, το οποίο δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα.

 

Αναμένω οπωσδήποτε σύντομα να έχουμε 5g συνδεσιμότητα με Cosmote... Δεν το περίμενα το γεγονός ότι δεν έχουμε προς το παρόν( ; ) ...

Επίσης η συσκευή δεν είναι ακόμη στη λίστα της Cosmote για WiFi Calling/VoLTE, παρόλα αυτά δουλεύουν οι υπηρεσίες.

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πρώην κάτοχος Poco F1 εδώ, νυν κάτοχος Poco F3 (μελλοντικά και Poco F5 υποθέτω χαχα). Ευχαριστημένος μέχρι τώρα, με αγορά επίσημη από Ελλάδα. Οθόνη, μπαταρία, ταχύτητα, όλα καλά, όπως τα περίμενα. GPS σαφώς καλύτερο από Poco F1.

Αλλά... green tint το βράδυ με χαμηλή φωτεινότητα, το οποίο δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα.

 

Αναμένω οπωσδήποτε σύντομα να έχουμε 5g συνδεσιμότητα με Cosmote... Δεν το περίμενα το γεγονός ότι δεν έχουμε προς το παρόν( ; ) ...

Επίσης η συσκευή δεν είναι ακόμη στη λίστα της Cosmote για WiFi Calling/VoLTE, παρόλα αυτά δουλεύουν οι υπηρεσίες.

 

Σε εμένα δείχνει κανονικά το εικονίδιο 5G αλλά από μετρήσεις δεν γνωρίζω εαν φτάνει σε αυτά τα επίπεδα.Το 5G θα αρχίσει να με απασχολεί από το 2023 και μετά:lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας μήνυμα 5g στο 1333 στην κόσμους σας ενεργοποιείτε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mεχρι χτες έγραφε ότι δεν υποστηριζεται σήμερα λέει ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ COSMOTE 5G ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ cosmote.gr/5G

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπήκε 5g cosmote . ταχύτητα Πειραιάς 183 mbps.

Είχα σκεφτεί να πάρω το mi 11 lite 5g για πιο μαζεμένο αλλά ειμαι φανατικός ποκακιας

Είχα poco F1 και πόκο χ3.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι. Βιάστηκα να γκρινιάξω 1 μέρα μετά την επίσημη κυκλοφορία, έχουμε 5g (έστειλα 5g στο 1333, μετά από λίγο ενεργοποιήθηκε. Δε χρειάστηκε επανεκκίνηση αλλά δε χάνεις κάτι να κάνεις). Η συσκευή όμως δεν έχει μπει στην επίσημη λίστα ακόμη.

 

Επίσης δεν έχει μπει στην επίσημη λίστα για VoWIFI και VoLTE. Αλλά στέλνοντας το αντίστοιχο μήνυμα (wificall στο 1333) σήμερα, μου ήρθε απαντητικό ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία. Χθες έλεγε ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή.

 

Συμπέρασμά μου: Η συσκευή υποστηρίζεται από cosmote για όλα: 5g, wificall, volte. Απλώς χθες κατέφθασε επίσημα Ελλάδα, σήμερα καταχωρήθηκε στις συμβατές και απλά δεν έχουν προλάβει να την προσθέσουν στις λίστες. Όλα οκ λοιπόν, κανένα παράπονο!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μισή μέρα χρήση προερχόμενος από iPhone 12 mini γενικά θετικές εντυπώσεις , μόνα παράπονα ποιότητα οθόνης και μπαταρία για την πρώτη παρόλο που είναι πανέμορφη υπάρχει θέμα με green tint όπως και με pink/green haze και μπαταρία για το μέγεθος της συσκευής να βγάζει μια ώρα χρήσης παραπάνω από το 12 mini μου φαίνεται κάπως παρόλα αυτά περιμένω την μπαταρία με τον καιρό να στρώσει .
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από κάμερα πως τα πάει? Έχω mate 20pro κ λέω να κάνω την μετάβαση. Είχε κανείς εμπειρία από mate 20 pro κ poco f3?Κ γενικά την κάμερα του με ποιο μοντέλο άλλης εταιρίας θα την συγκρίναμε πάνω κάτω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

μην ρωταται πως παει το ποκο εδω και εκει.

οπως και το ποκο φ1 στην εποχη του ηταν οτι καλυτερο κυκλοφορει.το αγοραζεις και εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι πηρες οτι καλυτερο κυκλοφορει με 350 ευρω αντι για 1000.οπως και στο φ1 δεν μπορω να του βρω μειονεκτημα αξιο αναφορας.απλα να πω οτι εχω καταληξει να το χρησιμοποιω και ως μοντεμ λογω οτι το 5γ ειναι πολυ πιο γρηγορο απο την σταθερη γραμμη ιντερνετ του σπιτιου μου. η κοσμοτε σου δεινει απεριοριστα με 5 ευρω το 10μερο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από κάμερα πως τα πάει? Έχω mate 20pro κ λέω να κάνω την μετάβαση. Είχε κανείς εμπειρία από mate 20 pro κ poco f3?Κ γενικά την κάμερα του με ποιο μοντέλο άλλης εταιρίας θα την συγκρίναμε πάνω κάτω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα,εάν για σένα η κάμερα είναι καθοριστικός παράγοντας τότε θα πρέπει να κοιτάξεις προς Mi10T pro ή Mi11 φίλε μου.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από κάμερα πως τα πάει? Έχω mate 20pro κ λέω να κάνω την μετάβαση. Είχε κανείς εμπειρία από mate 20 pro κ poco f3?Κ γενικά την κάμερα του με ποιο μοντέλο άλλης εταιρίας θα την συγκρίναμε πάνω κάτω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Είναι απλά η αίσθησή μου αυτό που θα πω, διότι δεν ασχολούμαι τόσο με την κάμερα στο κινητό και δεν με νοιάζει ιδιαίτερα αυτό το κομμάτι (γι'αυτό και πήρα το F3 εξάλλου και όχι άλλη συσκευή).

 

Η κάμερα φωτογραφικά είναι στα κυβικά του Poco F1. Πάνω κάτω. Οι νυχτερινές σαφώς βελτιώνονται με gcam.

Το βίντεο είναι καλό, η σταθεροποίηση στα 1080p 30 fps που δοκίμασα είναι πραγματικά καλή! (σε φουλ φωτεινές συνθήκες, χωρίς συννεφιά, στις 3 το μεσημέρι)

Edited by ParallelUniverse
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η κάμερα του Mi10T Pro είναι καλύτερη?

 

Ναι είναι αλλά το Poco F3 όπως είπε κι ένας φίλος μου είναι Ποκοφονικο:lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Το χω παραγγείλει απο το banggood και περιμένω να ερθει αλλα με ανησυχεί το θέμα με την οθόνη π χει πράσινη απόχρωση. Είναι σπάνια τα περιστατικα ή το χουν οι περισσότερες συσκευές?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το χω παραγγείλει απο το banggood και περιμένω να ερθει αλλα με ανησυχεί το θέμα με την οθόνη π χει πράσινη απόχρωση. Είναι σπάνια τα περιστατικα ή το χουν οι περισσότερες συσκευές?
Ναι αυτή η απόχρωση φαίνεται σε συγκεκριμένες συνθήκες.

Δηλαδή πρέπει να είσαι στα 120hz,

Να είναι σε λειτουργία ανάγνωσης, φωτεινότητα κάτω από 25%, να είσαι π.χ στο Chrome με όλα τα παράθυρα κλειστά, να είσαι σε δωμάτιο με κλειστά όλα τα φώτα και τότε πιθανόν να το δεις. Κάποιοι δεν το βλέπουν.

Λένε ότι πιθανόν είναι θέμα software και ίσως λυθεί με update.

Όπως και να έχει δε νομίζω ότι πρέπει να σε ανησυχεί εκτός αν είσαι πάρα πολύ "ψείρας"

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή η απόχρωση φαίνεται σε συγκεκριμένες συνθήκες.

Δηλαδή πρέπει να είσαι στα 120hz,

Να είναι σε λειτουργία ανάγνωσης, φωτεινότητα κάτω από 25%, να είσαι π.χ στο Chrome με όλα τα παράθυρα κλειστά, να είσαι σε δωμάτιο με κλειστά όλα τα φώτα και τότε πιθανόν να το δεις. Κάποιοι δεν το βλέπουν.

Λένε ότι πιθανόν είναι θέμα software και ίσως λυθεί με update.

Όπως και να έχει δε νομίζω ότι πρέπει να σε ανησυχεί εκτός αν είσαι πάρα πολύ "ψείρας"

 

Το θέμα είναι να μη χτυπάει στο μάτι αν είσαι βραδυ ξάπλα σε σκοτεινό δωμάτιο και στο dark mode του πληκτρολογίου πίσω ειναι όλο πρασινάδα. Εκεί όσο να πεις μπορεί να ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...