Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, nikaki71 said:

Κάτι άλλο,η εφαρμογή Θεματα δουλευει σε εσας;Απο χτες οποτε προσπαθω να βαλω ενα Θεμα μου γραφει οτι ο διακομιστής ειναι εκτος....

Μια χαρά εγώ. Μόλις άλλαξα για δοκιμή...το μόνο κακό είναι ότι όποτε αλλάζω θέμα, μου χάνεται η φωτο που έχω κύρια και οθόνη κλειδώματος

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, diamantis_69 said:

Μια χαρά εγώ. Μόλις άλλαξα για δοκιμή...το μόνο κακό είναι ότι όποτε αλλάζω θέμα, μου χάνεται η φωτο που έχω κύρια και οθόνη κλειδώματος

Αυτό δεν αλλάζει με την φωτό.βαζει του θεματος

Όσο για το AOD αφού δε θα το φτιάξουν τόσο δύσκολο είναι αφού έχει amoled να φτιάξουν ένα led ειδοποιήσεων;σιγα το πράγμα

Edited by fotios81
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 10 pro.
Έβαλα τζαμακι με μαύρο πλαίσιο, αλλά κόβει ελαφρά δεξιά και αριστερά την οθόνη. Όλα έτσι είναι;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, conan1 said:

Redmi note 10 pro.
Έβαλα τζαμακι με μαύρο πλαίσιο, αλλά κόβει ελαφρά δεξιά και αριστερά την οθόνη. Όλα έτσι είναι;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι και γω που έχω βάλει με μαύρο πλαίσιο κόβει ελάχιστα οθόνη αλλά δε φαίνονται τα κενά από την ψιλό κυρτή οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω που έχω βάλει με μαύρο πλαίσιο κόβει ελάχιστα οθόνη αλλά δε φαίνονται τα κενά από την ψιλό κυρτή οθόνη
Εντάξει. Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, αλλά αν υπάρχει κάποιο που δεν κόβει, να το δούμε..

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, conan1 said:

Εντάξει. Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, αλλά αν υπάρχει κάποιο που δεν κόβει, να το δούμε..

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σιγουρα υπαρχει τζαμακι και χωρις μαυρο πλαισιο που πιανει ολοκληρη την οθονη.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikaki71 said:

Σιγουρα υπαρχει τζαμακι και χωρις μαυρο πλαισιο που πιανει ολοκληρη την οθονη.

έχω βρει μόνο να αφήνει λίγο κενό πάνω κάτω.αν υπάρχει κάποιο διάφανο που να καλύπτει όλη την οθόνη θα ήθελα ένα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα υπαρχει τζαμακι και χωρις μαυρο πλαισιο που πιανει ολοκληρη την οθονη.
Εκεί που το έβαλα στο κατάστημα αυτά που είχε χωρίς μαύρο πλαίσιο ήταν όλα πιο μικρά από την οθόνη και δεν μου άρεσε το κενό γύρω. Αν ξέρετε κάποιο που ταιριάζει σε αυτό που θέλω, στείλτε λινκ. Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, μετά από πολλά κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου, τα τελευταία χρόνια, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το τζαμάκι είναι σχεδόν αχρείαστο. Παλιότερα καθόμουν και έψαχνα να βρώ το τζαμάκι που θα ταίριαζε στην οθόνη του κινητού μου και δεν θα αφήνει περιθώρια και θα καλύπτει καλά όλη την οθόνη. Δεν υπάρχει όσο ακριβό και να είναι. Εξάλλου ούτε από πτώση θα σε γλιτώσει το τζαμάκι. Η θήκη μπορεί. Επίσης οι οθόνες έχουν σχεδόν όλες gorilla glass που είναι πολύ ανθεκτικό, πολύ περισσότερο από οποιοδήποτε τζαμάκι. Άσε που η αίσθηση στην αφή με τζαμάκι πάντα είναι χειρότερη. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nnoutas said:

Εγώ, πάντως, μετά από πολλά κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου, τα τελευταία χρόνια, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το τζαμάκι είναι σχεδόν αχρείαστο. Παλιότερα καθόμουν και έψαχνα να βρώ το τζαμάκι που θα ταίριαζε στην οθόνη του κινητού μου και δεν θα αφήνει περιθώρια και θα καλύπτει καλά όλη την οθόνη. Δεν υπάρχει όσο ακριβό και να είναι. Εξάλλου ούτε από πτώση θα σε γλιτώσει το τζαμάκι. Η θήκη μπορεί. Επίσης οι οθόνες έχουν σχεδόν όλες gorilla glass που είναι πολύ ανθεκτικό, πολύ περισσότερο από οποιοδήποτε τζαμάκι. Άσε που η αίσθηση στην αφή με τζαμάκι πάντα είναι χειρότερη. 

Εγώ ποτέ δεν έβαλα τίποτα σε καμμία οθόνη, τώρα με το RN10s εννοείται ούτε το σκέφτηκα ποτέ, όπως λες έχει gorilla glass και δεν έχει καμία ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, rostropol said:

Εγώ ποτέ δεν έβαλα τίποτα σε καμμία οθόνη, τώρα με το RN10s εννοείται ούτε το σκέφτηκα ποτέ, όπως λες έχει gorilla glass και δεν έχει καμία ανάγκη.

Ναι δεν έχει ανάγκη.οι γρατσουνιές;θα φαίνονται χωρίς τζαμακι; γιατί με τζάμι αν γρατσουνιστει απλά το αλλάζεις κ οκ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fotios81 said:

Ναι δεν έχει ανάγκη.οι γρατσουνιές;θα φαίνονται χωρίς τζαμακι; γιατί με τζάμι αν γρατσουνιστει απλά το αλλάζεις κ οκ

Δεν γρατσουνιέται καθόλου εύκολα το gorilla. Το έχω όλη την ώρα στην ίδια τσέπη της τσάντας μαζί με τα κλειδιά μου. Μετά από ένα χρόνο άρχισαν να φαίνονται κάτι πολύ μικρές γρατσουνιές, μόνο όμως όταν το έχω κρατημένο σε συγκεκριμένη γωνία και να αντανακλάται πάνω στην οθόνη φως. Με τζαμάκι άρχισαν να φαίνονται γρατσουνιές από την πρώτη εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

@fotios81,@conan1 Εχετε pm....
Θα με ενδιέφερε και εμένα το τζαμακι αν για αυτό πρόκειται το pm, γιατί δε το βάζεις όμως εδώ να το δουν και άλλοι;
Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vassar said:

Θα με ενδιέφερε και εμένα το τζαμακι αν για αυτό πρόκειται το pm, γιατί δε το βάζεις όμως εδώ να το δουν και άλλοι;
Ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν το βαζω εδω οχι για κανενα άλλο λογο,αλλά γιατι θα θεωρηθει διαφημιση και δεν επιτρεπεται απο τους κανονες του φορουμ.Εχεις pm

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ανταλλακτικό οθόνης σε redmi note 10, γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε ν βρούμε μέσω ebay/ aliexpress, άλλου "μαγαζιού" ;

μ έπεσε από μισό μέτρο, σε θήκη τύπου βιβλίο αλλά ανοιχτή κ με την οθόνη προς τα κάτω, η οποία χαιρέτησε... Η εγγύηση δεν το καλύπτει.

σκέφτομαι ν παραγγείλω ανταλλακτικό αν το βρώ σε τιμή έως 50ευρώ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nikaki71 said:

Δεν το βαζω εδω οχι για κανενα άλλο λογο,αλλά γιατι θα θεωρηθει διαφημιση και δεν επιτρεπεται απο τους κανονες του φορουμ.Εχεις pm

Βάλτε επώνυμο τζαμάκι γιατί έχει πολύ καλύτερη ποιότητα. Έβαλα της Nilkin και έχω ξενοιάσει. Ωραία αίσθηση και πεντακάθαρη οθόνη από δαχτυλιές.

Link to comment
Share on other sites

AOD τα ίδια 10 δευτερόλεπτα. Εμένα δεν με χαλάει. Απλά προς ενημέρωση.

fe0c88d765e248873163a5b45af09af5.jpgdbf5a14bb2c7959f90c51cae5cbac823.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει τι νέο φέρνει το miui13  και android 12;
Λόγω δουλειάς, δεν έχω ψάξει καθόλου να δω τι γίνεται. Το boot animation άλλαξε, λίγο τα εικονικά πλήκτρα, ταπετσαρίες, animation φόρτισης, αυτά παρατήρησα.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, conan1 said:

Αρχισε η διανομή miui 13 στους pilot testers! (Redmi note 10 pro).

 

Πώς μπορεί να γίνει κάποιος pilot tester;;; Εμένα με ενδιαφέρει.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Green_Dragon said:

Πώς μπορεί να γίνει κάποιος pilot tester;;; Εμένα με ενδιαφέρει.

Απαραιτητη προυποθεση ειναι να εχεις μπάρμπα στην Κορώνη.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορεί να γίνει κάποιος pilot tester;;; Εμένα με ενδιαφέρει.
Δεν ξέρω ακριβώς, αλλά κάπου γίνεται εγγραφή με το miui account.
Εγώ την πέρασα με "πλάγιο" τρόπο.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...