Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Θα ήθελα  αντικειμενικες απαντήσεις κ όχι από πωρωμένους χιομαδες. Θα το ήθελα για την γυναίκα μου την συσκευή, αυτό που με ενδιαφέρει είναι  αν έχει τόσα πολλά bugs κ προβλήματα η συσκευή γιατί διάβαζα για το f3 κ όλο διαμαρτυρωντε με το αισθητήρα , χαμηλή κλήση, πρασινηλα οθόνης κτλ. Όσο πρόλαβα να διαβάσω εδώ δεν έχετε τέτοια θέματα πιστεύετε ότι σαν ui είναι ποιο σταθερό ένα realme με λιγότερα bugs η το χ3 το παίρνουμε με κλειστά μάτια;  δεν θέλω να διαθέσω πάνω από 300 ευρώ αλλά δεν θέλω να μου διαμαρτηρετε ότι δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις  έχει κολλήματα δεν ακούγομαι κτλ. Ποια η άποψη σας κ τι συσκευή προτείνετε;. 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το χ3 nfc ούτε εγώ έχω τέτοια θέματα, φυσάει το κινητό για τα λεφτά του. Και όχι, δεν είμαι πορωμένος... Χιομάς😄 Απλώς το θεώρησα value for money.....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το ui  του realme  πιστεύετε είναι ποιο απροβληματιστο από της xiaomi.  Γνωρίζει  κανείς; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, challenge143 said:

Το ui  του realme  πιστεύετε είναι ποιο απροβληματιστο από της xiaomi.  Γνωρίζει  κανείς; 

2 realme υπάρχουν στο σπίτι θα έλεγα κλάσης καλύτερο είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι πιό σταθερό χωρίς πολλά bugs κ προβλήματα από τα δύο X3 NFC ή  X3 PRO;  Γιατί πιό γρήγορο ξέρουμε το Pro είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, morcheeba said:

Ποιό είναι πιό σταθερό χωρίς πολλά bugs κ προβλήματα από τα δύο X3 NFC ή  X3 PRO;  Γιατί πιό γρήγορο ξέρουμε το Pro είναι.

 

Εγω ειχα και τα δυο. Δεν ειχα κανενα προβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikoslikos said:

Μια βοήθεια όποιος ξέρει, λειτουργούν κανονικά  VolTE & wifi calling σε Cosmote.

Γενικά ναι, ειδικά αυτές τις μέρες κάποιοι γκρινιάζουν για προβλήματα 😉

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 8:25 ΠΜ, Katzenjammer said:

Καλημέρα, που μπορούμε να βρούμε την gcam του Αντρέα?

Και εγώ θα ενδιαφερόμουν για αυτή την πληροφορία ή για οποιαδήποτε άλλη δοκιμασμένη GCam. Ευχαριστώ!

 

edit: Πήρα αυτήν από το ποστ #126

h**ps://forum.xda-developers.com/t/gcam-for-x3-pro.4256287/page-7

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fantomas_ktm said:

Και εγώ θα ενδιαφερόμουν για αυτή την πληροφορία ή για οποιαδήποτε άλλη δοκιμασμένη GCam. Ευχαριστώ!

 

edit: Πήρα αυτήν από το ποστ #126

h**ps://forum.xda-developers.com/t/gcam-for-x3-pro.4256287/page-7

αρχειο ,xml εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2021 at 4:01 ΜΜ, ATITHASOS2 said:

αρχειο ,xml εβαλες?

Όχι όπως πήρα το apk κ μόνο αυτό. Το τηλέφωνο είναι της γυναίκας οπότε δεν το έψαξα κ πολύ παραπάνω δυστυχώς. 

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fantomas_ktm said:

Όχι όπως πήρα το apk κ μόνο αυτό. Το τηλέφωνο είναι της γυναίκας οπότε δεν το έψαξα κ πολύ παραπάνω δυστυχώς. 

καλο ειναι να βαλεις και το αρχειο .xml,παιζει μεγαλο ρολο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco X3 Pro

Καλημέρα παίδες.Μια ερώτηση , προέρχομαι από το poco x3 nfc και έχουμε θέμα με το σήμα του κινητού στο 4g όταν έχει 2*3 γραμμές σήμα φορτώνει οριακά αλλά το ποίο μεγάλο θέμα είναι ότι πολλές φορές σου κόβει και την κλήση. εσείς με το pro έχετε τέτοιο πρόβλημα γιατί θέλω να το πάρω.ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, tzeskos said:

Καλημέρα παίδες.Μια ερώτηση , προέρχομαι από το poco x3 nfc και έχουμε θέμα με το σήμα του κινητού στο 4g όταν έχει 2*3 γραμμές σήμα φορτώνει οριακά αλλά το ποίο μεγάλο θέμα είναι ότι πολλές φορές σου κόβει και την κλήση. εσείς με το pro έχετε τέτοιο πρόβλημα γιατί θέλω να το πάρω.ευχαριστώ.

Εγω δεν εχω τετοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ στο δικό μου... 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο nfc η ένδειξη σήματος είναι πολύ αισιόδοξη, τερματίζει με μέτριο σήμα και στις 2 μπάρες είναι λίγο λαχείο η απόδοση στο ίντερνετ. Δεν υπάρχει πρόβλημα στο ότι δεν πιάνει καλά, απλά στη μία και δύο μπάρες το σήμα είναι απλώς κακό. Έτσι είναι η ρύθμιση της ένδειξης. Ίσως έχει κινητά με καλύτερο δέκτη στο άσχημο σήμα, πάντως το προηγούμενο μου κινητό zenfone 2 ήταν ελαφρώς χειρότερο στο ίδιο σημείο σε υπόγειο που δεν φόρτωνε τίποτα και το Χ3 πάει μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don_VitoCorleone said:

Όπως έγραψα και στο nfc η ένδειξη σήματος είναι πολύ αισιόδοξη, τερματίζει με μέτριο σήμα και στις 2 μπάρες είναι λίγο λαχείο η απόδοση στο ίντερνετ. Δεν υπάρχει πρόβλημα στο ότι δεν πιάνει καλά, απλά στη μία και δύο μπάρες το σήμα είναι απλώς κακό. Έτσι είναι η ρύθμιση της ένδειξης. Ίσως έχει κινητά με καλύτερο δέκτη στο άσχημο σήμα, πάντως το προηγούμενο μου κινητό zenfone 2 ήταν ελαφρώς χειρότερο στο ίδιο σημείο σε υπόγειο που δεν φόρτωνε τίποτα και το Χ3 πάει μια χαρά. 

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι δεν καταλαβαίνει ότι πρέπει να αλλάξει μπάντα η να γυρίσει στο 3g. παρά επιμένει εκει,...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Εχω εγκαταστήσει την εφαρμογή hibernator. Γιατί ενώ δείχνει το hibernator ότι όλες οι επιλεγμένες εφαρμογές τις κλείνει... , στις πρόσφατες εφαρμογές φαίνονται ακόμα ανοιχτές;

Επίσης με δοκιμή που έκανα χωρίς το hibernator, μέτα από πόση ώρα το miui  σφάζει τις εφαρμογές; Και στο μενού επιλογές προγραμματιστών, έχω ανοιχτό τον διακόπτη στο μη διατήρηση δραστηριοτήτων για να σφάζει απευθείας τις εφαρμογές, αλλά και μέτα μισή ώρα στις πρόσφατες εφαρμογές πάλι φαίνονται ενεργές.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες να το κάνεις αυτό; Το κινητό είναι πολύ γρήγορο και έχει και αρκετή (έως πολλή) μπαταρία, δεν έχει ανάγκη αν κάποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο. Δεν είναι σαν κάποια άλλα Android με 1-2GB Ram και με άθλιους προς μετρίους επεξεργαστές. Στο λέω εγώ που έχω το ίδιο τηλέφωνο.

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις, γιατί με την εφαρμογή δεν ξέρω τι παίζεται, αν θες οπωσδήποτε να κάνει kill τις εφαρμογές και να μην τις τρέχει στο παρασκήνιο, επίλεξε το "Χωρίς διαδικασίες παρασκηνίου" στην ρύθμιση "Όριο ενέργειας παρασκηνίου" στις επιλογές προγραμματιστών. Σε μένα αυτό δούλεψε.

Επίσης, στις "πρόσφατες εφαρμογές" οι εφαρμογές φαίνονται πάντα μέχρι να τις κλείσεις εσύ με το χέρι, άλλο που μπορεί να μην τρέχουν (μπορείς να το διαπιστώσεις αν πατήσεις πάνω σε μια εφαρμογή και τη δεις να φορτώνει από την αρχή).

Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgeavl3 said:

Γιατί θες να το κάνεις αυτό; Το κινητό είναι πολύ γρήγορο και έχει και αρκετή (έως πολλή) μπαταρία, δεν έχει ανάγκη αν κάποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο. Δεν είναι σαν κάποια άλλα Android με 1-2GB Ram και με άθλιους προς μετρίους επεξεργαστές. Στο λέω εγώ που έχω το ίδιο τηλέφωνο.

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις, γιατί με την εφαρμογή δεν ξέρω τι παίζεται, αν θες οπωσδήποτε να κάνει kill τις εφαρμογές και να μην τις τρέχει στο παρασκήνιο, επίλεξε το "Χωρίς διαδικασίες παρασκηνίου" στην ρύθμιση "Όριο ενέργειας παρασκηνίου" στις επιλογές προγραμματιστών. Σε μένα αυτό δούλεψε.

Επίσης, στις "πρόσφατες εφαρμογές" οι εφαρμογές φαίνονται πάντα μέχρι να τις κλείσεις εσύ με το χέρι, άλλο που μπορεί να μην τρέχουν (μπορείς να το διαπιστώσεις αν πατήσεις πάνω σε μια εφαρμογή και τη δεις να φορτώνει από την αρχή).

Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...