Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

42 minutes ago, fotios81 said:

είχα διαβασει ότι θα έχει νέο feature να ανοίγουν οι αγαπημένες εφαρμογές από την αρχική οθόνη.

Δεν το γνωρίζω.

Ένα καλό που είδα, είναι ότι επιτέλους δουλεύει σωστά η διπλότυπη εφαρμογή του viber.

Ένα κακό είναι, ότι συνεχίζει να μην λειτουργούν οι χειρονομίες  στον Nova prime... 😢🤔

Screenshot_2022-02-09-23-22-30-013_com.miui.home.jpg

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

είχα διαβασει ότι θα έχει νέο feature να ανοίγουν οι αγαπημένες εφαρμογές από την αρχική οθόνη.
Μάλλον εννοείς αυτό, το οποίο υπήρχε και στην προηγούμενη έκδοση. Εκτός αν είναι κάτι άλλο. c11e38d5d90276acfaef21fa34b36e04.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,δεν είδα τεράστια διαφορά με το 13.μονο ότι η μπαταρία πέφτει σαν τρελή.χρειαζεται επαναφορά να στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την είχα βάλει από πάνω, δεν έχω θέμα με την μπαταρία. Με την πρώτη ευκαιρία, θα κάνω μια καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, fotios81 said:

είχα διαβασει ότι θα έχει νέο feature να ανοίγουν οι αγαπημένες εφαρμογές από την αρχική οθόνη.

Είναι στις ρυθμίσεις->ειδικές λειτουργίες->πλαϊνή γραμμή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το πρωί στις 8 μέχρι και τώρα, με το νέο λογισμικό, είμαι στο 93% . Με ανοιχτό wifi , bluetooth λόγω ρολογιού με δυο κλήσεις και λίγο χάζη στο viber.

Πιστεύω ότι είναι μια χαρά το θέμα μπαταρίας για την ώρα...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, diamantis_69 said:

Εγώ από το πρωί στις 8 μέχρι και τώρα, με το νέο λογισμικό, είμαι στο 93% . Με ανοιχτό wifi , bluetooth λόγω ρολογιού με δυο κλήσεις και λίγο χάζη στο viber.

Πιστεύω ότι είναι μια χαρά το θέμα μπαταρίας για την ώρα...

Από τις 7:30 το πρωί στο 92% με δεδομένα, Bluetooth και λίγο σερφαρισμα στο 75 είμαι.πολυ έχει καταναλώσει

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fotios81 said:

Από τις 7:30 το πρωί στο 92% με δεδομένα, Bluetooth και λίγο σερφαρισμα στο 75 είμαι.πολυ έχει καταναλώσει

Όντως είναι πολύ χαμηλά. Ξέρουμε ότι τα δεδομένα καταναλώνουν παραπάνω μπαταρία, αλλά κανονικά έπρεπε να ήσουν μέσω όρο στο 85% +

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Just now, diamantis_69 said:

Όντως είναι πολύ χαμηλά. Ξέρουμε ότι τα δεδομένα καταναλώνουν παραπάνω μπαταρία, αλλά κανονικά έπρεπε να ήσουν μέσω όρο στο 85% +

Με την 12.5 εκεί θα ήμουν.ισως θέλει μια επαναφορά να περαστεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fotios81 said:

Με την 12.5 εκεί θα ήμουν.ισως θέλει μια επαναφορά να περαστεί κανονικά

Αύριο θα σου πω και με δεδομένα. Θα κάνω μια πλήρη φόρτιση το βράδυ και το πρωί θα το τσεκάρω μόνο με δεδομένα, για να δω την διαφορά με ασύρματο. Εννοείται ίδιο διάστημα όπως και σήμερα, περίπου 2,5 ώρες.

Μόλις είδα ότι πήγε η μπαταρία στο 90% , σε διάστημα 25 λεπτών έχασε 3%

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikaki71 said:

Οσοι πηρατε την αναβαθμιση,με AOD τα ιδια ε?10 δευτερολεπτα?

εννοείται αυτό.καινοτομια της Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikaki71 said:

Οσοι πηρατε την αναβαθμιση,με AOD τα ιδια ε?10 δευτερολεπτα?

ναι

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, fotios81 said:

έχει πέσει λίγο και η φωτεινότητα ή είναι ιδέα μου;

Eκανα κι εγω την αναβαθμιση σε Miui13 κι ενω στην αρχη δουλευανε τα νεα widget ρολογιου ,μολις εκανα επαναφορα εξαφανιστηκανε ως δια μαγειας!!Τι κουλο κι αυτο.....Η φωτεινοτητα η ιδια μου φαινεται ,Φωτιε,μετα την αναβαθμιση....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτά τα widget που λες; Αυτά που μοιάζουν με του iphone λες;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, conan1 said:

Ποια είναι αυτά τα widget που λες; Αυτά που μοιάζουν με του iphone λες;

Δεν τα έχω αυτά.υπαρχουν κάπου;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, conan1 said:

Ποια είναι αυτά τα widget που λες; Αυτά που μοιάζουν με του iphone λες;

Ναι.Ενω στην αρχη μου τα εβγαζε σαν επιλογη στα Widget ρολόι,τωρα οχι,βγαζει μονο τα 3 τα παλια,ρολοι 5χ2,5χ3 και 5χ2 classic χωρις καιρο.....

1 minute ago, fotios81 said:

Δεν τα έχω αυτά.υπαρχουν κάπου;

Πατα παρατεταμενα στην αρχικη οθονη μετα widget,ρολοι και υπηρχαν δεξια μετα τις 3 επιλογες που αναφερω πιο πανω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφανίζει τα 3 κλασικά και κάποια άλλα από θέματα που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αρκετά bugs πάντως.η μπαταρία ειδικά πέφτει σαν νερό σε μένα.αυριο θα κάνω επαναφορά.πιστευω να στρώσει

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fotios81 said:

Βλέπω αρκετά bugs πάντως.η μπαταρία ειδικά πέφτει σαν νερό σε μένα.αυριο θα κάνω επαναφορά.πιστευω να στρώσει

Πριν κάνεις επαναφορα,δες σε παρακαλω σε σενα υπαρχουν αυτα τα Widget στο ρολοι που λεω,και αν ναι δες αν θα υπαρχουν και μετα την επαναφορα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikaki71 said:

Πριν κάνεις επαναφορα,δες σε παρακαλω σε σενα υπαρχουν αυτα τα Widget στο ρολοι που λεω,και αν ναι δες αν θα υπαρχουν και μετα την επαναφορα....

Τώρα υπάρχουν. Το ρολόι με το κινούμενο καιρό. Αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μπαταρία πέφτει σαν νερό και επίσης η φωτεινότητα σαν να έχει πέσει. Το συγκρίνω στον ήλιο πριν έβλεπα πεντακάθαρα τώρα πιο χαμηλά.

Μήπως θέλει ενημέρωση για τις εφαρμογές συστήματος για το widget;

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fotios81 said:

Τώρα υπάρχουν. Το ρολόι με το κινούμενο καιρό. Αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μπαταρία πέφτει σαν νερό και επίσης η φωτεινότητα σαν να έχει πέσει. Το συγκρίνω στον ήλιο πριν έβλεπα πεντακάθαρα τώρα πιο χαμηλά.

Μήπως θέλει ενημέρωση για τις εφαρμογές συστήματος για το widget;

Δεν βγαζει καποια ενημερωση στις ενημερωσεις εφαρμογων....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikaki71 said:

Δεν βγαζει καποια ενημερωση στις ενημερωσεις εφαρμογων....

Τι να πω δε ξέρω.δε μου άρεσε σαν ενημέρωση.ελπιζω να στρώσει κάπως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα. Και μπαταρία καλά πάει για τη χρήση που κάνω και σφαίρα πάει, ότι έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα δουλεύει. Εχω βάλει και το apk με το κέντρο ελέγχου που έχει κάθετη τη μπάρα φωτεινότητας και ήχου έτσι για αλλαγή. Δεν ξέρω εσάς πως είναι επειδή την είχα περάσει με "πλάγιο" τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...