Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι απλά τα πράγματα και τα έχει εξηγήσει ο Αντρέας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485681&page=86 . Ο 582 αν κ παλιότερος είναι πολύ καλύτερος του 682 συν ότι μιλάμε για soc που μπορεί να εκμεταλλευτεί όλες τις δυνατότητες του φακού . Verdict

Comparison test: Sony IMX686 vs. IMX586. Verdict

 

An appealing photo quality with a smartphone is not only based on technically sophisticated image sensors, but it also depends on other camera components, such as the optics and their arrangement. Nonetheless, our comparison between the new 64 MP Sony camera sensor IMX686 and its predecessor IMX586 shows that Sony has not succeeded with the IMX686. Απο το notebookcheck.net

 

Περισσοτερο μοιαζει θεμα software και υλοποιησης παρα σενσορα.

 

Ενα ρεβιου απο τον αντρεα με ιδια gcam θα ηταν ευπροσδεκτο..

 

 

υ.γ

Σε θεωρητικο επιπεδο ο 68χ απο το 58χ δεν εχει καποιο πλεονεκτημα περα απο την αναλογη αυξηση στο μεγεθος του σενσορα για να φιλοξενησει 24μπχ περιισσοτερα.

Οποτε ως σενσορες ειναι -σχεδον- αντιστοιχης ποιοτητας με την διαφορα 16μπχ και 12mpx αντιστοιχα.

 

Το μονο που μενει ειναι να εχουν μια αντιστοιχη ποιοτητα -για το μεγεθος του αισθητηρα- στο φακο και ενα παρομοιο software (πχ συγκεκριμενη gcam).

 

 

 

Στον αντιποδα οποιος ασχολειται με photoshop ή αλλα αντιστοιχα προγραμματα μπορει να κανει ενα λιγο πιο εξυπνο resize απο τα 16 στα 12mpx (απο τον 68x) και να βελτιωσει λιγο τον θορυβο που ενδεχεται να υπαρχει. Θα φαινεται κατα 33% πιο καθαρη η φωτο...που αν ολα τα αλλα ειναι ιδια θα υπερτερει του 58x στα 12mpx.

(Ομοιως μπορει να γινει και στον 58x αλλα αντι για 12 θα πρεπει να πεσουμε στα 9mpx).

Link to comment
Share on other sites

Από τι λέει ο ίδιος ο Άντριου ειδικά την νύχτα είναι πολύ καλύτερος ο 582 κ δεν χρειάζεται gcam . K από αυτά που έχω δει ως τώρα κ με τις δύο συσκευές είναι όντως καλύτερο το pro.
Link to comment
Share on other sites

Από τι λέει ο ίδιος ο Άντριου ειδικά την νύχτα είναι πολύ καλύτερος ο 582 κ δεν χρειάζεται gcam . K από αυτά που έχω δει ως τώρα κ με τις δύο συσκευές είναι όντως καλύτερο το pro.

 

ΠΕρισσοτερο ειναι θεμα υλοποιησης της καμερας (η εφαρμογη) παρα οι ικανοτητες του σενσορα.

 

Νομιζω ειχε το realme 7 pro για το οποιο ελεγε καλα λογια.

Μια μινι συκριση με το χ3 προ..ή οποιο φοραει τον 58x καλοδεχουμενη και ας μην ειναι την ιδια στιγμη.

 

Περι gcam το ανεφερα ωστε να μην επηρεαζεται ο σενσορας απο το computational κομματι.

Καλο θα ηταν να ειναι η ιδια και χωρις διαφορες στις οποιες παραμετρους.

Οχι επειδη το ενα ειναι καλυτερο με το μαμα προγραμμα ή με συγκεκριμενες ρυθμισεις απλα να μην επηρεαζει το αποτελεσμα το software.

Link to comment
Share on other sites

Από μεθαύριο στην παρέα σας!!!

Πιστεύω στα λεφτά του δεν υπάρχει καλύτερο!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, προερχόμενος από Huawei nova 5t έχω να πω ότι αν δεν είχε θέμα με play store η Huawei,

δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπάρω xiaomi (είχα xiaomi redminote 4x, xiaomi redmi note 8 pro).

Πολύ "δυσκοίλια" κινητά, στη λειτουργικότητα, σε άκυρα bugs, σε πολλά. Καμία σχέση, με Huawei. Πολύ καλύτερη η Huawei.

Στο δια ταύτα τώρα, για το messenger έχω διπλότυπη εφαρμογή, ε! λοιπόν, στο δεύτερο messenger, δεν έχω πρόσβαση στη συλλογή, για να ανεβάσω πχ κάποια φώτο (ενώ στο πρώτο messenger λειτουργεί κανονικά).

Επίσης, το άλλο παράλογο είναι ότι δε συνδέεται με haylou smartwatch, το huawei συνδεόταν χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Μαγεία, έγινε η αναβάθμιση σε 12.5.1 και τα bugs στο messenger και στο winbank, ακόμα υπάρχουν.

Καμία ιδέα; Υποτίθεται, ότι με την αναβάθμιση θα διορθώνονταν τέτοιας φύσεως προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγεία, έγινε η αναβάθμιση σε 12.5.1 και τα bugs στο messenger και στο winbank, ακόμα υπάρχουν.

Καμία ιδέα; Υποτίθεται, ότι με την αναβάθμιση θα διορθώνονταν τέτοιας φύσεως προβλήματα.

 

στη winbank τι προβλημα εχεις

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

στη winbank τι προβλημα εχεις

 

Καλησπέρα,

 

αλλάζει χρώμα το background της εφαρμογής, αρκετά συχνά.

 

Όπως και στο messenger (το έχω ως διπλότυπη εφαρμογή)... Στο 2ο messenger, δεν έχω πρόσβαση στα αρχεία της συσκευής, πχ θέλω να επισυνάψω φωτογραφία σε μια συζήτηση, πατάω το αντίστοιχο εικονίδιο και "δε βρέθηκαν μέσα. Πατήστε για άνοιγμα της κάμερας."

Έτρεφα ελπίδες, ότι με την αναβάθμιση θα "στρώσουν" αυτά τα χαζά....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ξαναρωτησει αλλά δεν πήρα απάντηση. Netflix παρακολουθεί κανείς στο συγκεκριμένο τηλέφωνο? Έχω παρατηρήσει μετά απο επαννακίνηση της συσκευής βγάζει σφάλμα στα αποθηκευμένα βίντεο. Μπορεί κάποιος να το τσεκάρει? Αν υπάρχει κάποια λύση? Πιθανόν κάποιο αρχείο καθαρίζει το λειτουργικό και μετά δεν αναγνωρίζει ώστε να λειτουργήσει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα θέμα με την 12.5 .1.μεσεντζερ όλα κομπλέ .

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι προβληματική η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ακούω προτάσεις για κάρτα μνήμης...

Μόλις παρέλαβα!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ακούω προτάσεις για κάρτα μνήμης...

Μόλις παρέλαβα!

 

samsung μονο

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/sandisk-extreme-plus-sdsqxbz-064g-gn6ma-64gb-micro-sdxc-uhs-i-v30-u3-a2-class-10-sd-adapter-p-PER.306290

εγώ έχω πάρει αυτήν την κάρτα και είμαι πολύ ευχαριστημένος, είναι εξαιρετικά γρήγορη και σε εγγραφή και ανάγνωση. Και εγγύησης Εφόρου ζωής.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ο nova τι φάση; δε νομίζω μόνο σε μένα να κάνει κουλά... Μήπως στρώσει τώρα που θα τον αναβαθμίσουν...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις όσοι βάλατε την 12.5 στο κινητό, πως το βλέπετε? Είδατε ευχάριστες/δυσάρεστες αλλαγές? Σε κάποια άλλα κινητών διαβάζω ότι έχουν εξαιρετικες εντυπώσεις με την 12.5 και ρολλαρει άψογα. Από μπαταρία πως τα πάει μετα την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις όσοι βάλατε την 12.5 στο κινητό, πως το βλέπετε? Είδατε ευχάριστες/δυσάρεστες αλλαγές? Σε κάποια άλλα κινητών διαβάζω ότι έχουν εξαιρετικες εντυπώσεις με την 12.5 και ρολλαρει άψογα. Από μπαταρία πως τα πάει μετα την αναβάθμιση?

 

Πάρα πολύ καλα . Ως τώρα μηδέν θέματα . Είναι πιο fluid ,κ η μπαταρία εξαιρετική

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δε φαίνεται καμία ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος... Μου ξεφεύγει κάποια ρύθμιση;;;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις το Android Auto;

Το έβαλα με καλώδιο στο αυτοκίνητο κ δεν έπαιξε...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλουμε τον dialer της xiaomi;

 

δυστυχως οχι με την υπαρχουσα ROM

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθες πρώτη μέρα το κινητό στην κατοχή μου, προερχόμενος από redmi note 9 pro. Έχω απογοητευτεί λίγο με την κάμερα και θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποια αξιόλογη gcam. Στην μαμισια κάμερα το πρόγραμμα pro είναι αυτό που με ικανοποιεί καλύτερα.. Επίσης όπως ήταν αναμενόμενο έχει αισθητή διαφορά στην μπαταρία, βέβαια όσο μπορεί κάποιος να καταλάβει σε μία μέρα.. Α ακόμη βλέπω οτι στο αυτόματο η οθόνη είναι αρκετά χαμηλή σε φωτεινότητα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco X3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...