Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά για φωτογραφίες από τι λένε είναι πολύ καλή. Αλλά για βίντεο ακούγεται ότι του κινητού είναι πιο σταθερό. Βέβαια προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει όμως διότι με την κάμερα γενικότερα δεν ασχολούμαι και τόσο. Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Me thn IPS LCD θα καταλάβει κάποιος διαφορά σε σχέση με τις amoled των σαμσουνγκ ;

Εάν θα καταλάβει ότι δεν είναι OLED; Ναι, κυρίως από το μαύρο.

Εάν θα έχει διαφορετική εμπειρία χρήσης; Όχι, μια χαρά τεχνολογία είναι η IPS.

Πάντως είναι πολύ εύκολο να κάνεις ο ίδιος την σύγκριση σε οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικών, που μπορείς να δοκιμάσεις και τα δύο είδη.

Link to comment
Share on other sites

Η ngcam είναι πολύ καλή για βραδινές και όχι μόνο

 

την εχεις δοκιμασει?εχεις κανα link να βαλεις γιατι βλεπω διαφορεσ gcam και δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η σωστη και αν χρειαζεται και καποιο αλλο αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις από Play store την εφαρμογή GCamator βρίσκει μόνο του τη σωστή έκδοση για το εκάστοτε κινητό

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το wifi; Σε ίδιο δίκτυο με 3 διαφορετικά access points με το που αλλάξει access point μου βγάζει πως η σύνδεση πλέον δεν έχει internet. Κατά κάποιον τρόπο δεν μπορεί να κάνει roaming μεταξύ των access points. Έχει ακουστεί γενικά κάποιο πρόβλημα με το wifi του; Για να επανέλθει απλά απόσυνδέομαι και συνδέομαι πάλι στο δίκτυο

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Έχω μια ερώτηση για έναν φίλο. Προσπαθεί να εγκαταστήσει το YouTube Vanced και η ειδοποίηση του MicroG δε λέει να φύγει με τίποτα. Έχει απενεργοποιήσει το MIUI optimization από τα developer settings, έχει αφαιρέσει την εφαρμογή από το battery optimization, έχει κάνει επανεκκίνηση αλλά η ειδοποίηση παραμένει!! Ξέρουμε πώς φεύγει;;

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!Κάτοχος εδώ και 5 ημερών του συγκεκριμένου κινητού και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος !Το μοναδικό μείον που μέχρι στιγμής μου κλωτσαει πολύ είναι η οθόνη !προερχόμενος από το mi 8 που είχε μια αξιοπρεπή amoled με ξενίζει όχι τόσο η IPS του poco όσο τα 450 nits φωτεινότητας που θα μπορούσαν να είναι λίγο περισσότερα και θα απέδιδε πιο ευχάριστα στο μάτι!Κατά τα άλλα είναι τέρας αυτονομίας στα 60hz (στα 120 hz βγάζει δεν βγάζει τα τρία τέταρτα της μέρας).Αρκετά γρήγορο (πιο γρήγορο από το mi 8) με μια αξιοπρεπή κάμερα.Στα 170€ που το αγόρασα σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να έχω κανένα παράπονο,αλλά αυτό με την οθόνη πραγματικά με ξενίζει !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Έχω μια ερώτηση για έναν φίλο. Προσπαθεί να εγκαταστήσει το YouTube Vanced και η ειδοποίηση του MicroG δε λέει να φύγει με τίποτα. Έχει απενεργοποιήσει το MIUI optimization από τα developer settings, έχει αφαιρέσει την εφαρμογή από το battery optimization, έχει κάνει επανεκκίνηση αλλά η ειδοποίηση παραμένει!! Ιερός πώς φεύγει;;

 

Να κατεβάσει σκέτα τα APK των microg και ytvanced, όχι από το manager που έχουν βγάλει .

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβάσει σκέτα τα APK των microg και ytvanced, όχι από το manager που έχουν βγάλει .

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις από αυτή την εφαρμογή και όλα καλά...

Αυτά έχουν τα σάπια UI...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με το poco x3 pro και δεν έχω βρει λύση ακόμα πέρα από την επανεκκίνηση.Μεχρι στιγμής δύο φορές σε ανύποπτο χρόνο,το πεδίο όπου υπάρχουν τα navigation buttons σκοτεινιάζει και μάλιστα η φωτεινότητα πέφτει και αρκετά πάνω από το σημείο που κανονικά βρίσκονται τα navigation buttons.Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποιο εφέ αλλά με επανεκκίνηση επανήλθε στο κανονικό.Δυστυχως δεν έχω τραβήξει φωτογραφία για να το εξηγήσω καλύτερα.Εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από σήμερα κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής. Μέχρι στιγμής όλα καλά! Τα πάντα λειτουργούν όπως πρέπει προερχόμενος από το MI A1 (3.5 χρόνια) καταλαβαίνετε ότι τα βλέπω όλα σαν να ταξιδεύω με την ταχύτητα του φωτός! Ελπίζω να με βγάλει και αυτό μια τριετία +.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με το poco x3 pro και δεν έχω βρει λύση ακόμα πέρα από την επανεκκίνηση.Μεχρι στιγμής δύο φορές σε ανύποπτο χρόνο,το πεδίο όπου υπάρχουν τα navigation buttons σκοτεινιάζει και μάλιστα η φωτεινότητα πέφτει και αρκετά πάνω από το σημείο που κανονικά βρίσκονται τα navigation buttons.Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποιο εφέ αλλά με επανεκκίνηση επανήλθε στο κανονικό.Δυστυχως δεν έχω τραβήξει φωτογραφία για να το εξηγήσω καλύτερα.Εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ;
Δεν είναι σε ανύποπτο χρόνο. Γίνεται κάποιες φορές λόγω της φυσαλίδας του μεσεντζερ. Δεν την εμφάνιζει σωστά

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη ραγισμένη οθόνη χωρίς να είμαι τεχνικός ή να έχω ειδικές γνώσεις,η οθόνη του poco x3 είναι ίδια με την οθόνη του poco x3 pro.Μπορεις να ρωτήσεις ένα service, και θα σου απαντήσουν.Σε περίπτωση που θέλεις να αγοράσεις οθόνη x3 pro ,νομίζω θα μπορέσεις να βρεις σε e bay ,απλά το κινητό έχει μικρό χρονικό διάστημα που κυκλοφόρησε και ίσως να μην είναι ακόμα διαθέσιμες
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάποιος με vodafone να μας πει αν παίζει σωστα τα volte και vowifi?

 

Volte - VoWiFi σε Vodafone παίζουν άψογα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη ραγισμένη οθόνη χωρίς να είμαι τεχνικός ή να έχω ειδικές γνώσεις,η οθόνη του poco x3 είναι ίδια με την οθόνη του poco x3 pro.Μπορεις να ρωτήσεις ένα service, και θα σου απαντήσουν.Σε περίπτωση που θέλεις να αγοράσεις οθόνη x3 pro ,νομίζω θα μπορέσεις να βρεις σε e bay ,απλά το κινητό έχει μικρό χρονικό διάστημα που κυκλοφόρησε και ίσως να μην είναι ακόμα διαθέσιμες

 

Οι οθονες μπορει να ειναι ιδιες,οι καλωδιοταινιες που τις συνδεεουν ομως,οχι...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, προερχόμενος από Huawei nova 5t έχω να πω ότι αν δεν είχε θέμα με play store η Huawei,

δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναπάρω xiaomi (είχα xiaomi redminote 4x, xiaomi redmi note 8 pro).

Πολύ "δυσκοίλια" κινητά, στη λειτουργικότητα, σε άκυρα bugs, σε πολλά. Καμία σχέση, με Huawei. Πολύ καλύτερη η Huawei.

Στο δια ταύτα τώρα, για το messenger έχω διπλότυπη εφαρμογή, ε! λοιπόν, στο δεύτερο messenger, δεν έχω πρόσβαση στη συλλογή, για να ανεβάσω πχ κάποια φώτο (ενώ στο πρώτο messenger λειτουργεί κανονικά).

Επίσης, το άλλο παράλογο είναι ότι δε συνδέεται με haylou smartwatch, το huawei συνδεόταν χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Edited by kOsD
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την ενημέρωση του chrome. Ενώ στο playstore μου βγάζει την διαθέσιμη ενημέρωση, όταν πατάω να την κάνει, απλά δεν γίνεται και εμφανίζεται ξανά το κουμπί της ενημέρωσης. Έχει κανείς καμμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο Playstore.

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά δυστυχώς δεν δούλεψε. Μετέφερα και το ενημερωμένο apk του chrome από άλλο τηλέφωνο και πάλι δεν εγκαθίσταται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco X3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...