Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για αποστολή sms(να έχει επιλογή από ποια sim να στείλεις)?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Textra.

Δεν έχω δεύτερη sim.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όσοι κατεβάσατε την 15.5.5. σε Poco X3 Pro είχατε κανένα πρόβλημα; Ρωτάω για να ξέρω εάν την κατεβάσω. Επίσης για Xiaomi Redmi Note4x android 7 που να βρω GCam να εγκαταστήσω;

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι 12.5 5 και όχι 15.5.5.... Μια χαρά δουλεύει...

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η αυτόματη συμπλήρωση κωδικών της google σας δουλεύει; Στις εφαρμογές εννοώ.

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

1 ώρα πριν, stelios120 said:

Καλησπέρα. Όσοι κατεβάσατε την 15.5.5. σε Poco X3 Pro είχατε κανένα πρόβλημα; Ρωτάω για να ξέρω εάν την κατεβάσω. Επίσης για Xiaomi Redmi Note4x android 7 που να βρω GCam να εγκαταστήσω;

https://www.cyanogenmods.org/downloads/arnova8g2-google-camera-5-1-018-v1-4/

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Σε δίκαρτη συσκευή, ενώ επιλέγω από ποια sim να γίνει κλήση ή αποστολή μηνύματος, στέλνει από την άλλη sim!
Από τις stock εφαρμογές γίνεται και η κλήση και η αποστολή μηνύματος.
Αντιμετωπίζει κάποιος το αντίστοιχο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, captnemo said:

Σε δίκαρτη συσκευή, ενώ επιλέγω από ποια sim να γίνει κλήση ή αποστολή μηνύματος, στέλνει από την άλλη sim!
Από τις stock εφαρμογές γίνεται και η κλήση και η αποστολή μηνύματος.
Αντιμετωπίζει κάποιος το αντίστοιχο θέμα?

Για ποία συσκευή αναφέρεσαι;

Ποια είναι η κύρια sim σου;

Μήπως δεν γίνεται αυτό που θες με την stock εφαρμογή μηνυμάτων;

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, memostrikas said:

Για ποία συσκευή αναφέρεσαι; Poco X3 Pro 8/256

Ποια είναι η κύρια sim σου; SIM 1 Cosmote

Μήπως δεν γίνεται αυτό που θες με την stock εφαρμογή μηνυμάτων; Γιαυτό ρώτησα αν το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος.

Και επίσης με τις κλήσεις, ενώ επιλέγω και πατάω την sim που θέλω να καλέσει καλεί από την άλλη?
Με τις κλήσεις δεν συμβαίνει πάντα αλλά γίνεται, με τα μηνύματα γίνεται σχεδόν πάντα!

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

12.5.9 για Global MI Edition. Περιμένουμε το MIUI 13.


9290a3260edec578465bf04c3f502d21.jpg
Για την Mi έκδοση είναι, όχι για τις EU ROM.... Εμείς, ακόμη στην 12.5.5 είμαστε

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, και το έγραψα κιόλας

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Υπάρχει στο x3 η επιλογή να αλλάζεις τη γλώσσα από αγγλικά σε ελληνικά σύροντας το space όπως ήταν και στο f1 και όχι με το εικονίδιο που έχει στα αριστερά του;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Το f1 είχε το παλιό πληκτρολόγιο του MIUI, το x3/x3 Pro και όλες οι νέες συσκευές με το MIUI 12 και πάνω έχουν το Gboard (της Google). Χρειάζεσαι άλλο πληκτρολόγιο για να το κάνεις αυτό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Υπάρχει στο x3 η επιλογή να αλλάζεις τη γλώσσα από αγγλικά σε ελληνικά σύροντας το space όπως ήταν και στο f1 και όχι με το εικονίδιο που έχει στα αριστερά του;
Το έχει το Microsoft SwiftKey.... Το χρησιμοποιώ σε κάθε Android συσκευή...
Απλά τέλειο

POCO X3 Pro via Tapatalk


Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναέβαλα κι εγώ το SwiftKey. Το καλύτερο πιστεύω 

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Το MIUI 13 ήρθε. Προς το παρόν μόνο για Pilot testers και xiaomi.eu. Εγώ εγκατέστησα τη xiaomi.eu και έχω να πω πολύ θετικά λόγια μέχρι στιγμής. Πολύ πιο smooth σε σχέση με την 12.50e78d962e3738eb4df819da14d213472.jpg69f7833ded7fd4eca671389cc01698d5.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα... Συσκευή που poco x3 pro και πλέον συμπληρώνω 2 εβδομάδες με το πρόβλημα.... Σε αρκετά (όχι πάντα) τηλεφωνήματα σηκώνω την γραμμή και δεν ακούω τον συνομιλητή. Αν κλείσω και καλέσω πίσω ακούω κανονικά. Αυτό μπορεί να συμβεί και με την αντίστροφη φορα, μπορεί δηλαδή να ακούω εγώ αλλά όχι ο συνομιλητής μου. Παροχος cosmote και βασικές λύσεις έχουν δοκιμαστεί χωρίς αποτέλεσμα (οn off vowifi, restart, Fax restart router, on off sim κλπ...). Επίσης θεωρητικά από τον παροχο δεν βλέπουν κάτι στην γραμμή μου. Την γνώμη σας τι μπορεί να συμβαίνει γιατί έχει αρχίσει και γίνεται ενοχλητικό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, macattack said:

Καλησπέρα στην παρέα... Συσκευή που poco x3 pro και πλέον συμπληρώνω 2 εβδομάδες με το πρόβλημα.... Σε αρκετά (όχι πάντα) τηλεφωνήματα σηκώνω την γραμμή και δεν ακούω τον συνομιλητή. Αν κλείσω και καλέσω πίσω ακούω κανονικά. Αυτό μπορεί να συμβεί και με την αντίστροφη φορα, μπορεί δηλαδή να ακούω εγώ αλλά όχι ο συνομιλητής μου. Παροχος cosmote και βασικές λύσεις έχουν δοκιμαστεί χωρίς αποτέλεσμα (οn off vowifi, restart, Fax restart router, on off sim κλπ...). Επίσης θεωρητικά από τον παροχο δεν βλέπουν κάτι στην γραμμή μου. Την γνώμη σας τι μπορεί να συμβαίνει γιατί έχει αρχίσει και γίνεται ενοχλητικό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εαν θες κανε ένα hard reset. Εαν πάλι δεν γίνει κάτι, θα σου πρότεινα να το πας στο service. Λογικά το τηλέφωνο σού είναι ακόμα στην εγγύηση. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την gcam με το xml του Christian κι έχω ένα θέμα. Όταν βγάζω μια φωτογραφία δεν έχει διαθέσιμο το μενού δίπλα από το κλείστρο που σε βάζει στο φάκελο με τις φωτογραφίες. Είναι απλά γκρι. Καμιά ιδέα; Έχει άλλος το πρόβλημα; 

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το X3pro στην γυναικα μου. Προτεινετε μου ενα καλο τζαμακι απο καποιο καταστημα στην Αθηνα η νοτια προαστια αν εχει καποιος υποψη να μην φαω καμια φολα γιατι κυκλοφορουν απειρα

--NickB
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανένας αναβάθμιση σε MIUI 13;

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

την έχω βάλει εγώ εδώ και 3 ημέρες μέχρι στιγμής βλέπω πάει καλά

και με την gcam με το xml του Christian που έχω βάλει όλα δουλεύουν ρολόι

Screenshot_2022-03-07-18-58-57-804_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kostas234 said:

την έχω βάλει εγώ εδώ και 3 ημέρες μέχρι στιγμής βλέπω πάει καλά

και με την gcam με το xml του Christian που έχω βάλει όλα δουλεύουν ρολόι

Screenshot_2022-03-07-18-58-57-804_com.android.settings.jpg

Τα xml πως ακριβώς τα περνάς;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...