Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Και έτσι γίνεται, αλλά γίνεται και όπως ανέφερε παραπάνω το μέλος conan1.

Ανοίγεις την εφαρμογή που θες να κλειδώσεις, κάνεις ελαφρώς σύρσιμο (swype) της εφαρμογής για να μικρύνει σαν παράθυρο και πατώντας παρατεταμένα βγάζει δεξιά ή αριστερά το λουκετάκι κλπ εντολές...

Και εγω ετσι ηξερα και απο τα παλια μου κινητα αλλα στην miui 13 ηθελε  αυτα του βιντεο

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Teo010 said:

Και εγω ετσι ηξερα και απο τα παλια μου κινητα αλλα στην miui 13 ηθελε  αυτα του βιντεο

Και εγώ έχω miui 13 (13.0.17) και δουλεύει και με τους δύο τρόπους...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, tengai said:

ποια gcam να του βαλω ; υπαρχει καποιο λινκ ;

ευχαριστω

https://t.me/gcamlm/316 

Eγω αυτη χρησιμοποιω και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι κλείνω το κινητό για να το φορτίσω.
Όταν γέμισε το ανοίγω και έλειπαν κάποια εικονίδια και widgets από την αρχική οθόνη (υπήρχαν κανονικά στο συρτάρι εφαρμογών) και το κινητό ήταν σε λειτουργία πτήσης.
Για ποιο λόγο μου το έκανε αυτό; Θεωρείτε ότι είναι ανησυχητικό;

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήταν ίσως η μόνη μέρα που δεν το χρησιμοποίησα, πέρα από ένα τηλεφώνημα γύρω στα 5 λεπτά, και το βράδυ η μπαταρία ήταν στο 80% (99% το πρωί).

Ανοίγοντας την εφαρμογή της μπαταρίας είδα ότι καταναλώθηκε στην Αδράνεια κινητού, και πατώντας την αδράνεια (σήμερα) έδειξε ότι ήταν χρήση μπαταρίας από το ράδιο 10,28%

Ψάχνοντας στις εφαρμογές δε φαινόταν το ράδιο αλλά πληκτρολογώντας το δείχνει αλλά δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί, ούτε να μπει σε αδράνεια.

Καμία ιδέα;

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, D_G said:

Χθες ήταν ίσως η μόνη μέρα που δεν το χρησιμοποίησα, πέρα από ένα τηλεφώνημα γύρω στα 5 λεπτά, και το βράδυ η μπαταρία ήταν στο 80% (99% το πρωί).

Ανοίγοντας την εφαρμογή της μπαταρίας είδα ότι καταναλώθηκε στην Αδράνεια κινητού, και πατώντας την αδράνεια (σήμερα) έδειξε ότι ήταν χρήση μπαταρίας από το ράδιο 10,28%

Ψάχνοντας στις εφαρμογές δε φαινόταν το ράδιο αλλά πληκτρολογώντας το δείχνει αλλά δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί, ούτε να μπει σε αδράνεια.

Καμία ιδέα;

Όταν λέει ράδιο δεν εννοεί ραδιόφωνο αλλά είναι η κατανάλωση από το σήμα της κινητής τηλεφωνίας, αν έχεις και 2 κάρτες τότε πιο μεγάλη κατανάλωση... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, geotzia said:

Όταν λέει ράδιο δεν εννοεί ραδιόφωνο αλλά είναι η κατανάλωση από το σήμα της κινητής τηλεφωνίας, αν έχεις και 2 κάρτες τότε πιο μεγάλη κατανάλωση... 

Κατάλαβα, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

..ειμαι σε αναζητηση συσκευηs αυτην την εποχη...μιαs και εχει πεσει η τιμη του και το βρισκω 200+κατι ψιλα στα 8/256 αξιζει να το παρω..?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Christos_Tz said:

..ειμαι σε αναζητηση συσκευηs αυτην την εποχη...μιαs και εχει πεσει η τιμη του και το βρισκω 200+κατι ψιλα στα 8/256 αξιζει να το παρω..?

Δεν είναι κακό για το χαμηλό κομμάτι της μεσαίας κατηγορίας. Εγώ πλέον θα κοιτούσα κάτι σαν το νέο Poco X5 Pro, αλλά θα είναι λίγο ακριβότερο...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Christos_Tz said:

..ειμαι σε αναζητηση συσκευηs αυτην την εποχη...μιαs και εχει πεσει η τιμη του και το βρισκω 200+κατι ψιλα στα 8/256 αξιζει να το παρω..?

Αν θέλεις να το κρατήσεις 1-2 χρόνια είναι πολύ καλή επιλογή -Το  8GB 256GB στο best price αρχίζει από 208€!!!!-  αλλά αν θέλεις να το κρατήσεις παραπάνω χρόνια θα σου πρότεινα και εγώ νεότερο τηλέφωνο...(το σκεπτικό μου είναι ότι δεν θα πάρει άλλα ή άντε να πάρει άλλο 1 update) & συμφωνώ με τον παραπάνω φίλο γιά poco αλλά θα είναι αρκετά ακριβότερο, ιδίως αν πας στο Pro

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη το βλεπω και εγω αλλα ειμαι ασχετος! Αμα δεν παρει update μετα απο κανα-δυο χρονια τοτε θα υπαρξει προβλημα ασφαλειας (γενικοτερα)....η αυτο δεν εχει να κανει και τοσο με τα update?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, myphonides said:

Επειδη το βλεπω και εγω αλλα ειμαι ασχετος! Αμα δεν παρει update μετα απο κανα-δυο χρονια τοτε θα υπαρξει προβλημα ασφαλειας (γενικοτερα)....η αυτο δεν εχει να κανει και τοσο με τα update?

Έχει να κάνει με τα security update που σταματάνε και αυτά σε 2 χρόνια... Υποθετικά λοιπόν υπάρχουν κενά ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geotzia said:

Έχει να κάνει με τα security update που σταματάνε και αυτά σε 2 χρόνια... Υποθετικά λοιπόν υπάρχουν κενά ασφαλείας.

Αμεσα; Δηλαδη απο την τελευταια ενημερωση ποτε το ενδεχομενο προβλημα; Εναλλακτικες προστασιας υπαρχουν; ...Οκ ειπα  πως ειμαι ασχετος

(Αμα δεν υπηρχε αυτο με το να μπαινεις με το ετσι θελω με κωδικους και στο κιν με τον τραπεζικο λογαριασμο ολα καλα ..Ενω απο pc κατι σκαμπαζω αλλα τα κινητα με τρομαζουν καπως).. 

Αξιζει δηλ ας πουμε να παρω κανα καινουργιο (παρεμφερες! ετσι οπως τα κανανε).. με κανα δυο κατοσταρικα περισσοτερο;

Edited by myphonides
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, myphonides said:

Αμεσα; Δηλαδη απο την τελευταια ενημερωση ποτε το ενδεχομενο προβλημα; Εναλλακτικες προστασιας υπαρχουν; ...Οκ ειπα  πως ειμαι ασχετος

(Αμα δεν υπηρχε αυτο με το να μπαινεις με το ετσι θελω με κωδικους και στο κιν με τον τραπεζικο λογαριασμο ολα καλα ..Ενω απο pc κατι σκαμπαζω αλλα τα κινητα με τρομαζουν καπως).. 

Αξιζει δηλ ας πουμε να παρω κανα καινουργιο (παρεμφερες! ετσι οπως τα κανανε).. με κανα δυο κατοσταρικα περισσοτερο;

Κοίτα εγώ δεν μπορώ να μπω στο τρυπάκι των εταιρειών και να αλλάζω κάθε 2 χρόνια κινητό...Δεν μπορώ να ξέρω πόσο κινδυνεύεις αν δεν έχεις ενημερώσεις ασφάλειας αλλά θεωρώ ότι αν είσαι κάπως προσεκτικός στις εφαρμογές που κατεβάζεις πχ να μην είναι από τρίτες πηγές, να είναι αξιόπιστες κλπ δεν θα έχεις κάποιο θέμα. ιδίως οι τραπεζικές εφαρμογές έχουν τόσες δικλείδες ασφαλείας που αν δεν κάνεις μ@λ@κία πολύ δύσκολα έως αδύνατο να κινδυνέψεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβαίνει MIUI 14...

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αναβαθμίστηκεf768bd4fd263cdeabadec180cdaf986f.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κατέβηκε και στο decrypting σταμάτησε και εξαφανίστηκε η αναβάθμιση. Α ρε Xiaomara.....

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, vassar said:

Τώρα κατεβαίνει MIUI 14...

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αναβαθμίστηκεf768bd4fd263cdeabadec180cdaf986f.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

κατέβηκε κανονικά η αναβάθμιση.εντυπωσεις αργότερα.

Μου έσπασε η οθόνη από πέσιμο, τιμή για γνήσια βρήκα από 110 μέχρι 175 ευρώ....

Για να μην το πετάξω με αυτές τις τιμές,κ πάρω καινούργιο, έβαλα μαϊμού, δεν είναι amoled, νομίζω lcd,με 60 ευρώ, με πολύ καλό touch,κ καλή οθόνη....

για τα λεφτά που έδωσα, είναι καλό το αποτέλεσμα κ όσο αντέξει.... 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, zalaros said:

Σε μένα κατέβηκε και στο decrypting σταμάτησε και εξαφανίστηκε η αναβάθμιση. Α ρε Xiaomara.....

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

Μήπως δεν έχεις αρκετό ελεύθερο αποθηκευτικό χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κάτι εκτός από ψιλολόγια;επέκταση μνήμης μέχρι 5 GB, μικρή διαφορά στο μενού.δεν έχω δει κάτι άλλο 

επίσης το κέντρο ελέγχου άλλαξε.το κάνανε πιο ωραίο 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχω παρατηρήσει και εγώ και τις εφαρμογές Ασφάλεια και Game Center.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...