Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, nikaki71 said:

Οχι,αυτη που περιγραφεις ειναι η Nilkin camshield....

Mακριά...Βγαινει πολυ δυσκολα η συγκεκριμενη θηκη και μετα απο μερικα βαλε βγαλε εχει γεμισει αμυχες το πλαινο πλαστικο του κινητου.....

Α ενταξει σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, dragon11 said:

Α ενταξει σε ευχαριστω

Εχω ενα ερωτημα ακομα

Τι καρτα μνημης να βαλω και τι μπορω να αποθηκευω σε αυτην;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, nikaki71 said:

Οχι,αυτη που περιγραφεις ειναι η Nilkin camshield....

Mακριά...Βγαινει πολυ δυσκολα η συγκεκριμενη θηκη και μετα απο μερικα βαλε βγαλε εχει γεμισει αμυχες το πλαινο πλαστικο του κινητου.....

Δεν συμμερίζομαι την άποψη σου. Έχω 2 ίδιες συσκευές εδώ και περίπου 1 χρόνο, και 2 θήκες Nillkin, μία εγώ σε μαύρο χρώμα και μία ο γιος μου σε μπλε. Στη θήκη του γιου μου έχει απλά χαλαρώσει το πορτάκι της κάμερας λόγο της χρήσης που κάνουν συνήθως οι έφηβοι. Βάζοντας μία αυτοκόλλητη ταινία, δεν φαίνεται και δεν είναι πλέον χαλαρή. Στη δική μου θήκη δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε καμία αμυχή. Βγάζοντας τη θήκη είναι σαν αγόρασα τώρα το κινητό. Ναι, βγαίνει κάπως δύσκολα αλλά θεωρώ ότι αυτό είναι προτέρημα και όχι μειονέκτημα. Και για να προλάβω τυχών λανθασμένες εκτιμήσεις να πω ότι κάνω συχνή χρήση της κάμερας σχεδόν καθημερινά. Για τη συσκευή της γυναίκας μου, μία Samsung A52, στην οποία δεν εξέχει η κάμερα όπως στην Xiaomi, πήρα πάλι Nillkin αλλά όχι με πορτάκι και οι λόγοι είναι αισθητικοί και για να μην έχουμε όλοι τις ίδιες. Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο αν δεν θέλεις θήκη τύπου armor.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, CyberDEL said:

Δεν συμμερίζομαι την άποψη σου. Έχω 2 ίδιες συσκευές εδώ και περίπου 1 χρόνο, και 2 θήκες Nillkin, μία εγώ σε μαύρο χρώμα και μία ο γιος μου σε μπλε. Στη θήκη του γιου μου έχει απλά χαλαρώσει το πορτάκι της κάμερας λόγο της χρήσης που κάνουν συνήθως οι έφηβοι. Βάζοντας μία αυτοκόλλητη ταινία, δεν φαίνεται και δεν είναι πλέον χαλαρή. Στη δική μου θήκη δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα ούτε καμία αμυχή. Βγάζοντας τη θήκη είναι σαν αγόρασα τώρα το κινητό. Ναι, βγαίνει κάπως δύσκολα αλλά θεωρώ ότι αυτό είναι προτέρημα και όχι μειονέκτημα. Και για να προλάβω τυχών λανθασμένες εκτιμήσεις να πω ότι κάνω συχνή χρήση της κάμερας σχεδόν καθημερινά. Για τη συσκευή της γυναίκας μου, μία Samsung A52, στην οποία δεν εξέχει η κάμερα όπως στην Xiaomi, πήρα πάλι Nillkin αλλά όχι με πορτάκι και οι λόγοι είναι αισθητικοί και για να μην έχουμε όλοι τις ίδιες. Πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο αν δεν θέλεις θήκη τύπου armor.

Για εμένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα της nillkin είναι ότι είναι από σκληρό πλαστικό και δεν μου δίνει καλή αίσθηση στο κράτημα. Αντίθετα μια spigen που έχω είναι μαλακό πλαστικό που ανεβάζει επίπεδο την αίσθηση στο κράτημα αλλά και το grip. 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος για double tap to sleep ενω εισαι σε αρχικη οθονη? Βλεπω οτι υπαρχει μονο επιλογη για double tap οταν εισαι στην οθονη κλειδωματος? Ειμαι με miui 13 stable, ολα μαμισια. Ο poco launcher δεν μπορει να μπει στο κινητο, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος για double tap to sleep ενω εισαι σε αρχικη οθονη? Βλεπω οτι υπαρχει μονο επιλογη για double tap οταν εισαι στην οθονη κλειδωματος? Ειμαι με miui 13 stable, ολα μαμισια. Ο poco launcher δεν μπορει να μπει στο κινητο, ετσι?
Μπορείς να βγάλεις widget για κλείδωμα. Ένα εικονίδιο με λουκέτο είναι. Το πατάς και σβήνει η οθόνη. Γλυτώνεις και ένα πάτημα...
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, dragon11 said:

Α ενταξει σε ευχαριστω

Εγώ έχω αυτή:  https://www.skroutz.gr/s/28044821/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Πλαστικό-Clear-Black-Matte-Redmi-Note-10-Pro.htmlπου είναι διαφανή πίσω και ειμσι ευχαριστημένος. Σε όλα τα κινητά μου, πάντα spigen βάζω

 

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, diamantis_69 said:

Εγώ έχω αυτή:  https://www.skroutz.gr/s/28044821/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Πλαστικό-Clear-Black-Matte-Redmi-Note-10-Pro.htmlπου είναι διαφανή πίσω και ειμσι ευχαριστημένος. Σε όλα τα κινητά μου, πάντα spigen βάζω

 

130 ευρω αγορασα το κινητο δευτερο χερι 

Θα παρω θηκξ 30 ευρω ;

Οχι βεβαια

Κατεληξα σε wallet που ειναι τα πιο ασφαλη 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, conan1 said:

Μπορείς να βγάλεις widget για κλείδωμα. Ένα εικονίδιο με λουκέτο είναι. Το πατάς και σβήνει η οθόνη. Γλυτώνεις και ένα πάτημα... emoji23.png

Σε ευχαριστω, αποδεκτη λυση σιγουρα. Ξερουμε γιατι καταργηθηκε το κλασσικο double tap to sleep? Επισης γιατι δεν μπαινει poco launcher? Ειναι αποφαση της Xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, diamantis_69 said:

Εγώ έχω αυτή:  https://www.skroutz.gr/s/28044821/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Πλαστικό-Clear-Black-Matte-Redmi-Note-10-Pro.htmlπου είναι διαφανή πίσω και ειμσι ευχαριστημένος. Σε όλα τα κινητά μου, πάντα spigen βάζω

 

Έχω χρησιμοποιήσει παρόμοια  θήκη Spigen σε κινητό SONY, άψογη, μετά από 3 και βάλε χρόνια χρήσης άρχισε να διαχωρίζει το ελαστικό μέρος με το πλαστικό οπότε μιας και ήμουν ευχαριστημένος την αγόρασα ξανά. Nillkin και Spigen θεωρώ πως είναι και οι δύο κορυφαίες θήκες. 

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgemei said:

Ξερουμε γιατι καταργηθηκε το κλασσικο double tap to sleep?

Δεν καταργήθηκε, απλά δεν υπήρχε ποτέ σαν επιλογή στον stock miui launcher. Είναι μόνο για την οθόνη κλειδώματος. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, dragon11 said:

130 ευρω αγορασα το κινητο δευτερο χερι 

Θα παρω θηκξ 30 ευρω ;

Οχι βεβαια

Κατεληξα σε wallet που ειναι τα πιο ασφαλη 

Σου πρότεινα την Nillkin με το πορτάκι κυρίως για την ασφάλεια που παρέχει στην κάμερα, μιας και αυτή εξέχει από το κινητό, όχι για την τιμή της. Όπως και να έχει η τιμή της είναι χώμα στα 7,29. Οι προτάσεις είναι δικές μας... η απόφαση δική σου. Καλορίζικο...  

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dragon11 said:

Αυτο κουμπωνει πανω στο φακο;

Ναι έχει αυτοκόλλητο περιμετρικά.ταιριαζει πολύ καλά.και προστατεύει και ομορφαίνει καθώς γεμίζει τα κενά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fotios81 said:

Ναι έχει αυτοκόλλητο περιμετρικά.ταιριαζει πολύ καλά.και προστατεύει και ομορφαίνει καθώς γεμίζει τα κενά 

Σ'ωραιος

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, georgemei said:

Υπαρχει τροπος για double tap to sleep ενω εισαι σε αρχικη οθονη? Βλεπω οτι υπαρχει μονο επιλογη για double tap οταν εισαι στην οθονη κλειδωματος? Ειμαι με miui 13 stable, ολα μαμισια. Ο poco launcher δεν μπορει να μπει στο κινητο, ετσι?

έγώ έχω βάλει το κουμπί του back (το βελάκι δηλ από τα 3 κάτω) με παρατεταμένο πάτημα να κάνει αυτή την δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά, εχω το 10 pro και κάποια στιγμή παρατήρησα σκιές στην οθόνη. Φαίνονταν μόνο όταν είχε πολύ λευκό φόντο από πίσω. Κοιτάω καλύτερα και δεν ηταν σκιές. Βλέπω ξεκάθαρα ότι έχει μείνει στάμπα από το ποσοστό μπαταρίας το σήμα το wifi κλπ. Δε ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω, αλλά στην πάνω δεξιά γωνία, σε όλο το κομμάτι εκεί που είναι οι πίσω κάμερες έχει γραμμές και  σκιές που είναι σαν να έχει μείνει κολλημένη η εικόνα. 

Τώρα αυτές οι σκιές επεκταθηκαν και κάτω αριστερή γωνία. Φαίνεται ξεκάθαρα πως έχει μείνει στάμπα από ένα παιχνίδι που παίζω γιατί βλέπω να αχνοφαινονται τα κουμπιά του παιχνιδιού. 

Αυτό νόμιζα ότι το πάθαιναν οι παλιάς τεχνολογίας οθόνες υπολογιστών αν άφηνες συνέχεια ανοιχτή την οθόνη με την ίδια εικόνα ακίνητη, για αυτό βάζαμε screen saver. 

Βέβαια στο κινητό προφανώς δεν παρατάω ανοιχτή την οθόνη για ώρες αν δε το χρησιμοποιώ, στα 15'' την έχω να κλείνει. 

Τι φάση; Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα; Προφανώς μόνο με αλλαγή οθόνης φτιάχνετε, αλλά πως έγινε είναι το θέμα. 

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φώτο όταν θα έχω πρόσβαση σε 2ο κινητό που να πιάνει τις σκιές που λέω. 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι τα μειονεκτήματα των OLED οθονών, κάτι που οι LCD δεν είχαν ποτέ πρόβλημα σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Burn in είναι που παθαίνουν οι oled, συνήθως από κακή χρήση τέρμα φωτεινότητα, λευκό φόντο, στις oled πάντα χρειάζεται dark mode και χαμηλή φωτεινότητα, αν το κινητό είναι στην εγγύηση πάει για αλλαγή οθόνης, σε άλλη περίπτωση δεν αξίζει να φτιαχτεί το αφήνεις και όσο πάει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, conan1 said:

Κάτι σαν αυτό σου κάνει; cfc0e0b99a60b0746fd28298fb7d23d4.jpg

Αυτό ακριβώς! Απλα δε φαίνεται τόσο έντονα. 

Κατάλαβα. Σκούρο φόντο και σκούρο θέμα έχω από την πρώτη μέρα που το αγόρασα γιατί με βολεύει καλύτερα. 

Την φωτεινότητα όμως επειδή δε μου άρεσε πως δούλευε ο αισθητήρας την κλείδωσα όντως στο τέρμα φωτεινό πολύ γρήγορα. 

Δυστυχώς είμαι εκτός εγγύησης οπότε το αφήνω. 

Ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, panos_saxo said:

Αυτό ακριβώς! Απλα δε φαίνεται τόσο έντονα.

Στο κινητό που βλέπεις στην φωτογραφία, έχει ξεμείνει το προστατευτικό της οθόνης που ήταν από το εργοστάσιο... Βγάλ'το!

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό που βλέπεις στην φωτογραφία, έχει ξεμείνει το προστατευτικό της οθόνης που ήταν από το εργοστάσιο... Βγάλ'το!
Η φωτογραφία είναι κάποια τυχαία από το διαδίκτυο... Δεν είναι του χρήστη που έχει το πρόβλημα. Τι θα άλλαζε;
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, conan1 said:
10 minutes ago, harrisxan said:
Στο κινητό που βλέπεις στην φωτογραφία, έχει ξεμείνει το προστατευτικό της οθόνης που ήταν από το εργοστάσιο... Βγάλ'το!

Η φωτογραφία είναι κάποια τυχαία από το διαδίκτυο... Δεν είναι του χρήστη που έχει το πρόβλημα. Τι θα άλλαζε;

Θα άλλαζε πως αν άνθρωπος έχει ακόμα το πλαστικό στην οθόνη, αυτό του δημιουργεί τις σκιές. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...