Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα μου έκανε αναβάθμιση είμαι πλέον στην 12.0.5.0
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ μόλις από Aliexpress και Γαλλική αποθήκη. Ενώ ωστόσο λέει 7-day delivery και in-stock, στην παραγγελία μου γράφει:

Awaiting Shipment

Will be shipped within: 46 days 23 hours 42 minutes

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

Awaiting Shipment

Will be shipped within: 46 days 23 hours 42 minutes

 

Ορίστε και το listing. Αυτό το World Premiere σημαίνει κάτι ιδιαίτερο που δεν καταλαβαίνω?

https://www.aliexpress.com/item/1005002291430869.html

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει 2-3 μέρες

Εγώ έβαλα ρομ απο ευρωπαϊκό φόρουμ

Έγινα redmi K40 !!

 

Αδερφέ για να περάσεις το EU version θέλει root και μεγάλη διαδικασία; Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία με τα Xiaomi.

Μπορείς να στείλεις το link της rom που έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι

 

https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693788158

 

Πρέπει να κάνεις unlock bootloader

Μετά τρέχεις από εκεί μέσα ένα αρχείο και την περνάει

Δεν είναι δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ μόλις από Aliexpress και Γαλλική αποθήκη. Ενώ ωστόσο λέει 7-day delivery και in-stock, στην παραγγελία μου γράφει:

Awaiting Shipment

Will be shipped within: 46 days 23 hours 42 minutes

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

Awaiting Shipment

Will be shipped within: 46 days 23 hours 42 minutes

 

Ορίστε και το listing. Αυτό το World Premiere σημαίνει κάτι ιδιαίτερο που δεν καταλαβαίνω?

https://www.aliexpress.com/item/1005002291430869.html

Είναι σε αναμονή αποστολής, μόλις σου στείλουν tracking number τότε ξεκινάει να ταξιδεύει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε αναμονή αποστολής, μόλις σου στείλουν tracking number τότε ξεκινάει να ταξιδεύει.

 

Ναι αυτό λογικό μου φαίνεται. Αλλά όσες φορές έχω πάρει από Ali ποτέ δεν έχω δει να γράφουν τόσο μεγάλο processing time πριν ακυρωθεί αυτόματα η παραγγελία. Συνήθως είναι 1-2 βδομάδες. Έστειλα και μήνυμα να δω τι παίζει με το στοκ. Αν κάνει όντως ένα μήνα πάω Amazon. Αυτός ήταν και ο λόγος που έφαγε το Bangood άκυρο. Το θέλω άμεσα, όχι σε 5 βδομάδες :P

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα το πήρα και εγώ το.μονο που με ψιλό χαλάει είναι η χαμηλή ένταση στα ακουστικά bluetooth υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα το πήρα και εγώ το.μονο που με ψιλό χαλάει είναι η χαμηλή ένταση στα ακουστικά bluetooth υπάρχει κάποια λύση;
Πρόσθετες ρυθμίσεις /περιοχή /Ινδία

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Τουλάχιστον vodafone που έχω εγώ

Δούλευε με στοκ ρομ που είχα . Τώρα με την eu δεν δοκίμασα

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Με cosmote δουλεύει κανονικά wifi call και volte
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι

Τουλάχιστον vodafone που έχω εγώ

Δούλευε με στοκ ρομ που είχα . Τώρα με την eu δεν δοκίμασα

 

Σε ευχαριστώ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με cosmote δουλεύει κανονικά wifi call και volte

 

Σε ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη! Παιδιά ερώτηση. Αξίζει η μετάβαση από f2?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη! Παιδιά ερώτηση. Αξίζει η μετάβαση από f2?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ καλη ερωτηση...εαν εννοεις το F2 Pro για μενα δε νομιζω οτι αξιζει η μεταβαση

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος από τους κατόχους να πει αν το Poco f3 έχει led notification? Αλλού διαβάζω ότι έχει ενώ άλλοι λένε ότι δεν έχει.

 

Εαν εννοεις το κλασσικο λαμπακι,οχι δεν εχει.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό ειναι, η πάνω και η κάτω πλευρά έχουν και γυαλιστερό φινίρισμα. Δεν είναι αρνητικό το πλαστικό, δεν το καταλαβαίνω καθόλου προσωπικά

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Για εμένα λοιπόν 3 τα μη θετικά

 

Το πλαστικό frame (Έχω συνηθίσει με το δικό μου, αν και αρχαίο κινητό, που έχει μεταλλικό σκελετό και τα υπόλοιπα μου φαίνονται ευάλωτα σαν ψεύτικα..)

Η έλλειψη OIS (και αυτό στην συνήθεια..)

Η μέτρια κάμερα...

 

Σίγουρα αν θα είχε και αυτά θα ήταν ΣΟΥΠΕΡ και θα χτυπούσε τις ναυαρχίδες στα ίσια.

 

Και σίγουρα σε αυτό το οικονομικό νομίζω παίζει μπάλα μόνο του χωρίς ανταγωνισμό..

 

Θα συνεχίσω να παρακολουθώ με ενδιαφέρον το νήμα και τις απόψεις των κατόχων.

 

Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία, χαμόγελα και αγάπη !!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους,

Καταρχήν να πω ότι δεν το έχω ακόμα ανοίξει αλλά από διάφορα video στο διαδίκτυο φαίνεται να έχει μεταλλικό σκελετό και γύρω γύρω πλαστικό καλής ποιότητας όπως φαίνεται. Δική μου γνώμη, από την στιγμή που θα μπει σε θήκη δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Οι κάμερες είναι αξιοπρεπείς ακόμα και μαμά χωρίς gcam.

Οι συγκρίσεις θεωρώ ότι πρέπει να να γίνονται με κινητά αντίστοιχης τιμής (~300€) όπως πχ Α52 της Samsung.

Έχει κάποιος την εντύπωση ότι με αυτό το ποσό θα έπρεπε να έχει ois, 108mp, αδιαβροχοποίηση, ασύρματη φόρτιση και δώρο τα ασύρματα ακουστικά; λογικοί να είμαστε.

Αυτά τα χαρακτηριστικά τα έχει η xiaomi στο mi11 που θέλει και το ανάλογο αντίτιμο.

Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω αν κανένας αντιμετώπισε τo green/pink tint στην oled οθονη του και κατάφερε να αντικαταστήσει τη συσκευή του με νέα. Ρωτάω σε σκρουτζομάγαζα και μερικά με λένε ότι μπορεί να το αντικαταστήσουν μετά από τεχνικό έλεγχο, ενώ άλλα με λένε ότι επειδή είναι "χαρακτηριστικό" των AMOLED οθονών δεν καλύπτεται στα πλαίσια της εγγύησης, εκτός και αν η εταιρεία εκδώσει κάποια σχετική ανακοίνωση.

 

Δηλαδή αν μου κάτσει κινητό με αρκετά εμφανές πρόβλημα στην οθόνη θα πρέπει να μείνω με αυτο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα της oneplus, γράφουν, ότι έκαναν αντικατάσταση κινητό,, Από την επίσημη ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.lower.brightness.pro

 

Και παρόμοιες εφαρμογές ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...