Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τις διαφημίσεις τι γίνεται? 

Έχω ενός φίλου και βγάζει συνέχεια. 

Δοκίμασα nextdns block this κλπ αλλά τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, adi32 said:

Με τις διαφημίσεις τι γίνεται? 

Έχω ενός φίλου και βγάζει συνέχεια. 

Δοκίμασα nextdns block this κλπ αλλά τίποτα 

Που εμφανίζει διαφημίσεις; Στις εφαρμογές συστήματος ή στον browser μέσω ειδοποιήσεων;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, adi32 said:

Με τις διαφημίσεις τι γίνεται? 

Έχω ενός φίλου και βγάζει συνέχεια. 

Δοκίμασα nextdns block this κλπ αλλά τίποτα 

αυτό το δοκίμασες;

https://news.xiaomi-miui.gr/how-to-remove-ads-from-miui-83754-2/

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2023 at 1:42 ΜΜ, adi32 said:

Αν κάνεις ένα search στο Google Chrome κλπ πετάει μηνύματα για ιούς βάλτε το νούμερο σας κλπ 

Μήπως έχετε μπεί σε τίποτε site που δεν έπρεπε; 

Με άλλο browser το κάνει; 

Σβήσε ιστορικό του chrome και όλα τα σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, dragon11 said:

Έχω δύο κάρτες.

Πώς προεπιλεγω αυτήν που θέλω για τα sms ;

 

Ρυθμίσεις>Κάρτες SIM & κινητά δίκτυα> και από εκεί επιλέγεις για κλήσεις και για data....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Ρυθμίσεις>Κάρτες SIM & κινητά δίκτυα> και από εκεί επιλέγεις για κλήσεις και για data....

Αυτήν που επιλέγω για κλήσεις θα στέλνει και sms;

Υπάρχει τρόπος να με ρωτάει ποια από τις δύο sim θα χρησιμοποιώ για sms ;

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας να στείλεις SMS, έχει επιλογή από ποιά SIM θα το στείλεις, στο ίδιο παράθυρο που γράφεις το μήνυμα. Φαίνεται με τις επιλογές 1 ή 2 σε μένα με πράσινα νούμερα. Προεπιλεγμένη είναι αιτή που κάνεις κλήσεις.

Edited by sigipp1972
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sigipp1972 said:

Οταν πας να στείλεις SMS, έχει επιλογή από ποιά SIM θα το στείλεις, στο ίδιο παράθυρο που γράφεις το μήνυμα. Φαίνεται με τις επιλογές 1 ή 2 σε μένα με πράσινα νούμερα. Προεπιλεγμένη είναι αιτή που κάνεις κλήσεις.

+1

On 16/1/2023 at 7:07 ΜΜ, dragon11 said:

Αυτήν που επιλέγω για κλήσεις θα στέλνει και sms;

Υπάρχει τρόπος να με ρωτάει ποια από τις δύο sim θα χρησιμοποιώ για sms ;

Οχι. Αυτό είναι για προεπιλογή σιμ μόνο για κλήσεις. Για τα SMS, η διαδικασία είναι όπως είπε ο φίλος παραπάνω...

Πριν γράψεις το κείμενο, δεξιά έχει έναν αριθμό. Διαλέγεις 1 ή 2 αναλόγως την Sim που θες να στείλεις το μήνυμα.

Οι χρωματισμοί των αριθμών σιμ σε μένα, είναι 1 πράσινο και 2 μπλε.

Αυτά... 😉

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Νέος κάτοχος του RN10pro (8/256) προερχόμενος από το RN7. Σε γενικές γραμμές, αν και νωρίς ακόμα, είμαι αρκετά ευχαριστημένος, δεν έχω βρει προβλήματα εκτός από τον ήχο του ακουστικού που ακούνε όλοι τον συνομιλητή σου, καθώς και αυτός ο ήχος που προέρχεται από την πίσω κάμερα όταν το ακουμπάς π.χ στο τραπέζι. Έχω την εντύπωση ότι είναι από το "σασί" της κάμερας που παίζει να είναι στον "αέρα". Η φωτογραφική είναι αρκετά καλή και διασκεδάζω πάρα πολύ με τον macro. Θα έλεγα με μια πρώτη ματιά, τίμιο για τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές (3-4 φορές σε 2-3 μήνες) έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο

 

δηλ πάω να γράψω κάτι και δεν μου ανοίγει το πληκτρολόγιο

πατάω δηλ στο πλάσιο εκεί που πατάς και βγαίνει το πληκτρολόγιο και δεν κάνει τίποτα

 

έχετε καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freemind11 said:

μερικές φορές (3-4 φορές σε 2-3 μήνες) έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο

 

δηλ πάω να γράψω κάτι και δεν μου ανοίγει το πληκτρολόγιο

πατάω δηλ στο πλάσιο εκεί που πατάς και βγαίνει το πληκτρολόγιο και δεν κάνει τίποτα

 

έχετε καμία ιδέα;

lag του συστήματος..μου το κάνει και μένα σπάνια βέβαια, αλλά συνέρχεται γρήγορα.

Να φανταστείς σήμερα το πρωί μου έβγαλε ενημέρωση συστήματος και μέχρι να την κάνω, εχάθη ως δια μαγείας, χαχαχα. Και στις ρυθμίσεις πατάω για ενημέρωση και δεν υπάρχει τίποτα. Γι' αυτό σου λέω ότι μια τρέλα όλα! από σύστημα μέχρι miui..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Νέος κάτοχος του RN10pro (8/256) προερχόμενος από το RN7. Σε γενικές γραμμές, αν και νωρίς ακόμα, είμαι αρκετά ευχαριστημένος, δεν έχω βρει προβλήματα εκτός από τον ήχο του ακουστικού που ακούνε όλοι τον συνομιλητή σου, καθώς και αυτός ο ήχος που προέρχεται από την πίσω κάμερα όταν το ακουμπάς π.χ στο τραπέζι. Έχω την εντύπωση ότι είναι από το "σασί" της κάμερας που παίζει να είναι στον "αέρα". Η φωτογραφική είναι αρκετά καλή και διασκεδάζω πάρα πολύ με τον macro. Θα έλεγα με μια πρώτη ματιά, τίμιο για τα λεφτά του.
το ois είναι .σταθεροποιητης της κάμερας .εάν έχει το κινητό αυτό είναι.η μάνα μου έχει ένα παλιό honor που πατάς τώρα να ανοίξει μια εφαρμογή και ανοίγει σε 20 δευτερόλεπτα .
μέχρι 250 με oled οθόνη,6/128 δεν βρήκα καλύτερο και με snapdragon .
χρήση απλή .fb ,viber κλπ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

το ois είναι .σταθεροποιητης της κάμερας .εάν έχει το κινητό αυτό είναι.η μάνα μου έχει ένα παλιό honor που πατάς τώρα να ανοίξει μια εφαρμογή και ανοίγει σε 20 δευτερόλεπτα .
μέχρι 250 με oled οθόνη,6/128 δεν βρήκα καλύτερο και με snapdragon .
χρήση απλή .fb ,viber κλπ
 

νομίζω ότι δεν έχει ois, αν ξέρει κάποιος..?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, toni3 said:

νομίζω ότι δεν έχει ois, αν ξέρει κάποιος..?

Το RN10 Pro δεν εχει οπτικο σταθεροποιητη εικονας(OIS) στις καμερες.Εχει όμως EIS στο βιντεο που ειναι  Ηλεκτρονικος σταθεροποιητης εικονας οταν τραβας βιντεο για να μην βγαινει τοσο κουνημενο.Software τρικ δηλαδη γιατι το ΟΙS ειναι Hardware δηλαδη κανονικο εξαρτημα της καμερας....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εχω το RN7 κοντα τεσσερα χρονια ,να το προτιμησω για τα επομενα 3 χρονια ή να στραφω σε κατι πιο καινουριο; η χρηση που κανω ειναι κανονικη, καθολου παιχνιδια ,αρκετη μουσικη και social .... απο φωτο  στις διακοπες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tengai said:

εχω το RN7 κοντα τεσσερα χρονια ,να το προτιμησω για τα επομενα 3 χρονια ή να στραφω σε κατι πιο καινουριο; η χρηση που κανω ειναι κανονικη, καθολου παιχνιδια ,αρκετη μουσικη και social .... απο φωτο  στις διακοπες.

 

 

Nα κοιταξεις κατι πιο καινουριο γιατι εχε υποψην σου η συσκευη κλεινει ηδη 2 χρονια στην αγορα με οτι συνεπαγεται αυτο.Επισης η χρηματικη διαφορα με το μεταγενεστερο μοντελο το 11 προ ειναι μικρη σε καινουριο....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στα 215 το 6/64 καλή επιλογή νομίζω...
Θα το πάρω για τη σύζυγό...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2023 at 6:58 ΠΜ, conan1 said:
On 2/1/2023 at 1:26 ΠΜ, Teo010 said:
Όχι καθόλου. Και θυμάμαι ότι και σε έναν φίλο μου με redmi note 8 δεν έβγαζε επιλογές.
Να θέλει κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις;

Δεν ξέρω τι γίνεται. Όσα xiaomi είχα, έτσι ήταν.

Τελικα αυτο ηθελε

https://www.youtube.com/watch?v=M0Hsa2yw4vU&ab_channel=TechBone

 

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο ηθελε

 
Δηλαδή ήθελε να πας αυτήν ασφάλεια να ενεργοποιήσεις ποια εφαρμογή θέλεις να κλειδώνει;
Εγώ δεν έχω ενεργοποιήσει από εκεί ποτέ καμία και κλειδώνουν όπως έδειξα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, conan1 said:

Δηλαδή ήθελε να πας αυτήν ασφάλεια να ενεργοποιήσεις ποια εφαρμογή θέλεις να κλειδώνει;
Εγώ δεν έχω ενεργοποιήσει από εκεί ποτέ καμία και κλειδώνουν όπως έδειξα παραπάνω.

Και έτσι γίνεται, αλλά γίνεται και όπως ανέφερε παραπάνω το μέλος conan1.

Ανοίγεις την εφαρμογή που θες να κλειδώσεις, κάνεις ελαφρώς σύρσιμο (swype) της εφαρμογής για να μικρύνει σαν παράθυρο και πατώντας παρατεταμένα βγάζει δεξιά ή αριστερά το λουκετάκι κλπ εντολές...

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λεει αυτη η συσκευη?Γνωριζει καποιος?Σκεφτομαι να την παρω σε αλλαγη του Redmi Note 7.

https://m.gsmarena.com/xiaomi_11_lite_5g_ne-11101.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...