Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, swaron said:

Καλημέρα παιδιά. Όσοι έχετε ελληνική συσκευή σας ήρθε η αναβάθμιση ή όχι ακόμα;;;; 

Στο pro 13.0.9 είναι η τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν μιλάω στο τηλέφωνο δεν το κολλάω πολύ στο αυτί μου και μου λενε οτι ακούν διπλή τη φωνή τους. Σας συμβαίνει το ίδιο; 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mark1979 said:

Παιδιά όταν μιλάω στο τηλέφωνο δεν το κολλάω πολύ στο αυτί μου και μου λενε οτι ακούν διπλή τη φωνή τους. Σας συμβαίνει το ίδιο; 

Αυτό δεν σχετίζεται με το πόσο κοντά στο αυτί σου έχεις το τηλέφωνο αλλά είναι θέμα δικτύου

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Αυτό δεν σχετίζεται με το πόσο κοντά στο αυτί σου έχεις το τηλέφωνο αλλά είναι θέμα δικτύου

Μόλις το κολλήσω στο κεφάλι μου με ακούνε μια χαρά. 

Έχω vodafone, παίζει μήπως καμία ρύθμιση που θα μπορούσα να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με vodafone ώρες-ώρες ο συνομιλητής μου ακούγεται τόσο δυνατά που νομίζω ότι έχω βάλει ανοιχτή ακρόαση 😛😅

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2022 at 9:14 ΠΜ, swaron said:

Καλημέρα παιδιά. Όσοι έχετε ελληνική συσκευή σας ήρθε η αναβάθμιση ή όχι ακόμα;;;; 

Μου ήρθε προχθές (13.0.9) και την εγκατέστησα εχθές, όπως επίσης και στην συσκευή του γιου μου στην οποία είχε έρθει πριν από περίπου 20-25 ημέρες αλλά περίμενα για τους γνωστούς λόγους. Μέχρις στιγμής όλα καλά, χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω την εντύπωση ότι έχει ελαφρός καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας, χωρίς αυτό να μπορώ να το πω με σιγουριά.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2022 at 9:14 ΠΜ, swaron said:

Καλημέρα παιδιά. Όσοι έχετε ελληνική συσκευή σας ήρθε η αναβάθμιση ή όχι ακόμα;;;; 

και εμενα εχει ερθει η 13 αλλα καμια 10αρια φορες που επιχειρησα να την κατεβασω κολλαει μια στο 28% μια στο 60% κτλ.

αν ξερει καποιος το λογο ας πει...

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, satsok1979 said:

και εμενα εχει ερθει η 13 αλλα καμια 10αρια φορες που επιχειρησα να την κατεβασω κολλαει μια στο 28% μια στο 60% κτλ.

αν ξερει καποιος το λογο ας πει...

μήπως προσπαθείς με δεδομένα;σε διακοπές είχα αυτό το πρόβλημα κάποτε,με wi-fi κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, satsok1979 said:

και εμενα εχει ερθει η 13 αλλα καμια 10αρια φορες που επιχειρησα να την κατεβασω κολλαει μια στο 28% μια στο 60% κτλ.

αν ξερει καποιος το λογο ας πει...

Προσπάθησε μόνο με wifi, άφησε την όσο χρειαστεί, δεν "κολλάει" μόνο 2 φορές αλλά 2-3 ακόμη. Μην τη διακόπτεις και φρόντισε να έχεις μπαταρία πάνω από 70%-80%

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, CyberDEL said:

Προσπάθησε μόνο με wifi, άφησε την όσο χρειαστεί, δεν "κολλάει" μόνο 2 φορές αλλά 2-3 ακόμη. Μην τη διακόπτεις και φρόντισε να έχεις μπαταρία πάνω από 70%-80%

...νομίζω το κατώτερο είναι 40% στη μπαταρία. Αν πάει στο 39% σταματάει η ενημέρωση! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα εννοειται το εχω σε wifi (βασικα δεν του εχω βαλει ακομα τις sim) και φουλ φορτισμενο.

ισως επειδη εχει τα θεματα της η 13 ειναι σαν να μου λεει μη με βαλεις ακομα.

θα ξαναδοκιμασω καποια στιγμη αλλα οταν κολλαει κολλαει για ωρες πχ και ολη τη νυχτα.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και εμένα...προσπάθησα να την κατεβάσω στην αρχή 2,3 φορές αλλά δεν κατέβαινε,κολλούσε,διαβασα και για Κουφα που κάνει και σε πολλούς και δεν προχώρησα...δεν καίγομαι κιόλας...μία χαρά δουλευει, ακόμη και ο αισθητήρας εγγύτητας και αυτός δεν μου κάνει θέματα

Link to comment
Share on other sites

κι εγω οταν εβαλα sim κ τεσταρα κλησεις ο αισθητηρας (αν εχει...) δουλευε αν και απο συνηθεια με τα xiaomi εχω την συνηθεια να κλειδωνω αφου απαντησω πρωτη στην κληση.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, monster1971 said:

Μπράβο, πολύ χρήσιμος οδηγός...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό και βλέπω μία περαιτέρω ανάσα στο τηλέφωνο... Λογικό είναι αν τρέχουν διαφημίσεις συνέχεια από πίσω.....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, monster1971 said:

Ακολούθησε τον οδηγό και βλέπω μία περαιτέρω ανάσα στο τηλέφωνο... Λογικό είναι αν τρέχουν διαφημίσεις συνέχεια από πίσω.....

Έκανα όλα τα παραπάνω στον οδηγό, εκτός στον Mi Browser, γιατί τον έχω απεγκαταστήσει και κάπου μου έβγαλε μια διαφήμιση. Νομίζω όταν άνοιξα την εφαρμογή ασφάλεια. Θα το τσεκάρω και θα επανέλθω...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος.

Είναι φυσιολογικό όταν τραβάς βίντεο ακόμα κ σε απόλυτη ησυχία να ακούγεται αυτό το... φυσιματακι σαν κχχχχ.

Στο miA1 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

 

Edit Βάζω το ίδιο αρχείο στο miA1 κ δεν ακούγεται οπότε μάλλον είναι θέμα ηχείου.

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 1:25 ΜΜ, monster1971 said:

Έτσι και εμένα...προσπάθησα να την κατεβάσω στην αρχή 2,3 φορές αλλά δεν κατέβαινε,κολλούσε,διαβασα και για Κουφα που κάνει και σε πολλούς και δεν προχώρησα...δεν καίγομαι κιόλας...μία χαρά δουλευει, ακόμη και ο αισθητήρας εγγύτητας και αυτός δεν μου κάνει θέματα

Πήγα στο πατρικό μου που έχει άλλο μόντεμ.

Η ενημέρωση έγινε σφαίρα με μια προσπάθεια.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η 13.0.9. Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα και έχει πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας.

Υ.Γ.  μην ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Green_Dragon said:

Μόλις μου ήρθε η 13.0.10.0. Έχει μέγεθος 247 mb και πρόκειται για το security patch Ιουνίου 2022.

Μόνο security;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, fotios81 said:

Μόνο security;

Για την ακρίβεια, αναφέρονται αυτά:

" The Redmi Note 10 Pro is now receiving the June 2022 security patch. It’s seeding with a version number MIUI 13.0.10.0 SKFEUXM, exclusive to the European users to increase system security and stability. The update has supposedly improved performance and fixed bugs ".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...