Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα κατοχος και εγω του redmi note 10 pro.

Θα ήθελα να ρωτησω υπαρχουν προστατευτικα τζαμακια για την κάμερα ;

Αλλά να μην ειναι φιλμ αλλά τζαμακι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατοχος και εγω του redmi note 10 pro.
Θα ήθελα να ρωτησω υπαρχουν προστατευτικα τζαμακια για την κάμερα ;
Αλλά να μην ειναι φιλμ αλλά τζαμακι ;
https://www.skroutz.gr/c/4537/prostasia-fakou-kameras/f/1281868/Redmi-Note-10-Pro.html
Από αυτά, όλο και κάποιο θα σου κάνει.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, conan1 said:

https://www.skroutz.gr/c/4537/prostasia-fakou-kameras/f/1281868/Redmi-Note-10-Pro.html
Από αυτά, όλο και κάποιο θα σου κάνει.

Ναι αλλα δεν ειναι οπως το tempered glass αλλά μεμβρανες.

Ευχαριστω ομως για την απαντηση, ηδη  πηρα απο το ali μαζι με ενα καλλυμα για ολες τις καμερες417594186355951795.thumb.jpg.7dab95d41879101a834f0602e1515be3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ειναι οπως το tempered glass αλλά μεμβρανες.
Ευχαριστω ομως για την απαντηση, ηδη  πηρα απο το ali μαζι με ενα καλλυμα για ολες τις καμερες417594186355951795.thumb.jpg.7dab95d41879101a834f0602e1515be3.jpg
Στην περιγραφή τους αναγράφουν tempered glass. Δεν είναι ;
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, conan1 said:
1 hour ago, dragon11 said:
Ναι αλλα δεν ειναι οπως το tempered glass αλλά μεμβρανες.
Ευχαριστω ομως για την απαντηση, ηδη  πηρα απο το ali μαζι με ενα καλλυμα για ολες τις καμερες417594186355951795.thumb.jpg.7dab95d41879101a834f0602e1515be3.jpg

Στην περιγραφή τους αναγράφουν tempered glass. Δεν είναι ;

Οχι φιλμ ειναι

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dragon11 said:

Οχι φιλμ ειναι

 

Πήρες και δεν ήταν γυαλί; 

Τυχαία ένα που άνοιξα την περιγραφή, λέει:

  • Αντιχαρακτικό γυαλί για την προστασία του φακού της κάμερας από γρατζουνιές και φθορές.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, conan1 said:

Πήρες και δεν ήταν γυαλί; 

Τυχαία ένα που άνοιξα την περιγραφή, λέει:

  • Αντιχαρακτικό γυαλί για την προστασία του φακού της κάμερας από γρατζουνιές και φθορές.

Ετσι λενε ολα αλλα διαβασε τις κριτικες

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ως δια μαγείας και χωρις να πειραξω τιποτα η εφαρμογη Ραδιο FM εξαφανιστηκε απο τα μενου και δεν υπαρχει ουτε στη λιστα με τις εφαρμογες απο τις ρυθμισεις!Ξερει κανεις πως μπορω να την επαναφερω ή εστω να την ξαναεγκαταστησω απο κάπου??Αν κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα επανέλθει η εφαρμογή?

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, chios said:

Eυχαριστω πολυ,με γλυτωσες απο την επαναφορα και στησιμο απο την αρχη

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 20/9/2022 at 2:03 ΜΜ, panos_saxo said:

Να ρωτήσω ρε παιδιά, εχω το 10 pro και κάποια στιγμή παρατήρησα σκιές στην οθόνη. Φαίνονταν μόνο όταν είχε πολύ λευκό φόντο από πίσω. Κοιτάω καλύτερα και δεν ηταν σκιές. Βλέπω ξεκάθαρα ότι έχει μείνει στάμπα από το ποσοστό μπαταρίας το σήμα το wifi κλπ. Δε ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω, αλλά στην πάνω δεξιά γωνία, σε όλο το κομμάτι εκεί που είναι οι πίσω κάμερες έχει γραμμές και  σκιές που είναι σαν να έχει μείνει κολλημένη η εικόνα. 

Τώρα αυτές οι σκιές επεκταθηκαν και κάτω αριστερή γωνία. Φαίνεται ξεκάθαρα πως έχει μείνει στάμπα από ένα παιχνίδι που παίζω γιατί βλέπω να αχνοφαινονται τα κουμπιά του παιχνιδιού. 

Αυτό νόμιζα ότι το πάθαιναν οι παλιάς τεχνολογίας οθόνες υπολογιστών αν άφηνες συνέχεια ανοιχτή την οθόνη με την ίδια εικόνα ακίνητη, για αυτό βάζαμε screen saver. 

Βέβαια στο κινητό προφανώς δεν παρατάω ανοιχτή την οθόνη για ώρες αν δε το χρησιμοποιώ, στα 15'' την έχω να κλείνει. 

Τι φάση; Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα; Προφανώς μόνο με αλλαγή οθόνης φτιάχνετε, αλλά πως έγινε είναι το θέμα. 

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φώτο όταν θα έχω πρόσβαση σε 2ο κινητό που να πιάνει τις σκιές που λέω. 

Σε συνέχεια των παραπάνω και προς ενημέρωση , το κινητό το έστειλα προ 10 ημερών περίπου για αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης και το παρέλαβα χθες έτοιμο , όλα καλά !

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω για να το μην το πάθει ξανά αυτό το θέμα; Από την πρώτη μέρα το κινητό είναι πάντα στη ρύθμιση σκοτεινή λειτουργία και αυτή τη φορά ρύθμισα τη φωτεινότητα στο αυτόματο (πριν την είχα σχεδόν πάντα στο τέρμα φωτεινό) . Ποτέ δεν μένει άσκοπα αναμμένη η οθόνη για πάνω από 15'' που το έχω βάλει να κλείνει , και οι μόνες φορές που σκέφτομαι ότι μπορεί να ζορίστηκε και να την άκουσε εν τέλη είναι κατά τη χρήση του κινητού σαν gps για τις κυριακάτικες εξορμήσεις.

 

*Και αν τυχόν έχει βρει κανείς λειτουργική λύση για σωστή φυσαλίδα στο messenger , θα ήμουν υπερευχαριστημένος από το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ίσως να είμαι τυφλός, αλλά μπορεί κάποιος να μου πει αλλάζουμε πλέον εικόνα στην οθόνη κλειδώματος; Μετά τις τελευταίες αλλαγές που έκαναν στο λογισμικό αδυνατώ να το βρω! 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ίσως να είμαι τυφλός, αλλά μπορεί κάποιος να μου πει αλλάζουμε πλέον εικόνα στην οθόνη κλειδώματος; Μετά τις τελευταίες αλλαγές που έκαναν στο λογισμικό αδυνατώ να το βρω! 
Ευχαριστώ! 
Αν θέλεις να βάλεις κάποια δική σου, είναι εκεί που ήταν πάντα. Διαλέγεις την εικόνα που θέλεις και κάτω δεξιά που λέει "περισσότερα" πατάς ορισμός ως ταπετσαρία..
Αλλιώς μέσα από την εφαρμογή "θέματα"
Κάνεις κατά βούληση ότι θέλεις.
Αλλιώς από την εφαρμογή "καρουζέλ". 2fb85d27706899ca9e14eae845035c39.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, conan1 said:

Αν θέλεις να βάλεις κάποια δική σου, είναι εκεί που ήταν πάντα. Διαλέγεις την εικόνα που θέλεις και κάτω δεξιά που λέει "περισσότερα" πατάς ορισμός ως ταπετσαρία..

Σε ποια εφαρμογή ανοίγεις την φωτογραφία; Με όποια και να την άνοιξα, δεν μου δίνει την επιλογή για την οθόνη κλειδώματος... Μόνο ως ταπετσαρία...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εφαρμογή ανοίγεις την φωτογραφία; Με όποια και να την άνοιξα, δεν μου δίνει την επιλογή για την οθόνη κλειδώματος... Μόνο ως ταπετσαρία...
Από τη συλλογή. Πατάς ως ταπετσαρία και μετά σου βγάζει αυτές τις τρεις επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, conan1 said:

Από τη συλλογή. Πατάς ως ταπετσαρία και μετά σου βγάζει αυτές τις τρεις επιλογές.

Και από το gallery (φαντάζομαι στα ελληνικά αυτό είναι η συλλογή) μόνο set as wallpaper (ταπετσαρία) μου το δίνει... 

Εντάξει, και μετά με ρωτάει αν το θέλω για ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος, στην home screen ή και στα δύο! Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατεβασα ενα θεμα και δεν ξερω πως να το βγαλω για να ξαναβαλω αυτο που ειχε η συσκευη.

Λιγη βοηθεια

Edited by dragon11
Link to comment
Share on other sites

ε φαντάζομαι πας από τις ρυθμίσεις στο Θέματα, μετά στο κάτω τέρμα δεξια που είναι το ανθρωπάκι, από εκεί επιλέγεις το θέματα και εκέι θα βρεις φαν΄ταζομαι το παλιό

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, freemind11 said:

ε φαντάζομαι πας από τις ρυθμίσεις στο Θέματα, μετά στο κάτω τέρμα δεξια που είναι το ανθρωπάκι, από εκεί επιλέγεις το θέματα και εκέι θα βρεις φαν΄ταζομαι το παλιό

Ευχαριστω , δεν παταγα τις τελιτσες για το συστημα κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 ώρες πριν, Jim_Pal said:

Καλήμερα από τζαμακι τι προτείνετε,spigen,Nillkin ή 3mk?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προσωπικα,κατα σειρα προτιμησης:1)Nillkin,2)Spigen,3)mk

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα.

Στο redme 8 όταν πήγαινα στη διαχείριση εφαρμογών, είχε στο μενού "Εκκαθάριση δεδομένων", δε γνωρίζω αν είναι από το Android 12 αυτό ή από τη συσκευή στο Redme Note 10 pro, αλλά είναι αχνό και δεν πατιέται.

Υπάρχει άλλος τρόπος;

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

πρόκειται να μεταφέρω από φίλο που δεν γνωρίζει και ζήτησε τη βοήθεια μου 

τα αρχεία, τις εφαρμογές, τα μηνύματα, τις ρυθμίσεις κλπ. από το παλιό redmi 8 που έχει 

στο redmi note 10 pro.

επειδή δεν είχα ποτέ xiaomi, μήπως μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιος οδηγός, η τι πρέπει να κάνω; 

επίσης αν πρέπει να προσέξω κάτι από το άνοιγμα στο στήσιμο της συσκευής. 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το redmi note 10 pro μου έπεσε και μαύρισε η οθόνη. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά.
Αναγκάστικα να βάλω τη SIM στο redmi note 8 pro (στο παλιό τηλέφωνο), που το άφησα για το 10άρι γιατί μου πάγωνε η οθόνη στα καλά καθούμενα.
Τώρα αφού το 10άρι δεν έχει οθόνη ζαχαρώνω το 11 pro 5g.
Το θέμα μου είναι.
Επειδή χρησιμοποιώ για επαγγελματικούς λόγους το WhatsApp και για προσωπικούς το viber, όταν αλλάζω συσκευή στη sim χάνω όλα τα μηνύματα εκτός από επαφές που είναι ομάδες (μόνο στο viber αυτό)
Υπάρχει τρόπος να το γλιτώσω αυτό?
Ευχαριστώ.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...