Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, cocous said:
2 ώρες πριν, anna2 said:
Κι εμένα το κάνει τακτικά.

Μήπως φταίει η τελευταία αναβάθμιση που πήρε. Πριν αυτής δεν έκανε τίποτα.

μαλλον εχετε το γνωστο θεμα,αναζητηστε το στο youtube ως POCO X3 PRO Ghost Touch Issue

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, cocous said:
18 ώρες πριν, anna2 said:
Κι εμένα το κάνει τακτικά.

Μήπως φταίει η τελευταία αναβάθμιση που πήρε. Πριν αυτής δεν έκανε τίποτα.

Καλημέρα!!Και σε εμένα το ίδιο ακριβώς...Είναι ξεκάθαρο πως είναι θέμα software και συγκεκριμένα μετά την τελευταία αναβάθμιση!

Και συμβαίνει και στο redmi note 9 pro της γυναίκας μετά το update...αν μπείτε και στο δίπλα θέμα το αναφέρουν.

Δεν μας τα λέει καλά η xiaomara μας..

Διότι κατά τα άλλα είναι άψογο το τηλέφωνο...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Το πρόβλημα παιδιά τελικά λύθηκε; ή εξακολουθεί να υπάρχει; 

Εξακολουθεί να υπάρχει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2021 at 7:52 ΠΜ, kolkoskylo said:

Καλημέρα παιδιά. 

Μια ερώτηση κι από μένα για ένα πρόβλημα που έχω.

Παρότι είναι ενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις η αυτόματη περιστροφή, δεν την κάνει.

Έχετε κάτι;

Και εμένα μου κάνει το ίδιο εδώ και 10 μέρες, λύνεται μόνο προσωρινά με restart, δοκίμασα μέχρι και hard reset (αλλά και άλλες λύσεις, καλιμπραρισματα, κλπ.) αλλά τζιφος, είμαι σίγουρος πως είναι πρόβλημα rom!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ευτυχώς δεν το βλέπω στο δικό μου το πρόβλημα της οθόνης, ούτε και αυτό της αυτόματης περιστροφής (δουλεύει κανονικά). 

Με το σήμα έχω παράπονο λίγο, στο ίδιο σημείο με το προηγούμενο Mi9 Lite είχα φουλ σήμα και με αυτό έχω 50%, εντός πόλης πάντα. 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για την περιστροφή της οθόνης που δεν σου δουλεύει ,δυστυχώς έχει πρόβλημα η συσκευή .Επειδή δεν ξέρω από που την αγόρασες επικοινώνησε από εκεί που την αγόρασες,δεν πρόκειται να φτιάξει αλλιώς

επειδή είμαι με global rom λόγο Αγγλίας δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που διαβάζω ,τώρα για τα φαντάσματα στην αφή

240hz δειγματοληψία κάνει όταν είναι στα 120hz που σημαίνει πολύ υψηλή ευαισθησία ,δουλεύει και με γάντια ,δοκιμάστε να το δουλεύεται με θήκη που να μην είναι πολύ σφιχτή ή στα 60hz         

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η λύση λένε ότι δούλευει. Καταργείς  picture-in-picture σε όλες τις εφαρμογές που το χρησιμοποιούν και μετά δεν έχεις ghosting

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το τηλέφωνο στο αυτοκίνητο με Bluetooth (ford sync 3) δεν λειτουργούν οι φωνητικές εντολές. Αν το συνδέσω με USB λειτουργούν.
Με το προηγούμενο τηλέφωνο δεν είχα πρόβλημα. Παίζει να είναι κάποια ρύθμιση;

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bruno1977 said:

Μην το δοκιμάσεις δεν κάνει τπτ

Έχετε σκεφτεί να κάνετε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να δείτε μήπως φτιάξει; 

 

3 ώρες πριν, bruno1977 said:

Μην το δοκιμάσεις δεν κάνει τπτ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει άλλος πρόβλημα σύνδεσης σε δίκτυο WiFi 5G; 

Έχω WiFi Repeater που δίνει 2 σήματα 2.4G και 5G, ενώ συνδέεται στο 2.4 G δεν συνδέεται στο 5G με τίποτα! 

4 άλλα κινητά στο σπίτι (Mi 9 Lite, Note 9S, POCO M3, Note 6 Pro) συνδέονται μια χαρά στο 5G, αυτό όχι. 

Λύση ρε παιδιά; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι, εννοείται ότι το έκανα αυτό, πάλι δεν συνδέεται.... 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το πρόβλημα την περιστροφή οθόνης λύθηκε. Μου το ξαναέκανε μια φορά μετά την επαναφορά και ευτυχώς τέλος εδώ και δύο βδομάδες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην καλή παρέα...

Καινούργιος κάτοχος poco x3 pro 8/256 σε αντικατάσταση ενός TCL 20L+ που αγόρασα πριν ένα μήνα (για να αντικαταστήσω το χαμένο/κλεμμένο redmi note 9 pro) αλλά μου το βούτηξε η γυναίκα μου (επειδή της άρεσε πάρα πολύ) σε αντικατάσταση του υπέροχου redmi note 4 plus που τα έφτυσε μετά από 5 χρόνια λειτουργίας.

Σας μπέρδεψα; Εγώ να δείτε μπέρδεμα με όλα αυτά...

Μήπως μπορείτε να υποδείξετε που μπορώ να κατεβάσω το 'user manual' σε μορφή pdf;

καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην καλή παρέα...
Καινούργιος κάτοχος poco x3 pro 8/256 σε αντικατάσταση ενός TCL 20L+ που αγόρασα πριν ένα μήνα (για να αντικαταστήσω το χαμένο/κλεμμένο redmi note 9 pro) αλλά μου το βούτηξε η γυναίκα μου (επειδή της άρεσε πάρα πολύ) σε αντικατάσταση του υπέροχου redmi note 4 plus που τα έφτυσε μετά από 5 χρόνια λειτουργίας.
Σας μπέρδεψα; Εγώ να δείτε μπέρδεμα με όλα αυτά...
Μήπως μπορείτε να υποδείξετε που μπορώ να κατεβάσω το 'user manual' σε μορφή pdf;
καλό βράδυ!
https://manuals.plus/el/Xiaomi/poco-x3-pro-%CE%B5%CE%B3%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%BF-pdf
Αν έκανες τον κόπο να το ψάξεις θα το έβρισκες πολύ εύκολα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει αναγνωρισει επισημα η Xiaomi το θεμα της οθονης που εχει προκυψει τελευταια στα poco x3 και λογικα θα το διορθωσει σε επομενο update...Για να δουμε επιτελους...

https://news.xiaomi-miui.gr/bug-report-ghost-screen-poco-x3-pro/

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, chios said:

https://manuals.plus/el/Xiaomi/poco-x3-pro-%CE%B5%CE%B3%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%BF-pdf
Αν έκανες τον κόπο να το ψάξεις θα το έβρισκες πολύ εύκολα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλέ μου Πάνο έψαξα σε ιστοσελίδες της xiaomi ελπίζοντας ότι θα βρω κάτι πιο λεπτομερές. Σε ευχαριστώ πολύ για την παράθεση του συνδέσμου...

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2021 at 2:37 ΠΜ, taliban said:

6.67-inch (1080 × 2400 pixels) Full HD+ 20:9 LCD screen with 120Hz refresh rate, HDR10, up to 450 nits brightness, Corning Gorilla 6 protection

καλησπέρα Taliban και όλοι οι άλλοι,

για το καινούργιο μου Χ3 παρήγγειλα 'tempered glass' για προφύλαξη οθόνης. Διερευνώντας πως να την περάσω, ανακάλυψα ότι το τηλέφωνο ήδη ήρθε με ένα τζαμάκι το οποίο α) ταιριάζει τόσο διακριτικά που ούτε καν φαίνεται και β) δεν αναφέρεται πουθενά ότι συνοδεύει το τηλέφωνο.

μήπως ξέρετε να μου πείτε ποια είναι τα χαρακτηριστικά του; Εάν για παράδειγμα είναι καλής ποιότητας και επαρκές για την προστασία της οθόνης, κλπ.

Παρεμπιπτόντως πήρα και μια θήκη (WOZINSKY - https://www.skroutz.gr/s/30528716/Wozinsky-Kickstand-Flexible-Back-Cover-Σιλικόνης-Κίτρινο-Poco-X3-NFC-X3-Pro.html?from=sku_color_variations ) η οποία του ταίριασε υπέροχα.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, anadrasi said:

καλησπέρα Taliban και όλοι οι άλλοι,

για το καινούργιο μου Χ3 παρήγγειλα 'tempered glass' για προφύλαξη οθόνης. Διερευνώντας πως να την περάσω, ανακάλυψα ότι το τηλέφωνο ήδη ήρθε με ένα τζαμάκι το οποίο α) ταιριάζει τόσο διακριτικά που ούτε καν φαίνεται και β) δεν αναφέρεται πουθενά ότι συνοδεύει το τηλέφωνο.

μήπως ξέρετε να μου πείτε ποια είναι τα χαρακτηριστικά του; Εάν για παράδειγμα είναι καλής ποιότητας και επαρκές για την προστασία της οθόνης, κλπ.

Παρεμπιπτόντως πήρα και μια θήκη (WOZINSKY - https://www.skroutz.gr/s/30528716/Wozinsky-Kickstand-Flexible-Back-Cover-Σιλικόνης-Κίτρινο-Poco-X3-NFC-X3-Pro.html?from=sku_color_variations ) η οποία του ταίριασε υπέροχα.

Το προστατευτικό οθόνης με το οποίο έρχεται είναι πλαστική μεμβράνη. Δεν σπάει, αλλά χαράσσεται πιο εύκολα από τζάμι και έχει λίγο χειρότερη αίσθηση αφής από τζάμι. Εάν η προστασία είναι η βασική σου προτεραιότητα, είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...