Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Μπορεί να μου πει κάποιος στα γρήγορα πως βρίσκουμε στο κινητό μας Redmi note 10 pro, την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μπορεί να μου πει κάποιος στα γρήγορα πως βρίσκουμε στο κινητό μας Redmi note 10 pro, την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές;
Λογικά εκεί θα είναι... db958e98b8dbbfb5322c6140ca0bcd33.jpg
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 9:01 ΜΜ, swaron said:

Πάντως μετά από χρήση σχεδόν ενός χρόνου δεν μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος με το κινητό. Κολλάει σχετικά συχνά. Παγώνει η οθόνη και πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω πάλι. 

Πολυ περιεργο....καθε μερα το λιωνω και δεν κολλησε ποτε.....

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2022 at 12:42 ΠΜ, freddaras said:

Πάντως ρε παιδιά το κινητό σε θέμα μπαταρίας (ξαναλέω το προσέχω με αργή φόρτιση κτλ) είναι κυριολεκτικά βράχος. Είμαι εκτός της πόλης μου, Θεσσαλονίκη αυτήν την περίοδο για διάφορους λόγους (είναι η πρώτη φορά που το κάνω γρήγορη φόρτιση by the way) και το κινητό ουσιαστικά κρατάει όλη μέρα με συνεχώς 4g internet (έχω απεριόριστο δεν έχω πρόσβαση σε WiFi) κλήσεις κτλ. Και όχι τίποτα άλλο το φορτίζεις για μισή ωρίτσα μόνο όταν πχ πέσει στο 70% και είσαι κομπλέ και πάλι. Απίστευτη συσκευή και στο θέμα αυτό. Έρχεται επιδότηση σε λίγο και δεν ξέρω με τι να το αλλάξω. Αλήθεια. Τρελό πακέτο που τα έχει ΟΛΑ. Για μένα ακόμη και η κάμερα με gcam είναι κομπλέ.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και γω ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο υο κινητο

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό το κινητό απλά 2 πράγματα δεν μου άρεσαν (εκτος βέβαια από την ηχογράφηση που δεν υπάρχει σε κανένα λόγο νόμου)

 

1. το ότι δεν έχει notification light

2. ότι στην οθόνη αδράνειας δεν έχει επιλογή πόση ώρα να είναι ανοιχτή. Έχει μόνο το 10"

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freemind11 said:

πολύ καλό το κινητό απλά 2 πράγματα δεν μου άρεσαν (εκτος βέβαια από την ηχογράφηση που δεν υπάρχει σε κανένα λόγο νόμου)

 

1. το ότι δεν έχει notification light

2. ότι στην οθόνη αδράνειας δεν έχει επιλογή πόση ώρα να είναι ανοιχτή. Έχει μόνο το 10"

Το notification light πιστεύω είναι σημαντικότερο από το AOD. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fotios81 said:

Το notification light πιστεύω είναι σημαντικότερο από το AOD. 

Καλημέρα.Το cube acr για ηχογράφηση λειτουργεί τέλεια... Επίσης και το true phone dialer που χρησιμοποιώ έχει ηχογράφηση... Για τα υπόλοιπα ισχύει.... Έπρεπε το always on display να είναι σαν της samsung δεν ξέρω γιατί δεν το διορθώνουν δεν είναι δα και τόσο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί το cube acr??

εγώ το δοκίμασα και τίποτα

θυμάσαι τι ρυθμίσεις έβαλες;

ούτε το true phone ηχογραφεί

εκτός αν φταίει ότι μιλάω με Bluetoοth αλλά νομίζω είχα δοκιμάσει και χωρίς και τίποτα

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, freemind11 said:

λειτουργεί το cube acr??

εγώ το δοκίμασα και τίποτα

θυμάσαι τι ρυθμίσεις έβαλες;

ούτε το true phone ηχογραφεί

εκτός αν φταίει ότι μιλάω με Bluetoοth αλλά νομίζω είχα δοκιμάσει και χωρίς και τίποτα

Με bluetooth ξέχασε το, δεν υπάρχει εφαρμογή να ηχογραφεί, μονο ξεκλέιδωμα και πέρασμα custom rom που να έχει xiaomi dialer. Οσο για το cube και όλα αυτά του είδους σε ανοιχτή ακρόαση αν γράφεις ακούγεται μια χαρά, από εκεί και πέρα σε κανονική συνομιλία μέτρια έως χάλια.... 

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω. Βρήκα το note 10 pro σε επίσημο κατάστημα στα 225€. Αξίζει η αγορά του ή να πάω στο note 11 pro(οχι το 5g);

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο;
Δυστυχώς, μάλλον τελείωσε. Το είχα βρει στον κωτσοβολο αλλά τώρα δεν το βρίσκω, δυστυχώς

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, theo4850 said:

Δυστυχώς, μάλλον τελείωσε. Το είχα βρει στον κωτσοβολο αλλά τώρα δεν το βρίσκω, δυστυχώς

Πάντως στο skroutz βγάζει το 10 5G NFC σε τιμή πολύ συμφέρουσα. Εγώ θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια... 

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2022 at 1:24 ΜΜ, geotzia said:

Με bluetooth ξέχασε το, δεν υπάρχει εφαρμογή να ηχογραφεί, μονο ξεκλέιδωμα και πέρασμα custom rom που να έχει xiaomi dialer. Οσο για το cube και όλα αυτά του είδους σε ανοιχτή ακρόαση αν γράφεις ακούγεται μια χαρά, από εκεί και πέρα σε κανονική συνομιλία μέτρια έως χάλια.... 

Στο δικό μου το cube acr λειτουργεί πολύ καλά όταν το έχω στο.αυτι...απο blutooth γενικά όχι γράφει μόνο τη φωνή μου... Στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας πρέπει να πάμε στην εφαρμογή και να το βάλουμε στο ενεργή... Γενικώς δεν έχω θέματα με την ηχογράφηση ούτε με το cube acr ούτε με το truephone... Ευτυχώς γιατί με τα παλιότερα xiaomi χρησιμοποιούσα την ηχογράφηση της μαμάς και μου έχει γίνει απαραίτητη....

Just now, monster1971 said:

Στο δικό μου το cube acr λειτουργεί πολύ καλά όταν το έχω στο.αυτι...απο blutooth γενικά όχι γράφει μόνο τη φωνή μου... Στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας πρέπει να πάμε στην εφαρμογή και να το βάλουμε στο ενεργή... Γενικώς δεν έχω θέματα με την ηχογράφηση ούτε με το cube acr ούτε με το truephone... Ευτυχώς γιατί με τα παλιότερα xiaomi χρησιμοποιούσα την ηχογράφηση της μαμάς και μου έχει γίνει απαραίτητη....

 

Screenshot_2022-09-01-17-12-08-997_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freemind11 said:

για να δουμε

θα τα δοκιμάσω

βέβαια εγώ όλη μέρα είμαι με το Bluetooth

θα πρέπει μάλλον να τα ξεχάσω 😕

Εγώ όταν έχω να γράψω κάτι σημαντικό κάποιου πελάτη παραγγελία προσωρινά ενώ έχω bluetooth βάζω το κινητό στο ακουστικό χωρίς να απενεργοποιήσω το bluetooth γράφω αυτό που θέλω και μετά το γυρίζω εκεί που ήταν

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αντιμετωπίζει κανείς σας πρόβλημα με το Google Wallet  σε Redmi Note 10 5G ? Εδώ και μια εβδομάδα δεν δουλεύει καθολου με κανένα POS. Εκανα τα κλασσικά (clear cache, clear app info) χωρις αποτέλεσμα. Εκανα απεγκατάσταση την εφαρμογη, καθάρισα τα σκουπιδια με το Cleaner , εκανα εκ νεου εγκατάσταση, πάλι τα ιδια

Τόσο καιρό με το Google Pay κανενα θεμα, τα έκαναν μαντάρα με το νεο Wallet νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/9/2022 at 11:48 ΠΜ, babakos said:

Μήπως αντιμετωπίζει κανείς σας πρόβλημα με το Google Wallet  σε Redmi Note 10 5G ? Εδώ και μια εβδομάδα δεν δουλεύει καθολου με κανένα POS. Εκανα τα κλασσικά (clear cache, clear app info) χωρις αποτέλεσμα. Εκανα απεγκατάσταση την εφαρμογη, καθάρισα τα σκουπιδια με το Cleaner , εκανα εκ νεου εγκατάσταση, πάλι τα ιδια

Τόσο καιρό με το Google Pay κανενα θεμα, τα έκαναν μαντάρα με το νεο Wallet νομιζω...

Καλησπερα σε ολους

Θελω να με συμβουλεψετε τι θηκη να παρω ωστε να προστατευει και την καμερα οντας νεος κατοχος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dragon11 said:

Καλησπερα σε ολους

Θελω να με συμβουλεψετε τι θηκη να παρω ωστε να προστατευει και την καμερα οντας νεος κατοχος

 Spigen.Εγγυηση....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, dragon11 said:

Καλησπερα σε ολους

Θελω να με συμβουλεψετε τι θηκη να παρω ωστε να προστατευει και την καμερα οντας νεος κατοχος

https://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-redmi-note-10-pro-accessories/nillkin-xiaomi-redmi-note-10-pro-redmi-note-10-pro-max-camshield-case

https://www.skroutz.gr/s/28430583/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Πλαστικό-Μαύρο-Redmi-Note-10-Pro.html

 

800-800x800.jpg

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σας δειξω και τι δινει η wind ιταλιας με 12 ευρω τον μηνα

Screenshot_2022-09-17-15-23-32-416_it.wind.myWind.png

Screenshot_2022-09-17-15-23-27-714_it.wind.myWind.png

Just now, dragon11 said:

Λοιπον θα σας δειξω και τι δινει η wind ιταλιας με 12 ευρω τον μηνα

Screenshot_2022-09-17-15-23-32-416_it.wind.myWind.png

Screenshot_2022-09-17-15-23-27-714_it.wind.myWind.png

Αυτο σημαινει οτι ενας Ιταλος εχει με 12 ευρω τον μηνα απεριοριστη ομιλια και sms καθως και 100GB στην Ιταλια.

Εγω που το χρησιμοποιω εκτος εχω απεριοριστη ομιλια και sms στην Ε.Ε και 12GB επισης.

Στην Ιταλια εχω τα ιδια με εναν ιταλο.

Αυτο για να δειτε ποσο κλεφτες ειναι οι εδω παροχοι-απατεωνες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dragon11 said:

Λοιπον θα σας δειξω και τι δινει η wind ιταλιας με 12 ευρω τον μηνα

Screenshot_2022-09-17-15-23-32-416_it.wind.myWind.png

Screenshot_2022-09-17-15-23-27-714_it.wind.myWind.png

Αυτο σημαινει οτι ενας Ιταλος εχει με 12 ευρω τον μηνα απεριοριστη ομιλια και sms καθως και 100GB στην Ιταλια.

Εγω που το χρησιμοποιω εκτος εχω απεριοριστη ομιλια και sms στην Ε.Ε και 12GB επισης.

Στην Ιταλια εχω τα ιδια με εναν ιταλο.

Αυτο για να δειτε ποσο κλεφτες ειναι οι εδω παροχοι-απατεωνες

Καλά θα ήταν να το έγραφες στο κατάλληλο νήμα!

https://myphone.gr/forum/forum/29-δίκτυα-εξωτερικού/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2022 at 11:13 ΜΜ, dragon11 said:

Λες για αυτην που εχει το καλυμμα για την καμερα που ανοιγοκλεινει;

Οχι,αυτη που περιγραφεις ειναι η Nilkin camshield....

On 16/9/2022 at 10:02 ΠΜ, CyberDEL said:

Mακριά...Βγαινει πολυ δυσκολα η συγκεκριμενη θηκη και μετα απο μερικα βαλε βγαλε εχει γεμισει αμυχες το πλαινο πλαστικο του κινητου.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...