Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραλαβές λογικά θα έχουμε από αύριο η το αργότερο μεθαύριο γιατί σήμερα το μεσημέρι τα φορτία της GLS έφυγαν από Βουλγαρία και κατεβαίνουν Ελλάδα. Υπομονή.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν του έφτασαν τρεις μέρες στα μπαράκια με τις ρουμανες, έπρεπε να πάει και στη Βουλγαρία βόλτα....
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβές λογικά θα έχουμε από αύριο η το αργότερο μεθαύριο γιατί σήμερα το μεσημέρι τα φορτία της GLS έφυγαν από Βουλγαρία και κατεβαίνουν Ελλάδα. Υπομονή.....

 

Παρασκευή το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε Θεσσαλονίκη. Παρέλαβε σήμερα το πρωί η Acs. Λογικά αν όχι αύριο Πέμπτη θα το έχουμε .
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα Ουγγαρία την δείχνει. Αλλά έκανα την παραγγελία 7/4 το πρωί...

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την παραγγελία 8/4 απόγευμα και μου την δείχνει ως processing ακόμα, που κόλλησαν?!

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μου δείχνει ότι έφυγε από Ρουμανία, οπότε περνάει από Βουλγαρία και μετά Ελλάδα?

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αναβάθμιση από το Redmi Note 9 Pro στο Poco F3. Σε 2 youtube βίντεο είδα 2 θέματα που με προβλημάτισαν λίγο.

Το πρώτο είναι ότι η amoled του είναι λίγο πιο σκοτεινή σε σχέση με το Mi11 και το Mi10 Pro. Βέβαια η σύγκριση γίνεται με ναυαρχίδες αλλά θεωρώ ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την εμπειρία χρήσης που θα λαμβάνει ο κάτοχος του F3.

Επίσης αναφέρθηκε για SOT περίπου 6-7 ώρες ενώ στο 9αρι έχω καλό συνηθίσει με 11+ ώρες. Από την μία λογικό να έχει μειωμένο SOT λόγω μικρότερης μπαταρίας, δυνατότερου επεξεργαστή και amoled οθόνης. Τέλος αναφέρθηκε για απώλεια ποσοστού 10% σε κατάσταση standby το βράδυ αλλά υποθέτω κάποιο battery drain ή βελτίωση του με κάποιο μελλοντικό update.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι αυτή τη μετάβαση από note 9 pro και πιο πολύ από όλα με προβληματίζει η απόδοση της κάμερας σε φωτογραφίες και βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι αυτή τη μετάβαση από note 9 pro και πιο πολύ από όλα με προβληματίζει η απόδοση της κάμερας σε φωτογραφίες και βίντεο.

 

Είναι σαφέστατα καλύτερη η στοκ του. Και ειδικά βίντεο, που δεν σε σώζει η gcam, δεν υπάρχει σύγκριση με εξαιρετικά υψηλό bitrate στον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα !!1dc92b615f32f768afac058888684162.jpg

 

Καλοριζικο!

Αναμενουμε εντυπωσεις, η μονη μου ανησυχια ειναι για την θερμοτητα που λενε καποιοι στα reviews.

Εμενα ειναι ακομη εδω απο χθες το βραδυ...

14/04/2021 00:50:58 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα !!

 

Αθήνα είσαι? Εμένα δείχνει ακόμα ότι είναι Θεσσαλονίκη. Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα !!1dc92b615f32f768afac058888684162.jpg
cdn.com/20210414/1dc92b615f32f768afac058888684162.jpg[/img]

 

 

φιλε πως το ειδες

"?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

 

Αναμενουμε εντυπωσεις, η μονη μου ανησυχια ειναι για την θερμοτητα που λενε καποιοι στα reviews.

 

Εμενα ειναι ακομη εδω απο χθες το βραδυ...

 

14/04/2021 00:50:58ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣΑΤΤΙΚΗΣ

Ίσα ίσα εγώ είδα σε reviews ότι έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες από τον 888

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το τηλεφωνο εφυγε την προηγουμενη Τριτη απο Ισπανια και χτες ηταν Θεσσαλονικη στην Acs. Πηγα και το πηρα ο ιδιος αλλιως θα το εφερνε η κουριερ σημερα. Πρωτες εντυπωσεις.

Ωραιο μεγεθος και βαρος καθεται πολυ καλα στο χερι. Οθονη φωτεινη και στα 120hz ρολαρει αψογα. Το τηλεφωνο ηρθε με 63% μπαταρια , με αρκετο σκαλισμα και μονο μεσα στο σπιτι με wifi το εβαλα για φορτιση στο 9% με 4.30 ωρες οθονη. Οσον αφορα για το αν ζεστενεται στην αρχη που το ανοιξα και αρχισα να το σεταρω ζεσταθηκε λιγο αλλα μετα οσες ωρες το ειχα στα χερια μου δεν ενιωσα να ζεστενεται καθολου.Το δαχτυλικο ειναι στο πλαι και ειναι ταχυτατο δεν προλαβαινεις να ακουμπησεις το δαχτυλο και ξεκλειδωνει αμεσως , ακομα προσπαθω να το συνηθισω γιατι το δαχτυλο παει συνεχεια στην οθονη για να ξεκλειιδωσω και με μπερεδευει λιγο. Απο ταχυτητα παει σφαιρα ολα ανοιγουν χωρις καθυστερηση και σε ενα μικρο τεστ ταχυτητας με το Mi 10 Lite που εχω οι διαφορες στη ταχυτητα φαινονται αμεσως. Καποιο update δεν μου εβγαλε φοραει την εκδοση Miui 12.0.2.0 με ενημερωση ασφαλειας 01/02/21. Για τις καμερες δεν εβγαλα και πολλες μονο μεσα στο σπιτι. Μου αρεσε η μπροστινη καμερα βγαζει πολυ καλες σελφι. Για τις πισω οταν ο φωτισμος δεν ειναι καλος μετριες και εχει την ταση να κιτρινιζει αρκετα τις φωτογραφιες. Η μπαταρια φαινεται πολυ δυνατη πρωτη φορτιση και απο το 100%

στο 99% επεσε μετα απο 2 ωρες αναμονη και 25 λεπτα οθονη. Αυτα σε πρωτη φαση για τις λιγες ωρς που εχω το τηλεφωνο.

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το τηλεφωνο εφυγε την προηγουμενη Τριτη απο Ισπανια και χτες ηταν Θεσσαλονικη στην Acs. Πηγα και το πηρα ο ιδιος αλλιως θα το εφερνε η κουριερ σημερα. Πρωτες εντυπωσεις.

Ωραιο μεγεθος και βαρος καθεται πολυ καλα στο χερι. Οθονη φωτεινη και στα 120hz ρολαρει αψογα. Το τηλεφωνο ηρθε με 63% μπαταρια , με αρκετο σκαλισμα και μονο μεσα στο σπιτι με wifi το εβαλα για φορτιση στο 9% με 4.30 ωρες οθονη. Οσον αφορα για το αν ζεστενεται στην αρχη που το ανοιξα και αρχισα να το σεταρω ζεσταθηκε λιγο αλλα μετα οσες ωρες το ειχα στα χερια μου δεν ενιωσα να ζεστενεται καθολου.Το δαχτυλικο ειναι στο πλαι και ειναι ταχυτατο δεν προλαβαινεις να ακουμπησεις το δαχτυλο και ξεκλειδωνει αμεσως , ακομα προσπαθω να το συνηθισω γιατι το δαχτυλο παει συνεχεια στην οθονη για να ξεκλειιδωσω και με μπερεδευει λιγο. Απο ταχυτητα παει σφαιρα ολα ανοιγουν χωρις καθυστερηση και σε ενα μικρο τεστ ταχυτητας με το Mi 10 Lite που εχω οι διαφορες στη ταχυτητα φαινονται αμεσως. Καποιο update δεν μου εβγαλε φοραει την εκδοση Miui 12.0.2.0 με ενημερωση ασφαλειας 01/02/21. Για τις καμερες δεν εβγαλα και πολλες μονο μεσα στο σπιτι. Μου αρεσε η μπροστινη καμερα βγαζει πολυ καλες σελφι. Για τις πισω οταν ο φωτισμος δεν ειναι καλος μετριες και εχει την ταση να κιτρινιζει αρκετα τις φωτογραφιες. Η μπαταρια φαινεται πολυ δυνατη πρωτη φορτιση και απο το 100%

στο 99% επεσε μετα απο 2 ωρες αναμονη και 25 λεπτα οθονη. Αυτα σε πρωτη φαση για τις λιγες ωρς που εχω το τηλεφωνο.

 

Καλορίζικο, ευχαριστούμε για το review. Εγώ ακόμα στην αναμονή. Ελπίζω από βδομάδα να το πάρω, το δείχνει ακόμα ότι έφυγε από Βουλγαρία, αλλά ώσπου να κατέβει Αθήνα, λογικά θα περάσει το ΣΚ.

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ώρα παρέλαβα και εγώ, εξαιρετική συσκευή!!! Το στήνω και επανέρχομαι...

Πρώτη εντύπωση το βάρος, αρκετά πιο ελαφρύ από το Mi10T Pro, είχα κάνει " μπράτσα " , σκέτο " βαράκι"...χαχαχα.

 

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε παραλάβει μπορείτε να ανεβάσετε κανένα speedtest με ταχύτητες 4G - LTE-A (αν υπάρχει και άτομο από Θεσσαλονίκη).

Δυστυχώς 5G ακόμα για την συσκευή δεεεν..

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει κολλήσει από 13/4 στην acs Θεσσαλονίκη, κλασσικά ότι να ναι...

Όσοι το έχετε, 5G πιάνει; μπορείς να ενεργοποιησεις το 5G μέσα από την ίδια τη συσκευή ή χρειάζεται πιστοποιημενη από τον παροχο;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε παραλάβει μπορείτε να ανεβάσετε κανένα speedtest με ταχύτητες 4G - LTE-A (αν υπάρχει και άτομο από Θεσσαλονίκη).

Δυστυχώς 5G ακόμα για την συσκευή δεεεν..

Ευχαριστώ!

Τι εννοείς δεεεν?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεεεν?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι νωρίς ακόμα για να το προσθέσουν στις πιστοποιημένες συσκευές τους οι δικοί μας. Εδώ δεν έχουν βάλει ακόμα το OnePlus Nord που βγήκε τον Αύγουστο. Τώρα αν υπάρχει τρόπος να παρακαμφθεί κάτι και να έχουμε κανονικά 5G δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα εγώ είδα σε reviews ότι έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες από τον 888

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνοντας throttle όμως την φωτεινότητα της οθόνης. Σε review μάλιστα την είδα να φτάνει πιο σκοτεινή και από του x3 pro.

 

Ας ελπίσουμε ότι θα το βελτιώσουν με update.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους παρέλαβαν

και να γράφεται τις απόψεις σας

για το οτιδήποτε σχετικά με το τηλέφωνο

γιατί θεωρώ ότι το επιθυμούν αρκετοί

και μέσα σε αυτούς και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...