Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, p_k said:

Πάρε τηλέφωνο δωρεάν στο 13700, τεχνικό τμήμα και πες τους να το ενεργοποιησουν. 

Ευχαριστώ τους κάλεσα. Αυτές είναι οι ρυθμίσεις Screenshot_20211230-200107_Settings.thumb.png.74be7b4dc52e54e91e9b0f73cb1dd573.png1551765137_Screenshot_20211230-200124_PhoneServices.thumb.png.55706bd5cb6e5c8d17ea2917ed7ae1ee.png

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχεις Custom ROM, όπως και εγώ (αν καταλαβαίνω σωστά ArrowOS Android 12). Δεν υπάρχει εικονίδιο VoLTE, το καταλαβαίνεις αν είναι ενεργό όταν καλείς και το 4G δεν πέφτει.

Στάλθηκε από το M2102J20SI μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει custom ROM αλλάζει το πράγμα. Τελικά τι έγινε; 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, georgeavl3 said:

Βλέπω έχεις Custom ROM, όπως και εγώ (αν καταλαβαίνω σωστά ArrowOS Android 12). Δεν υπάρχει εικονίδιο VoLTE, το καταλαβαίνεις αν είναι ενεργό όταν καλείς και το 4G δεν πέφτει.

Στάλθηκε από το M2102J20SI μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι Arrow 12 και πριν ώρες Arrow 11 , έτσι το κατάλαβα μου γυρνούσε σε H+ στην κλήση.

Πήρα στην εξυπηρέτηση καθώς το πρόγραμμα μου είναι εταιρικό , ίσως θέλει κάτι από αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Arrow 12 και πριν ώρες Arrow 11 , έτσι το κατάλαβα μου γυρνούσε σε H+ στην κλήση.
Πήρα στην εξυπηρέτηση καθώς το πρόγραμμα μου είναι εταιρικό , ίσως θέλει κάτι από αυτούς.
Μπορείς να δοκιμάσεις τα εξής (αν δεν τα έχεις ήδη δοκιμάσει):

1. Βάλε flight mode για περίπου 30 δευτερόλεπτα και μετά βγάλτο και δες αν λειτουργεί
2. Κλείσε το διακόπτη "4g calling" και κάνε reboot. Ενεργοποίησε πάλι το διακόπτη και δες αν λειτουργεί
3. Έχω διαβάσει κάπου για "reset network settings" αλλά δεν είμαι σίγουρος τι επίπτωση έχει στις διάφορες ρυθμίσεις (WiFi, mobile settings etc).

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ναι Arrow 12 και πριν ώρες Arrow 11 , έτσι το κατάλαβα μου γυρνούσε σε H+ στην κλήση.
Πήρα στην εξυπηρέτηση καθώς το πρόγραμμα μου είναι εταιρικό , ίσως θέλει κάτι από αυτούς.
Το πιθανότερο είναι να πρέπει να το ενεργοποιήσουν αυτοί.

Στάλθηκε από το M2102J20SI μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Reset network settings. Λύνει τα περισσότερα προβλήματα αυτού του είδους (όπως λένε σε διάφορα φόρα - δε το έχω δοκιμάσει). Αυτές είναι οι "επιπτώσεις":bfd49daeacd5015696635e5acbb354dd.jpg

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του poco x3 pro 8 -256 αγορασμένο από Κίνα με  την έκδοση global 12.5.4. Το κινητό μου έχει αυτό το μενού . Αλλά poco παρόμοια έχουν διαφορετικό μενού .Γίνεται να αλλάξει?

Screenshot_2021-12-31-23-23-52-197_com.mi.android.globallauncher.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του poco x3 pro 8 -256 αγορασμένο από Κίνα με  την έκδοση global 12.5.4. Το κινητό μου έχει αυτό το μενού . Αλλά poco παρόμοια έχουν διαφορετικό μενού .Γίνεται να αλλάξει?
Screenshot_2021-12-31-23-23-52-197_com_mi.android.globallauncher.thumb.jpg.a22e8c41c8f70f7ebf6ae5859e2818ee.jpg
Ρυθμίσεις - ειδοποίησεις κ κέντρο ελέγχου-στυλ κέντρου ελέγχου φίλε!
Καλή Χρονιά!

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του poco x3 pro 8 -256 αγορασμένο από Κίνα με  την έκδοση global 12.5.4. Το κινητό μου έχει αυτό το μενού . Αλλά poco παρόμοια έχουν διαφορετικό μενού .Γίνεται να αλλάξει?
Screenshot_2021-12-31-23-23-52-197_com_mi.android.globallauncher.thumb.jpg.a22e8c41c8f70f7ebf6ae5859e2818ee.jpg
Δεν καταλαβαίνω αν εννοείς αυτό που φαντάζομαι αλλά τσέκαρε ρυθμίσεις/κέντρο ελέγχου και ειδοποιήσεις/στυλ κέντρο ελέγχου και βάλε το καινούριο στυλ.

Με πρόλαβε ο φίλος πιο πάνω. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα και από εμένα .

Να αναφέρω κι εγώ με την σειρά μου ένα bug της συσκευής.

Σε πραγματοποίηση κλήσης με bluetooth hands free και εισερχόμενης κλήσης σε αναμονή, ο συνομιλητής δεν με ακούει.

Αν την απορρίψω όλα καλά αλλά κατά την διάρκεια της αναμονής σαν να μπαίνει σιγαση χωρίς όμως να έχει πατηθεί κάτι .

Δεν μπόρεσα να το τσεκαρω χωρίς την σύνδεση με το bluetooth ακόμα.

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

 

 

Screenshot_2022-01-21-07-10-29-585_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και καλή χρονιά. Πλέον είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευής προερχόμενος από το πολύ τίμιο Redmi note 7.

Μια ερώτηση: πώς απενεργοποιώ την κίνηση προς τα πάνω (swipe up) στην αρχική οθόνη που εμφανίζει όλες τις εφαρμογές; Επίσης θέλω όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή από το playstore να εμφανίζεται στην αρχική οθόνη.

Τα φώτα σας, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά γίνονται με άλλο launcher (πιθανολογώ, δεν το έχω ψάξει). Ο POCO Launcher έτσι δουλεύει και όσο και να έχω ψάξει το κινητό δεν έχω βρει τέτοιες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και καλή χρονιά. Πλέον είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευής προερχόμενος από το πολύ τίμιο Redmi note 7.
Μια ερώτηση: πώς απενεργοποιώ την κίνηση προς τα πάνω (swipe up) στην αρχική οθόνη που εμφανίζει όλες τις εφαρμογές; Επίσης θέλω όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή από το playstore να εμφανίζεται στην αρχική οθόνη.
Τα φώτα σας, ευχαριστώ.
Για το δεύτερο που ρωτάς: settings-home screen-home screen-add installed apps automatically

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από 7 μήνες , Το κινητό πουλήθηκε και πλέον πήγα και σε άλλη εταιρεία. ( Realme,) , Απλά ήθελα να ρωτήσω έχει κανένας brick σε x3 pro , γτ έχουν αρχίσει κ αναφέρονται τέτοια στο εξωτερικό αλλά κ στην Ελλάδα. Ρωτάω γιατί έχει πουληθεί σε φίλο και δεν θέλω να έχουμε ιστορίες..

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, lokar said:

Καλησπέρα φίλοι μου και καλή χρονιά. Πλέον είμαι και εγώ κάτοχος της συσκευής προερχόμενος από το πολύ τίμιο Redmi note 7.

Μια ερώτηση: πώς απενεργοποιώ την κίνηση προς τα πάνω (swipe up) στην αρχική οθόνη που εμφανίζει όλες τις εφαρμογές; Επίσης θέλω όταν εγκαθιστώ μια εφαρμογή από το playstore να εμφανίζεται στην αρχική οθόνη.

Τα φώτα σας, ευχαριστώ.

Nova Launcher. 

Link to comment
Share on other sites

Κανα διμηνο που το εχω το μονο προβλημα ειναι οι ειδοποιησεις! Ερχονται οποτε ναι. Κατα τα αλλα δεν εχω τα θεματα που εχουν γραφτει συχνα. 

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Η έκδοση prime που είναι επί πληρωμή τί περισσότερο προσφέρει;

Επίσης κάτι ακόμα που παρατήρησα είναι ότι όταν ανοίγω την εφαρμογή του YouTube το άσπρο χρώμα αυτής κιτρινίζει αισθητά. Όταν επιστρέφω σε άλλη εφαρμογή επανέρχεται το λευκό. Γιατί γίνεται αυτό; Υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης;

Edited by lokar
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, TIM-RANGER said:

Κανα διμηνο που το εχω το μονο προβλημα ειναι οι ειδοποιησεις! Ερχονται οποτε ναι. Κατα τα αλλα δεν εχω τα θεματα που εχουν γραφτει συχνα. 

Για τις ειδοποιήσεις κλείδωσε με λουκετάκι στην διαχείριση εφαρμογών τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν, και βάλε τις να ξεκινούν αυτόματα. Επίσης σιγουρέψου ότι τους έχεις δώσει όλα τα δικαιώματα που ζητούν.

Σαν επόμενο βήμα, μπορείς να αφαιρέσεις και τη βελτιστοποίηση MIUI.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου, άλλη μια απορία έχω .

Όταν στο YouTube επιλέγω βίντεο 4k αισθητά η οθόνη κιτρινίζει. Μόλις αλλάξω βίντεο ή επιστρέψω σε προηγούμενο μενού- εφαρμογή επανέρχεται.

Είναι πρόβλημα ή φυσιολογικό; Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...