Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν δουλεύω το dark mode, γύρισα σε αυτή την λειτουργία το τηλέφωνο κ δουλεύει κανονικά με την 13.0.3. όντως το μεσσεντζερ το έβαλα από την εφαρμογή κ δουλεύει.

ότι με ενδιαφέρει δουλεύει μια χαρά, ειδικά ένα μήνα τώρα, είχε πρόβλημα το διπλό viber.η μπαταρία ανάλογη συμπεριφορά με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μόλις το πηρα και εγώ για την γυναίκα το συγκεκριμένο. Να ρωτήσω κατι. H ρομ της Indonesia εχει Mi dialer σωστα? Γιατι για εμενα είναι βασικο να υπάρχει. Με το nfc εχει κανα θεμα?? Είδα ένα παλικάρι που την εχει δοκιμάσει κ ελεγε για κατι μικρά lag στους χάρτες. Εχει 'κανα άλλο ελάττωμα??

Την turkey rom την εχει δοκιμάσει κάνεις? Με ενδιαφέρει να εχει Mi dialer και να μην εχει θεματα με το Nfc

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί τόση φασαρία για το  dark mode; εμένα προσωπικά με κουράζει το σκοτεινό θέμα. Σε τι καταστάσεις εξυπηρετεί;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, diamantis_69 said:

Να ρωτήσω γιατί τόση φασαρία για το  dark mode; εμένα προσωπικά με κουράζει το σκοτεινό θέμα. Σε τι καταστάσεις εξυπηρετεί;

Εκτός του αισθητικού (πολλοί το προτιμούν) τα σκοτεινά θέματα κάνουν σημαντική οικονομία μπαταρίας σε OLED οθόνες...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, diamantis_69 said:

Να ρωτήσω γιατί τόση φασαρία για το  dark mode; εμένα προσωπικά με κουράζει το σκοτεινό θέμα. Σε τι καταστάσεις εξυπηρετεί;

Προσωπικά την ημέρα βάζω φωτεινή λειτουργία για να βλέπω καλύτερα.οταν σκοτεινιάσει όμως με σκοτεινή λειτουργία θα δεις μεγάλη διαφορά στα μάτια σου.εμενα παλιά με φωτεινή λειτουργία το βράδυ με ποναγαν τα μάτια

Edited by fotios81
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σήμα σαν κάμερα στη πάνω γωνία το έχετε δει που βγαίνει όταν προσπαθείς να ξεκλειδώσεις τη συσκευή;
Λογικά εμφανίζεται όταν πάει να λειτουργήσει η αναγνώριση προσώπου. b8b559eeb09f961f63cd25f9a58d0a28.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vassar said:

Αυτό το σήμα σαν κάμερα στη πάνω γωνία το έχετε δει που βγαίνει όταν προσπαθείς να ξεκλειδώσεις τη συσκευή;
Λογικά εμφανίζεται όταν πάει να λειτουργήσει η αναγνώριση προσώπου. b8b559eeb09f961f63cd25f9a58d0a28.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι όντως.για αυτό είναι;και ας έχεις αναγνώριση προσώπου απενεργοποιημένη;εμένα μου το βγάζει ενώ δεν το έχω ενεργοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fotios81 said:

Ναι όντως.για αυτό είναι;και ας έχεις αναγνώριση προσώπου απενεργοποιημένη;εμένα μου το βγάζει ενώ δεν το έχω ενεργοποιήσει

Μου εχει σπασει τα νευρα ομως,και με αγχωνει οτι καποιος με παρακολουθει....Πως απενεργοποιειται?

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikaki71 said:

Μου εχει σπασει τα νευρα ομως,και με αγχωνει οτι καποιος με παρακολουθει....Πως απενεργοποιειται?

Ελα μου ντε

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα μεσα στις εφαρμογες συστηματος και αυτο το εικονιδιο αναφερεται στο Miui biometrics.Οποτε αν το διαγραψουμε λογικα θα εχουμε τρελλά θεματα....Α ρε Xiaomαρα με τα extra cool features σου,που μόνο εσυ καταλαβαινεις την χρησιμοτητα τους.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikaki71 said:

Μπηκα μεσα στις εφαρμογες συστηματος και αυτο το εικονιδιο αναφερεται στο Miui biometrics.Οποτε αν το διαγραψουμε λογικα θα εχουμε τρελλά θεματα....

Οπότε το αφήνουμε ως έχει.ωραιος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σήμα σαν κάμερα στη πάνω γωνία το έχετε δει που βγαίνει όταν προσπαθείς να ξεκλειδώσεις τη συσκευή;
Λογικά εμφανίζεται όταν πάει να λειτουργήσει η αναγνώριση προσώπου. b8b559eeb09f961f63cd25f9a58d0a28.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτό είναι feature ασφαλείας του Android 12, κάτι αντίστοιχο υπάρχει και στα iOS. Το εικονίδιο βγαίνει όταν χρησιμοποιείται η κάμερα από οποιαδήποτε εφαρμογή. Το ίδιο γίνεται και με το μικρόφωνο. Από όσο ξέρω δεν απενεργοποιείται.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, maskaras said:

Αυτό το GPAY που έχει προστεθεί είναι για να είναι σε λειτουργία το GooglePay;

Δεν αρkεί το NFC;

Το NFC είναι το hardware, μπορεί να το χρησιμοποιήσει οποιαδήποτε εφαρμογή έχει δικαίωμα, από εισιτήριο λεωφορείου μέχρι πληρωμή κάρτας. Επομένως χρειάζεται να έχεις εφαρμογή που διαχειρίζεται την κάθε λειτουργία που θέλεις να εκτελεί το NFC.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμβαίνει σε άλλον να ξεκλειδώνει μόνο του σε ειδοποίηση;μου το κάνει συχνά.μηπως είναι κάποια ρύθμιση;το θεωρώ τεράστιο κενό ασφαλείας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμβαίνει σε άλλον να ξεκλειδώνει μόνο του σε ειδοποίηση;μου το κάνει συχνά.μηπως είναι κάποια ρύθμιση;το θεωρώ τεράστιο κενό ασφαλείας
Εδώ δεν έχω θέμα.
Μήπως να την ξαναπεράσεις την αναβάθμιση ξανά από πάνω;
Link to comment
Share on other sites

Just now, conan1 said:

Εδώ δεν έχω θέμα.
Μήπως να την ξαναπεράσεις την αναβάθμιση ξανά από πάνω;

Και τώρα που ήρθε το email άνοιξε μόνο του.την έχω ξαναπεράσει αλλά το κάνει.δε ξέρω αλλά είναι τεράστιο κενό ασφαλείας όπως είπα.εχω στείλει αναφορά αλλά καμία απάντηση εννοείται.μονο στο aod απαντούν

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δε πρέπει να πηγαίνει καλά με την ενημέρωση στη δική σου συσκευή μάλλον.
Εγώ με την ενημέρωση δεν έχω τέτοια θέματα και η διάρκεια της μπαταρίας του είναι ίδια με πριν την ενημέρωση, ίσως και ελάχιστα καλύτερη.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vassar said:

Κάτι δε πρέπει να πηγαίνει καλά με την ενημέρωση στη δική σου συσκευή μάλλον.
Εγώ με την ενημέρωση δεν έχω τέτοια θέματα και η διάρκεια της μπαταρίας του είναι ίδια με πριν την ενημέρωση, ίσως και ελάχιστα καλύτερη.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι να κάνω για αυτό;μήπως να την κατεβάσω από κάποιο site;είδα στο Xiaomi firmware update είναι 3,3 Gb ενώ μέσω ενημέρωση συστήματος είναι 3,1.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotios81 said:

Ρε παιδιά συμβαίνει σε άλλον να ξεκλειδώνει μόνο του σε ειδοποίηση;μου το κάνει συχνά.μηπως είναι κάποια ρύθμιση;το θεωρώ τεράστιο κενό ασφαλείας

Το κάνει σε ενημερώσεις όλων των εφαρμογών; Κανονικά κάθε εφαρμογή έχει δικά της δικαιώματα ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Just now, minast said:

Το κάνει σε ενημερώσεις όλων των εφαρμογών; Κανονικά κάθε εφαρμογή έχει δικά της δικαιώματα ειδοποιήσεων.

Την μια θα ξεκλειδώνει το τηλέφωνο και την άλλη όχι.οπως να'ναι.σε οποιαδήποτε εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fotios81 said:

Την μια θα ξεκλειδώνει το τηλέφωνο και την άλλη όχι.οπως να'ναι.σε οποιαδήποτε εφαρμογή

Έχεις βάλει μοτίβο ή κωδικό κλειδώματος; Έχεις ρυθμίσει κάποιον τρόπο βιομετρικού ξεκλειδώματος, πχ με κάμερα, ή δαχτυλικό αποτύπωμα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, minast said:

Έχεις βάλει μοτίβο ή κωδικό κλειδώματος; Έχεις ρυθμίσει κάποιον τρόπο βιομετρικού ξεκλειδώματος, πχ με κάμερα, ή δαχτυλικό αποτύπωμα;

Δακτυλικό αποτύπωμα και pin έχω 4ψηφιο

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/sweet/
Εγώ από εδώ την έχω περάσει. Δεν έχω θέμα. Κάνε μια δοκιμή.
Επίσης μήπως έχεις συνδεδεμένη συσκευή Bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...