Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Έχω την 12.5.2 και γενικότερα δεν είχα προβλήματα με το τηλ. Όμως τώρα τελευταία μία με 2 εβδομάδες μου κάνει κάτι περίεργα. Εκεί που είναι όλα καλά αρχίζει και κάνει σαν να πατάει μόνη της η αφή και αλλάζει σελίδες πίσω μπρος κτλ. Και το κάνει γενικά και όχι σε συγκεκριμένες εφαρμογές. Μετά στρώνει από μόνο του. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω της συσκευης απο χθες συγκεκριμένα 256/8gb και θα ηθελα να ρωτησω μιας και μετα απο χρονια αλλαγης κινητου εχω μεινει αρκετα πισω. Αρχικα να πω πως ειμαι εντυπωσιασμένος με τη συσκευη και τις δυνατοτητες και προσωπικα η καμερα ειναι εξαιρετική για 230 ευρω που έδωσα δε μπορω να πιστεψω το αποτέλεσμα. Τελως παραθετω τα ερωτήματα ως εξης.

Πρώτα απ ολα θελω να μου δωσετε ενα link αν υπαρχει με τη καλυτερη gcam εκδοση για το συγκεκριμένο κινητό. 

Επειτα θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι νορμάλ που 2-3 φορες μετα απο αναβαθμιση σε miui 12.5 κολλουσε λιγο η κάμερα αλλα επειτα ολα καλα.

Και τελως μιας και ο φορτιστής που ερχετε η συσκευη ειναι "σουπερ γρηγορος" και για πρωτη φορτιση μου φανηκε εξαιρετικα γρηγορα 10-15 λεπτα μεχρι να παει 100%, ειναι καλο να φορτιζω συνεχεια το κινητο με αυτον ή θα προτείνατε εναν αντιστοιχο με λιγοτερα watt, δηδ ειναι καλυτερο για την υγεία της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, giorgosmc said:

Κατοχος κι εγω της συσκευης απο χθες συγκεκριμένα 256/8gb και θα ηθελα να ρωτησω μιας και μετα απο χρονια αλλαγης κινητου εχω μεινει αρκετα πισω. Αρχικα να πω πως ειμαι εντυπωσιασμένος με τη συσκευη και τις δυνατοτητες και προσωπικα η καμερα ειναι εξαιρετική για 230 ευρω που έδωσα δε μπορω να πιστεψω το αποτέλεσμα. Τελως παραθετω τα ερωτήματα ως εξης.

Πρώτα απ ολα θελω να μου δωσετε ενα link αν υπαρχει με τη καλυτερη gcam εκδοση για το συγκεκριμένο κινητό. 

Επειτα θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι νορμάλ που 2-3 φορες μετα απο αναβαθμιση σε miui 12.5 κολλουσε λιγο η κάμερα αλλα επειτα ολα καλα.

Και τελως μιας και ο φορτιστής που ερχετε η συσκευη ειναι "σουπερ γρηγορος" και για πρωτη φορτιση μου φανηκε εξαιρετικα γρηγορα 10-15 λεπτα μεχρι να παει 100%, ειναι καλο να φορτιζω συνεχεια το κινητο με αυτον ή θα προτείνατε εναν αντιστοιχο με λιγοτερα watt, δηδ ειναι καλυτερο για την υγεία της μπαταριας?

Καταρχήν καλορίζικο!

1) Για την Gcam κατέβασε την εφαρμογή gcamator, η οποία σου βρίσκει αυτόματα την καλύτερη gcam ανάλογα την μάρκα και το μοντέλο συσκευής που έχεις, και την κάνει και εγκατάσταση!

2) Κολληματακια μου έκανε και εμένα στην αρχή όπως επίσης και κατανάλωνε μπαταρία, αλλά μετά με την καθημερινή χρήση έστρωσε! Οπότε δεν το θεωρώ πρόβλημα!

3) Προσωπικά φορτίζω πάντα τα κινητα μου με απλό φορτιστή, διότι θεωρώ πως μου κάνει καλύτερη φόρτιση! Τον φορτιστή τον δικό του τον χρησιμοποιώ μόνο οταν βιάζομαι και θέλω να φορτίσω γρήγορα!

Ελπίζω να σε βοήθησα και ότι άλλο θες εδω είμαστε!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, memostrikas said:

Καταρχήν καλορίζικο!

1) Για την Gcam κατέβασε την εφαρμογή gcamator, η οποία σου βρίσκει αυτόματα την καλύτερη gcam ανάλογα την μάρκα και το μοντέλο συσκευής που έχεις, και την κάνει και εγκατάσταση!

2) Κολληματακια μου έκανε και εμένα στην αρχή όπως επίσης και κατανάλωνε μπαταρία, αλλά μετά με την καθημερινή χρήση έστρωσε! Οπότε δεν το θεωρώ πρόβλημα!

3) Προσωπικά φορτίζω πάντα τα κινητα μου με απλό φορτιστή, διότι θεωρώ πως μου κάνει καλύτερη φόρτιση! Τον φορτιστή τον δικό του τον χρησιμοποιώ μόνο οταν βιάζομαι και θέλω να φορτίσω γρήγορα!

Ελπίζω να σε βοήθησα και ότι άλλο θες εδω είμαστε!

Ευχαριστώ για το καλοριζικο και για την ανταπόκριση στις απορίες μου! Κατι τελευταιο τωρα, για τη καλυτερη υγεια της μπαταριας θα προτεινες λιγες φορτησεις και μεχρι το 100% ή πολλες φορτισεις και να διατηρείς τη μπαταρια μεταξυ 10% με 90%?

Ο παλιος φορτιστής της samsung που εχω με το καλωδιο της συσκευασιας του poco κανει? αυτος που παραθέτω στη φωτο ειναι ο απλος fast charge της samsung αλλα εχω αντιστοιχο και χωρίς fast charge, ποιον θα πρότεινες να χρησιμοποιώ?

20210914_113731.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giorgosmc said:

Ευχαριστώ για το καλοριζικο και για την ανταπόκριση στις απορίες μου! Κατι τελευταιο τωρα, για τη καλυτερη υγεια της μπαταριας θα προτεινες λιγες φορτησεις και μεχρι το 100% ή πολλες φορτισεις και να διατηρείς τη μπαταρια μεταξυ 10% με 90%?

Ο παλιος φορτιστής της samsung που εχω με το καλωδιο της συσκευασιας του poco κανει? αυτος που παραθέτω στη φωτο ειναι ο απλος fast charge της samsung αλλα εχω αντιστοιχο και χωρίς fast charge, ποιον θα πρότεινες να χρησιμοποιώ?

20210914_113731.jpg

 

Εγω χρησιμοποιώ έναν φορτιστή απλό όπως σου προείπα διότι το φορτιζω κάθε βράδυ μόνο, και γιατί παρατηρω πάντα σε όλα μου τα κινητά καλύτερη φόρτιση!

Τώρα για την φόρτιση εμένα το βράδυ μου απομένει με 15-25% και το βάζω πρίζα.

Οπως και να το φορτίζεις δεν θα έχεις πρόβλημα!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, giorgosmc said:

Ευχαριστώ για το καλοριζικο και για την ανταπόκριση στις απορίες μου! Κατι τελευταιο τωρα, για τη καλυτερη υγεια της μπαταριας θα προτεινες λιγες φορτησεις και μεχρι το 100% ή πολλες φορτισεις και να διατηρείς τη μπαταρια μεταξυ 10% με 90%?

Ο παλιος φορτιστής της samsung που εχω με το καλωδιο της συσκευασιας του poco κανει? αυτος που παραθέτω στη φωτο ειναι ο απλος fast charge της samsung αλλα εχω αντιστοιχο και χωρίς fast charge, ποιον θα πρότεινες να χρησιμοποιώ?

20210914_113731.jpg

Στις μπαταρίες λιθίου δεν αρέσουν οι ακραίες καταστάσεις: πολύ άδειες ή πολύ γεμάτες.
Μην το πολυσκέφτεσαι όμως, κάνε ό,τι σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβληματακι, ολα καλα και ομορφα με τη συσκευη αλλα δε ξερω αν φταιει το update ή οχι ομως ενω ο ηχος κλησης οταν με καλουν ακουγεται δυνατα και μια χαρα, στα social viber και messenger οταν μου στελνουν μηνυμα ακουγετε πολυ πιο χαμηλα απο οταν δοκιμαζω να επιλεξω τον ηχο απο τις ρυθμησεις και εχω τερμα τον ηχο απο τα πληκτρα ελεγχου, τι μπορεινα συμβαινει, εχω γκουκλαρει τα παντα και λυση δε βρισκω.

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, giorgosmc said:

Ρε παιδια εχω ενα προβληματακι, ολα καλα και ομορφα με τη συσκευη αλλα δε ξερω αν φταιει το update ή οχι ομως ενω ο ηχος κλησης οταν με καλουν ακουγεται δυνατα και μια χαρα, στα social viber και messenger οταν μου στελνουν μηνυμα ακουγετε πολυ πιο χαμηλα απο οταν δοκιμαζω να επιλεξω τον ηχο απο τις ρυθμησεις και εχω τερμα τον ηχο απο τα πληκτρα ελεγχου, τι μπορεινα συμβαινει, εχω γκουκλαρει τα παντα και λυση δε βρισκω.

Άλλη ένταση έχει ο ήχος κλήσης, άλλη οι ειδοποιήσεις. Πάτησε πλήκτρο αύξησης/μείωσης ήχου και όταν εμφανιστεί η ένδειξη στην οθόνη, πάτησε στις τρεις τελείες για να ρυθμίσεις τις επιμέρους εντάσεις.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, giorgosmc said:

Ρε παιδια εχω ενα προβληματακι, ολα καλα και ομορφα με τη συσκευη αλλα δε ξερω αν φταιει το update ή οχι ομως ενω ο ηχος κλησης οταν με καλουν ακουγεται δυνατα και μια χαρα, στα social viber και messenger οταν μου στελνουν μηνυμα ακουγετε πολυ πιο χαμηλα απο οταν δοκιμαζω να επιλεξω τον ηχο απο τις ρυθμησεις και εχω τερμα τον ηχο απο τα πληκτρα ελεγχου, τι μπορεινα συμβαινει, εχω γκουκλαρει τα παντα και λυση δε βρισκω.

Το έχω κι εγω αυτό το θέμα, και είναι έτσι της συσκευής. Βάλε εναν δυνατότερο ήχο.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, minast said:

Άλλη ένταση έχει ο ήχος κλήσης, άλλη οι ειδοποιήσεις. Πάτησε πλήκτρο αύξησης/μείωσης ήχου και όταν εμφανιστεί η ένδειξη στην οθόνη, πάτησε στις τρεις τελείες για να ρυθμίσεις τις επιμέρους εντάσεις.

Το εχω κανει ηδη και συνεχιζει να ειναι πιο χαμηλος.

11 minutes ago, memostrikas said:

Το έχω κι εγω αυτό το θέμα, και είναι έτσι της συσκευής. Βάλε εναν δυνατότερο ήχο.

ααα.. μαλιστα καταλαβα, το καλο ειναι οτι αυτο συμβαινει μονο σε ειδοποιησεις απο social και οχι σε ηχο κλησης, ελπιζω με καποιο update να το αλλαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως κατι συμβαινει.. δεν ξερω πως το ''καταφερα'' αυτο αλλα εδω εχω 2 poco ιδια με ιδια themes και στην αλλη συσκευη τη δευτερη δηλαδη ακουγεται με τη μεγιστη ενταση, αρα καποια ρυθμηση εχω πειραξει και δε ξερω πια... Στη δευτερη συσκευη παντως παιζει φουλ δυνατα η ειδοποιηση.

poco problem sound.jpg

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, giorgosmc said:

Κι ομως κατι συμβαινει.. δεν ξερω πως το ''καταφερα'' αυτο αλλα εδω εχω 2 poco ιδια με ιδια themes και οταν παταω τα πληκτρα ελεγχου εντασης στο ενα απο τα δυο δηλαδη σε αυτο που εχω το θεμα το μεσαιο εικονιδιο της ειδοποιησης ειναι πιο σκουρο χρωμα σε σχεση με την αλλη συσκευη. Και στην αλλη συσκευη τη δευτερη δηλαδη που δεν ειναι ανοιχτοχρωμο δηλαδη ιδια ενταση χρωματος ακουγεται με τη μεγιστη ενταση, αρα καποια ρυθμηση εχω πειραξει και δε ξερω πια... Στη δευτερη συσκευη παντως παιζει φουλ δυνατα η ειδοποιηση.

poco problem sound.jpg

Εχεις χαμηλωμένη την ένταση. Ανεβασε την στις ειδοποιήσεις. Τράβηξε την μπάρα τέρμα επάνω.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, memostrikas said:

Εχεις χαμηλωμένη την ένταση. Ανεβασε την στις ειδοποιήσεις. Τράβηξε την μπάρα τέρμα επάνω.

 

Αυτο εκανα.. παλι το ιδιο ομως.. και τσεκαρα ρυθμησεις ηχου και στις δυο συσκευες και ειναι ακριβως οι ιδιες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, giorgosmc said:

Αυτο εκανα.. παλι το ιδιο ομως.. και τσεκαρα ρυθμησεις ηχου και στις δυο συσκευες και ειναι ακριβως οι ιδιες.

Κάνε μια επανεκκίνηση του κινητού και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, giorgosmc said:

τιποτα.. τζιφος 😕

Εαν πας στις ρυθμίσεις/ηχος και δόνηση, η μπάρα ήχος κλήσης είναι στο φουλ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, memostrikas said:

Εαν πας στις ρυθμίσεις/ηχος και δόνηση, η μπάρα ήχος κλήσης είναι στο φουλ;

Ναι ολα φουλ, τελικα στο messenger ακουγεται το ιδιο, μονο στο viber ειναι το θεμα μου χαμηλωνει το notification sound συνεχεια οταν μου στελνουν χωρις λογο.

 

edit: problem fixed, τελικα το κανει και στα δυο κινητα, δε ξερω αν ειναι μετα απο το update ή πριν αλλα το κανει και στις δυο συσκευες μετα απο αρκετο τσεκαρισμα που εκανα.

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 

Μια ερώτηση κι από μένα για ένα πρόβλημα που έχω.

Παρότι είναι ενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις η αυτόματη περιστροφή, δεν την κάνει.

Έχετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kolkoskylo said:

Καλημέρα παιδιά. 

Μια ερώτηση κι από μένα για ένα πρόβλημα που έχω.

Παρότι είναι ενεργοποιημένη στις ρυθμίσεις η αυτόματη περιστροφή, δεν την κάνει.

Έχετε κάτι;

Εάν είναι "αναμμένο" το κουμπάκι της περιστροφής, τότε είναι κλειδωμένη.
Δοκίμασες να του αλλάξεις κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, minast said:

Εάν είναι "αναμμένο" το κουμπάκι της περιστροφής, τότε είναι κλειδωμένη.
Δοκίμασες να του αλλάξεις κατάσταση;

Και απ τις ρυθμίσεις προβολής και απ τα αναδυόμενα εικονίδια 

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον σε αδρανεια μεσα σε 3-4 ωρες μονο με ενεργοποιημενα μονο δεδομενα και hotspot αλλα χωρις καν να ανοιξω την οθονη για να δω την ωρα να εχασα περιπου 15% μπαταρια, να υπογραμισω πως ηταν συνδεδεμενες 2 συσκευες στο hotspot αλλα ειναι δυνατον να εχασα τοσο μπαταρια μονο απο αυτο ή καποιο θεμα εχει η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, giorgosmc said:

να υπογραμισω πως ηταν συνδεδεμενες 2 συσκευες στο hotspot 

Μήπως αυτές οι δύο συσκευές είχαν ξεσκιστεί στο download ή στο gaming ή δεν ξέρω και εγώ τι;;;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, terkos2 said:

Μήπως αυτές οι δύο συσκευές είχαν ξεσκιστεί στο download ή στο gaming ή δεν ξέρω και εγώ τι;;;;

Η μια απλα messages και social, η αλλη ασταμάτητη online πλοηγηση στους δρομους της αθηνας 😄 αλλα δε το ηξερα οτι παιζει ρολο αυτο 

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, giorgosmc said:

Η μια απλα messages και social, η αλλη ασταμάτητη online πλοηγηση στους δρομους της αθηνας 😄 αλλα δε το ηξερα οτι παιζει ρολο αυτο 

Όταν χρησιμοποιείς hotspot, δουλεύει και το modem και το WiFi. Είναι περίπου σαν να μιλάς την αντίστοιχη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2021 at 8:47 ΠΜ, cocous said:

Καλημέρα παιδιά. Έχω την 12.5.2 και γενικότερα δεν είχα προβλήματα με το τηλ. Όμως τώρα τελευταία μία με 2 εβδομάδες μου κάνει κάτι περίεργα. Εκεί που είναι όλα καλά αρχίζει και κάνει σαν να πατάει μόνη της η αφή και αλλάζει σελίδες πίσω μπρος κτλ. Και το κάνει γενικά και όχι σε συγκεκριμένες εφαρμογές. Μετά στρώνει από μόνο του. Τι μπορεί να φταίει?

Κι εμένα το κάνει τακτικά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...