Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μία ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση παρόλο που το έκανα επαναφορά μου βγάζει κάποιες φορές στο top bar σαν ειδοποίηση το συννεφάκι απο το Google και εκεί όταν κατεβάζω την κουρτίνα κάνει σαν να κρασαρει το τηλέφωνο και επανέρχεται στιγμιαία. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος? Και αν υπάρχει κάποια λύση?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο της Ασφάλειας που μένει ενεργό στη μπάρα των ειδοποιήσεων σημαίνει κάτι; Φεύγει μόνο όταν το κάνω επανεκκίνηση. Μπορώ να το απενεργοποιησω; 

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τις τελευταίες μέρες όταν μιλάω στο τηλέφωνο μου βγάζει τελείως λευκή οθόνη και για να κλείσω την κλήση πρεπει να σειρω τις ειδοποιησεις και να κλείσω την κλήση από κει! Τι μπορεί να έγινε έτσι ξαφνικά και γίνεται αυτο? 

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. 

Με τη 13.0.1.0, έχει απώλεια μπαταρίας ή είναι η ιδέα μου; 

Επίσης μου κάνει κάτι παράξενο χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στα δικαιώματα των εφαρμογών. 

Προσθέτει και αφαιρεί εικονίδια στο συρτάρι των εφαρμογών, κάτω στην οθόνη, κατά το δοκούν. 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αποτρέψει αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τώρα!df8838c10b52e846ad824d4f3f98d6fb.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει τρόπος να δω στην τηλεόραση ότι φαίνεται στην οθόνη του κινητού αλλά χωρίς delay ή να φαίνεται ότι κολλάει; 

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω στην τηλεόραση ότι φαίνεται στην οθόνη του κινητού αλλά χωρίς delay ή να φαίνεται ότι κολλάει; 
Ναι, πατώντας το κουμπί "Μετάδοση"....

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα δεν είναι καλά σαν κινητό με DLNA ή Miracast. 

Εχω δοκιμάσει και άπειρες εφαρμογές, τι καλυτερο αποτέλεσμα το έχω πετύχει με την εφαρμογή "Miracast for android to TV" μια με μαύρο εικονίδιο που ήταν και δωρεάν. 

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, TIM-RANGER said:

Τα αποτελέσματα δεν είναι καλά σαν κινητό με DLNA ή Miracast. 

Εχω δοκιμάσει και άπειρες εφαρμογές, τι καλυτερο αποτέλεσμα το έχω πετύχει με την εφαρμογή "Miracast for android to TV" μια με μαύρο εικονίδιο που ήταν και δωρεάν. 

Κι εγώ τις περισσότερες που δοκίμασα κολλούσαν ή δεν το έπαιζαν καν. 

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2022 at 11:13 ΜΜ, topmar said:

Ναι, πατώντας το κουμπί "Μετάδοση"....

POCO X3 Pro via Tapatalk
 

Αυτό το ξέρω, έτσι βλέπω στην tv μέσω chromecast. Όμως Οι περισσότερες εφαρμογές δεν έχουν την επιλογή της μετάδοσης και αν υπάρχει σπάνια δουλεύει σωστά. 

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2022 at 2:10 ΜΜ, TIM-RANGER said:

Τις τελευταίες μέρες όταν μιλάω στο τηλέφωνο μου βγάζει τελείως λευκή οθόνη και για να κλείσω την κλήση πρεπει να σειρω τις ειδοποιησεις και να κλείσω την κλήση από κει! Τι μπορεί να έγινε έτσι ξαφνικά και γίνεται αυτο? 

Εδώ και μερικές μέρες δεν μου το ξανακάνει αλλά έχουν αναφέρει το ίδιο πρόβλημα στο note 10 pro μετα από update! 

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλησπέρα

Έχω τα εξής 2 θέματα

1. Στις ειδοποιήσεις δεν έχω τούς κανονικούς ήχους της κάθε εφαρμογής π.χ. Viber αλλά ένα απλό ήχο συστήματος

2. Έχω βάλει στην οθόνη κλειδώματος το καρουζέλ, μου βγάζει κάθε φορά προτάσεις για διάφορα θέματα στην οθόνη κλειδώματος αλλά όταν πατάω παρακολούθηση βγάζει πάντα σφάλμα και δεν ανοίγει καμία σελίδα

 

Είμαι με miui 13

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τις τελευταίες ημέρες δυσλειτουργούν τόσο ο αισθητήρας κατά τις κλήσεις αλλά και η αυτόματη περιστροφή οθόνης.

Το αντιμετωπίζετε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ακόμα όλα καλά δουλεύουν. Είμαι με την 13.0.4

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lokar said:

Καλησπέρα, τις τελευταίες ημέρες δυσλειτουργούν τόσο ο αισθητήρας κατά τις κλήσεις αλλά και η αυτόματη περιστροφή οθόνης.

Το αντιμετωπίζετε εσείς;

Ευτυχώς όχι με την 13.0.1

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2022 at 8:22 ΜΜ, panosm74 said:

Ομάδα καλησπέρα

Έχω τα εξής 2 θέματα

1. Στις ειδοποιήσεις δεν έχω τούς κανονικούς ήχους της κάθε εφαρμογής π.χ. Viber αλλά ένα απλό ήχο συστήματος

2. Έχω βάλει στην οθόνη κλειδώματος το καρουζέλ, μου βγάζει κάθε φορά προτάσεις για διάφορα θέματα στην οθόνη κλειδώματος αλλά όταν πατάω παρακολούθηση βγάζει πάντα σφάλμα και δεν ανοίγει καμία σελίδα

 

Είμαι με miui 13

Κάποιος παιδιά

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, panosm74 said:

Κάποιος παιδιά

Για τις ειδοποιήσεις βάλε από τις ρυθμίσεις του κινητού όχι ήχο ειδοποίησης, και μετά μέσα από κάθε εφαρμογή ξεχωριστά διάλεξε τον ήχο που θες για ειδοποίηση.

Για το άλλο που ρωτάς δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω κολλήσει στην 12.5.5.0 με τελευταίο security update Ιανουαρίου.

Γιατί δεν μου βγάζει καμία ενημέρωση πια;

 

Έχω global.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, georgeavl3 said:

Έχεις Global EU (δηλαδή RJUEUXM) ή ΜΙ (RJUMIXM) ;;

Poco X3 Pro
 

Ότι και να έχει έπρεπε να να έχει πάρει τουλάχιστον μια ενημέρωση ασφαλείας τουλάχιστον Απριλίου.. Αυτή είναι η Xiaomi. Εν το μεταξύ μπορεί να πάρει την ενημέρωση κάποια στιγμή και μετά απο λίγο καιρό να πάρει σχετικά έγκαιρα την επόμενη,και να πεί ο άνθρωπος ''όλα μια χαρά''. ¨ομως απο εκει και μετά μπορεί να μην ξαναπάρει ενημέρωση καθόλου ξανα για το μέλλον γενικά! Ενώ συσκευές άλλης εταιρίας μεσίας κατηγορίας έχουν πάρει ήδη ενημέρωση ασφαλείας ΜΑίου και θα παίρνουν για πολύ καιρό updates και security και λογισμικού για πολύ καιρο ακόμα. Καταλαβένετε για ποιό λόγο ο κόσμος αποχωρεί απο την κινέζικη εταιρία χωρίς να αναφέρω και τα bugs που σε κάθε ενημέρωση τρέμει το φιλοκάρδι του κατόχου με το να την κάνει ή όχι γιατι θα έχει 5 πράγματα φτιάξει και 10 χαλάσει...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Νταξει συμφωνω με ο,τι λες, αλλα εγω ρωταω για να του δωσω το σωστο link για το τελευταιο firmware, ουτως ωστε να το περασει χειροκινητα αφου η Xiaomi δεν φιλοτιμειται να του δωσει την αναβαθμιση. Εγω τωρα εχω 13.0.4 Global MI με ενημερωση Απριλίου πληροφοριακα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgeavl3 said:

Έχεις Global EU (δηλαδή RJUEUXM) ή ΜΙ (RJUMIXM) ;;

Poco X3 Pro
 

Αυτήν έχω RJUEUXM

Screenshot_2022-05-18-19-55-26-810_com.android.settings.jpg

Edited by neo24gr
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/vayu/stable/V13.0.1.0.SJUEUXM/
Πέρασε την manual από τον updater , αν περιμένεις να έρθει μόνη της κλαφτα. Από τον Μάρτιο έχει βγει.,

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το recovery κατεβαζεις, για να το περασεις μετα απο τον updater του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...