Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, georgeavl3 said:

Το recovery κατεβαζεις, για να το περασεις μετα απο τον updater του κινητου

Καλησπέρα. Το απόγευμα μου ήρθε ενημέρωση σε miui 13.02.0. Είναι security patch Απριλίου αυτό. Το πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας συνεχίζεται. Πότε δουλεύει, πότε χαλάει. Ελπίζω ότι θα φτιάξει σε επόμενη ενημέρωση που θα είναι συστήματος και όχι ασφαλείας. Αν και δεν με νοιάζει, λόγω του ότι οι κλήσεις ακούγονται πεντακάθαρα.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά τα προβλήματα με τον αισθητήρα κατά τις κλήσεις και με την αυτόματη περιστροφή συνεχίζονται.  Μόνο με επανεκκίνηση,και αυτό για λίγο,φτιάχνει. Επίσης παρατήρησα ότι ταυτόχρονα χαλάει και η πυξίδα.

Είναι λόγος για να το στείλω στο service; Με την τελευταία αναβάθμιση άρχισαν να δυσλειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά τα προβλήματα με τον αισθητήρα κατά τις κλήσεις και με την αυτόματη περιστροφή συνεχίζονται.  Μόνο με επανεκκίνηση,και αυτό για λίγο,φτιάχνει. Επίσης παρατήρησα ότι ταυτόχρονα χαλάει και η πυξίδα.
Είναι λόγος για να το στείλω στο service; Με την τελευταία αναβάθμιση άρχισαν να δυσλειτουργούν.
Ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση που πήρες;

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η τελευταία είναι και η επίσημη 13.0.1.0.

5 ώρες πριν, SERS1612 said:

Ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση που πήρες;

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα η τελευταία είναι και η επίσημη 13.0.1.0.

 
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι οταν δουλευεις το τηλεφωνο ενω ειναι στον φορτιστη παει πολυ πιο γρηγορα (ανοιγουν τα παντα αστραπιαια) σε ταχυτητα απο οτι οταν ειναι εκτος....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ, έβαλα στο κινητό ξανα την δεύτερη κάρτα σιμ που είχα κ παλιότερα κ την αντικατέστησα με μια μνήμη, το πρόβλημα είναι ότι δεν την εντοπίζει στο boot παρα μόνο την μια κάρτα. Όσο πάω απο sim and mobile networks βλέπει την καρτα σαν cosmote χωρίς να μπορώ να κάνω καμιά επιλογή απο κατω.. (έχω κανει swap τις κάρτες συμβαίνει το ίδιο, έχω δοκιμάσει την sim σε άλλο κινητό κ δουλεύει μια χαρά) το έχει συναντήσει κανείς??

Screenshot_2022-05-23-23-12-07-397_com.android.phone.jpg

Screenshot_2022-05-24-11-56-12-615_com.android.phone.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε update...
Ενημέρωση ασφαλείας 1/4/2022...IMG_20220525_221831.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το βάζουμε? Ή έχει κάνα σοβαρό μπαγκ? 

Άλλο πάλι και αυτό! Ενώ μου ήρθε notification με το γραναζι για την 13.0.2 όταν πήγα να την εγκαταστησω μου λέει δεν υπάρχει νέα αναβάθμιση μετα την 13.0.1!!!

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχετε το ίδιο θέμα αλλά δύο poco x3 pro που είμαστε στην δουλειά έχει τρελή κατανάλωση μπαταρίας από την προηγούμενη αναβάθμιση και σε αυτή δεν δείχνει να διορθωνεται

On 27/4/2022 at 7:42 ΠΜ, kolkoskylo said:

Χρόνια πολλά σε όλους. 

Με τη 13.0.1.0, έχει απώλεια μπαταρίας ή είναι η ιδέα μου; 

Επίσης μου κάνει κάτι παράξενο χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στα δικαιώματα των εφαρμογών. 

Προσθέτει και αφαιρεί εικονίδια στο συρτάρι των εφαρμογών, κάτω στην οθόνη, κατά το δοκούν. 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αποτρέψει αυτό; 

Και εγώ έχω διαπιστώσει τρελή κατανάλωση και άσχημη διαχείριση μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, macattack said:

Παιδιά δεν ξέρω αν έχετε το ίδιο θέμα αλλά δύο poco x3 pro που είμαστε στην δουλειά έχει τρελή κατανάλωση μπαταρίας από την προηγούμενη αναβάθμιση και σε αυτή δεν δείχνει να διορθωνεται

Και εγώ έχω διαπιστώσει τρελή κατανάλωση και άσχημη διαχείριση μπαταριας

Αντιθέτως εμένα η κατανάλωση είναι πολύ καλή μετα την τελευταία αναβάθμιση 13.0.1.0!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγο καιρό είχα αναφέρει δυσλειτουργία στον αισθητήρα οθόνης και την αυτόματη περιστροφή - πυξίδα. Τελικά το έστειλα στην infoquest και έγινε αντικατάσταση πλακέτας , αφού επιβεβαίωσαν το πρόβλημα. Είχα τέλεια εξυπηρέτηση αξίζει να αναφέρω. Δωρεάν παραλαβή και επιστροφή.

Κάτι που παρατηρώ τώρα και δεν θυμάμαι αν το είχα πρίν είναι ότι τα μικρά κυκλάκια σε κάθε εφαρμογή που έδειχναν πόσα μηνύματα- ειδοποιήσεις έχουν έρθει πλέον έχουν ένα μουντό χρώμα χωρίς αριθμό. Παλιά δεν έδειχναν και αριθμό και ήταν στο χρώμα της εφαρμογής;

Αλλάζει - φτιάχνει από κάπου;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, lokar said:

Καλησπέρα, πριν λίγο καιρό είχα αναφέρει δυσλειτουργία στον αισθητήρα οθόνης και την αυτόματη περιστροφή - πυξίδα. Τελικά το έστειλα στην infoquest και έγινε αντικατάσταση πλακέτας , αφού επιβεβαίωσαν το πρόβλημα. Είχα τέλεια εξυπηρέτηση αξίζει να αναφέρω. Δωρεάν παραλαβή και επιστροφή.

Κάτι που παρατηρώ τώρα και δεν θυμάμαι αν το είχα πρίν είναι ότι τα μικρά κυκλάκια σε κάθε εφαρμογή που έδειχναν πόσα μηνύματα- ειδοποιήσεις έχουν έρθει πλέον έχουν ένα μουντό χρώμα χωρίς αριθμό. Παλιά δεν έδειχναν και αριθμό και ήταν στο χρώμα της εφαρμογής;

Αλλάζει - φτιάχνει από κάπου;

Δοκίμασε με άλλο θέμα! Μάλλον είναι από το θέμα που τα δείχνει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, memostrikas said:

Δοκίμασε με άλλο θέμα! Μάλλον είναι από το θέμα που τα δείχνει έτσι.

Ευχαριστώ αλλά δεν είναι θέμα.... θέματος.

Τελικά το βρήκα, ρυθμίσεις -> αρχική οθόνη -> σημάνσεις ειδοποιήσεων -> διαλέγουμε αριθμό αντί για κύκλο.

Και πάλι ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σήμερα, με μια νέα απορία.

Στον ίδιο χώρο λοιπόν με ενεργοποιημένο το 4g δεν έχει καθόλου σήμα. Το συμβολάκι Χ.

Όταν το γυρνάω σε 3g πιάνει 2 με 3 γραμμές. 

Είναι φυσιολογικό; Πρέπει να κάνω - ενεργοποιήσω κάτι με την cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχει σήμα 4G εκεί. Όταν κόψουν το 3g που αναμένεται δεν θα μπαίνει καθόλου στο ίντερνετ! Μόνο κλησεις!! 

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν εχει βαλει τον νεο launcher ας το κανει. Εμενα και στο F3 αλλα και στο X3 pro εκανε μεγαλη διαφορα.

το βαζω εδω για οποιον δεν το ξερει

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-38-0-4907-06101759-release/

 

--NickB
Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν εχει βαλει τον νεο launcher ας το κανει. Εμενα και στο F3 αλλα και στο X3 pro εκανε μεγαλη διαφορα.

το βαζω εδω για οποιον δεν το ξερει
 
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-38-0-4907-06101759-release/
 
Δηλαδή; Τι διαφορά και που;

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, topmar said:

Δηλαδή; Τι διαφορά και που;

POCO X3 Pro via Tapatalk
 

πολυ γρηγοροτερη αποκριση στο κλεισιμο/ανοιγμα εφαρμογων με ωραια εφε, τα νεα της google απο το discover δεν lagαρουν στο σκρολαρισμα και γενικα δινει την αισθηση οτι η κυλιση στα μενου κτλ ειναι πολυ smooth. Αν το βαλεις θα καταλαβεις αμεσως οτι ολα πανε οπως ειπα πιο ομαλα σε οτι εχει να κανει με κυλιση και με εφφε.

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rebelos said:

οποιος δεν εχει βαλει τον νεο launcher ας το κανει. Εμενα και στο F3 αλλα και στο X3 pro εκανε μεγαλη διαφορα.

το βαζω εδω για οποιον δεν το ξερει

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-38-0-4907-06101759-release/

 

Μόνο nova launcher! 

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος Poco launcher δεν υποστηρίζει icon packs. Για κάποιους είναι deal breaker. Προσωπικά θα του δώσω μια ευκαιρία για κάνα δυο βδομάδες - φαίνεται γρηγορότερος και με ωραία animation. Αλλιώς θα γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση ή στον Nova αν δεν μπορέσω να συνηθίσω τα native icons

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, rebelos said:

οποιος δεν εχει βαλει τον νεο launcher ας το κανει. Εμενα και στο F3 αλλα και στο X3 pro εκανε μεγαλη διαφορα.

το βαζω εδω για οποιον δεν το ξερει

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-release-4-38-0-4907-06101759-release/

 

Καλησπέρα, εμένα στο playstore μου τον εμφανίζει αναβαθμισμένο! Είναι το ίδιο με του link που έβαλες;

Edited by lokar
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, lokar said:

Καλησπέρα, εμένα στο playstore μου τον εμφανίζει αναβαθμισμένο! Είναι το ίδιο με του link που έβαλες;

αν κοιτάξεις την έκδοση του play store θα βρεις και την απάντηση

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται μετά ξανά η τακτοποίηση των εικονιδίων των εφαρμογών στην επιφάνεια εργασίας;

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, chios said:

αν κοιτάξεις την έκδοση του play store θα βρεις και την απάντηση

Καλημέρα έχω την έκδοση 2.22..... απο το playstore. Η νέα 4.38.... δεν θα είναι διαθέσιμη αργά ή γρήγορα στο playstore έτσι ώστε να γίνει αναβάθμιση; Τί γίνεται συνήθως;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...