Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xiaomi-Poco-X3-Pro-revealed-780x439.jpg

Το POCO X3 Pro φέρει Full HD+ LCD οθόνη 6,67 ιντσών με μικρή οπή 3,8 mm, ρυθμό ανανέωσης 120Hz και δυναμική εναλλαγή μεταξύ 120Hz, 90Hz, 60Hz ή 50Hz. Η οθόνη υποστηρίζει επίσης ρυθμό δειγματοληψίας αφής 240Hz, παρόμοια με το X3, αλλά προστατεύεται με Corning Gorilla 6.

 

 

Είναι το πρώτο τηλέφωνο που τροφοδοτείται από το Snapdragon 860 SoC με χρονισμό στα 2.96GHz όπως το Snapdragon 855+, αλλά δεν διαθέτει υποστήριξη 5G. Το νέο chipset συνδυάζεται με έως και 8 GB RAM, και το τηλέφωνο έρχεται με υγρή ψύξη 1.0 Plus με χαλκοσωλήνα αποτροπής θερμότητας και διπλό γραφίτη για μείωση της θερμοκρασίας έως και 6° C, ενώ τρέχει MIUI 12 βασισμένο σε Android 11.

 

Επιπλέον, το νέο POCO smartphone διαθέτει γραμμικό μοτέρ Ζ-axis που προσφέρει πάνω από 150 διαφορετικούς απτικούς κραδασμούς και έχει ματ φινίρισμα διπλής υφής στο πίσω μέρος και στις πλευρές για την αποτελεσματική αποφυγή δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

Όσον αφορά στη φωτογράφιση διαθέτει Quad οπίσθια κάμερα ή οποία αποτελείται από ένα αισθητήρα 48-megapixel 1/2″ Sony IMX582, έναν υπερευρυγώνιο φακό 8 megapixel, μια 2-megapixel 4cm super macro κάμερα και έναν αισθητήρα βάθους των 2 megapixel για λήψη φωτογραφιών πορτραίτου. Στο μπροστινό μέρος υπάρχει μια κάμερα ανάλυσης 20 megapixel. Το τηλέφωνο διαθέτει επίσης πλαϊνό σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων και μεγάλη μπαταρία φορτίου 5.160 mAh με υποστήριξη γρήγορης φόρτισης στα 33W που μπορεί να την φορτίσει έως και 100% σε 59 λεπτά.

 

POCO X3 Pro – Προδιαγραφές

6.67-inch (1080 × 2400 pixels) Full HD+ 20:9 LCD screen with 120Hz refresh rate, HDR10, up to 450 nits brightness, Corning Gorilla 6 protection

Up to 2.96GHz Octa-Core Snapdragon 860 7nm Mobile Platform with Adreno 640 GPU

6GB LPDDR4X RAM with 128GB (UFS 3.1) storage / 8GB LPDDR4X RAM with 256GB (UFS 3.1) storage, expandable memory up to 1TB with microSD

Android 11 with MIUI 12

Hybrid Dual SIM (nano + nano / microSD)

48MP rear camera with Sony IMX582 sensor, f/1.79 aperture, LED Flash, 8MP 119° ultra-wide sensor with f/2.2 aperture, 2MP depth and 2MP 4cm macro sensor with 1.75μm, f/2.4 aperture

20MP front-facing camera with f/2.2 aperture

Side-mounted fingerprint sensor, IR sensor

3.5mm audio jack, Stereo speakers

Splash resistant (IP53)

Dimensions: 165.3×76.8×9.4mm; Weight: 215g

Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2.4GHz + 5GHz), VoWiFi, Bluetooth 5, GPS/GLONASS/Beidou, USB Type-C, NFC

5160mAh battery with 33W fast charging

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και το πρώτο αντιπροσωπευτικό review του, από το αξιόπιστο gsmarena:

https://m.gsmarena.com/poco_x3_pro-review-2239.php

Συνοπτικά:

Ο καλύτερος midrange επεξεργαστής (σε αυτό το εύρος τιμής) αλλά μόνο 4g, λίγο κατώτερες κάμερες του x3 NFC (το γιατί δεν το καταλαβαίνω, ας κρατούσε τους ίδιους αισθητήρες), λίγο διαφορετικό build ώστε να είναι λόγο πιο ματ και να μην λειτουργεί σαν μαγνήτης αποτυπωμάτων. Στα υπόλοιπα ίδιο.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Και το πρώτο αντιπροσωπευτικό review του, από το αξιόπιστο gsmarena:

https://m.gsmarena.com/poco_x3_pro-review-2239.php

Συνοπτικά:

Ο καλύτερος midrange επεξεργαστής (σε αυτό το εύρος τιμής) αλλά μόνο 4g, λίγο κατώτερες κάμερες του x3 NFC (το γιατί δεν το καταλαβαίνω, ας κρατούσε τους ίδιους αισθητήρες), λίγο διαφορετικό build ώστε να είναι λόγο πιο ματ και να μην λειτουργεί σαν μαγνήτης αποτυπωμάτων. Στα υπόλοιπα ίδιο.

 

Για να κρατήσει χαμηλά το κόστος μάλλον . Η για να μην κάψει το x3 .

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε νέα πότε θα έρθει στην Ελλάδα και σε τι τιμές;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Τι 300 ρε παιδιά;; 200 έχει στο αμαζον
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τι 300 ρε παιδιά;; 200 έχει στο αμαζον

 

Aυτες είναι οι early bird τιμές κ ισχύουν μέχρι 1 Απρίλη κ μόνο από εξωτερικό . Για Ελλάδα μην περιμένεις κάτω απο 300

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάπου το μάτι σας και το F3; σύμφωνα με την ανακοίνωση τους θα έχει 299 για λίγες μέρες. Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

Εκανα προπαραγγελια μέσω goboo με early bird. Έχω πάρει tracking number. Λογικά σε 10 ημέρες θα το έχω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα προπαραγγελια μέσω goboo με early bird. Έχω πάρει tracking number. Λογικά σε 10 ημέρες θα το έχω.

 

ειναι αξιοπιστο αυτο το site? το ειδα κ εγω κ ψηνομαι... απο ισπανια λεει στελνουν... εχεις ξαναψωνισει απο αυτους?

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστο αυτο το site? το ειδα κ εγω κ ψηνομαι... απο ισπανια λεει στελνουν... εχεις ξαναψωνισει απο αυτους?

 

Όχι δεν έχω ξαναψωνησει απο το συγκεκριμένο.

 

Έκανα τα ακόλουθα βήματα.

 

- εψαξα για reviews

Δεν βρήκα και πολλά

 

- έψαξα για reviews σε ελληνικά site

Βρήκα κάποια στο insomnia

 

- εψαξα στο Google το όνομά του Site

Και έπεσα σε μια παρόμοια συζήτηση στο reddit όπου φαίνεται ότι το site είναι επίσημος μεταπωλητής της xiaomi στην Ευρώπη με βάση την Σιγκαπούρη.

 

- επιβεβαίωσα το βίντεο και πλήρωσα με PayPal.

 

Εχω πλέον λάβει tracking number και το πακέτο βρίσκεται στη Μαδρίτη και αποστολή με gls. Λογικά αν όχι μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας, αρχή της επόμενης θα το έχω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω ξαναψωνησει απο το συγκεκριμένο.

 

 

 

Έκανα τα ακόλουθα βήματα.

 

 

 

- εψαξα για reviews

 

Δεν βρήκα και πολλά

 

 

 

- έψαξα για reviews σε ελληνικά site

 

Βρήκα κάποια στο insomnia

 

 

 

- εψαξα στο Google το όνομά του Site

 

Και έπεσα σε μια παρόμοια συζήτηση στο reddit όπου φαίνεται ότι το site είναι επίσημος μεταπωλητής της xiaomi στην Ευρώπη με βάση την Σιγκαπούρη.

 

 

 

- επιβεβαίωσα το βίντεο και πλήρωσα με PayPal.

 

 

 

Εχω πλέον λάβει tracking number και το πακέτο βρίσκεται στη Μαδρίτη και αποστολή με gls. Λογικά αν όχι μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας, αρχή της επόμενης θα το έχω.

Εεε εντάξει πληρωμή με PayPal νομίζω είναι οκ... Κ στραβή να γίνει δε θα χάσεις χρήματα... Θα το σκεφτώ... Μπορεί να το παραγγείλω... Ποσταρε όταν παραλάβεις να μας πεις πως πήγε... Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

To πήρα σήμερα και γω για την γυναίκα να αλλάξει το Redmi Note 7 pro. Ελπίζω να αξίζει η μετάβαση στις φωτογραφίες αν και δεν είναι κ κάλα flagship killer σε αυτόν τον τομέα. Από το 7άρι ελπίζω να τα πηγαίνει αισθητά καλύτερα. Η early bird τιμή ήταν τρομερό δέλεαρ αλλιώς θα πήγαινα ή σε Mi 10T Lite ή το φρέσκο Redmi Note 10 Pro. Θα σταλεί 1η Απριλίου ή λίγο αργότερα και θα μεταφέρω εντυπώσεις.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

To πήρα σήμερα και γω για την γυναίκα να αλλάξει το Redmi Note 7 pro. Ελπίζω να αξίζει η μετάβαση στις φωτογραφίες αν και δεν είναι κ κάλα flagship killer σε αυτόν τον τομέα. Από το 7άρι ελπίζω να τα πηγαίνει αισθητά καλύτερα. Η early bird τιμή ήταν τρομερό δέλεαρ αλλιώς θα πήγαινα ή σε Mi 10T Lite ή το φρέσκο Redmi Note 10 Pro. Θα σταλεί 1η Απριλίου ή λίγο αργότερα και θα μεταφέρω εντυπώσεις.

 

Χωρις να θελω να σε απογοητευσω,ισως το RN10 pro,ηταν καλυτερη επιλογη,ειδικα για γυναικα γιατι ειναι ελαφρυτερο και λεπτοτερο απο το Χ3

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει έχει κάνει δικέφαλο από το 7αρι :) Ήταν κ φθηνό πάνω από 100ευρω και έπαιξε κ αυτό το ρόλο του.

 

Η γυναίκα λέει ότι της πήρα ροζ τηλέφωνο.

027f466c7e69c2907cb186f5d5ed76aa.jpg

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει έχει κάνει δικέφαλο από το 7αρι :) Ήταν κ φθηνό πάνω από 100ευρω και έπαιξε κ αυτό το ρόλο του.

 

Η γυναίκα λέει ότι της πήρα ροζ τηλέφωνο.

027f466c7e69c2907cb186f5d5ed76aa.jpg

 

Ποτέ πρόλαβε να έρθει; απο που παρήγγειλες;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ πρόλαβε να έρθει; απο που παρήγγειλες;

Μην μασας !

Δεν ηρθε ακομα τιποτα !

Το δικο μου στις 7 Απριλιου ερχεται με ups μεσω Αμαζον 199+pp 206

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μην μασας !

Δεν ηρθε ακομα τιποτα !

Το δικο μου στις 7 Απριλιου ερχεται με ups μεσω Αμαζον 199+pp 206

 

Το δικό μου έφυγε απο Ισπανία, έφτασε Γερμανία μέσω gls και πλέον έχω acs tracking code λογικά σε λίγες ημέρες θα το έχω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε οσους το παρουν.Θελουμε εντυπωσεις....

Εγώ το παρέλαβα τη Τρίτη. Μένω Γερμανία και η παραγγελία έγινε από το επίσημο κατάστημα της ποκο.

Από αύριο θα ασχοληθώ διεξοδικά, μέχρι στιγμής φαίνεται μια γεμάτη και ευχάριστη συσκευή.

Το πρόβλημα με το δυνατό ακουστικό του x3 nfc, δεν υπήρχε στη περίπτωση μου. Όταν ανεβάζεις στο τέρμα το ακουστικό ή ακούς μουσική από τη μέση και πάνω η πλάτη δονείται αισθητά (αυτό δε ξέρω αν είναι bug ή feauture).

Στα 120hz η οθόνη κάνει αυτό το ghosting που αναφέρουν.

Κατά τ άλλα επεξεργαστής τούμπανο και όλα κυλάνε άνετα.

Στα 200 ευρώ είναι πάρα πολύ vfm.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα τη Τρίτη. Μένω Γερμανία και η παραγγελία έγινε από το επίσημο κατάστημα της ποκο.

Από αύριο θα ασχοληθώ διεξοδικά, μέχρι στιγμής φαίνεται μια γεμάτη και ευχάριστη συσκευή.

Το πρόβλημα με το δυνατό ακουστικό του x3 nfc, δεν υπήρχε στη περίπτωση μου. Όταν ανεβάζεις στο τέρμα το ακουστικό ή ακούς μουσική από τη μέση και πάνω η πλάτη δονείται αισθητά (αυτό δε ξέρω αν είναι bug ή feauture).

Στα 120hz η οθόνη κάνει αυτό το ghosting που αναφέρουν.

Κατά τ άλλα επεξεργαστής τούμπανο και όλα κυλάνε άνετα.

Στα 200 ευρώ είναι πάρα πολύ vfm.

Ευχαριστω φιλε μου.Καλοριζικο,να το χαρεις....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα τη Τρίτη. Μένω Γερμανία και η παραγγελία έγινε από το επίσημο κατάστημα της ποκο.

Από αύριο θα ασχοληθώ διεξοδικά, μέχρι στιγμής φαίνεται μια γεμάτη και ευχάριστη συσκευή.

Το πρόβλημα με το δυνατό ακουστικό του x3 nfc, δεν υπήρχε στη περίπτωση μου. Όταν ανεβάζεις στο τέρμα το ακουστικό ή ακούς μουσική από τη μέση και πάνω η πλάτη δονείται αισθητά (αυτό δε ξέρω αν είναι bug ή feauture).

Στα 120hz η οθόνη κάνει αυτό το ghosting που αναφέρουν.

Κατά τ άλλα επεξεργαστής τούμπανο και όλα κυλάνε άνετα.

Στα 200 ευρώ είναι πάρα πολύ vfm.

Καλορίζικο και από μένα και εύχομαι να το χαρείς!

Περιμένω και εγώ εντυπώσεις, όταν θα είσαι έτοιμος. Και για το περιεχόμενο της συσκευασίας (π.χ. φορτιστής-watt, θήκη προστασίας, μεμβράνη ή glass οθόνης, ακουστικά). Επίσης αν έχει fm radio στην έκδοση αυτή.

Το έχω προπαραγγείλει και εγώ, αλλά το περιμένω κατά τις 10 Απριλίου.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και από μένα και εύχομαι να το χαρείς!

Περιμένω και εγώ εντυπώσεις, όταν θα είσαι έτοιμος. Και για το περιεχόμενο της συσκευασίας (π.χ. φορτιστής-watt, θήκη προστασίας, μεμβράνη ή glass οθόνης, ακουστικά). Επίσης αν έχει fm radio στην έκδοση αυτή.

Το έχω προπαραγγείλει και εγώ, αλλά το περιμένω κατά τις 10 Απριλίου.

Ευχαριστώ!

 

Ευχαριστώ.

Η συσκευασία έχει 33βατ φορτιστή με καλώδιο καί πάνω στο κινητό είναι περασμένη μια ζελατίνα, όχι κάτι ιδιαίτερο προφανώς.

Στην έκδοση μου έχει κανονικά φμ ράδιο και google pay εφαρμογή.

Έκανα ένα debloat και απενεργοποίησα αρκετές εφαρμογές που δεν γινόντουσαν απεγκατασταση, απενεργοποίησα και τις διαφημίσεις και πραγματικά η συμπεριφορά του κινητού είναι άψογη.

Επίσης έτρεξα αρκετά στρες τέστ με όλες τις ρυθμίσεις στο τερμα, όπου όσο και να ανέβασε θερμοκρασία δεν προέκυψε κάποια αναπάντεχη συμπεριφορά.

Δοκίμασα pubg για ένα μισάωρο χωρίς ιδιαίτερη θερμοκρασία.

Νυχτερινές φωτογραφίες αρκετά καλές για το επίπεδο τιμής.

Μέχρι στιγμής όλα καλά.

Με το καλό να παραλάβετε και οι υπόλοιποι.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Η συσκευασία έχει 33βατ φορτιστή με καλώδιο καί πάνω στο κινητό είναι περασμένη μια ζελατίνα, όχι κάτι ιδιαίτερο προφανώς.

Στην έκδοση μου έχει κανονικά φμ ράδιο και google pay εφαρμογή.

Έκανα ένα debloat και απενεργοποίησα αρκετές εφαρμογές που δεν γινόντουσαν απεγκατασταση, απενεργοποίησα και τις διαφημίσεις και πραγματικά η συμπεριφορά του κινητού είναι άψογη.

Επίσης έτρεξα αρκετά στρες τέστ με όλες τις ρυθμίσεις στο τερμα, όπου όσο και να ανέβασε θερμοκρασία δεν προέκυψε κάποια αναπάντεχη συμπεριφορά.

Δοκίμασα pubg για ένα μισάωρο χωρίς ιδιαίτερη θερμοκρασία.

Νυχτερινές φωτογραφίες αρκετά καλές για το επίπεδο τιμής.

Μέχρι στιγμής όλα καλά.

Με το καλό να παραλάβετε και οι υπόλοιποι.

Τέλεια! Ευχάριστα όλα! Χαίρομαι!

 

Αν βρήκες κάποιον οδηγό για το debloat και την απενεργοποίηση των διαφημίσεων, όταν βρεις ευκαιρία βάλε ένα link.

Επίσης αναρωτιέμαι αν αλλάζοντας το dns από αυτόματο σε dns.adguard.com και επιλέγοντας τον Opera π.χ. που έχει ενσωματωμένο ad guard, καθαρίζεις από διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα.

 

Εκανα migration απο Poco f1.

 

Το κινητό κομπλέ δεν περίμενα τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Άμεση απόκριση σε ολες τις εντολές.

 

Το μόνο που με χαλάει είναι το εξής, αν και ξέρω ότι δεν φταίει η poco.

 

Το gesture navigation δεν δουλεύει με third party launchers.

 

Το οποίο είναι απλά αστείο. Αν ξέρει κάποιος κάποιο workaround ας ενημερώσει.

 

Κάμερα δεν δοκίμασα αν και πέρασα gcam. Το ηχείο είναι δυνατό. Ανοιχτός σε ερωτήσεις θα προσπάθησω να απαντησω σε όλες.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco X3 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...