Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι δεν δουλεύουν τα gestures σε Android 11 είναι καθαρά θέμα της Google.

Από πλευράς nova το έχουν τονίσει πολλές φορές.

Η μόνη λύση είναι να γυρίσει σε χειρισμό με τα 3 κουμπιά.

Εμένα πχ δεν με βολεύει αυτό, είμαι όμως τυχερός διότι στη συσκευή μου, Note 8 pro, android 10, δεν υπάρχει πρόβλημα και τα gestures δουλεύουν κανονικά.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα, εγώ δουλεύω τον nova 7.0.30 beta και ένα από τα κύρια σημεία συζήτησης στο κανάλι στο discord είναι αυτό με τα gestures. Μέχρι τώρα λύση δεν έχει βρεθεί, μακάρι όμως να γίνει κάτι.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα, εγώ δουλεύω τον nova 7.0.30 beta και ένα από τα κύρια σημεία συζήτησης στο κανάλι στο discord είναι αυτό με τα gestures. Μέχρι τώρα λύση δεν έχει βρεθεί, μακάρι όμως να γίνει κάτι.
Είχα δοκιμάσει στο mi 10t το fluid gestures navigation από το play store. Και δούλευαν μια χαρά οι χειρονομίες με Nova

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει στο mi 10t το fluid gestures navigation από το play store. Και δούλευαν μια χαρά οι χειρονομίες με Nova

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ενδιαφέρον.

Με ποια έκδοση Android;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα δοκιμάσει στο mi 10t το fluid gestures navigation από το play store. Και δούλευαν μια χαρά οι χειρονομίες με Nova

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ενδιαφέρον.

Με ποια έκδοση Android;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα το x3 pro! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς όταν είσαι στην κλήση και μιλάς με κάποιον... δεν υπάρχει η λειτουργία "εγγραφή" Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ???
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον.

 

Με ποια έκδοση Android;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ ενδιαφέρον.

 

Με ποια έκδοση Android;

Android 11. Σε 10 δουλεύουν έτσι κι άλλιως τα gestures. Αλλά να πω την αλήθεια, επειδή δε θέλω να βάζω περιττές εφαρμογές, έμεινα τελικά με τον xiaomi launcher μετά από χρόνια που χρησιμοποιουσα μόνο Nova. Δε μου λείπει κάτι ουσιαστικό. Το μόνο μου θέμα ήταν η σελίδα με τις ειδήσεις αριστερά στη home screen αλλά και αυτό αφαιρείται τελικά

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα το x3 pro! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς όταν είσαι στην κλήση και μιλάς με κάποιον... δεν υπάρχει η λειτουργία "εγγραφή" Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ???

το X3 χρησιμοποιει τον dialer της Google και δεν εχει εγγραφη πλεον.

υπαρχουν διαφορες εφαρμογες στο Google Play που μποριες να χρησιμοποιησεις για (ακομη και αυτοματη) εγγραφη.

νομιζω οτι η καλυτερη ειναι η Cube ACR, που ειναι και free.

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις καμιά Gcam;

Κ αν ναι, ποια;

 

Δεν χρειάζεται καμία. Ειδικά τη νύχτα g come χρειάζεται συνήθως το ρύζι αν βλέπεις καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε κάνεις καμιά Gcam;

Κ αν ναι, ποια;

 

Δεν χρειάζεται καμία. Ειδικά τη νύχτα η google camera χρειάζεται ois για να δουλέψει καλά με αποτέλεσμα η stock να δουλεύει απείρως καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

το X3 χρησιμοποιει τον dialer της Google και δεν εχει εγγραφη πλεον.

υπαρχουν διαφορες εφαρμογες στο Google Play που μποριες να χρησιμοποιησεις για (ακομη και αυτοματη) εγγραφη.

νομιζω οτι η καλυτερη ειναι η Cube ACR, που ειναι και free.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με την ποιότητα φωτογραφίας... εγώ δεν βλέπω κάτι το ιδιαίτερο βρε παιδιά...ακόμα και την μέρα που βγάζω... με το που κάνω μετά λίγο zoom...να δω την φωτογραφία...αμέσως αρχίζει και θολώνει... γενικά πολύ μέτρια κάμερα. (Η εγώ έχω συνηθίσει την ποιότητα με την mirrorless sony που βγάζω συνέχεια φωτογραφίες) Αλλά και πριν αγοράσω το X3 pro...είχα το redmi note 7..δεν είδα καμία ιδιαίτερη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ καλες φωτο!με τι ρυθμισεις καμερας τις τραβηξες?

 

Με όχι κάτι ιδιαίτερο αυτοματα. Απλά στηρίζω κάπου το κινητό .https://flic.kr/p/2m41sXU.

Over the top

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το bluetooth του αυτοκινήτου. Σε ορισμένες κλήσεις ο συνομιλητής ακούει την φωνή με διακοπές ή σαν απομακρυσμένη (λες και βρίσκομαι σε πηγάδι :lol:). Υποθέτω ότι φταίει το bluetooth στο αμάξι καθώς το ίδιο πρόβλημα συνέβαινε και με το redmi note 6 pro.

Πριν πάω στην αντιπροσωπεία του αυτοκινήτου, υπάρχει επιλογή παίξω με τα codecs του κινητού; Αν ναι, πώς και ποιo codec να διαλέξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του κινητού θέλω να ρωτήσω. Στις κλήσεις σε poco x3 nfc και poco m3 το ηχείο ακόμα και στην χαμηλή ένταση ακούγεται πολύ δυνατά, σαν να έχει μεγάφωνο. Έχει διορθωθεί στο προ αυτό η παραμένει το ίδιο;

ευχαριστώ

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

@leongr18 δεν εχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο... Χαμηλώνεις τον ήχο κ χαμηλώνει κανονικά...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Στην ανοιχτή ακρόαση η ένταση του ήχου είναι πολύ χαμηλά. Ρυθμίζεται ή είναι πρόβλημα του τηλεφώνου

 

και εγω το εχω παρατηρησει,συμβαινει και σε αλλους?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάλι έιμαι φουλ ευχαριστημένος You lil bugger με την κάμερα του

 

πολυ καλες φωτος!ειναι 12mp ή 48μπ?εχεις ΑΙ ενεργοποιημενο?και μια ερωτηση που θα φανει αστεια,αλλα για τους γνωστες οχι τοσο,οι φωτος ειναι τραβηγμενες με οριζοντιο ή καθετο το κινητο?

Edited by ATITHASOS2
Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω παρατηρησει,συμβαινει και σε αλλους?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πολυ καλες φωτος!ειναι 12mp ή 48μπ?εχεις ΑΙ ενεργοποιημενο?και μια ερωτηση που θα φανει αστεια,αλλα για τους γνωστες οχι τοσο,οι φωτος ειναι τραβηγμενες με οριζοντιο ή καθετο το κινητο?

με την 12 άρα την πήρα . Επίσης πάιρνω φωτό κ με τους δύο τρόπους

Και έχω μονίμως το Ai ενεργοποίημενο

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στα στατιστικά της μπαταρίας να μου δείχνει από όταν βγήκε από τον φορτιστή τους χρόνους και όχι το τελευταίο 24ωρο;
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στα στατιστικά της μπαταρίας να μου δείχνει από όταν βγήκε από τον φορτιστή τους χρόνους και όχι το τελευταίο 24ωρο;

 

Βάλε κάποια ειδική εφαρμογή. Το MIUI πλέον έτσι τα δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως (poco x3 nfc). Δείχνει χρόνο από την τελευταία φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco X3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...