Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και σε μένα.

 

Εκανα migration απο Poco f1.

 

Το κινητό κομπλέ δεν περίμενα τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Άμεση απόκριση σε ολες τις εντολές.

 

Το μόνο που με χαλάει είναι το εξής, αν και ξέρω ότι δεν φταίει η poco.

 

Το gesture navigation δεν δουλεύει με third party launchers.

 

Το οποίο είναι απλά αστείο. Αν ξέρει κάποιος κάποιο workaround ας ενημερώσει.

 

Κάμερα δεν δοκίμασα αν και πέρασα gcam. Το ηχείο είναι δυνατό. Ανοιχτός σε ερωτήσεις θα προσπάθησω να απαντησω σε όλες.

 

Τελικά με FNG λύνεται το θέμα αλλά παίζει να είναι ότι πιο χαζό έχω δει ever

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.fluid

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα κι εγώ από το Banggood στα 180 σκάρτα.

Σημερινή προσφορά στο mail.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Η συσκευασία έχει 33βατ φορτιστή με καλώδιο καί πάνω στο κινητό είναι περασμένη μια ζελατίνα, όχι κάτι ιδιαίτερο προφανώς.

 

Στην έκδοση μου έχει κανονικά φμ ράδιο και google pay εφαρμογή.

 

Έκανα ένα debloat και απενεργοποίησα αρκετές εφαρμογές που δεν γινόντουσαν απεγκατασταση, απενεργοποίησα και τις διαφημίσεις και πραγματικά η συμπεριφορά του κινητού είναι άψογη.

 

Επίσης έτρεξα αρκετά στρες τέστ με όλες τις ρυθμίσεις στο τερμα, όπου όσο και να ανέβασε θερμοκρασία δεν προέκυψε κάποια αναπάντεχη συμπεριφορά.

 

Δοκίμασα pubg για ένα μισάωρο χωρίς ιδιαίτερη θερμοκρασία.

 

Νυχτερινές φωτογραφίες αρκετά καλές για το επίπεδο τιμής.

 

Μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Με το καλό να παραλάβετε και οι υπόλοιποι.

Για πες

 

Εμπειρία νυκτερινής φωτογραφίας σε σχέση με το απλό Poco X3 NFC?

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα κι εγώ από το Banggood στα 180 σκάρτα.

Σημερινή προσφορά στο mail.

Ετοιμαπαράδοτο ήταν;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαπαράδοτο ήταν;

 

Όχι αποστολή πριν τις 29 Απριλίου.

Υπομονή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κι εγώ το παρήγγειλα απο amazon.de χθες που για κάποιο λόγο το έβαλε πάλι 167 χωρίς vat αντί για 199 χωρίς vat . Ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω την 1η Απριλιου που τελείωνε η προσφορά -50 και από την πολλή σκεψη ξεστοκάρισε. Οπότε χθες δεν το πολυσκέφτηκα.

6/128. Περιμένω να αποσταλεί.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα και εγώ από banggood στα 180€ με μεταφορικά ,το περιμένω πριν τις 29 Απριλίου...Το θέλω για δεύτερη συσκευή.Υπαρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει gcam να μας πει αν υπάρχει διαφορά με την στοκ κάμερα ;
Link to comment
Share on other sites

Χθες στις 14:20 παράγγειλα το δικό μου από Banggood και μετά από μία ώρα παράγγειλα δεύτερο για ξάδερφο.

Το νούμερο της δεύτερης παραγγελίας ήταν + 1500 από το πρώτο.

Απίστευτο.

1500 παραγγελίες δέχτηκαν σε μία ώρα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή κινητό στα 170-180€ που να μπορεί να συγκριθεί μαζί του,οπότε λογικό να γίνεται τέτοιος πανικός.Επισης η xiaomi τώρα είναι ώρα να κάνει την μπάζα της με αυτό το μοντέλο πριν κυκλοφορήσει το επόμενο mid range κινητό της και τραβήξει την αγορά προς τα εκεί...
Link to comment
Share on other sites


Τέλεια! Ευχάριστα όλα! Χαίρομαι!

 

Αν βρήκες κάποιον οδηγό για το Debloat και την απενεργοποίηση των διαφημίσεων, όταν βρεις ευκαιρία βάλε ένα link.

Επίσης αναρωτιέμαι αν αλλάζοντας το dns από αυτόματο σε dns.adguard.com και επιλέγοντας τον Opera π.χ. που έχει ενσωματωμένο ad guard, καθαρίζεις από διαφημίσεις.

 

Καλησπέρα. Για το Debloat ακολουθησα τα παρακατω βηματα:

  • Κατεβασα το XiaomiADBFastbootTools απο εδω
https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools/releases/tag/7.0.3

  • Κατεβασα το Java για windows απο εδω
https://www.oracle.com/java/technologies/javase-downloads.html

  • Μετα στο κινητο ενεργοποιησα ρυθμισεις για προγραμματιστες, και απο εκει το usb debugging

  • Συνδεσα το κινητο, ετρεξα το προγραμμα XiaomiADBFastbootTools, το ειδε και φορτωσε ολα τα προγραμματα

  • Μετα απενεργοποιησα (δεν εκανα απεγκατασταση γιατι ηθελα να ειμαι σιγουρος οτι δε θα δημιουργηθει καποιο θεμα) ολα τα προγραμμα που φαινονται στη λιστα της εικονας. Μετα την απενεργοποιηση δεν υπαρχει κανενα προβλημα,ολα ρολαρουν.

Επισης απενεργοποιησα διαφημισεις ακολουθωντας αυτο το αρθρο https://www.webcazine.com/26976/qa-how-do-i-completely-disable-ads-in-xiaomi-miui-12/

 

Τελος για το adguard δε ξερω να σου απαντησω.

Ελπιζω να βοηθησα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Για πες

 

Εμπειρία νυκτερινής φωτογραφίας σε σχέση με το απλό Poco X3 NFC?

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Καλησπερα, δεν ειχα ποτε το Poco X3 NFC και δε μπορω να κανω αμεση συγκριση, αλλα επειδη το εψαξα αρκετουτσικα οι διαφορες οποιες και να ειναι κατα τη γνωμη μου δε καπελωνουν την αναβαθμιση στο προ μοντελο με το πιο δυνατο επεξεργαστη.

Το κινητο το εστειλα στον αδελφο μου ελλαδα χωρις να δοκιμασω αρκετα τη καμερα.

Λιγο που τεσταρα νυχτερινες ληψεις ηταν ικανοποιητικο και επισης το βιντεο που τεσταρα, μονο στη λειτουργια steady mode σε 1080p και 30fps δουλευει αξιολογα η ηλεκτρονικη σταθεροποιηση. Για τα δεδομενα μου και τι μπορεις να περιμενε καποιος σε αυτη τη τιμη, ειναι ολα θετικα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα mail από Banggood πριν λίγο ότι το ένα εκ των δύο τηλεφώνων που παράγγειλα προχθές απεστάλη.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα Το τηλέφωνο είναι Χωρίς προβλήματα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κλήσεις συνδέθηκαν εύκολα όλες οι συσκευές χρησιμοποίησα το mi mover για τη μεταφορά των εφαρμογών γενικά χρειάστηκε Περίπου 5 ώρες Γιά να ολοκληρωθούν
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα Το τηλέφωνο είναι Χωρίς προβλήματα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κλήσεις συνδέθηκαν εύκολα όλες οι συσκευές χρησιμοποίησα το mi mover για τη μεταφορά των εφαρμογών γενικά χρειάστηκε Περίπου 5 ώρες Γιά να ολοκληρωθούν

 

Καλοδούλευτο φίλε μου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα Το τηλέφωνο είναι Χωρίς προβλήματα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κλήσεις συνδέθηκαν εύκολα όλες οι συσκευές χρησιμοποίησα το mi mover για τη μεταφορά των εφαρμογών γενικά χρειάστηκε Περίπου 5 ώρες Γιά να ολοκληρωθούν

επειδη δεν το εχω χτησιμοποιησει ποτε, το mi mover μεταφερει τα παντα; δηλ αρχεια, εγκατεστημενες εφαρμογες και passwords;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Αρχεία και εφαρμογές σίγουρα για passwords δεν θυμάμαι.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους !Έχω παραγγείλει το poco x3 pro από banggood από τις 07/04 (ήταν σε προσφορά στα 180€) και μέχρι σήμερα είναι ακόμα σε αναμονή shipping με το μήνυμα "estimated shipping before april 29".Το θέμα που έχω δεν είναι να μην καθυστερήσει ,αλλά κυρίως φοβάμαι μην μου ακυρώσουν την παραγγελία λόγω έλλειψης αποθεμάτων...Έχει κάποιος άλλο αυτή την καθυστέρηση ;Νομίζω ότι δύσκολα θα ξανακατέβει το επόμενο διάστημα σε τόσο χαμηλή τιμή και γ αυτό δεν θα ήθελα να ακυρωθεί η παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα δύο, ένα μπλε κι ένα μαύρο.

Το μαύρο έφυγε το μπλε όχι ακόμα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από amazon.

Πολύ καλό τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο φίλε μου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη δεν το εχω χτησιμοποιησει ποτε, το mi mover μεταφερει τα παντα; δηλ αρχεια, εγκατεστημενες εφαρμογες και passwords;

Ναι! Μεταφέρθηκαν όλα WiFi pass κλπ apps

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς είναι τελικά από κάμερα;

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Μέτριο! Τελικά πάντα σε ένα φτηνό τηλέφωνο γίνονται συμβιβασμοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμμια διαφορά στα βασικά προγράμματα σε ταχύτητα με το redmi 8 pro. Δεν παίζω παιχνίδια.

Στις φώτο πανόραμα σαφέστατη διαφορά snappy.

Γενικά καλή μπαταρία μου βγάζει μια μέρα είναι καινούργιο ακομα

Μιλάω 2-3 ώρες data wifi Bluetooth συνεχεια GPS on demand

Δεν βρήκα κάτι που να μην δουλεύει

Δεν δοκίμασα το ant+

Λείπει το. Wifi 6

GPS καλο

Σήμα κινητής καλό

Καλο απογευμα!

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα.σε σχέση με.το nfc είναι καλύτερη

Βάλε και τη gcam του Α3 και είναι και η κάμερα ανεκτή

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το παρήγγειλα κι εγώ από goboo σε τιμή early bird σήμερα το πρωί στις 09.06 και στις 10.08 μού έστειλαν email οτι έγινε shipped μαζί με tracking number GLS.

 

Έχει πολύ καλές προοπτικές το κινητάκι ως διάδοχος του F1. Ήδη το έχουν πάρει 4-5 devs και 3 ήδη φτιάχνουν trees. Ένας μάλιστα μας έκανε tease οτι μπούταρε Pixel 5 port και OxygenOS 11 port. Μακάρι να πάει καλά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το παρήγγειλα κι εγώ από goboo σε τιμή early bird σήμερα το πρωί στις 09.06 και στις 10.08 μού έστειλαν email οτι έγινε shipped μαζί με tracking number GLS.

 

 

 

Έχει πολύ καλές προοπτικές το κινητάκι ως διάδοχος του F1. Ήδη το έχουν πάρει 4-5 devs και 3 ήδη φτιάχνουν trees. Ένας μάλιστα μας έκανε tease οτι μπούταρε Pixel 5 port και OxygenOS 11 port. Μακάρι να πάει καλά.

Μακάρι. Ο πιο σοβαρός αντίπαλος αυτή τη στιγμή είναι το RN10 pro, που αν δε λύσει το θέμα που έχει ακουστεί με την οθόνη και δε ρίξει την τιμή στα επίπεδα του x3 pro νομίζω το x3 pro θα παίζει μόνο του στη μεσαία κατηγορία.

Πάντως από τη Δευτέρα που το έχω πάει σφαίρα το κινητάκι.

Εντύπωση κάνει και η γρήγορη φόρτιση που έχει.

 

Με το καλό να παραλάβεις!

 

Poco x3 pro με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco X3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...