Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια δεν δεν ξερω αν ειναι σε σωστο νημα.εκανα μπακ απ και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.οταν εβαλα ξανα το gmail και συνδεθηκα ξανα στο xiaomi account δεν βρισκω παλι τις φωτογραφιες.μου .μου εμφανιζει κατι φωτογραφιες παλιες

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, navystam said:

Μια βοηθεια δεν δεν ξερω αν ειναι σε σωστο νημα.εκανα μπακ απ και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.οταν εβαλα ξανα το gmail και συνδεθηκα ξανα στο xiaomi account δεν βρισκω παλι τις φωτογραφιες.μου .μου εμφανιζει κατι φωτογραφιες παλιες

το xiaomi account εχει ανακοινωσει εδω και κατι μηνες πως δεν συγχρονιζει πια τα στοιχεια συλλογης και πως επρεπε να κατεβασουμε ή να μεταφερουμε τις φωτο ..... και σε μενα πια δεν υπαρχει η ενοτητα συλλογη

xiaomi.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας. Εχω το Xiaomi RN 10 pro. Είχα ξεκλείδωτο το Bootloader. Το έδωσα για μια βλάβη στην αντιπροσωπεία στην Αθήνα, αλλά μετά την παραλαβή του και μπαίνοντας στη διαδικασία ξεκλειδώματος της Bootloader, μέσω υπολογιστή, ενώ κάνει το πρώτο βήμα της αναγνώρισης της συσκευής, κολλάει στο επόμενο βήμα της διαδικασίας, screenshoot της οποίας επισυνάπτω, αλλά αυτά που λέει το μήνυμα δεν ισχύουν, γιατί ο λογαριασμός είναι οκ. Καμμιά ιδέα γιά λύση του προβλήματος;
 
 
 
 
 
 
 
Enter
 

Στείλατε

 
 
 
Άνοιγμα φωτογραφίας
 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ποιο τροπο χρησιμοποιειτε για να ξεπερασετε το προβλημα οτι δεν υπαρχει led για τις ειδοποιησεις;
Το ΑΟΕ τρωει πολυ μπαταρια οταν ερχεται μια ειδοποιηση ενω μεχρι εκεινη την στιγμη ειναι ολα μια χαρα. Ηθελα να αναβοσβηνει πχ για 5 δευτερολεπτα καθε μισο λεπτο και αυτο να κραταει μεχρι να δω την ειδοποιηση αλλα αν και υπαρχει ρυθμιση δεν μου δουλεψε ποτε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μήπως ξέρετε πως πληρώνουμε ανέπαφα με το κινητό μας;

Γιατί καταργήθηκε για κάποιο λόγο η δυνατότητα από την εφαρμογή της εθνικής τραπέζης και μου είπανε από την εξυπηρέτηση, να ενεργοποιήσω το wallet του κινητού.

Πως γίνεται αυτό; ή εάν υπάρχει άλλος ασφαλής τρόπος για ανέπαφες πληρωμές...

 

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, diamantis_69 said:

Μήπως ξέρετε πως πληρώνουμε ανέπαφα με το κινητό μας;

Γιατί καταργήθηκε για κάποιο λόγο η δυνατότητα από την εφαρμογή της εθνικής τραπέζης και μου είπανε από την εξυπηρέτηση, να ενεργοποιήσω το wallet του κινητού.

Πως γίνεται αυτό; ή εάν υπάρχει άλλος ασφαλής τρόπος για ανέπαφες πληρωμές...

 

Κατεβάζεις το Google wallet αν δεν το έχεις ήδη και προσθέτεις την κάρτα μέσα από εκεί. Είναι πολύ εύκολο, απλά ακόλουθα τις οδηγίες. Επίσης η πληρωμή είναι πολύ πιο εύκολη και άμεση σε σχέση με των τραπεζών.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, WPerty said:

Κατεβάζεις το Google wallet αν δεν το έχεις ήδη και προσθέτεις την κάρτα μέσα από εκεί. Είναι πολύ εύκολο, απλά ακόλουθα τις οδηγίες. Επίσης η πληρωμή είναι πολύ πιο εύκολη και άμεση σε σχέση με των τραπεζών.

Ευχαριστώ. Είναι ασφαλής;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μείνει στη 13.0.16, κατέβασα την 14.0.2 & την 14.0.3 δε με αφήνει να περάσω ούτε την μία ούτε την άλλη. Μου βγάζει εσφαλμένη διαδρομή. Τι παίζει να φταίει; Ούτε η αναβάθμιση έρχεται από μόνη της ούτε τίποτα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το zip της ρομ που κατέβασες που το έχεις αποθήκευση;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, chios said:

Το zip της ρομ που κατέβασες που το έχεις αποθήκευση;

Στο φάκελο download στην εσωτερική μνήμη. Εκεί που κατέβηκε από μόνο του δηλαδή.

Πηγα λιγο πιο πισω εδω και διαβασα, εβγαλα το αρχειο απ τις ληψεις, το εβαλα στην χυμα αποθηκευση του εσωτερικου χωρου, πηγε πως θα ξεκινησει να την κανει, και βγαζει αδυναμια επαλυθευση ενημερωσης, ειτε τη 14.0.2 ειτε τη 14.0.3. Δε ξερω τι μπορει να φταιει.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποια ακριβώς φοράς; eu - global ; Μήπως βάζεις λάθος ρομ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, chios said:

Ποια ακριβώς φοράς; eu - global ; Μήπως βάζεις λάθος ρομ;

Αυτο φταιει,γι αυτο δεν μπορει να την επαληθευσει το κινητο πριν την εγκαταστησει....

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:

Ποια ακριβώς φοράς; eu - global ; Μήπως βάζεις λάθος ρομ;

EU. Δε κατεβάζω λάθος.

58 minutes ago, Nick_minos said:

Αυτο φταιει,γι αυτο δεν μπορει να την επαληθευσει το κινητο πριν την εγκαταστησει....

Τη σωστή κατεβάζω.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με την επιλογή κάρτας σιμ για κλήσεις;

Εγώ είτε έχω προεπιλογή την καρτα 2 έιτε έχω προεπιλογή να ρωτάει, όλες οι κλήσεις γίνονται απο την καρτα σιμ 1.

Τι να συμβαίνει;

Και όλα αυτά παρουσιάστηκαν μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με deep sleep;

Δεν ξέρω αν είναι θέμα της τελευταίας ενημερωσης ή αν προϋπήρχε αλλά με το που φορτισα το κινητό και μετα δεν ξαναμπήκε ποτε σε deep sleep. Έκανα επαναφορά από το recovery, όλα εντάξει και πάλι με το που φορτισα το κινητό το ίδιο πράγμα. 

Δοκιμασα να βάλω το κινητό σε λειτουργία πτησης και παγωνοντας ολες τις εφαρμογές αλλά το πρόβλημα παραμένει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το OEM Unlocking στις ρυθμίσεις και έχεις συνδέσει ξανά τον λογαριασμό στο κινητό;

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2023 at 12:35 ΠΜ, fgriz said:
Γειά σας. Εχω το Xiaomi RN 10 pro. Είχα ξεκλείδωτο το Bootloader. Το έδωσα για μια βλάβη στην αντιπροσωπεία στην Αθήνα, αλλά μετά την παραλαβή του και μπαίνοντας στη διαδικασία ξεκλειδώματος της Bootloader, μέσω υπολογιστή, ενώ κάνει το πρώτο βήμα της αναγνώρισης της συσκευής, κολλάει στο επόμενο βήμα της διαδικασίας, screenshoot της οποίας επισυνάπτω, αλλά αυτά που λέει το μήνυμα δεν ισχύουν, γιατί ο λογαριασμός είναι οκ. Καμμιά ιδέα γιά λύση του προβλήματος;
 
 
 
 
 
 
 
Enter
 

Στείλατε

 
 
 
Άνοιγμα φωτογραφίας
 
 
 
 
 
Υπάρχει πρόβλημα σε πολλούς, πήγαινε στο 
http://account.xiaomi.com/ και φτιάξε καινούριο λογαριασμό όπου εκεί πρέπει να βάλεις ως χώρα την Αμερική (United States)
 
Με το που τον φτιάξεις βάλε και τον αριθμό κινητού που έχεις ώστε να σου έρθει μήνυμα για να μεταφέρεις τον αριθμό στο νέο λογαριασμό, με το που το τελειώσεις και με τον αριθμό κινητού βάλε τον καινούργιο λογαριασμό στο mi unlock status (αφού πρώτα κάνεις log out απο τον παλιό λογαριασμο που είχες) και κάνε την διαδικασία ξανά απο το pc/laptop και θα σου βγάλει ότι θέλει 168 ώρες ωστε να ξεκλειδώσει
 
Σε μια βδομάδα είσαι κομπλέ 
Edited by Bignick
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ( note 10 pro) δύο μήνες. Εκεί που κάθομαι ξαφνικά άσπρη οθόνη και κλείνει το κινητό μόνο του.. επίσης η μπαταρία πέφτει παρά πολυ γρήγορα χωρίς να έχω σοσιαλ πέρα από viber και ούτε παιχνίδια παίζω κρατάει Μαξ μια μέρα όλα αυτά από την αρχή που το είχα. Έκανα εργοστασιακές με την ελπίδα ότι θα δω βελτίωση, η μπαταρία τα ίδια και μου ξανά έκλεισε μόνο του αλλά χωρίς να γίνει άσπρη η οθόνη. Τι φάση ? εγώ το πήρα για καλό..

Edited by inana
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, inana said:

Έχω το κινητό ( note 10 pro) δύο μήνες. Εκεί που κάθομαι ξαφνικά άσπρη οθόνη και κλείνει το κινητό μόνο του.. επίσης η μπαταρία πέφτει παρά πολυ γρήγορα χωρίς να έχω σοσιαλ πέρα από viber και ούτε παιχνίδια παίζω κρατάει Μαξ μια μέρα όλα αυτά από την αρχή που το είχα. Έκανα εργοστασιακές με την ελπίδα ότι θα δω βελτίωση, η μπαταρία τα ίδια και μου ξανά έκλεισε μόνο του αλλά χωρίς να γίνει άσπρη η οθόνη. Τι φάση ? εγώ το πήρα για καλό. 

Μην αγχωνεσαι. Το πηγαινεις πισω, με την εγγυηση

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Εσείς έχετε πάρει την αναβάθμιση σε MIUI 14 κανονικά ή την περάσατε χειροκίνητα;;; Γιατί σε εμένα ακόμα να έρθει... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, swaron said:

Καλησπέρα σας! Εσείς έχετε πάρει την αναβάθμιση σε MIUI 14 κανονικά ή την περάσατε χειροκίνητα;;; Γιατί σε εμένα ακόμα να έρθει... 

Κανονικά, αλλά η χιαομι έχει τα εξής τρελά: αν δεν την κανεις άμεσα με το που σου έρθει, ξαφνικά εξαφανίζεται και περιμένεια να στην ξαναβγάλει...

Για πατησε: Ρυθμίσεις> Έκδοση MIUI> πανω δεξια τις τρεις τελίτσες> λήψη τελευταίου πακέτου, να δεις τι σου βγάζει

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έκανε και μένα.
Εμφανίστηκε η ενημέρωση αλλά επειδή ήταν αργά το βράδυ και δεν είχα μπαταρία, είπα να κάνω την ενημέρωση το πρωί.
Αν δε ! Η ενημέρωση είχε εξαφανιστεί ...

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, comanche said:

Αυτό μου έκανε και μένα.
Εμφανίστηκε η ενημέρωση αλλά επειδή ήταν αργά το βράδυ και δεν είχα μπαταρία, είπα να κάνω την ενημέρωση το πρωί.
Αν δε ! Η ενημέρωση είχε εξαφανιστεί ...

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν δεν στην ξαναβγάλει , κάνε αυτό: πατησε: Ρυθμίσεις> Έκδοση MIUI> πανω δεξια τις τρεις τελίτσες> λήψη τελευταίου πακέτου, να δεις τι σου βγάζει

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...