Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, fanisgauros said:

Αφού επιλέγεις το τραγούδι κ δεν τσεκάρεις κάτω αριστερά...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δες καλύτερα το βίντεο που αχνοφαίνεται το πάτημα.

Και οταν το πρωτοπήρα δούλευε κανονικά!

Μετα την πρώτη αναβάθμιση δεν...

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Δες καλύτερα το βίντεο που αχνοφαίνεται το πάτημα.
Δεν το πρόσεξα...
Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Just now, fanisgauros said:

Δεν το πρόσεξα...
Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η μ@λ@κιεςκιες της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξαναπερνάς την ενημέρωση ξανά, μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά;
Άδειες, έχεις δώσει στην εφαρμογή "ρολόι" νομίζω..

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, conan1 said:

Δεν ξαναπερνάς την ενημέρωση ξανά, μήπως κάτι δεν έχει κάτσει καλά;
Άδειες, έχεις δώσει στην εφαρμογή "ρολόι" νομίζω..

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχω δώσει άδειες ναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Την 12.5.4 την εχω αρκετο καιρο, εσεις πως εχετε την 12.5.7? Εχει καποια σημαντικη διαφορα?

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

12.5.4 έχω κι εγώ... Πότε βγήκε η 7 Stable;

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

12.5.4 Global Stable έχω...

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

12.5.4 Global Stable έχω...

POCO X3 Pro via Tapatalk


Όλοι Global stable έχουμε... Κάποιοι έχουν την EU και κάποιοι άλλοι την MI. Η MI είναι η 12.5.7.0 (global)d49ed66a31d5968d4cedd9e37d4758bb.jpg

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η γυναίκα μου πρόσφατα πήρε το κινητό και θα ήθελε να βελτιώσει τις φωτογραφίες που βγάζει. Η gcam αξίζει; Ποια έχετε; Δεν έχω περάσει ποτέ gcam σε κινητό οπότε αν υπήρχε και ένας οδηγός, θα με βοηθούσε. 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Η γυναίκα μου πρόσφατα πήρε το κινητό και θα ήθελε να βελτιώσει τις φωτογραφίες που βγάζει. Η gcam αξίζει; Ποια έχετε; Δεν έχω περάσει ποτέ gcam σε κινητό οπότε αν υπήρχε και ένας οδηγός, θα με βοηθούσε. 
Ευχαριστώ.
https://xiaomiui.net/download-gcam-for-your-device-easily-1378/
Εδώ είσαι φίλε... Ένα apk κατεβάζεις κ κάνεις εγκατάσταση...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fanisgauros said:

https://xiaomiui.net/download-gcam-for-your-device-easily-1378/
Εδώ είσαι φίλε... Ένα apk κατεβάζεις κ κάνεις εγκατάσταση...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να σαι καλά. Πως λειτουργεί; Αντί για τη βασική εφαρμογή κάμερας του κινητού, ανοίγει το νέο; Δεν είναι κάποιο add on για την μαμά εφαρμογή του κινητού;

EDIT: Αυτό λειτουργεί και για το δικό μου (redmi note 4)? Γιατί κατέβασα το GcamLoader αλλά στην εκκίνηση λέει ότι Camera2 API Status: Not Enabled και απλά δείχνει κάτι να φορτώνει χωρίς να μου δίνει επιλογές (συγνώμη για το offtopic).

Edited by broxopios
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, broxopios said:

Να σαι καλά. Πως λειτουργεί; Αντί για τη βασική εφαρμογή κάμερας του κινητού, ανοίγει το νέο; Δεν είναι κάποιο add on για την μαμά εφαρμογή του κινητού;

EDIT: Αυτό λειτουργεί και για το δικό μου (redmi note 4)? Γιατί κατέβασα το GcamLoader αλλά στην εκκίνηση λέει ότι Camera2 API Status: Not Enabled και απλά δείχνει κάτι να φορτώνει χωρίς να μου δίνει επιλογές (συγνώμη για το offtopic).

1ον κατέβασε την εφαρμογή GCamator από play store, η οποία σου λέει ποία version gcam να κατεβασεις (χωρίς θεματα) ανάλογα το κινητό και το λογισμικό του, και την εγκαθιστά κιόλας!

2ον Εαν το Camera2 API δεν είναι ενεργοποιημένο στο κινητό δεν μπαίνει η gcam. Κάνεις root το κινητό και μετά το ενεργοποιείς!

Στις προεπιλεγμένες εφαρμογές θα βάλεις για κάμερα, την Gcam, και σαν κύρια εφαρμογή κάμερας μετά  θα είναι αυτή!

Δεν είναι κάποιο add on. Είναι η  κανονική εφαρμογή κάμερας των google pixel κινητών, απλά την "πειράζουν" και κάνει και για άλλα κινητά.

Πρόσεξε ΔΕΝ κάνουν όλες οι gcam για όλα τα κινητα/μοντέλα.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, memostrikas said:

1ον κατέβασε την εφαρμογή GCamator από play store, η οποία σου λέει ποία version gcam να κατεβασεις (χωρίς θεματα) ανάλογα το κινητό και το λογισμικό του, και την εγκαθιστά κιόλας!

2ον Εαν το Camera2 API δεν είναι ενεργοποιημένο στο κινητό δεν μπαίνει η gcam. Κάνεις root το κινητό και μετά το ενεργοποιείς!

Στις προεπιλεγμένες εφαρμογές θα βάλεις για κάμερα, την Gcam, και σαν κύρια εφαρμογή κάμερας μετά  θα είναι αυτή!

Δεν είναι κάποιο add on. Είναι η  κανονική εφαρμογή κάμερας των google pixel κινητών, απλά την "πειράζουν" και κάνει και για άλλα κινητά.

Πρόσεξε ΔΕΝ κάνουν όλες οι gcam για όλα τα κινητα/μοντέλα.

Ok το πέρασα στο Poco. Από ρυθμίσεις υπάρχουν κάποιες στάνταρ για καλύτερες φωτογραφίες; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, broxopios said:

Ok το πέρασα στο Poco. Από ρυθμίσεις υπάρχουν κάποιες στάνταρ για καλύτερες φωτογραφίες; 

Εγώ έψαξα βίντεο και είδα!

Ψάξε στο YouTube 

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2021 at 11:07 ΜΜ, motor said:

Πραγματικά δεν έχω ιδέα γιατί συνέβη αυτό! Δοκίμασα να απεγκαταστήσω τα θέματα και πάλι τίποτα 😐

 

Βρήκα επιτέλους τι φταίει και ενημερώνω και τους υπόλοιπους χρήστες σε περίπτωση που αντιμετωπίσουν κάτι αντίστοιχο.

 

Προσοχή τα θέματα που βάζετε. Δοκίμαζα να βάλω κάποιο διαφορετικό θέμα αλλά τελικά άλλαξα γνώμη και επέλεξα να αφήσω το εργοστασιακό.

Έψαξα στην εφαρμογή Themes για Poco X3 Pro και μου έβγαλε το θέμα του κινητού που έχει ως default.

Το συγκεκριμένο θέμα όμως δεν ήταν το επίσημο και το είχε φτιάξει ένας Ρώσος με αποτέλεσμα σε κάποια σημεία να μου βγάζει την άσχετη γλώσσα.

Μπήκα στα settings του κινητού και επέλεξα το κλασικό θέμα που είχε από την ώρα που το αγόρασα.

Το πρόβλημα λύθηκε μονομιάς. Η λύση ήταν από απλή έως γελοία τελικά. Ελπίζω να βοήθησα αν κάποιος την πάτησε σαν εμένα.

Edited by motor
Link to comment
Share on other sites

Για ηχογράφηση κλήσεων το Cube ACR όσοι το έχουν, δουλεύει σωστά/απροβλημάτιστα και καταγράφει και τις 2 πλευρές καθαρά?
Προτείνετε κάποιο άλλο τυχόν καλύτερο?

Edited by captnemo
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε επιτελους η 12.5.5 βεβαια δεν εχω δει καποια ορατη διαφορα.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, TIM-RANGER said:

Μου ηρθε επιτελους η 12.5.5 βεβαια δεν εχω δει καποια ορατη διαφορα.

Ποια έκδοση MIUI έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβγαλα κάποιες φωτογραφίες νυχτερινές και ήταν τέρμα σκοτεινές, χάλια μαύρα!!

Ακολούθησα τις οδηγίες του memostrikas και έβαλα την Gcam, θα δοκιμάσω και σήμερα το βράδυ ξανά.

Υπάρχει διαφορά με αυτή την εφαρμογή σε σχέση με την εργοστασιακή, προς το καλύτερο εννοείται, υποθέτω, ε;

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από δικιά μου εμπειρία, την έχω δοκιμάσει σε σχεδόν απόλυτο σκοτάδι (σε ένα δωμάτιο με ένα φωτάκι νύχτας) και ενώ εγώ δεν έβλεπα σχεδόν τίποτα, με την κάμερα (Gcam, όχι την stock) φάνηκαν όλα και με καλή ποιότητα στο Night Mode. Βέβαια όλα είχαν μια πράσινη απόχρωση αλλά τι να κάνεις όταν δεν υπάρχει αρκετό φως. Σε εξωτερικές φωτογραφίες πρέπει να συμπεριφέρεται πολύ καλά, δεν έτυχε να τη δοκιμάσω. Η από κάτω φωτογραφία είναι από Gcam με το Poco X3 Pro μου (με ένα από τα δύο xml που έχουν ανέβει πιο πάνω στο thread αυτό, δε θυμάμαι ποιο). Βλέπεις ότι δεν υπάρχει noise για δείγμα. Είναι πολύ καλύτερη η ανάλυση από ότι με την stock του Miui.

PXL_20211202_221531700.NIGHT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φωτογραφία είναι παραδεισένια μπροστά στο χάλι μαύρο της δικής μου, με την εργοστασιακή κάμερα.

Αυτή είναι η πιο καθαρή - φωτεινή να φανταστείς, δες την... cafb549ab3b02696a7f5b367cf07dc23.jpg

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στο μήνυμα #361 αυτού του thread υπάρχουν οδηγίες για Gcam (μαζί και xml). Κάνουν πολύ καλή δουλειά και απογειώνουν την απόδοση της κάμερας. Το miui την χαντακωνει δυστυχώς.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...