Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κανένα πλαστικό φίλε. Είπαμε δεν είμαι τόσο γκαου να έχω την μαμα προστασία 2 χρόνια. 

Καταρχάς έχεις δει πως είναι η μαμά προστασία; Έχει τόσα πολλά γράμματα με λευκό χρώμα μάλιστα που δε βλέπεις τίποτα αν δεν τη βγάλεις. 

Link to comment
Share on other sites

Θα άλλαζε πως αν άνθρωπος έχει ακόμα το πλαστικό στην οθόνη, αυτό του δημιουργεί τις σκιές. 
Καμία σχέση με το θέμα που έχει.
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, panos_saxo said:

Αυτό ακριβώς! Απλα δε φαίνεται τόσο έντονα. 

Κατάλαβα. Σκούρο φόντο και σκούρο θέμα έχω από την πρώτη μέρα που το αγόρασα γιατί με βολεύει καλύτερα. 

Την φωτεινότητα όμως επειδή δε μου άρεσε πως δούλευε ο αισθητήρας την κλείδωσα όντως στο τέρμα φωτεινό πολύ γρήγορα. 

Δυστυχώς είμαι εκτός εγγύησης οπότε το αφήνω. 

Ευχαριστώ πολύ! 

Έχε υπόψη σου ότι όταν δουλεύει σε μεγάλη φωτεινότητα, είναι αναμενόμενο να δεις μέχρι και λίγα λεπτά κατάλοιπα της προηγούμενης εικόνας, εάν γυρίσεις σε γκρίζο φόντο. Πρόβλημα είναι εάν παραμείνουν για μεγάλο χρόνο/μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 12:27 ΜΜ, minast said:

Έχε υπόψη σου ότι όταν δουλεύει σε μεγάλη φωτεινότητα, είναι αναμενόμενο να δεις μέχρι και λίγα λεπτά κατάλοιπα της προηγούμενης εικόνας, εάν γυρίσεις σε γκρίζο φόντο. Πρόβλημα είναι εάν παραμείνουν για μεγάλο χρόνο/μόνιμα.

Screenshot_2022-09-29-09-46-41-248_com.facebook.katana.thumb.png.de12396cc0a4f5051dadae4b4c305d3d.png

1 minute ago, dragon11 said:

Screenshot_2022-09-29-09-46-41-248_com.facebook.katana.thumb.png.de12396cc0a4f5051dadae4b4c305d3d.png

Λαθος νημα

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 11:48 ΠΜ, babakos said:

Μήπως αντιμετωπίζει κανείς σας πρόβλημα με το Google Wallet  σε Redmi Note 10 5G ? Εδώ και μια εβδομάδα δεν δουλεύει καθολου με κανένα POS. Εκανα τα κλασσικά (clear cache, clear app info) χωρις αποτέλεσμα. Εκανα απεγκατάσταση την εφαρμογη, καθάρισα τα σκουπιδια με το Cleaner , εκανα εκ νεου εγκατάσταση, πάλι τα ιδια

Τόσο καιρό με το Google Pay κανενα θεμα, τα έκαναν μαντάρα με το νεο Wallet νομιζω...

Απαντώ οτι το πρόβλημα φαίνεται να διορθώθηκε μόνο του. Υποθέτω με κάποιο απο τα 2 updates που έλαβε το google wallet στο μεσοδιαστημα από τις 2/9 

 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εχει κάποιος την θήκη που είχε το κουτί στο Redmi note 10 pro που δεν την θέλει να την αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος η οθονη κλειδωματος να εχει rotation ? (να γυρναει δηλαδη σε landscape η portraid mode )! εχω ψαξει τα παντα αλλα δεν βρισκω κατι ! 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 7:40 ΜΜ, freddaras said:

παιδια υπαρχει τροπος η οθονη κλειδωματος να εχει rotation ? (να γυρναει δηλαδη σε landscape η portraid mode )! εχω ψαξει τα παντα αλλα δεν βρισκω κατι ! 

Oχι δυστυχως δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και δεν νομιζω να υπαρχει και εφαρμογη τριτων να το κάνει αυτο

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikaki71 said:

Oχι δυστυχως δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και δεν νομιζω να υπαρχει και εφαρμογη τριτων να το κάνει αυτο

ποποποπο είναι το μονο μείον μέχρι στιγμής ! επειδή αυτο το διάστημα οδηγώ πολλες ώρες εχω το κινητό σε landscape φάση στο αμάξι στην θήκη και το ξεκλείδωμα είναι μαρτύριο ! Απορώ πως τους ξέφυγε αυτό ! 

Link to comment
Share on other sites



εχω το κινητό σε landscape φάση στο αμάξι στην θήκη και το ξεκλείδωμα είναι μαρτύριο !


Τι εννοείς μαρτύριο; ακουμπάς το δάχτυλο στο δαχτυλικο αποτύπωμα και άνοιξε.
Εκτός αν θέλεις να κάνεις κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2022 at 12:27 ΠΜ, freemind11 said:

καλημέρα

πλέον και εγώ κάτοχος ενός redmi note 10 pro

το προηγούμενο ήταν το redmi note 7

 

να ρωτήσω κάτι; όταν έρχεται ειδοποίηση βλέπω ανάβει λίγο εκέινη την στιγμή και μετά αν δεν το δεις δεν έχει κάποια ένδειξη να σου δείχνει ότι έχεις μια ειδοποίηση που δεν την είδες

όπως γίνεται συνήθως με το μικρό φωτάκι που αναβοσβήνει όταν έχεις κάτι αδιάβαστο

υπάρχει κάποια ρύθμιση  γι αυτό;

 

επίσης στο "πάντα ενεργή οθόνη" βλέπω ότι έχει επιλογή μόνο για εμφάνιση 10"

δεν μπορείς να το έχεις συνέχεια έται;

Αν βαλεις αυτο κανει δουλεια ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy&hl=en&gl=US

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, adi32 said:

τέτοιες εφαρμογές δεν κάνουν ζημιά στην μπαταρία ? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freddaras said:

τέτοιες εφαρμογές δεν κάνουν ζημιά στην μπαταρία ? 

Πολύ λίγο τρώει και δε χάνεις ποτέ ειδοποίηση

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2022 at 9:23 ΠΜ, adi32 said:

την είχα βάλει αλλά δεν έκανε δουλειά

ή δεν έβαλα σωστά στις ρυθμίσεις δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freemind11 said:

την είχα βάλει αλλά δεν έκανε δουλειά

ή δεν έβαλα σωστά στις ρυθμίσεις δεν ξέρω

Τι πρόβλημα είχε?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, freemind11 said:

δεν μου έβγαζε ειδοποιήσεις και πάλι

καθολου ή καποιες φορες ?

Γενικα με τις ειδοποιησεις τι γινεται ?

Το πιο σημαντικο αν το θες και για σοβαρη χρηση ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, adi32 said:

καθολου ή καποιες φορες ?

Γενικα με τις ειδοποιησεις τι γινεται ?

Το πιο σημαντικο αν το θες και για σοβαρη χρηση ειναι αυτο

καθόλου δεν μου έβγαζε

εννοώ τις έβγαζε όπως πριν

χωρίς κάποιο led notification που να φαίνεται μέχρι να τις δεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάγκες

Άλλος ένας σύζυγος που ψάχνει κινητό για την γυναίκα του, το μπάτζετ παίζει απο 200-250€, έχω μπανισει αυτό το τηλέφωνο και το 11s. Η σκέψη μου και η τακτική μου γενικότερα είναι να παίρνω κινητα τελευταίας χρονιάς δηλαδή, 2022 στην προκειμένη περίπτωση, όπως είναι το 11s. Βλέπω όμως ότι δεν έχει μεγάλες διαφορές με το 10 pro. Και μάλιστα για το 10 pro, βλέπω ότι γενικότερα είναι ευχαριστημένος ο μέσος χρήστης. Το άλλο είναι καινούργιο και δεν έχει πολλές κριτικές -αποψεις για να πεις ότι έχεις μια εμπεριστατωμένη άποψη. Επίσης με προβληματίζει λίγο και η φάση του 10 pro κατά πόσον θα συνεχίσει να υποστηρίζεται από άποψη update.

Βέβαια, εγώ έχω το Poco X3 Pro το οποίο δεν λειτουργεί θα έλεγα απροβλημάτιστα, τα τρώει από την αρχή τα σκαλωματακια του, αλλά δε σκάω κιόλας, τιποτα το τρομερό, έχω βάλει όμως στο μάτι το M4, αλλά λέω να τα αποφύγω τα Poco για την περίπτωση της συζύγου. 

Οπότε πάμε στο δοκιμασμένο 10pro ή στο καινούργιο 11s, μα τα ίδια λεφτά κάνει.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Memorex said:

Καλησπέρα μάγκες

Άλλος ένας σύζυγος που ψάχνει κινητό για την γυναίκα του, το μπάτζετ παίζει απο 200-250€, έχω μπανισει αυτό το τηλέφωνο και το 11s. Η σκέψη μου και η τακτική μου γενικότερα είναι να παίρνω κινητα τελευταίας χρονιάς δηλαδή, 2022 στην προκειμένη περίπτωση, όπως είναι το 11s. Βλέπω όμως ότι δεν έχει μεγάλες διαφορές με το 10 pro. Και μάλιστα για το 10 pro, βλέπω ότι γενικότερα είναι ευχαριστημένος ο μέσος χρήστης. Το άλλο είναι καινούργιο και δεν έχει πολλές κριτικές -αποψεις για να πεις ότι έχεις μια εμπεριστατωμένη άποψη. Επίσης με προβληματίζει λίγο και η φάση του 10 pro κατά πόσον θα συνεχίσει να υποστηρίζεται από άποψη update.

Βέβαια, εγώ έχω το Poco X3 Pro το οποίο δεν λειτουργεί θα έλεγα απροβλημάτιστα, τα τρώει από την αρχή τα σκαλωματακια του, αλλά δε σκάω κιόλας, τιποτα το τρομερό, έχω βάλει όμως στο μάτι το M4, αλλά λέω να τα αποφύγω τα Poco για την περίπτωση της συζύγου. 

Οπότε πάμε στο δοκιμασμένο 10pro ή στο καινούργιο 11s, μα τα ίδια λεφτά κάνει.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Εγώ της πήρα realme 9 pro, και μόνο που γλίτωσε από το προβληματικό miui νιώθω ότι με αγαπάει πιο πολύ. Μείνε μακριά από ποκο λοκο και θα βρεις την ησυχία σου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε πρόβλημα με το σημα του κινητού!εχω παρατηρήσει οτι σε σημειο που δεν εχουμε καλο σημα,κανω κληση μεσω wifi και δεν ακουω καθολου καλα,κόβεται η φωνη σχεδον σε ολη τη διαρκεια της κλησης ενω στο ιδιο ακριβώς σημειο με το 8  pro μιλαω τελεια.ξερετε εχεις να εχει θεμα με τη κεραία του;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια θήκη καινούρια για redmi note 10. Εννοείται τη χαρίζω
Αν τη θέλει κάποιος, ας μου στείλει π.μ.
Αθηνα, Περιστέρι. 2219d7608fa96fb075c355dc46e68a11.jpg

358ff8e28a5725fd43bfbf25097cda63.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2022 at 6:55 ΠΜ, conan1 said:
On 20/9/2022 at 5:15 ΜΜ, harrisxan said:
Θα άλλαζε πως αν άνθρωπος έχει ακόμα το πλαστικό στην οθόνη, αυτό του δημιουργεί τις σκιές. 

Καμία σχέση με το θέμα που έχει.

Τελικά είμαι εντός εγγύησης, έπεσε στα χέρια μου κατα λάθος ή απόδειξη μου και επικοινώνησα ήδη με το σέρβις. Αύριο το στέλνω για επισκευή! 

Εν το μεταξύ, η οθόνη χειροτερεύει μέρα με τη μέρα, τώρα οι σκιές πέρασαν και στις υπόλοιπες γωνίες. 

Ειδομεν. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...