Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, conan1 said:

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/sweet/
Εγώ από εδώ την έχω περάσει. Δεν έχω θέμα. Κάνε μια δοκιμή.

Θα το κάνω.ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, conan1 said:

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/sweet/
Εγώ από εδώ την έχω περάσει. Δεν έχω θέμα. Κάνε μια δοκιμή.
Επίσης μήπως έχεις συνδεδεμένη συσκευή Bluetooth?
 

Για το Redmi note 10 pro Global,εχει 2 εκδοσεις.Ποια απο τις 2 ειναι;

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για το Redmi note 10 pro Global,εχει 2 εκδοσεις.Ποια απο τις 2 ειναι;
Μια είναι με android 12. Η v13.0.3.0
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikaki71 said:

Για το Redmi note 10 pro Global,εχει 2 εκδοσεις.Ποια απο τις 2 ειναι;

Αυτή που λέει EEA

Link to comment
Share on other sites

Αφου την κατεβάσω τι επιλέγω μετά στην ενημερωση λογισμικου στις 3 τελιτσες για να την εγκαταστήσω;

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αφου την κατεβάσω τι επιλέγω μετά στην ενημερωση λογισμικου στις 3 τελιτσες για να την εγκαταστήσω;
Εφόσον βεβαιωθείς πως έχεις συσκευή Ευρωπαϊκή (eaa), επιλέγεις την "επιλογή πακέτου ενημέρωσης" IMG_20220217_192549.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνο χωρις καλωδιο παιζει το Note 10 ?
FM όχι. Μόνο ιντερνετικό.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

να ρωτήσω κάτι, το μοντέλο Redmi note 10 5G, έχει την ίδια ακριβώς οθόνη με το απλό μοντέλο Redmi note 10 ?

μου έσπασε η οθόνη στο απλό και κοιτώντας στο aliexpress για ανταλλακτικά, βρίσκω μόνο για το 5G μοντέλο.

Υγ. λέτε ν έχω τελωνείο παραγγέλνοντας κάτι του 50ευρου, από aliexpress?

υγ2. μήπως να προτιμήσω το ebay , αν βρω ανταλλακτικό ?

edit: όχι είναι η απάντηση στο ερώτημά μου μέσω google, καθώς, 6.43 ιντσες led το δικό μου, 6.5 ίντσες lcd το 5G.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, conan1 said:

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/sweet/
Εγώ από εδώ την έχω περάσει. Δεν έχω θέμα. Κάνε μια δοκιμή.
Επίσης μήπως έχεις συνδεδεμένη συσκευή Bluetooth?
 

Πέρασα κ αυτή εν τέλει και πάλι μου το ξεκλείδωσε με ειδοποίηση.μηπως είναι κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κ αυτή εν τέλει και πάλι μου το ξεκλείδωσε με ειδοποίηση.μηπως είναι κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει;
Έχεις κανένα smartwatch συνδεδεμένο;
Κάποια εφαρμογή που μπορεί να έχει τέτοια δυνατότητα;
Link to comment
Share on other sites

Just now, conan1 said:

Έχεις κανένα smartwatch συνδεδεμένο;
Κάποια εφαρμογή που μπορεί να έχει τέτοια δυνατότητα;

Ναι έχω το mi Watch.εφαρμογη Xiaomi wear.ειναι καποια ρύθμιση από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω το mi Watch.εφαρμογη Xiaomi wear.ειναι καποια ρύθμιση από εκεί;
Δεν έχω smartwatch, αλλά ψάξε λίγο μήπως είναι από εκεί. Παράδειγμα cee1c2ce338b76b173965e842a8bc7e9.jpg
Link to comment
Share on other sites

Just now, conan1 said:

Δεν έχω smartwatch, αλλά ψάξε λίγο μήπως είναι από εκεί. Παράδειγμα cee1c2ce338b76b173965e842a8bc7e9.jpg

Το είδα αυτό.δεν είναι τσεκαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Οπως έχω γράψει παραπάνω, είχα βάλει ένα τζαμάκι με μαύρο πλαίσιο γύρω-γύρω, μια χαρά, αλλά "έκοβε" δεξια και αριστερά λίγο την οθόνη και με ενοχλούσε. (Redmi note 10 pro).

Βγήκε και στη θέση του μπήκε μεμβράνη hydrogel. Πολύ ωραία, μια χαρά, ΑΛΛΑ. Η θήκη που φοράω, (spigen), είχε διαφορετική άποψη, με αποτέλεσμα να σπρώχνει τη μεμβράνη, η οποία έχει πολύ ωραία αίσθηση και διαφάνεια, αλλά άρχισε να ξεκολάει στις άκρες που την πίεζε η θήκη. Θα περάσω από το κατάστημα, μήπως ξαναβάλω, αλλά να την κάνει λίγο πιο στενή αν γίνεται.

Υπάρχει πρόβλημα να την αφήσω την οθόνη γυμνή; Δεν μιλάω για πτώση. μιλάω για απλές γρατζουνιές με το πέρασμα του χρόνου.

Τη συσκευή την έχω ή στην τσέπη, ή σε τσαντάκι χωρίς κλειδιά ή κέρματα παρέα.

 

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, conan1 said:

Οπως έχω γράψει παραπάνω, είχα βάλει ένα τζαμάκι με μαύρο πλαίσιο γύρω-γύρω, μια χαρά, αλλά "έκοβε" δεξια και αριστερά λίγο την οθόνη και με ενοχλούσε. (Redmi note 10 pro).

Βγήκε και στη θέση του μπήκε μεμβράνη hydrogel. Πολύ ωραία, μια χαρά, ΑΛΛΑ. Η θήκη που φοράω, (spigen), είχε διαφορετική άποψη, με αποτέλεσμα να σπρώχνει τη μεμβράνη, η οποία έχει πολύ ωραία αίσθηση και διαφάνεια, αλλά άρχισε να ξεκολάει στις άκρες που την πίεζε η θήκη. Θα περάσω από το κατάστημα, μήπως ξαναβάλω, αλλά να την κάνει λίγο πιο στενή αν γίνεται.

Υπάρχει πρόβλημα να την αφήσω την οθόνη γυμνή; Δεν μιλάω για πτώση. μιλάω για απλές γρατζουνιές με το πέρασμα του χρόνου.

Τη συσκευή την έχω ή στην τσέπη, ή σε τσαντάκι χωρίς κλειδιά ή κέρματα παρέα.

 

Τα τελευταία χρόνια δεν χρησιμοποιώ σε καμία συσκευή μου τζαμάκι. Πραγματικά δεν βρίσκω το λόγο να βάλω τζαμάκι σε μία οθόνη με gorilla glass 4,5 και 6. Οι γρατζουνιές που θα έχεις σε ένα ή δύο χρόνια θα είναι τόσο ανεπαίσθητες που αν δεν τις δεις σε συγκεκριμένη γωνία δεν μπορείς να τις προσέξεις. Δεν σε προστατεύει ούτε από πτωση. Μία θήκη μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nnoutas said:

Τα τελευταία χρόνια δεν χρησιμοποιώ σε καμία συσκευή μου τζαμάκι. Πραγματικά δεν βρίσκω το λόγο να βάλω τζαμάκι σε μία οθόνη με gorilla glass 4,5 και 6. Οι γρατζουνιές που θα έχεις σε ένα ή δύο χρόνια θα είναι τόσο ανεπαίσθητες που αν δεν τις δεις σε συγκεκριμένη γωνία δεν μπορείς να τις προσέξεις. Δεν σε προστατεύει ούτε από πτωση. Μία θήκη μπορεί.

Έχεις δίκιο αλλά βάζω μόνο κ μόνο για την ιδέα.θα με τρώει 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, conan1 said:

Οπως έχω γράψει παραπάνω, είχα βάλει ένα τζαμάκι με μαύρο πλαίσιο γύρω-γύρω, μια χαρά, αλλά "έκοβε" δεξια και αριστερά λίγο την οθόνη και με ενοχλούσε. (Redmi note 10 pro).

Βγήκε και στη θέση του μπήκε μεμβράνη hydrogel. Πολύ ωραία, μια χαρά, ΑΛΛΑ. Η θήκη που φοράω, (spigen), είχε διαφορετική άποψη, με αποτέλεσμα να σπρώχνει τη μεμβράνη, η οποία έχει πολύ ωραία αίσθηση και διαφάνεια, αλλά άρχισε να ξεκολάει στις άκρες που την πίεζε η θήκη. Θα περάσω από το κατάστημα, μήπως ξαναβάλω, αλλά να την κάνει λίγο πιο στενή αν γίνεται.

Υπάρχει πρόβλημα να την αφήσω την οθόνη γυμνή; Δεν μιλάω για πτώση. μιλάω για απλές γρατζουνιές με το πέρασμα του χρόνου.

Τη συσκευή την έχω ή στην τσέπη, ή σε τσαντάκι χωρίς κλειδιά ή κέρματα παρέα.

Το γυαλί είναι από τα πιο σκληρά υλικά που αγγίζεις στην καθημερινότητά σου. Εάν δεν έχεις κλειδιά, κέρματα, κλπ οι ευκαιρίες για γρατζουνιές είναι εξαιρετικά σπάνιες. Έχω κινητό σχεδόν δύο χρόνων, χωρίς τζαμάκι από την αρχή, που δεν φαίνονται ούτε τριχοειδείς γρατζουνιές υπό γωνία.

Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως ακομη να ερθει το update ...
Τι συσκευή έχεις; το pro?
Ευρωπαϊκή ή global?
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, αν κάποιος χρειάζεται θήκη για redmi note 10 pro, έχω δύο σαν καινούριες, που δεν τις χρησιμοποιώ. ΔΕΝ τις πουλάω. Τις χαρίζω σε όποιον θέλει, αρκεί να έρθει να τις πάρει επειδή έχω κάποιο θέμα μετακίνησης. Είμαι Περιστέρι.
Μία rugged μπλε-μαύρη και μια διάφανη με προστασία στις κάμερες.
(Δεν ξέρω αν θεωρείται αγγελία και παραβιαζω κάποιο κανόνα του φόρουμ).

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχεις; το pro?
Ευρωπαϊκή ή global?
Pro 408376ed80e85445298f58f6f64b21d1.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό έχεις. Έχει βγει η αναβάθμιση. Θα σου εμφανιστεί σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, conan1 said:

Φίλοι, αν κάποιος χρειάζεται θήκη για redmi note 10 pro, έχω δύο σαν καινούριες, που δεν τις χρησιμοποιώ. ΔΕΝ τις πουλάω. Τις χαρίζω σε όποιον θέλει, αρκεί να έρθει να τις πάρει επειδή έχω κάποιο θέμα μετακίνησης. Είμαι Περιστέρι.
Μία rugged μπλε-μαύρη και μια διάφανη με προστασία στις κάμερες.
(Δεν ξέρω αν θεωρείται αγγελία και παραβιαζω κάποιο κανόνα του φόρουμ).

Μπράβο γείτονα για την κίνησή σου....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...